Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Kanada'da Dil Eğitimi Kimler İçin Uygundur?


İngilizce dil eğitimi denildiği zaman akla gelen ülkeler arasında İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra Kanada gelmektedir. Dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkeleri arasında yer alması, suç oranının düşük olması, sunduğu çeşitli sosyal ve kültürel aktivite olanakları sayesinde birçok öğrenci dil eğitimi için Kanada’yı tercih etmektedir. Göçmen kabul eden bir ülke olması nedeniyle çok kültürlü bir yapısı olan Kanada, birçok farklı kültürü yakından tanımak isteyen öğrenciler için mükemmeldir.

Kanada’da İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen bölgeler ise Vancouver ve Toronto’dur.

Kanada'da Dil Eğitimi Kimler İçin Uygundur?

Yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyenlerin ülke seçimi yaparken dikkat etmesi gereken birçok nokta vardır. Kanada’da eğitim almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalardan biri de Kanada’nın Türkiye’ye olan uzaklığıdır. Türkiye ve Kanada’nın en doğusu arasında 7 saat, en batısı ile 10 saat zaman farkı vardır. Yine Türkiye ve Kanada arası minimum uçuş süresi ortalama 10-11 saattir. Aktarmalı uçuşlarda bu süre 24 saate kadar çıkabilmektedir, dolayısı ile Kanada uçak bileti maliyeti de oldukça yüksek olabilmektedir. Bu nedenle, kısa süreli dil eğitimi düşünenlerden çok ( 1- 6 ay) uzun dönemli dil eğitimi düşünenler için daha avantajlıdır ( 6 aydan daha uzun).

Kanada’da dil eğitimi almak isteyenlerin gidecekleri bölgenin iklimini araştırması da oldukça önem taşır. Diğer bölgelere nazaran daha ılıman iklime sahip British Columbia ( Vancouver) dışında kışlar Kanada’da oldukça soğuk ve karlı geçmektedir.  Bu nedenle, soğuk iklimleri tercih etmeyen kişilerin Kanada’da dil eğitimi görmeleri tavsiye edilmez.

Dil eğitimi konusunda kaliteden ödün vermek istemeyen öğrenciler için Kanada, eğitimin diğer tüm alanlarında olduğu gibi dil eğitimi alanında da yüksek standartlarda eğitim sunmaktadır.


 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB