Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Yeni Zelanda Dil Okulları


Yeni Zelanda’da Eğitim

Güney Yarım Küre’de bulunan Yeni Zelanda; iki adadan oluşan bir ülkedir. Refah seviyesi ve ekonomik düzeyi yüksek olan ülke, eğitime verdiği önemi ile tanınır ve son zamanlarda daha düşük maliyetlerle dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri ülke haline gelmiştir. Yeni Zelanda’da eğitim alan öğrenciler; hem müreffeh yaşamın etkilerinden hem de ekonomik düzeyinin yüksek olmasından faydalanabilmektedirler. Akdeniz iklimine sahip olması daha ılıman bir ortamda yaşama olanağı sunuyor.

Pek çok ülkeyle kıyaslandığında daha az maliyetle okuma imkanının sunulduğu Yeni Zelanda’da, dil kursları devlet destekli bir kurum olan NZQA (New Zealand Qualifications Authority) tarafından denetim altında tutulmaktadır. Ciddi bir eğitim potansiyeline sahip olan ve uluslararası öğrencilere sunulması gereken haklar konusunda tutucu bir ülke olan Yeni Zelanda, son yıllarda Türkiye’den ve diğer ülkelerden İngilizce öğrenmek isteyenler için yeni bir kapı oldu.

Yeni Zelanda; kozmopolit yaşam şekli ile dikkat çekerken, resmi dilin İngilizce olması ve maliyetlerin diğer ülkelere nazaran daha düşük seviyede olması uluslararası öğrencilerin dikkatlerini ülkeye çevirmelerini etkiliyor. Ülkede dil eğitimi almanın bazı kuralları vardır. Özellikle de vize konusunda uygulanan kurallarının ciddi ve yaptırımcı olduğundan söz etmemiz gerekiyor. Bunun nedeni; öğrencilere zorluk çıkartmak değil bilakis öğrencilerin sahip oldukları hakları koruma altına almak ve dil okullarını denetim altında tutmaktır.

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin yeni gözdesi haline gelen Yeni Zelanda’ya gidebilmek için öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak gerekiyor. Tabi bunu yaparken de istisnai durumlar hariç eğitim programının (programın List of Qualifications Exempt from Assessment veya List of Qualifications Recognised as an Exception listelerinde bulunması) NZQA onaylı olması şartı koşulmaktadır.

Yaşam koşulları ve şehirler

Sahip olduğu doğası, farklı etnik gruplarına ev sahipliği yapması ve Akdeniz’in ılıman iklimine sahip olmasıyla kendinden söz ettiren Yeni Zelanda, Türkiye’ye uzak bir noktada yer almaktadır. Avustralya’dan 3,5 saat kadar daha uzakta olan ülke, ulaşım sıkıntısı haricinde yaşanılabilir en güzel yerlerden biridir. Auckland başta olmak üzere ülkenin tüm kentleri doğanın yelişi ile masmavi suların birleşimi ile harika bir tabiata sahiptir. Yeni Zelanda’da eğitim alabilmek için biraz daha sığ düşünmek gerekiyor. Büyük şehirlerinde İngilizce öğrenmek biraz zordur nedeni ise çoğu insanın öğrenciler gibi göçmen olmalarıdır. Ama Yeni Zelanda dil okullarının yaygın olduğu küçük kasabalarda yaşamak ve eğitimi buralarda tamamlamak kesinlikle isabetli bir fikirdir.

Yurtdışında eğitim almak için herhangi bir ülkeyi tercih edenler, genel olarak Türkiye’den gittiklerinde sebze ve meyvelerin pahalılığından veya kiraların yüksek olmasından şikâyet ederler. Genel olarak Yeni Zelanda’da yaşam koşulları da bu şekildedir. İlk defa gidenler, bazı şeyleri pahalı bulabilirler ama çalışan biri için bu durum çok daha anormal gelmeyecektir. Haftalık olarak gelir ve giderlerin hesaplandığı ülkede, bir kişinin ortalama olarak 250 NZD (Yeni Zelanda Doları) kira ve ev masrafı çıkar, bir kişinin ihtiyaçlarını karşılaması ise 200 NZD dolayındadır.

Gelir ve giderler hesaplanırken ülkenin ekonomik düzeyi ve sahip olduğu yaşam düzeyi göz önüne alınmalıdır. Yeni Zelanda’da eğitim almak isteyen öğrencilerin de bu konuyu göz önünde bulundurarak pahalılığı hakkında fikir yürütmeleri gerekiyor. Yaşam kalitesi ve ekonomisi ile dünyanın en müreffeh ülkelerinden biri olan Yeni Zelanda, aslında pahalı bir ülke değildir, tabi ki dediğim şekilde yaşam kalitesini göz önünde bulunmak şartıyla bunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şehirleri gayet stabil ve yaşanılabilir seviyede olan Yeni Zelanda’da eğitim alan öğrenciler, kısa sürede halk ile kaynaşma fırsatı buluyorlar. Şehirlerinin çok kalabalık olmaması ve doğal güzelliklere fazlasıyla hâkim olması, ülkenin cazibesini en çok arttıran detayladır.

Neden Yeni Zelanda’da dil eğitimi?

Yeni Zelanda’da eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısının her geçen sene daha da arttığını söylemekte fayda vardır. birçok açıdan öğrencilerin ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmaların var olduğu ve sürekli yeni çalışmaların yapıldığı ülkede, birçok geçerli neden burada eğitim almak isteyenleri haklı çıkartıyor. Ülkenin müreffeh bir yaşama sahip olması, doğasının hayranlık bırakacak derecede olması, dumansız hava sahalarına sahip olması gibi birçok neden burada yaşamayı güzel kılmakla birlikte ülkedeki dil okullarının verdikleri eğitim hizmetleri de yine “neden Yeni Zelanda’da dil eğitimi?” sorusuna verilecek yanıtları oluşturuyor. Kısa ve özel olarak ülkede dil eğitimi almanın faydaları şu şekilde açıklanabilir.

Resmi dilin İngilizce olması: Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak için geçerli en büyük neden halkın İngilizce konuşması ve resmi dilin de İngilizce olmasıdır. Uluslararası öğrencilerin en çok dikkat ettikleri hususlardan biri dil eğitimi almak için seçtikleri ülkede hangi dilin konuşulduğudur. Kozmopolit bir yaşama sahip olmasına rağmen resmi dil ve halkın daha çok İngilizce konuşması, dil eğitiminde daha başarılı yerlere ulaşmayı sağlamaktadır.

Refah düzeyi: Dil eğitimi, öğrencilerin seçtikleri program tipine göre uzayabilir. Bazen 1 yıla kadar da uzayabilen İngilizce eğitiminde önemli olan noktalardan biri de gidilecek ülkenin sahip olduğu ekonomik şartlardır. Yeni Zelanda, refah düzeyi yüksek bir ülke olduğu için burada eğitim alan öğrenciler bu olanaklarından kolaylıkla faydalanabilmektedirler. Eğitim için ayrılan bütçenin yüksek olması, Yeni Zelanda’da eğitim görmek için güzel bir nedendir.

İngilizcenin aranan dil olması: İngilizce, Türkiye’de ve dünyanın diğer ülkelerinde kabul gören yabancı dillerden biridir. Yeni Zelanda’da dil eğitimi alınırken bu detay göz önünde tutulur. İleri teknolojileri ve eğitimde kullanılan teknikleri sayesinde kısa sürede dil öğreniminin kolay hale geldiği ülkede, her seviyede dil öğrenmek mümkündür.

Yaşam koşulları: Gidilecek ülkeler hakkında araştırma yapılırken sadece eğitim düzeyini göz önünde bulundurmak yeterli değildir. Eğitim kadar önemli olan bir başka konu ise ülkenin yaşam koşullarıdır. Akdeniz iklimine sahip olan Yeni Zelanda’da yaşam koşulları çevresindeki diğer ülkelere göre daha yüksektir. Halkın rahat bir hayata sahip olmasından dolayı uluslararası öğrencilerin çok daha rahat ettiklerini belirtmekte yarar vardır.

Öğrenci eşitliği: Yeni Zelanda, halkın haklarını en iyi şekilde koruyan ülkelerden biridir. Zira ülkede kadınların seçme hakkı çoğu ülkeden önce verilmiştir. Günümüzde de bu hakları korumayı başaran ülke, öğrenciler açısından da sunduğu olanaklara sahip ve cazip seçenekleriyle kendinden söz ettirmektedir.

Öğrencilere çalışma izni: Bazı ülkelerde dil okulu veya üniversite okurken çalışma hakkı elde etmek mümkün değildir. Yeni Zelanda’da eğitim gören öğrenciler ise bu konuda çok daha rahattırlar. Haftalık 20 saat çalışma izni olan öğrenciler, eğitimlerini daha rahat şekilde tamamlamak, farklı bir ülkede iş hayatının akışını takip etme ve daha da önemlisi ekonomilerine katkıda bulunma olanağına sahip olabilmektedirler.

Dil okullarını fazla olması: Bir ülkede ne kadar çok dil okulu olursa fiyatlar da o oranda düşer. Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler bu anlamda oldukça şanslıdırlar. Çok sayıda dil okuluna ev sahipliği yapan ülkede, hemen hemen her öğrencinin kesesine uygun bir eğitim kurumu bulmak mümkündür.

Kentlerde ulaşım

Yeni Zelanda, gelişmiş ulaşımı, rahat yaşamı ve müreffeh ortamları ile bilinen bir ülkedir. Her ne kadar Türkiye’den uzak olsa da kentlerinde ulaşımın çok rahat bir şekilde yürüdüğünden söz etmek gerekiyor. Christchurch ve Wellington şehirlerindeki hava alanlarında, uluslararası ve yurt içi terminalleri aynı binadadır. Bu nedenle burada okuyan öğrencilerin havalimanlarında zorlanmadıklarını söylemek gerekiyor. Auckland'da ise durum biraz daha farklıdır, iki terminal arası 10 dakikalık bir otobüs mesafesidir.

Yeni Zelanda’da eğitim almak isteyen öğrenciler, ulaşım açısından herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadırlar. Daha havalimanına iner inmez, öğrencileri karşılayan servis araçları bulunmaktadır. Bu araçların ücretleri, dil okullarına göre değişiklik gösterse de ortalama rakam 50 NZ$’dır.

Ülke içinde ulaşım (şehirlerarası), sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir. Intercity, Mount Cook, Newsman ve TranzRail gibi ülkenin köklü firmaları; deniz ve karayolu ulaşım konusunda yardım alabileceğiniz kuruluşlardır. Ayrıca şehirlerarasında seyahatini daha kısa sürede yapmak isteyenler havayolu ile de ulaşım sağlayabilirler.

Şehir içi ulaşımında gelişmiş bir ülke olmasının yanında negatif yönü, farklı alternatifler yerine topu taşıma aracı olarak sadece otobüsün bulunmasıdır. Ancak nüfus bakımından kalabalık olmadığı için yeterli gelebilmektedir. Auckland ve Wellington'da gün içinde her yarım saatte bir toplu taşıma araçları geçmektedir. Bu nedenle Yeni Zelanda’da eğitim alan öğrenciler, ulaşım konusunda rahat etmektedirler.

Yeni Zelanda’daki Kurs Tipleri Nelerdir?

İngilizce eğitimini hangi amaçla ve hangi seviyede isterseniz isteyin Yeni Zelanda dil okulları bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olanaklara sahiptirler. Başlangıç düzeyi, orta düzey ve ileri düzeyde eğitim almak isteyen öğrencilere olanakların sunulduğu ülkede, genel İngilizce kursları, yoğun İngilizce kursları, mesleki İngilizce ve iş İngilizcesi gibi eğitim programlarının yanında sınav hazırlık kursları hizmetleri de sunulmaktadır. Yeni Zelanda’da eğitim alırken hedeflediğiniz kariyere çok kısa sürede ulaşabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Ülkede verilen eğitim programları şunlardır;

Genel ve Yoğun İngilizce Programları

Sıfırdan İngilizce eğitimine başlamak isteyenler için genel İngilizce programı ile hizmet verilmektedir. Bu eğitim programında; konuşma, telaffuz etme, yazma ve anlama becerisi kazandırılmaktadır. Program öğrencinin isteğine bağlı olarak kısa veya uzun sürebilmektedir. Yoğun İngilizce programlarında ise öğrencilerin eksiklerine yönelik eğitimler verilmektedir. Bu da daha kısa sürede dil öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır.

1-52 hafta arasında sürebilen eğitimler, haftanın pazartesi günleri başlamaktadır. Eğitim haricinde düzenlenen etkinlik ve aktiviteler, dil eğitimini pekiştirmek ve pratik yapmak için oldukça faydalıdır.

Mesleki İngilizce

Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere sunulan seçeneklerden biri de mesleki İngilizcedir. Bu programda, kişilerin meslek alanlarına yönelik; konuşma, yazışma, pazarlama ve meslekleri ile ilgili diğer ayrıntılar üzerinden eğitim verilmektedir. İş hayatında daha başarılı yerlere ulaşmak isteyenlerin ve uluslararası alanda mesleğini icra etmek isteyenlerin başvurdukları eğitim programı, kişinin isteğine bağlı olarak uzayabilmektedir. Diğer eğitim programlarına göre daha az sayıdaki gruplarda eğitim görme fırsatı yakalandığı için eğitimin daha verimli geçtiğini söylemek gerekiyor.

Birebir İngilizce

İngilizceyi daha net konuşmak ve bunun için de özel ders almak isteyenlerin tercih ettikleri kurs tipi birebir İngilizce kurslarıdır. Yeni Zelanda dil okulları hizmetleri arasında yer alan bu eğitim programında, öğrencinin İngilizcedeki eksikleri baz alınarak eğitim verilmektedir. Hem daha kısa sürede öğrenme hem de net bir şekilde dilbilgisini çözme ve konuşma yeteneğine sahip olma imkanı tanıyan kurs ile başarıyı yakalamak çok daha kolaydır.

Sınav hazırlık kursları

Resmi dili İngilizce olan ABD, Kanada, İngiltere, Malta, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde; lisans, yüksek lisans, doktora, sertifika ve diğer alanlarda diploma alabilmek için TOFEL, IELTS sınavlarından yüksek skor şartı istenmektedir. Bu sınavlara girmek için yeterli seviyede olmayan öğrenciler ise sınav hazırlık kurslarına gitmektedirler. Yeni Zelanda dil okulları hizmetleri arasında yer alan eğitim programı ile sınavlara hazırlık yapmak ve yüksek skor elde etmek çok daha kolaydır. Eğitimlerinde ciddiyet ve kalite detayına önem veren bir ülke olması, daha az sürede daha fazla bilgi öğrenmeyi kolay hale getirmektedir.

Mini grup

Bazı öğrenciler, eğitim alırken kalabalık sınıflarda derslere adapte olamazlar bu da eğitimlerinde başarı göstermemelerine neden olur. Yeni Zelanda dil okullarında verilen mini grup İngilizce kursları ile bu sorun ortadan kalkmaktadır. 3-5 kişilik eğitim gruplarla yapılan dersler hem daha verimli hem de daha kısa sürede İngilizce öğrenmeyi kolay hale getirmektedir.

Yeni Zelanda'nın Popüler Lokasyonları?

Auckland

Yeni Zelanda, Güney Yarım Küre’de yer alan ve iki adadan oluşan bir ülkedir. Her şehri kendi başına bir güzelliğe sahip ve kalınmayı gerekli kılan nedenlere sahiptir. Auckland; ülkenin kuzey adasında yer alan ve ülkenin en büyük şehridir. 1,5 milyonluk kalabalık şehir, sahip olduğu mükemmel atmosferi ile misafirlerini kendine hayran bırakıyor. Ev sahipliği yaptığı yüzlerce yat ve yelken sayesinde “Yelken şehri” olarak anılan şehir, turizm dünyasınca kabul görmüş muazzam bir yerdir.

Yeni Zelanda’da eğitim gören öğrencilerin yoğunlukla tercih ettikleri Auckland’da çok sayıda dil okulunun bulunması ve ulaşım noktasında herhangi bir sorunun bulunmaması, şehri cazip hale getirmektedir.

Wellington

Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington, turizm dünyasında Okyanusya’nın en sık uğranılan destinasyonlarından biridir. Sahip olduğu mükemmel atmosfer ve doğası şehre gelenleri kendine hayran bırakmaya yetiyor. Okyanusya’nın en kalabalık şehri olması, her anlamda gelişmesini etkilemiştir. Alt yapı, ulaşım, konaklama gibi alanlarda bir hayli zengin olan kent, yaşam koşulları ile de ülkenin en dikkat çeken kentlerinden biridir.

Museum of New Zealand Te Papa Tongarewa (Yeni Zelanda Te Papa Tongarewa Müzesi), Museum of Wellington City & Sea (Wellington Şehir ve Deniz Müzesi) ve Zealandia Sanctuary (Zealandia Vahşi Yaşamı Koruma Alanı) gibi turizm dünyasında bilinen önemli alanlara ev sahipliği yapmasının yanı sıra Yeni Zelanda’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin de çok sık tercih ettikleri kentlerden biridir.

Dunedin

Sakin ve huzurlu atmosferi ile müreffeh bir yaşama sahip olan Dunedin, Güney Adası’nın en büyük ikinci şehridir. Tabi ikinci büyük şehir olması akıllara kalabalık bir yer olduğunu getirse de nüfusu 150 bin kişiden ibarettir. Yeni Zelanda’nın ilk botaniği ve üniversitesi burada kurulmuştur. Eğitimini daha rahat bir ortamda görmek isteyen öğrencilerin tercih ettikleri Dunedin, sahip olduğu tüm imkan ve olanakları ile ülkenin parmakla gösterilen şehirlerinden biridir.

Christchurch

Ülke geneline hakim olan yeşil doğa, Christchurch kentinde de kendini gösteriyor. Güney Adası’nın en büyük kenti olma özelliği ile ön plana çıkan şehir, sahip olduğu muazzam atmosferi ve yeşil alanları nedeniyle “Garden City” olarak da anılıyor. Eğitim için Yeni Zelanda’ya gelen uluslararası öğrencilerin en yoğun olarak tercih ettikleri bir şehirdir.

Yeni Zelanda’da kış turizmi için tercih edilen Christchurch, kayak merkezine sadece 1 saat kadar uzaklıkta yer almaktadır. Bu da ülke ve çevreden gelen ziyaretçilerin kış aylarında rahatlıkla tatil yapmalarına olanak sağlamaktadır. Yeni Zelanda’da eğitim alınırken mutlaka uğranılması gereken şehirlerden biridir.

Queenstown

Yeni Zelanda’nın en popüler lokasyonu olarak kendinden söz ettiren Queenstown, ülkede kesinlikle görülmesi gereken bir şehirdir. Adrenalin tutkunları için birçok noktaya sahip olan şehirde Bungee jumping noktaları, skydiving, rafting yapma şansı oldukça yüksektir. Turizm dünyasında hatırı sayılır bir şehir olmasının yanında bir de öğrenciler açısından da tercih edilen bir yerleşim yeridir. Çok kalabalık olmaması, ulaşım konusunda rahat olması gibi önemli bariz özellikleri, şehrin dikkat çekiciliğini arttırmaktadır.

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda’da eğitim almak isteyen öğrencilerin vize sahip olmaları gerekiyor. Vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli şartlardan biri dil okuluna başvuru yapmadan en az 3 hafta önce başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Yeni Zelanda öğrenci vizesi almak, diğer ülkelere göre daha kolaydır fakat bazı olumsuz şartlar üzerinde duran görevliler, aşağıdaki durumlarda vize başvurusunu geri çevirmektedirler. Bu durumlar şöyledir;

 • Kamu fonlarından yararlanmayı düşünüyorsanız,
 • Hayatınızı Yeniz Zelanda’da geçirmeyi düşünüyorsanız,
 • Yeterli maddi olanağa sahip değilseniz.

  Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurusunda istenen belgeler şunlardır;

 • Vize başvuru formu (NZIS 1012 Application to Study in New Zealand),
 • Gideceğiniz süreden itibaren en az 3 hafta geçerli pasaport,
 • Son 6 aya ait çekilmiş biometrik fotoğraf,
 • Gidiş-dönüş uçak bileti,
 • Vize başvuru ücreti,
 • Yeni Zelanda’da eğitim göreceğiniz dil okulundan kabul belgesi,
 • 6 aydan daha uzun süre kalacak kişilerden sağlık muayenesi belgesi.

  Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurusunda bulunurken sahip olunması gereken şartlardan biri de maddi yeterliliğe sahip olunmasıdır. Başvuruda istenen maddi yeterlilik belgeleri şunlardır;

 • Çalıştığınız iş yerinden maaş bordrosu ve çalışma sürenizi kanıtlayan belge,
 • Maaş bordrosu,
 • Vergi levhası,
 • İmza sirküsü,
 • Faaliyet belgesi,
 • SSK’lı işe giriş belgesi,
 • Ticaret Sicil Belgesi,
 • Varsa tapu/tapular,
 • İşverenden çalışma izni.

Yukarıda belirtilen evrak ve şartlar yerine getirildiğinde kolaylıkla Yeni Zelanda öğrenci vizesi alınabilir. Boğaziçiedu danışmanlarımızdan destek alarak vize işlemlerini daha kolay sonuç alabilirsiniz.

Okullar

Embassy English

Yeni Zelanda dil okulları arasında en çok tercih edilen isimlerden biri Embassy English, ülkenin en kalabalık kentlerinden Auckland’da yer almaktadır. 40 yıllık deneyime sahip dil okulları tecrübelisi kadrosu ile İngilizce dil eğitimi vermektedir. Son teknoloji eğitim araçlarıyla hizmet veren eğitim kurumunda yeterli bilgi ve tekniğe sahip olmasından dolayı öğrenciler İngilizceyi çok kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. Online platformuna sahip olmasından dolayı okulda verilen ev ödevlerinin araştırılması ve yapılması kolay hale gelmektedir.

Embassy English okulları, ciddi bir denetime sahiptirler. Bu nedenle öğrencilerin hakları ve eğitimde sunulması gereken tüm olanaklar en iyi şekilde verilmektedir. 2007, 2008, 2010 ve 2012 yıllarında Language Travel Magazine tarafından yılın “zincir dil okulu” olarak seçilen Embassy English; genel İngilizce, IELTS Hazırlık, Bire bir özel ders programları ile hizmet vermektedir. Konaklama seçeneklerinde evde konaklama, okul yurtlarında konaklama ve farklı alternatifleri bulunmaktadır.

Kaplan International College

Dünya genelinde en çok bilinen dil okullarından biri de KAPLAN’dır. Kaplan dil okulları, Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde de hizmet vermektedir. Kaliteli eğitim programları, eğitimde sunulan ayrıcalıklar ve öğrencilerin kişisel hakları konusunda en iyi olanaklara sahip olması, uluslararası öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almasını etkilemektedir. Yeni Zelanda’nın en büyük şehrinde İngilizce öğrenme fırsatlarının sunulduğu Kaplan International College’da; yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, sınav hazırlık kursları gibi programlarla hizmet verilmektedir.

Eğitim görmek istediğiniz süreyi kendinize ayarlayabileceğiniz Kaplan International College ile İngilizceyi istediğiniz düzeyde öğrenme şansını elde edebilirsiniz.

LSI

40 yılı aşkın bir deneyime sahip olan LSI, Yeni Zelanda’nın en kalabalık şehri Auckland’da ve Christchurch şehirlerinde eğitim hizmeti vermektedir. Geniş eğitim olanakları sayesinde her öğrencinin kendi isteğine göre bir program seçme hakkı bulunmaktadır. Öğrenciler için konaklama alternatifleri, eğitimde kullanılan teknik bilgiler ve teknolojik araçlar, eğitim esnasında kullanılan teorik ve pratik bilgiler sayesinde kısa sürede İngilizce öğrenmek mümkün hale gelmektedir. Genel ve yoğunlaştırılmış İngilizce, iş İngilizcesi, mesleki İngilizce, sınav hazırlık kursları eğitim programları sunulmaktadır.

Modern okul binası, ücretsiz internet erişimi, zengin kütüphane, dalış kursları ve yelken eğitimleri, k ayak, rüzgâr sörfü, binicilik kursları gibi ek hizmetlere sahip olan LSI, eğitimde başarılı olmak isteyenlerin tercih ettikleri ilk isimlerdendir.

S.S.S

1- Yeni Zelanda’da yaşamak kolay mı?

Yeni Zelanda, sahip olduğu ekonomik şartları ve finans alanındaki gelişmiş yönleri ile kendinden söz ettirir. Sahip olduğu tabiat harikası ortamı ile yaşamanın kolay olduğu ülkede yaşamak biraz pahalı olsa da yaşam olarak oldukça güzeldir.

2- Yeni Zelanda’nın diğer ülkelerden farkları nelerdir?

Yeni Zelanda, Avrupa ülkelerine göre daha az kalabalık olduğu için yaşanması kolay olan bir ülkedir. Dil okulları bakımından zengin olması fiyatların diğer ülkelere göre daha düşük olmasını etkilemektedir.

3- Yeni Zelanda’da ulaşım kolay mı?

Yeni Zelanda, kalabalık bir ülke olmadığı için ulaşım açısından sıkıntı yaşanmaz. Şehir için ulaşımlarda daha çok otobüs kullanılmaktadır, otobüsler her yarım saatte bir duraklardan kalkarlar.

4- Dil okullarında fiyatlar pahalı mı?

Dil okulu seçimine bağlı olarak değişen dil okulu fiyatları, diğer ülkelere göre daha ekonomiktir.

5- Yeni Zelanda öğrenci vizesi çıkartmak kolay mı?

Her ülkenin kendine göre vize şartları vardır. Yeni Zelanda’nın istedikleri şartlar diğer ülkelere göre daha kolaydır.

İlgili Diğer Sayfalar


Yeni Zelanda Dil Okullarımız

  Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

  Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

  ICEF 
  PIER 
  QE 
  QEAC 
  EducationUK 
  IALC 
  IALC