Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda Work & Study Vizesi


İrlanda Work and Study Vizesi - İrlanda Öğrenci Vizesi

               İrlanda’da Work and Study programı, MEI pilot program olarak geliştirilmiş ve İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen Türk vatandaşlarına özel uygulanmaktadır. Dil eğitimi alırken bir yandan da yasal çalışma iznine sahip olmak isteyen öğrenciler için İrlanda çok isabetli bir tercihtir.

Özellikle okulundan çok yeni mezun olmuş öğrenciler, bir yandan dil eğitimi alırken bir yandan da aylık 1000 Euro – 1.400 Euro arası para kazanarak ailelerine yük olmadan masraflarını çıkartabilirler.

Pilot programa uygun bir diğer kesim de, hali hazırda bir işi olan ancak dil seviyesinin yeterince yüksek olmaması nedeni ile terfi alamayan ya da daha iyi gelir elde edebilecekleri farklı firmaların tekliflerine olumlu cevap veremeyen üniversite mezunu kişilerdir.

İrlanda Work and Study vizesi kapsamında, sadece MEI pilot programı şartlarına uygun olana başvuru sahiplerine, 25 hafta süreli ve haftalık minimum 15 saat/20 derslik program tercihi yapmaları şartı ile yasal çalışma izni olan D vizesi verilmektedir. 
Ayrıca başvuru sahipleri, 25 hafta + 8 hafta yani toplamda 33 haftalık bir vizeyi elde etmektedirler. 25 haftalık eğitimin sürdüğü süre boyunca 20 saat olan çalışma hakkı, tatil periyodu olan 8 haftalık dönemde 40 saate çıkmaktadır.

Bu vizenin İrlanda içerisinden uzatılma özelliği de bulunduğu için, başvuru sahipleri, 2 defa daha vizelerini yenileyerek, toplamda 2 yıl çalışma izni ile İrlanda’da kalma şansına sahip olabilmektedirler.

Çalışma hakkını etkili olarak kullanmak isteyen adaylara, sabah programlarını tercih etmelerini tavsiye ederiz. İngilizce dil seviyesi ileri düzey olan adayların başlangıç saat ücreti olan 12,70 Euro yerine saatine 13 Euro – 35 Euro işlere girebilecekleri için haftalık 20 saatlik  programlar ile bir yandan da dil seviyelerini hızlı bir şekilde ilerletmelerini önermekteyiz.

İrlanda dil okulu kayıt işlemlerini Boğaziçi Yurtdışı Eğitim aracılığı ile kayıt yaptırmış tüm öğrencilerimiz için,  İrlanda Work and Study vize dosyasının en önemli unsurlarından olan referans yazıları, niyet mektupları gibi belgeleri ücretsiz olarak hazırlamakta ve kusursuz hazırlanmış vize başvuru dosyalarını  İrlanda VFS'ye bizzat teslim etmekteyiz.
Hem kısa dönem hem de uzun dönem İrlanda öğrenci vize başvurularında vize başarımız %100’dür.
İrlanda Öğrenci vizesi gerekli belgeleri hakkında güncel ve detaylı bilgi almak için Boğaziçi Yurtdışı Eğitim'e ulaşın. 

             

Özel Türkiye  indirimleri uygulanmış güncel 2024 İrlanda dil okulları fiyat listemize ulaşmak için tıklayın.

 

İrlanda, güler yüzlü, güvenli bir ülkedir

İrlanda’da serin ve ılık bir okyanus iklimi hüküm sürer. Kışın havalar yumuşak ve nemli, yazları ise serin ve bulutludur. İklime daha çok İlkbahar ve sonbahar mevsimleri hakimdir. Bu iklim koşullarından dolayı, İrlanda tam anlamıyla bir kır ülkesidir. İnsanları samimi ve yardımseverdir.

2010'da Lonely Planet, İrlanda'yı dünyanın en dost ülkesi seçmiştir. Global Huzur Endeksi, 163 ülkeyi kapsayan değerlendirmesinde; çatışma, emniyet ve toplumdaki güvenlik ve militarizasyon gibi kriterler üzerinde duruyor. İrlanda bu değerlendirmede 2017 yılında dünya 10.su oldu. Türkiye bu sıralamada 145.ci, Amerika 103.cü sırada yer aldı.

Anadili İngilizce olan bu ülkenin refah seviyesi yüksektir ve dünya devletleri arasında ilk on arasındadır. Yeşilin her tonundaki muhteşem bitki örtüsü, eşsiz şelaleleri, kendine özgü mimarisi, rengarenk botanik bahçelerinin yanında hareketli alışveriş merkezleri ile iç içe olan İrlanda, Türkiye’den sadece 4 saat uçuş mesafesindedir ve  saat farkı olarak 2 saat geridedir. 

İrlanda Work & Study Vizesi

İrlanda edebiyat ve müzik açısından zengindir

İrlanda, dünyaya Ulysses, Drakula ve Gulliver'in Seyahatler'ini veren ülke. Dublin, dünyada sadece dört tane olan UNESCO Edebiyat Kentinden biri seçildi. Yazarlar William Butler Yeats, George Bernard Shaw, Samuel Becket ve Seamus Heaney, İrlanda'ya Edebiyat alanında dört Nobel Ödülü kazandırdılar. Altan, Celtic Woman ve altı kez Grammy kazanan Chieftains, geleneksel İrlandalı müziğini dünyaya tanıtmıştır.

Müziği inanılmaz derecede güçlü ve çeşitlidir örneğin; U2, rock'ın en sıcak bileti olarak tanımlandı. Enya, Sinéad O’Connor, Chris de Burgh, The Cranberries, Bob Geldof, Bono dünyadaki en çok satan sanatçılardır ve İrlandalıdırlar.

Erkek grubu West Life’ın ilk yedi single'ı doğrudan İngiltere listelerinde bir numaraya olduğunda müzik tarihine bir rekor kaydetti. Festivaller şehri olan İrlanda’da hep hayaliniz olan konserlere katılabilir festival ve etkinliklerle ufkunuzu geliştirebilirsiniz. Ayrıca okullar öğrencilerine, bu büyük firmalara günübirlik kültür gezileri de düzenlemektedir.

 

İrlanda, 1000'den fazla önde gelen çok uluslu şirketin Avrupa merkezidir

HP, IBM, Facebook, Linkedin, Twitter, Pfizer, GSK, Genzym, Accenture, Amazon.com, Apple Inc., Cisco , Dell Ireland ,Dropbox , eBay ,Google Ireland , Hewlett Packard, Intel Ireland , IONA Technologies, Logitech, Microsoft Ireland, Oracle ,PayPal ,Salesforce.com ,SAP AG, Symantec Ireland , Xilinx, Zamano , 3e , Buy&Sell , Independent News & Media , Radio Telefís Éireann (RTÉ) ,Setanta Sports ,TG4 ,Thomas Crosbie Holdings , Today FM ,TV3 ,UTV Media ,Élan ,Shire Plc , United Drug ,Warner Chilcott ,Abbott Laboratories ,Hoffmann, La Roche, Arnott’s , BWG Foods , Clerys , Dunnes Stores , Eason & Son , Guineys,  Heatons , Musgrave Group , Penneys /Associated British Foods ,Roches Stores (by Debenhams UK) , Smyths , Superquinn , SuperValu , Tesco Ireland  , Xtra,vision, BlueFace , Digiweb , eircom , Ericsson, Magnet Entertainment , O2 Ireland , Smart Telecom , UPC Ireland  , Vodafone Ireland gibi 1.000'in üzerinde dünya devi, İrlanda’yı Bilişim, Sosyal Medya, İlaç ve Finans alanında Avrupa operasyonlarının merkezi haline getirdi.

 

İngilizce Dil Öğrencileri için İrlanda Öğrenci Vizesi

Hem çalışmak hem de dil eğitimi almak isteyenlerdenseniz, öncelikle bilmeniz gereken İngiltere, Amerika, Kanada gibi diğer çok tercih edilen ülkelerde son yapılan vize değişiklikleri ile, dil eğitimi öğrencilerinin çalışma izninin komple kaldırılmış olduğudur.

Oysa İrlanda’da İngilizce eğitimi almanın en önemli avantajlarından biri de İngilizce dil okullarında belli sürelerde kurslara yazılmış olan öğrencilerin çalışma izinlerinin bulunmasıdır.

İngilizce öğrenmek için İrlanda'ya gitmek isterseniz, burada Uluslar arası Öğrenci vizesi almakla ilgili güncel bilgiler bulacaksınız. İrlanda'da İngilizce eğitimi için art arda iki vize uzatması yapabilirsiniz. Ocak 2016'dan bu yana her vizenin süresi 8 ay olarak verilmektedir.

Vizenizin 8 ayı içerisinde, 6 ay (25 haftalık) tam zamanlı İngilizce kursuna kaydolmanız gerekmektedir. Bu derslerin yoğunluğu, Pazartesi’den Cuma’ya kadar haftada minimum 20 saat ders olmalıdır.

İrlanda'da çalışma vizesinde, yarı zamanlı olarak çalışmanıza izin verilir. Yılın çoğunda haftada 20 saat, ancak Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında, 15 Aralık-15 Ocak arasında haftada 40 saat çalışabilirsiniz.

İstihdam açısından bir çok imkana sahip olan İrlanda’da çalışma izninizin olması ciddi bir fırsat sağlamaktadır. İrlanda'da eğitim almakta olan öğrencilerin çalışma alanlarının başında restoranlar, kafeler, oteller ve mağazalar gelir. Çalışmak isteyen öğrenciler, İrlanda'ya vardıktan sonra öğrenim gördükleri şehirdeki işyerleri ile görüşerek, gazete veya internet ilanlarını takip ederek uygun bir iş bulabilirler. Bu sayede dünyanın en kaliteli dil okullarında İngilizcelerini geliştirmek üzere yapmış oldukları yaşam masraflarını geri kazanmaları mümkün olmaktadır.

İrlanda Öğrenci Vize uzatması yapabilmek için, vize şartlarından olan, derslerin en az%85'ine katılmış ve kurs eğitimi bitiş sınavına ( TIE Exam ) girmeniz gerekir.

 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC