Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo

Yurtdışında Daha Kolay İngilizce Öğrenin


Eğitim, hayatın en başından başlar, en sonuna kadar devam eder. Kısıtlı bir tabirle açıklanmayacak kadar derin olan “eğitim” kelimesi, her alanda kendini göstermektedir. Aile eğitimi, toplum eğitimi, okul eğitimi, dil eğitimi vs. her bir eğitim konusunun özel bir yanı ve ciddiye alınması gereken yönleri vardır, hayat boyu devam eden eğitim kelimesi, her alanda kendini göstermeye devam ederken bir de günümüz koşullarında kendini gösteren özel yönleri vardır. Mesela dil eğitimi, günümüzün en popüler eğitimlerinden biri olup, hemen hemen her insanın mutlaka alması gereken bir eğitim türüdür. Peki, ama neden? Günümüz koşullarında sağlıklı bir iş hayatına sahip olmak ve iş yerinde daha yüksek kariyere sahip olabilmek için İngilizce bilmek şarttır.

Yurtdışında Daha Kolay İngilizce Öğrenin
Globalleşen ticaret alanlarının daha aktif ve daha düzenli olabilmesi için yabancı dil bilmeyi, işletme sahipleri şart koşmaktadır. Sadece turistik alanlar üzerinde faaliyet gösteren işletmeler değil, ticari hayatlarında daha başarılı yerlere ulaşmak isteyen iş sahipleri de bu konuda oldukça hassas davranmaktadır. Yani temel olarak bir insanın hayatta kalabilmesi ve dolgun bir ücretle çalışabilmesi için İngilizce bilmesi şarttır. Tabi bunun yanında iş tecrübesi, deneyim ve diğer detaylar da yine aranan koşullardır. Peki, İngilizce öğrenmek için ne yapılabilir, daha kısa sürede İngilizce nasıl öğrenilebilir, İngilizce öğrenmek için en iyi yöntem nedir? Tüm bu sorularınıza cevap vereceğimiz bu yazımızı okuyarak yabancı dil eğitimi için yapmanız gerekenleri öğreneceksiniz. Umarım faydalı olur…

En kısa sürede İngilizce nasıl öğrenilir?

  1. Yurtdışında dil eğitimi almak,
  2. Programları doğru seçmek,
  3. Doğru okul tercihinde bulunmak,
  4. Doğru şehri seçmek,
  5. Fiyat araştırması yapmak…

Yurtdışında dil eğitimi:

Eskiden beri İngilizce öğrenmek isteyenler, daha çok yurtdışında eğitim almayı tercih ederler. İngiltere dil okulları, popülaritesini hiçbir dönem kaybetmeyen alternatiflerden biri olup her sene daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedenleri de bir hayli fazladır. Mesela; dil eğitiminde kalite detaylarının olması, eğitime önem veren eğiticilerin olması, dil okulu fiyatlarının uygun olması, konaklama seçeneklerinin fazla olması gibi bir öğrenci için önemli olan her şey İngiltere’deki dil okullarında mevcut olan durumlardır. Bunları değerlendirenler, eğitimlerini almak için zaman kaybetmeden İngiltere’de dil eğitimi almak için harekete geçmektedir. Yurtdışında dil eğitimi almanın kendine göre bazı avantajları ve dezavantajları olsa da genel olarak pozitif düşünceye sahip insanlar için negatif yönlerin çok da önemi yoktur.

Programı doğru seçmek:

İngiltere’de veya başka bir ülkede dil eğitimi almak isteyen birinin öncelikle dil bilgisi seviyesini yoklaması gerekir. Çünkü yurtdışında dil eğitimleri belli bir program düzeyinde değil, ihtiyaca yöneliktir. Bu yüzden öğrencinin hangi programı tercih etmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Genel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, akademik İngilizce, iş İngilizcesi veya mesleki İngilizce gibi pek çok programın yer aldığı dil okullarından doğru programı seçmek, daha kısa sürede İngilizce öğrenmeyi sağlayacaktır.

Doğru okul tercihinde bulunmak:

Doğru programı seçmek kadar önemli olan bir diğer konu da doğru okulu tercih etmektir. İngiltere’de 10.000 kadar dil okulu British Council tarafından onaylanmış ve bunların büyük bir çoğunluğu da English UK, Quality English, IALC, The English Network tarafından akredite edilmektedir. Ancak yine de tercih edilecek okul hakkında detaylı bilgilere sahip olmak gerekir. Bazı kentlerinde yer alan ve herhangi bir denetim mekanizmasına tabii tutulmayan dil okullarının da varlığını bilmek gerek ve buna göre hareket etmek gerekir.

Doğru şehri seçmek:

İngiltere’de sayısı 15,000’i bulan dil okulu bulunmaktadır ve ülkenin dört bir yanında dil eğitimi veren kurumları görmek mümkündür. Seçeneklerin ve alternatiflerin bu kadar yoğun olması bir anlamda iyi iken dikkat ettirmeyi de gerektirmektedir. Çünkü tercih edeceğiniz şehrin yaşam koşulları size uygun olmayabilir, yaşam koşullarında büyük masraflar gerektirebilir veya tercih ettiğiniz okul ile şehir merkezi arasında uzun mesafeler olabilir. Tüm bunlar, dil eğitimi alırken zorlanmanıza neden olacak ufak ama önemli detaylardır. Bu yüzden tercihiniz İngiltere dil okulları olsa bile hangi şehri tercih edeceğinize öncesinden karar vermeniz ve bu şehirler hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir. Hem kısa sürede İngilizce öğrenmek hem de eğitim döneminde rahat etmek için önemli bir detay olduğunu unutmayın.

Fiyat araştırması yapmak:

Tüm saydığımız ince detayları bir kenara bıraktığımızda bir öğrenci için en önemli olan şeylerden biri de gittiği okulun dil fiyatlarıdır. Her bütçeye uygun dil okullarının bulunduğu İngiltere’de fiyat araştırması yapmadan kayıt olmak isabetsiz bir karar olacaktır. Çünkü bazı dil okullarının fiyatları diğer okullara göre daha yüksektir. Aynı eğitim ve aynı konaklama seçeneklerine sahip olmasına rağmen marka değerinin yüksek olması, kaliteli bir şehirde yer alması gibi nedenler, dil okulu fiyatlarının yükselmesine etki etmektedir. Bu yüzden öğrencilerin bu konuda da doğru bilgilere sahip olmaları gerekir.

İngiltere’de dil eğitimi almadan önce bilmeniz gereken tüm bilgilere ulaşabileceğiniz sitemiz, sürekli olarak güncel eğitim haberlerini paylaşmaktadır. Bunun yanı sıra yurtdışı eğitim danışmanlarımız da İngiltere dil okulları ve İngiltere ile ilgili genel bilgilere vakıftırlar. Dilediğiniz zaman iletişim bilgilerimizden firmamıza ulaşarak kapsamlı bilgilere ulaşabilir, daha kolay kayıt yaptırabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC