Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Neden İrlanda’da Yüksek Lisans Eğitimi?


 Ülkemizde, birçok bölüme ait üniversiteler bulunmaktadır. Tıp, hukuk, kamu yönetimi, Sosyal bölümler, Öğretmenlik alanları vs. tüm bunlar öğrencilerin istedikleri gibi bir bölüme yerleşmesini sağlamaktadır fakat üniversite hayatının en önemli evrelerinden biri 4 yıllık fakülteyi bitirdikten sonra eğitime yüksek lisans ile devam etmektedir. Bu şekilde yapan öğrenciler hem daha fazla kariyer sahibi olabilmekte hem de iş hayatlarında daha fazla avantaja sahip olmaktadır. Tabi yüksek lisans eğitimi için tercih edilecek okul ve ülke son derece önemlidir, bu alanda ülkemizde çok fazla seçenek olmadığı için genellikle yüksek lisans eğitimi için farklı ülkeler tercih edilmektedir. Son yıllarda daha bir popülarite kazanan İrlanda yüksek lisans eğitimi ile bu söylediklerimizden çok daha fazlasını başarabilirsiniz. Hem avantajlı eğitim hem de kariyerde istenen hedefe ulaştırmayı kolaylaştıran İrlanda, beklentilerin ötesinde sonuçları ile her öğrencinin memnun kalmasını sağlama kapasitesine sahiptir.

Neden İrlanda’da Yüksek Lisans Eğitimi?

Neden İrlanda?

Yabancı dil eğitimi, günümüz şartlarında insanların öğrenmek durumunda kaldıkları bir durumdur, özellikle de İngilizce, iş sahalarında koşulan en önemli şartlardan biridir. İngilizce bilenler, bilmeyenlere göre daha avantajlıdırlar, iş kapılarını daha rahat açabilirler ve çalışma alanlarında güzel pozisyonları yakalamak konusunda çok daha öndedirler. İrlanda’nın resmi dili İrlanda Galcesidir. Ancak ülkenin sadece yüzde 36’sı bu dili konuşmaktadır. İngiltere ile sınır olması ve İngilizce konuşan ülkelere yakın olmasının etkisiyle birlikte ülkede hakim dilini İngilizce olduğunu söyleyebiliriz. Burada yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler, ek bir masraf yaparak dil öğrenmek gibi bir durum ile karşı karşıya kalmadıkları için hem daha avantajlıdırlar hem de kariyerleri konusunda daha öndedirler. Zaman zaman bazı platformlarda İrlanda aksanının biraz daha değişik olduğu görülüyor ve bu durum gitmekten vazgeçmeye neden olabiliyor ancak burada eğitim alan öğrenciler, genel olarak kısa sürede aksana alışıldığı konusunda hemfikirdirler yani eğitiminizin ilk dönemlerinde rahatlıkla konuşulanları anlayabilirsiniz. İrlanda yüksek lisans eğitimi ile okula devam eden öğrenciler sadece bu alanda avantajlı değiller, mezun olunduktan sonra 2 yıllık çalışma izni ve oturum hakkı verilmektedir. Daha iyi bir yerde çalışmak isteyen öğrenciler, sunulan bu fırsatı değerlendirerek başarılı bir yerde çalışabilir ve kariyerinde istediğinden çok daha yüksek yerlere gelebilir.

İrlanda’da eğitim kolay mı?

Elbette her ülkenin kendine göre bir takım zorlukları ve kolaylıkları bulunmaktadır. İrlanda’da eğitim alacak kişilerin bunu çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Yabancılık çekme, kültüre alışma, aksana alışma, yemeklerine alışma gibi belli bir süre geçmesini gerektiren durumlar dışında herhangi bir zorlanmanın söz konusu olmadığını rahatlıkla ifade edebiliriz. İrlanda yüksek lisans eğitimine başlamadan önce yaşam koşulları, ekonomik durum, ulaşım, konaklama gibi konularda incelemelerde bulunursanız daha isabetli sonuçlara gidebilirsiniz. Başarılı çalışmalarıyla her sene binlerce öğrencinin İrlanda’da eğitim almasına katkıda bulunan kurumumuz ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilir, sitemizin ilgili bölümlerinden İrlanda ve yüksek lisans eğitimi hakkında öğrenmeniz gereken bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC