Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Malta Öğrenci Vizelerinde Çalışma İzni Başladı!


Malta öğrenci vizelerinde yeni dönem!

Malta hükümetinin, uzun süredir AB üyesi olmayan İngilizce öğrencilerine, üç aylık bir eğitimin ardından çalışma fırsatı da dahil olmak üzere yeni bir öğrencivize politikası üzerinde çalıştığı biliniyordu. 
Geçtiğimiz hafta bu yeni vize döneminin detaylarını ilan ettiler. Yeni dönem Malta öğrenci vizelerinin detayları şöyle;

 Malta Hükümeti, 90 günden uzun kurslara başvuran AB üyesi olmayan öğrencilere Ulusal Uzun Süreli Vize (D-Visa) verileceğini belirtti. AB üyesi olmayan öğrenciler, İngilizce dil programlarının ilk 3 ayından sonra haftada en fazla 20 saat olmak üzere Malta'da yarı zamanlı çalışma hakkı alabilecekler. 
[Default Image]

Buna göre, çok girişli D-Vizesi, kursun olduğu ilk periyot ve yedi günlük ek süreden oluşacak. D-Vize daha sonra Malta Yeterlilikler Çerçevesi Seviye 5 veya üstü olmayan kurslar için en fazla bir yıl boyunca uzatılabilecek. Çalışma hakkı eğitimi devam eden öğrencilere sunulacak ve kurs bitiminde sona erecektir.

 90 günü aşan yükseköğretim kurslarına devam eden öğrencilerin ikamet iznine başvurmaları gerekmektedir. Vize durumunu korumak için bir önceki kursa ait asgari yüzde 75'lik bir devam durum belgesi istenecektir.

Malta Yeterlilik Tanıma Bilgi Merkezi (MQRIC) tarafından Seviye 5 veya üstü olarak kabul edilen yüksek öğretim kurslarına devam edecek öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma hakları kurslarının başlama tarihi ile birlikte başlayacaktır. AB üyesi olmayan ülkelerin yüksek öğrenim öğrencilerine, haftada 20 saat çalışabilecekleri ve iş arayabilecekleri altı aylık bir eğitim sonrası çalışma vizesi uzatma süresi de verilebilir.


 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC