Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Öğrencileri Görüşleri


123

Avustralya’nın sayılı üniversitelerinden Wollongong Üniversitesi’nde MBA kabulü almamı sağladılar

2016’nın Ekim ayında arkadaşımla beraber yurtdışında nasıl yaşayabiliriz diye düşünmeye başladık. İlk önce Avustralya’da karar kılıp daha sonra bu konuda bize en iyi hangi şirket yardımcı olabilir diye araştırmaya giriştik. İstanbul’daki hemen hemen tüm yurtdışı eğitim danışmanlığı veren şirketlerden randevu alıp bilgi almaya gittik. Boğaziçi Yurtdışı Eğitim gittiğimiz ikinci şirketti. Eğitim danışmanlarından Yonca Hanım arkadaşım da ben de hafta içi akşam 6 ya kadar çalıştığımız için bizi mesai saati sonrasına kadar bekledi ve o gün akşam 8’e kadar bize zorunlu olmamasına rağmen bilgi verdi. O kadar sıcakkanlıydı ve yardımseverdi ki bize en fazla onların yardımcı olabileceğini anladık ve Boğaziçi Yurtdışı Eğitim’de karar kıldık.

Akabinde Esma Hanım ile tanıştık adım adım her şeyi olabilecek en kötü senaryolarla beraber en gerçekçi şekilde bize anlattı. Samimiyetine ve doğruculuğuna tamamen inandığımız için söylediği her şeyi eksiksiz yapmaya çalıştık. Benim üniversite seçimim sırasında bana birçok üniversite ve bölüm sunmakla kalmadı aynı zamanda bölümlerin içerikleri hakkında bilgiler verdi. Aynı anda birkaç üniversiteye başvurmamı sağlayıp zaten olmaz gözüyle baktığım dünyanın ve Avustralya’nın sayılı üniversitelerinden Wollongong Üniversitesi’nde MBA kabulü almamı sağladı. Üniversite kabul aşamasında birçok kez fikrim değişmesine rağmen her seferinde hiç erinmeden istediğim değişiklikleri gerçekleştirdi. Üniversite kabulümü, vize işlemlerimi, para transferlerini çok çabuk ve belgeli bir şekilde tamamen profesyonel bir şekilde halletti.(Benim için gece 2 de vize başvurusu yaptığını biliyorum her şeyi daha erken halletmek için. Hiçbir şirketin hiçbir çalışanı gece 2 de sizin için uğraşmaz diye düşünüyorum) Her şeyi geçtim samimiyetleri yeter. Gerçekten sizin için uğraşıyorlar. Ticari bir kaygı gözetmiyorlar. İhtiyaçları da yok zaten. Belirli sayıda öğrenci almaya çalışıp sıralı ve düzenli bir şekilde ilerliyorlar.

Akabinde vizelerimizi aldıktan sonra uçak biletlerimize kadar yardımcı olmaya çalıştı Esma ve Avustralya hakkında bize gitmeden önce gidiş sırasında ve ilk haftalarda nelerin önemli olduğuna dair birçok bilgi verdi. Avustralya’ya geldikten sonra da hala iletişim halindeyiz. Hala bana yardımcı oluyor ve olmaya devam edeceğine söz verdi. Peşini bırakmaya da niyetim yok zaten: )

Avustralya’ya dair ilk izlenimlerimi de aktarmak istiyorum. Avustralya bir çok milletten insanın yaşadığı çok kültürlü bir ülke. Diğer ülkelere kıyasla burada daha rahat, özgür ve saygın bir yaşam var. İş bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız eğer çok vasıflı bir iş aramıyorsanız. Kesinlikle görmeye ve yaşamaya değer bir ülke. İnsanları da havası gibi sıcak. Önemli olan buraya gelişinizde ve gelişiniz sonrasında size yardımcı olabilecek doğru insanları bulmak. Boğaziçi Yurtdışı Eğitim çalışanlarını bir kere ziyaret etseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Hiç tereddüt etmeyin. Önce kendinize sonra Boğaziçi Yurtdışı Eğitim’in muhteşem çalışanlarına güvenin. Size sizin istekleriniz doğrultusunda en doğru, en güvenilir ve ellerinden gelen en hızlı şekilde yol göstereceklerdir. Ben sayelerinde istediğim ülkede istediğim şehirde yaşıyor ve istediğim üniversiteye gidiyorum. Umarım sizde benim gibi isteklerinize kavuşursunuz…

 Alper ARSLAN

 

 

 

Alper ARSLAN /
Yüksek Lisans,

Melbourne muazzam bir şehir...

Yeşeren Hanım,

Bana hayatımdaki en anlamlı hediyeyi veren insan. Doğum günümde vizemin çıktığını hem de inanılmaz bir hızda geldiğini haber vermiştin. Perşembe günü evrakları teslim etmiştim. Vizemin çıktığını ise pazartesi günü öğreniyordum.
Bir insanin gidecegi varsa, karşına ne zorluklar çıkarsa çıksın gidermiş. Vize için belgelerimi hazırlarken hiç ummadığım şeylerde sorun çıkmıştı. Yeşeren Hanım’la telefonda konuşurken öyle umutsuzdum ki, "tamam" diyordum kendi kendime "gidemiyorum artık". Ama Yeşeren Hanım öyle güzel teselli vermişti ki, ‘hiç merak etme, hiç ummadığın bir yerden bir şey çıkar’ demişti. Gerçekten de o sorunlu belge konusu o gün içersinde hiç ummadığım bir şekilde çözüldü.

Yeşeren Hanım demişti zaten ilk karşılaştığımızda “ Sen Avustralya yolcususun, hiç merak etme”. Ne yapın edin Yeşeren Hanım’ın sözünden çıkmayın. Size en doğru ve en kolay yolu göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Avustralya konusuna gelince; ikinci defa bile düşünmeyin. İlk tercihiniz mutlaka burası olmalı. Melbourne muazzam bir şehir, dünyanın bütün yeşillikleri burda toplanmış sanki. Özellikle İstanbul’dan gelen birisi için buradaki düzen garip bile gelebilir ilk başta, ama insanoğlu rahata çok kolay alışıyor ?

Okuduğum dil okulu gercekten de okul gibi okul, sakın diğer Ingilizce kurslarıyla karıştırmayın. Olanaklarına siz bile şaşıracaksınız.(Ayrıntılar Yeşeren Hanım’da mevcut. Gelindi,görüldü, tasdik edildi:) Öğretmenlerin hepsi arkadaş gibi, kesinlikle yabancılık çekmezsiniz. Yeter ki öğrenmeye istekli olun, malzeme bol.

Hani derler ya ne kadar anlatılsa bile yasamadan anlayamazsın, Melbourne böyle mukemmel bir yer. Buradakilerin dediği gibi “The Place To Be”.
Özellikle Hawthorn’a gelecekler, çok şanslısınız haberiniz olsun. Bu okulun kalitesi gerçekten de çok yüksek. Melbourne’da Ingilizce öğrenmenin tek adresi burası.

Avustralya’ya giden en zahmetsiz ve kolay yolun Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık’tan başladığını gördüm. Burayı seçmekte kesinlikle terredüt etmeyin, kısacası 2 defa düşünmeyin bile.

Herkese başarılar..

Avukat Suna Lozana / İstanbul
Dil Okulu,

Haritada cok uzak görünen Avustralya’yı bu kadar yakınlastırdıkları için çok teşekkür ediyorum.

Merhaba,
Brisbane, İngilizce öğrenmek icin ideal yerlerden birisi. Özellikle benim eğitim aldığım okulun yurdundaki 3 kişilik odalarda kalındığında veya farklı milliyetlerden öğrencilerle eve çıkıldığında çok kısa bir sürede yabanci diliniz gelişiyor. Melbourne ve Sydney, Brisbane’a kıyasla çok daha kalabalık olmasına rağmen, eğitim ve ulaşım masrafları yönünden oldukça pahalı yerler. Eğer Brisbane’da eğitim ve diğer masraflarınızı çıkartmak istiyorsanız, çevrenizdeki insanlara ve iş verenlere sorarak restoran, cafe, çiftlik, temizlik gibi işlerde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Daha kalifiye bir iş arıyorsanız, İngilizcenizi Brisbane’da ilerletip daha sonra Melbourne’u tercih etmelisiniz. Brisbane’da akşam gece klüplerinde eğlenebilir veya benim gibi dünyanın çok değişik yerlerinden gelmiş arkadaşlarınızla filmler izleyip, birlikte farklı ülkelerin yemeklerini pişirip tadabilirsiniz. Sinema izlerken etrafınızda Japonya, Brezilya, Şili, Peru, Macaristan’dan gelmiş insanların olması mükemmel bir duygu. Ayrıca, her haftasonu çok uygun bir fiyata araba kiralayıp veya trenle, birbirinden güzel sahillere (Gold Coast, Sunshine Coast gibi) gidebilirsiniz. Yeşeren Hanim’a, Esma Hanim’a haritada cok uzak görünen Avustralya’yı bu kadar yakınlastırdıkları için çok teşekkür ediyorum.
Okula benim gibi kısa dönem gelmeyi düşünenler için de yorum yapmak istiyorum. Gramer konusunda herhangi bir probleminiz yoksa, sadece dinleme ve konuşma alanlarında kendinizi geliştirmek istiyorsanız 4 - 6 haftalık bir eğitim harika bir seçim. Gramer, okuma ve yazma alanlarında ilerleyebilmek içinse en az 5-6 ay okula devam etmek gerekir diye düşünüyorum.

Aycan Aytekin
Boğazici Universitesi
Ulusarası Ticaret Yönetimi
Yüksek Lisans Öğrencisi

Aycan Aytekin /
Dil Okulu,

Hi everybody,


I came to Brisbane last week and everything is okay. Brisbane is very big city and the weather is sometimes shinning sometimes in raining. I think only bad things the weather. Then I started course but you know a can speak English very fast. If you want speak English choose Bogazici Egitim and Shafston College... Thanks Yeseren and thanks Esma...love you

Have nice day everybody

Ayhan Koç /
Dil Okulu,Sertifika,

Avustralya'yı seçerseniz pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Sevgili Arkadaşlar,

Eğer dil öğrenimi için Avustralya'yı ve özellikle Brisbane'i tercih ediyorsanız, Shafson International College bu amacınıza ulaşabilmek için seçebileceğiniz en kaliteli okullardan biridir. Bu okulda çeşitli sertifika programlarına (General English, Cambridge,IELTS,TOEFL,TOEIC v.b.) kayıt yaptırabilirsiniz.

Avustralya'nın bence en önemli avantajı , okurken haftada 20 saat part time çalışma hakkınızın olmasıdır. Bu sayede okurken haftalık harçılığınızı da çıkartma şansınız olmaktadır. Ben ilk başta ortamdan emin olmadığım için 6 aylık bir dil eğitimine başlamıştım. Avustralya'ya gelip okulu ve yaşam şartlarını yerinde gördükten sonra eğitimimi bir 6 ay daha uzatma kararı aldım.

Bunun yanı sıra Brisbane, Sydney ve Melbourne ile kıyaslandığında yaşam masrafları bakımından daha makul ve iş imkanı daha geniş olan bir şehirdir.

Sonuç olarak dil eğitiminiz için Avustralya'yı seçerseniz pişman olmayacağınızı düşünüyorum.


Berkay Gülten
Makina  Mühendisi

İstanbul

Berkay Gülten / İstanbul
Dil Okulu,

Buradaki Türk arkadaşlar gelirken danışmanlık şirketlerinden çok sıkıntı çekmişler. . . .

Hello
How are you dermişim 2 günlük ingilizcemle.
Ben uzunca bir süre uctuktan sonra geldim ve ancak internet şifremi alabildim. Şu an okuldayım zaten siz uyurken.

Herhangi bir problem yok su an icin. Aile gayet iyi . Ev okula yaklasik 15 dakika uzaklıkta. Evden 2 dakika yürüyüp tren istasyonuna ulaşıyorum 7 dakika yolculuk yapıp iniyorum yeşil bir parkın içinden yaklaşık 5 dakika yürüyorum ve okuldayım.

Okul da güzel. 1500 kişilik okulda 10 tane Türk var.  Burası tahmin ettiğimden daha soğuk oluyor özellikle sabah ve aksamları. Heralde önümüzdeki ay daha sıcak olur. Tahmin ettigimden biraz daha pahali bir yer. Insanlar her daim spor yapıyorlar. Bos vakitleri olunca veriyorlar kendilerini spora. Bize gore degil:) bize stress lazim.

Buradaki Türk arkadaşlar gelirken danışmanlık şirketlerinden çok sıkıntı çekmişler. Ben sizi anlatınca yeni gelecek olan arkadaslarını size yönlerdirmek istediler . Hatta bir tanesinin danışmanlık şirketi uçmuş. Kargo parası diye 100 dolar almış ekstradan 300 dolar danışmanlık bedeli almış.

Evdeki insanlar çok tatlı. Benim dışımda birde Endonezyalı öğrenci kalıyor. Aile devamlı benimle konusmaya çalışıyor praktik yapmak icin. Yani şimdilik herşey yolunda umarım böyle gider.
Görüşmek üzere hatta see you later
Bye

Bülent Özkara / İstanbul
Dil Okulu,

herhâlde benim vizem çıktıysa herkesin vizesi çıkar..

 Sözlerime, herhâlde benim vizem çıktıysa herkesin vizesi çıkar diyerek başlamak istiyorum. Bundan tam olarak 8 ay önce Boğaziçi Yurtdisi Eğitimin kapısını çaldığımda aslında tüm kapılar yüzüme kapanmıştı. Çünkü evli, iki çocuklu, üniversiteyi yıllar önce bitirmiş, üstüne üstlük eşi başka bir ülkenin vatandaşı olan ve bununla beraber daha nice sorunları peşime takıp getiren biriydim. Ankara’dan İstanbul’a uzanmamın sebebi de buydu. Hiç kimse benim dosyamın sorumluluğunu almak istemedi, kimse bana inanmadı, kimse benim Avustralya’ya gitmeyi ne kadar çok istediğimi göremedi.

Boğaziçi Yurtdışı Eğitimle tanışmam ilginçtir, başka bir danışmanlık firmasının önerisiyle oldu. Bana açık açık bu işi çözerse bir tek Yeşeren Hanım çözer, başka arayışlara girmeyin boşuna dediler. Istanbul’a geldim ve durumumla ilgili her şeyi eksiksiz bir biçimde anlattım. Yeşeren Hanım bana hiçbir şey kolay olmayacak dedi ve hakikaten dediği gibi biz aylarca süren bir maceraya el sıkışarak tamam dedik,  ama ne macera… Önce seçtiğimiz okulun ( bu okul benim gidebileceğim tek okuldu başka bir okulun beni kabul etmesi çok zor bir ihtimaldi) health insurance coverı benim bütçemin çok üstündeydi. Okulla konuşularak bu sorun çözüldü. Ardından vize için gerekli olan CoE gelmek bilmedi. Üstelik okulun açılmasına 2 hafta kalmıştı. Ben hala vize başvurusu yapmamıştım çünkü okulun benimle ilgili hala şüpheleri vardı. Zaman sıkışıklığından dolayı Melbourne’da başlaması gereken kursum iptal edilerek Sydney e başka bir tarihe kaydırıldı. Tüm sorunlar çözüldü vizeye başvurduk derken bu seferde 2 güne sonuçlanması gereken vizem tam 3 ay sonra sonuçlandı. Tahmin edebileceğiniz gibi ben Sydney’deki kursu da kaçırdım ve tekrardan Melbourne kaydırıldım. Tüm bu süre zarfında tam anlamıyla sinir krizleri geçirdim ama asla umutsuzluğa kapılmadım. Yeşeren Hanıma atmış olduğum mailler artık vize ya da süreçle alakalı değil tamamıyla kendi ruhsal durumumla alakalıydı. Sanırım kendisinden farkında olmadan hem danışmanım hem de psikoloğum olmasını istedim:))Beni çok iyi anladığını ve süreci çok iyi kontrol ettiğini düşünüyorum. Esma Hanımla bitmek bilmeyen telefon konuşmalarımızı hesaba katmıyorum bile dile kolay koskoca 8 ay...

Arkadaşlar, ben vizemi aldım 2 hafta sonra eşim ve çocuklarımla beraber bambaşka bir maceraya çıkıyorum… Lütfen unutmayın; Umut, gözle görülemeyeni görür, elle tutulamayanı hisseder ve imkânsızı başarır. Muhteşem formül ise aşağıda;

Ne istediğinizi bilin, kararlı olun, arkanıza da Boğaziçi Yurtdışı Eğitimi alın. Yolunuz şimdiden açık olsun...

 

Burcu Parana Hewage

Business and Project Management Course

Editörün notu: Burcu hanım, 2015 yeni yıla Melbourne havalimanında girdi.

 

 

Burcu Altunkaya /
Yüksek Lisans,

. . . aklınıza takılan her soruyu cevaplayacaklardır.

Merhabalar,


Avustralya'ya gitmek isteyen arkadaşlara nasihaten bu yaziyi yazmak istedim. Eminim çoğunuz zamanında benim de olduğum gibi bir an önce gitmek istiyorsunuz. Ama şunu sakın unutmayın. Ne yapın ne edin sizden istenilenleri tamamiyle yerine getirin. Bundan sonrasini Yeseren Hanim inanin halledecektir. Boğaziçi Eğitim vize başvurunuzun en kısa sürede sonuçlanması için elinden geleni yapacaktır.

Buraya 14 Oct 2005 aksam 19. 00'da indim. İnanın beklediğinizin çok üstünde bir şehir Melbourne. Burada herşey yolunda. Tren, tramvay, otobus hepsinin saati var, hersey sistemli. Ben yavaş yavaş alışmaya başladım.


Şimdi ilk dersimden çıktım EAP 1'e uygun görmüşler beni; ama bana konular basit geldi . Sanıyorum ilerideki haftalarda ya da 4. haftadan sonraki günlerde EAP 2'ye geçmek isteyeceğim.

Buraya gelmeden önce Yeşeren Hanım'a "Türklerle bile Türkçe konuşmayacağım" dedim. Ama  inanin buraya gelince var ya!! Gözleriniz bir Türk gördü mü içiniz bir tuhaf oluyor.

Melbourne' u ve Boğaziçi Yurtdışı Eğitim'i herkese tavsiye ediyorum.

Zaten aklınıza takılan her soruyu cevaplayacaklardır.

Elektrik Mühendisi
Can OĞUZ

Can Oğuz / Melbourne
Dil Okulu,

Kimseden net cevap alamayan arkadaşlarıma yazıyorum

Esma Hanım, Yeşeren Hanım,Merhaba! Nasılsınız? Dünyanın diğer ucunda?
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum;bu mesajı benden sonra da ülkemde yaşayan arkadaşlarımın hayatlarının benimki gibi yeşermesi ümidiyle yazıyorum. Ben bu adrese tesadüfen ulaştım, belki benim durumumda olan ve bu yazının ulaşması gereken kişiler vardır.Sadece onlara ulaşsa ve sadece ihtiyacı olanları aydınlatsa benim için büyük bir onur olacak.
Kafası karışmış ve birkaç ay önce benim yaptığım gibi sürekli internet başında sorularına cevap bulmaya calışan ve kimseden net cevap alamayan arkadaşlarıma yazıyorum.Özellikle bu yazıyı okumaya başlayan arkadaşımın kesinlikle sonuna kadar okumasını rica ediyorum.
Ben 2 aydır Australia’da dil eğitimi görüyorum. Bundan yaklaşık 5 ay önce ise kafam karmakarışıktı. Dil eğitimi almak istiyordum fakat kafamda binlerce soruyla, olduğum yerde sadece internette cevap bulmaya çalışıp, çeşitli acentalarla görüşüyordum.Fakat hiçbir görüşmemin sonunda soru işaretlerim cevabını bulamıyordu.Ciddi biçimde bunalmaya başlamıştım. Bir arkadaşımla yine böyle sorularımızı cevaplamaya çalıştığımız bir gün tesadüfen, internette Yeşeren isimli bir kişiye yazılmış dünya kadar yazıyla karşılaştık ve birkaç mesajı okuduktan sonra telefon edip randevu aldık. Yine de o kadar umutsuzduk ki "dur bakalım nasıl bir şeymiş bu Yeşeren, bi gidip görelim neye benziyormuş" diyerek önceki olumsuz danışmanlık tecrübelerimizden dolayı çok da ciddi bir beklentiye girmedik.
Neyse 2 gün sonra randevuya gittik. Görüşmemizden çıktığımızda artık bizim için havada duran hiçbir soru işareti kalmamıştı.İnanamadık.Kapıdan dışarı çıkarken arkadaşımla göz göze geldiğimizde,ikimizde de sadece kesinlikle aradığımız kişi bu bakışı vardı. Sonrasında bir daha ne internetten başka araştırma yaptık ne de herhangi bir yere bir şey sorma gereği duyduk.Evraklarımı tamamlayıp danışmanıma teslim ettim.Böylece vizenin çıkmasını bekleme sürecimiz baslamıştı artık.
Bu arada, ben evliyim ve 4 yaşında bir kızım var. Bir pazar günü beni Avustralya büyükelçiliğinden aradılar. Kızımı Türkiye’de bırakıp dil eğitimine gideceğim için bu durum hakkında konuşmak istemişler. O gün ise, benim açımdan konuşmak için oldukça kötü bir gündü. Çünkü, o gün ben Manisa’da dayımın cenazesindeydim. Anlaşılacağı üzere o ruh hali ve kafamın karışıklığından dolayı tutarsız, normalde söylemeyeceğim şeyleri söyleyince berbat ötesi, başarısız bir görüşme geçti.
Bu başarısız görüşmeden sonra olaydan 3 gün sona Yeşeren hanım beni aradı ve hemen İstanbul’a dön, elimizden ne geliyorsa yapıp çözeceğiz bu olayı dedi.İnanamadım, 3 gün hiç uyumayıp bu durumu çözmek için yol bulmaya çalışmış.
Hemen İstanbul’a döndüm ve söylediği her şeyi en kısa sürede yerine getirdim. 1 hafta sonra umduğumuz noktadaydık. İnanılması güç ama benim buraya gelebilmem sadece 1 hafta içinde ve Yeşeren hanımın tavsiyeleriyle değişti. Ben ailem dışında hiç kimsenin benim için bu kadar üzülüp, harap olacağını tahmin etmezdim. Yeşeren hanım bu olayda, işlemler yoluna girinceye kadar ne uyku uyudu, ne huzur buldu. İnanılması güç ama bu tamamen şeffaf bir anlatımdır.
Avustralya’ya geldikten sonra aslında danışman olarak Yeşeren hanımın görevi bitmişti. Fakat ben buradayken defalarca görüştük. Beni hiç yalnız bırakmadı ve ilk günlerimde yaşadığım sıkıntılar için okulla irtibata geçip benimle ilgilenmelerini istedi.Hala nasıl olduğumu ve bir şeye ihtiyacım olup olmadığını sorar.
Yeşeren hanım inanılmaz bir anaçlık ve sahiplenme duygunuz var. Hala ben bile inanamıyorum benim için yaptıklarına. Gerçekten adına yaraşır bir insansın. Bence senin bu dünyadaki görevin koca bir dünyanın içinde yer alan küçücük dünyaları yeşertmek. Benim dünyamı yeşerttiğin için teşekkürler. İyi ki varsın ve her zaman kesinlikle hayatımda varolacak bir insansın.Gerçekten sana minnettarım ve seni çok seviyorum.

Ben su anda Brisbane’da Shafston International College’dayım. Buraya gelecek arkadaşlar Boğaziçi Eğitim’den benim numaramı alıp beni arayabilirler.

Derya AK /
Dil Okulu,

1 mayıs günü evraklarımı teslim ettim..25 mayıs tarihinde uçağıma binip Melbourne'e gidiyorum.

Merhabalar,

Yurtdışında dil öğrenimi görmek isteyen arkadaşlara kendi yaşadıklarımı ve ne gibi zorluklar yaşadığımı aktarmak istiyorum. Yurtdışında dil öğrenimi görmeye karar verdiğim andan itibaren birkaç acenta ile görüştüm ve benden inanılmaz isteklerde bulundular. Bununla beraber gitme şansımın bile %49 olduğunu söylemişlerdi. 200 Euro danışmanlık ücreti de istedikleri arasındaydı. Ümitlerimi yitirmeye başladığım anda Avustralya'ya gitmiş arkadaşlarımın tavsiyesi sonucunda Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketinin telefonuna ulaştım. Yeşeren Hanım'ın telefonu ile aklımdaki tüm karamsar düşünceler yavaş yavaş kaybolmaya başladı.

Yeşeren Hanım'ın yanına gidene kadar diğer firmaların söylediklerine dayanarak hazırlamış olduğum bir dünya evrağın yarısından çoğunun hiçbir işe yaramadığını öğrendim. Gereksiz yere vakit ve para harcadığımı belirtti.

Sadece Yeşeren Hanımın istekleri doğrultusunda hareket etmeye karar verdim ve 1 mayıs günü evraklarımı teslim ettim.ve bugün 25 mayıs tarihinde uçağıma binip Melbourne'e gidiyorum.

Arkadaşlar; yurtdışında eğitim almaya karar verdikten sonra ilerleyeceğiniz yolun zorluğu ya da kolaylığı size bağlı.Size yardımcı olacak acenta veya kişileri seçerken dikkat etmenizi tavsiye edeceğim.

Benim karşıma Yeşeren Hanım' çıktığı için kendimi çok şanslı hissediyorum ve bana yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Doğan Özer /
Dil Okulu,

Karar verdikten 1 ay sonra Sydney’ deydim.

Karar verdikten 1 ay sonra Sydney’ deydim.

Sayın Yeşeren Hanım,

Sizin şahsınızda İzlenimler köşesini okuyacak arkadaşlara bazı şeylerden bahsetmek istiyorum. Boğaziçi Danışmanlık aracılığıyla Avusturalya Sydney College of English’ de 3 aylık İngilizce kursu aldım. Oraya gitmeye karar verdiğim ilk andan itibaren Danışmanlık olayının ne kadar önemli olduğunu ve dolayısıyla sizin, bu tercihim konsundaki öneminizi çok daha iyi anladım. Gerek vize, gerekse okul konusundaki titiz çalışmalarınız neticesinde hiçbir problemle karşılaşmadan 15 günlük bir süre içerisinde Okul, Vize ve transfer işleri halloldu ve ben karar verdikten 1 ay sonra Sydney’ deydim. Hiçbir kötü süprizle karşılaşmadan Sydney macerasını 3 ay içerisinde tamamladım ve yurda döndüm. Sydney için her insanın hayatında belki de en az bir kez görmek zorunda olduğunu düşündüğüm şehir olduğunu söylememe müsade edin. Yurtdışına çıkmayı düşünen arkadaşlara sadece Sydney ile ilgili siteleri gezmelerini ve karar vereceklerse de KESİNLİKLE Avusturalya konusunda uzman olduklarını rahatlıkla söyleyebileceğim Yeşeren Hanım ve Okan Bey’ le konuşmaları gerektiğini söylüyorum. Uzaklığı asla gözünüzde büyütmeyin çok keyifli bir yolculuk sizi bekliyor. Sydney’ e indiğiniz de ise tüm herşeyin değdini göreceksiniz.
Sayın Yeşeren Hanım ve Okan Bey, ilginiz, yakın alakanız ve yardımlarınız için sonsuz teşekkürler ederim.

Dr. Habib KOÇAK
Marmara Üniversitesi
İ. İ. B. F. Ekonometri Bölümü
Bahçelievler/ Istanbul

Dr. Habib KOÇAK / İstanbul
Dil Okulu,

Merak etmeyin hep tahmininizden önce arar :)

Merhaba arkadaşlar;

Yurtdışında eğitimi araştıran arkadaşlara, internetteki yazılar bu gibi işlerde gerçekten iyi bir referans olduğundan dolayı size kendi işlemlerimi anlatarak örnek olmak isterim. Ben de gitmeden önce Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hakkındaki öngörüşleri bu yazılardan okumuştum.
Ben 3 gün sonra kısmetse Melbourne'de olacağım. Orada iyi bir dil okuluna kayıt oldum ve eğitimim 2 hafta içinde başlayacak. Öncelikle Avustralya’yı tercih etmeyi düşünen arkadaşlar; doğru bir yolda ilerliyorsunuz ve bu yolda sizin en büyük destekçiniz mutlaka yakınlarınız, ailelerinizdir. Ancak atladığınız veya bilmediğiniz diğer bir konu da sizin yanınızda yer alan bir diğer büyük bir destekçinizin Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olduğudur.Herkesin yola çıkarken kafasında milyon tane soru oluyor. Benim de bu şekildeydi ama doğru bir adrese, doğru kişilere güvenerek bu soruların cevabını buldum.Avustralya’ya karar verme sürecim daha öncelere dayanmasına karşın okul kayıt ve vize başvurusu işlemlerimi bundan 3 hafta önce başlattım. İnanılmayacak bir şekilde şu anda vizemle birlikte pasaportum elimde.

Başka kurumları ziyaret ettiğimde, ki yurt dışına çıkan her öğrenci bir çok ofis gezer, en tanınmışları da dahil, gerçekten burada gördüğüm ilgiyi göremedim. Burası kadar kendinden ve sizi gönderebileceğinden emin konuşanına rastlamamıştım. Bana Avustralya öğrenci vizesi çıkarabilmek için 2-3 ay dan önce mümkün değil şeklinde konuşanlar bile oldu, ancak mümkün olabildiğini Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda gördüm. Sizin gibi bir çok kişiyi yıllardır Avustralya’ya her türlü vizeyle göndermişler. Hizmetlerinden, doğru yönlendirmelerinden memnun kalınması sayesinde onların arkadaşlarını, ailelerini bile bir çok kez gönderebilmiş insanlar.Bu kurumdaki Yeşeren hanım ve Esma hanım gerçekten konularında uzman kişiler. Sizlerin isteklerinizi doğru bir şekilde analiz edip işlemlerinizi adım adım ve özveriyle hallediyolar.Tabi adım adım dediysem Yeşeren hanımın tez canlılığı sayesinde daha siz işlemlerinizin sonucunu soramadan onun herşeyi bitirip sizden önce size cevap vermesi ve neticeyi önünüze koyması ayrı bir şey

Benim işlemlerim burada gerçekten planladığım zamanın çok daha altında bir sürede gerçekleşti. Bu da tabi ki senelerin getirdiği tecrübeleriyle bana yardımcı olan danışmanlık firması sayesinde oldu.Yeşeren hanım sizinle 15 dakika konuştuktan sonra gerçekten isteklerinizi doğru bir şekilde anlıyor ve size umduğunuzdan daha fazla yardımcı oluyor.Kısacası burası sizin gördükleriniz arasındaki en doğru sonuç verir şekilde çalışılabilecek bir yer.

Ben bu yazıyı, araştıran arkadaşlara referans olsun diye yazdım. Yeşeren hanım’a kefil olabilecek bir sürü insan var. Bu insanlara güvenin ve belgelerinizi teslim ettikten sonra sırtınıza yaslanıp vizenizin çıktığını mutlu bir şekilde söyleyen danışmanınızdan telefon bekleyin.( Merak etmeyin hep tahmininizden önce arar;)..)


İstanbul Teknik Üniversitesi
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
Yüksek Lisans Öğrencisi

Efe TEKİN / İstanbul
Dil Okulu,

. . . burası olağanüstü bir şehir. . .

"Merhaba Yeşeren Hanım,
Mail atmam geç oldu kusura bakma. Gerçekten çok haklıymışsın burası olağanüstü bir şehir. Gün geçtikçe iyi ki  Sydney'i seçmişim diyorum. Burası dediğin gibi biraz daha pahalı ama verdiğin paraya kesinlikle değecek bir şehir doğrusu. Hele ki festival basladıktan sonradaha da canlandı burası. Yapacak o kadar çok şey  var ki. Okulumdan da çok memnunum. Herkes çok cana yakın insan hiç yabancılık  çekmiyor. Bu arada üç hafta önce ailemi değiştirdim. Yeni ailemden çok memnunum. Bana çok yardımcı oluyorlar hatta iş görüşmelerine falan bile götürüyorlar. Aslen Yunanlar bu yüzden çok şanslıyım yemek konusunda hiç zorluk çekmiyorum. Yemek kültürleri bize çok yakın. Geçen gün sarma bile yedim:) Ben bu gidişle sürekli homestayde kalıcam gibi gözüküyor o kadar rahatım ki bu evde. Şehirde ev bulup küçücük evin içine birdolu insan tıkışmak çok zor geliyor.

Biliyor musun geldigimden beri hiç yalnızlık hissetmedim diyebilirim. Buraya gelmiş diğer Türkler'le vize işlemleri ile ilgili konuştuk. Size tekrardan teşekkür ederim. Rezil olmuşlar resmen. Bazılarının vize alması 1-2 ayı bulmuş. Vize ücretini vermek için Ankara'ya giden bile var. Benim işlemlerimin 3 haftada bittiğini duyunca (araya bayram girmesine rağmen) şaşırıyor  hepsi. Hesaplarda falan yanlışlık yapılmış  sonradan ödeme yapması gerekenler bile oldu.

TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER!!!
Benden şimdilik bu kadar.
Byeee. . "

Emek Kardaş / İstanbul
Dil Okulu,

Burada çok sıcak bir ilgi ile karşılandık

Merhaba,
2009 yılının ikinci yarısından itibaren ben, eşim ve yurt dışında yabancı dil eğitimi almasını istediğimiz oğlum Berkay ile birlikte, bu eğitimin nasıl olacağını araştırmaya başladık. Konuya tamamen yabancı olduğumuz için internet sayfaları ile işe başladık. Birçok yurt dışı eğitim danışmanlığı ile irtibat kurduk, çok ayrıntılı bilgiler aldık. Yurtdışı eğitim fuarlarını gezdik. Aynı şekilde bu fuarlarda da hemen hemen her standı dolaştık. Evimizin her tarafı broşürlerle doldu. Tabii ki bu kadar farklı seçenek arasında kafalarımız da tam anlamı ile karmakarışık oldu. Bütün ülkeler, şehirler, okullar birbirine karıştı. Ne yapacağımızı, neye karar vereceğimizi bilemez hale geldik. O sıkıntı içerisinde bir gün, her nasılsa daha önce irtibat kurmadığımız Boğaziçi Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı sayfasını internette gördük ve ertesi gün için randevu alarak Beşiktaş Meydanı'nın yolunu tuttuk. Burada çok sıcak bir ilgi ile karşılandık. Yeşeren ve Esma Hanım ile tanıştık. İyi ki de tanışmışız. Yeşeren Hanım'ın son derece güzel, ayrıntılı ve sıcacık sunumu sonucu son kararımızı Avustralya olarak verdik ve hemen ertesi gün işlemlere başladık. Verilen çok doğru bilgiler sayesinde, hazırladığımız okul ve vize evrakında hiçbir sorun çıkmadı. Her türlü işlem gün gün takip edildi ve bize gerekli bilgiler anında verildi. En son Amerikan Hastanesi'ndeki muayene ve tahliller sonucu vize onaylandı, uçak bileti yine Boğaziçi tarafından temin edildi ve Berkay'ım, 8 Ocak 2010 Cuma günü saat 20.10 da Atatürk Havalimanı'ndan Avustralya'ya uçtu. Dubai, Singapur ve son durak, Brisbane/ Shafston College. Bu okulun kendi bünyesinde yer alan yurtta daha önceden ayrılan odasına yerleşti ve eğitimine başladı. Shafston College'de bir süre sonra Cambridge hazırlık sınıfını kazandı. Daha sonra IELTS hazırlık sınıfına devam etti. Yeni yeni dostluklar kurdu, birçok yabancı arkadaşı oldu. Eğitimi esnasında bir işe girerek masraflarının büyük bölümünü de buradan karşıladı. Bugün, yola çıktığı günden itibaren yaklaşık 11 ayı aşkın süre geçti. Kurs bitti, İngilizce sorununu çok büyük ölçüde halletti. IELTS'den 6.0 puan yani, tüm yabancı üniversitelerde okumak için yeterli olan puanı aldı. Türkiye'de üniversite mezunu olduğu için, Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği dalında ileri master programına devam etmek üzere Brisbane University of Queensland (UQ) Üniversitesi'ne kayıt yaptırdı. Kısa bir hazırlık kursunu müteakip başarılı olduğunda, dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde master yapma ve kariyerini yükseltme şansını elde etti. Bizim amacımız başlangıçta sadece dil eğitimi idi ancak, Berkay hem başarılı oldu, hem de Avustralya'yı ve özellikle de Brisbane'ı o kadar çok sevdi ki, şimdi de dönmek istemiyor. Sonuç olarak, eğitim aldığı bu süre içerisinde hayatında çok büyük değişiklikler oldu. Şimdi, önünde açılan yepyeni ufuklarla yoluna devam ediyor. Bu yepyeni ufukların açılmasını sağlayan ve kurs bittikten sonra dahi aynı yakın ilgisini esirgemeyen, sürekli bizleri yönlendirmeye çalışan, katkı sağlamak için adeta çırpınan Yeşeren Hanım ve Esma Hanım; Sizlere sonsuz minnet ve şükran duygularımla teşekkür ediyorum. Allah her zaman yardımcınız olsun.


Enver Aksoy
Emekli Albay

Enver Aksoy /
Dil Okulu,

Teşekkürler burda olmamı sağladığınız için. . .

"Öncelikle her ikinize de çok selamlar ve teşekkürler. Burda olmamı sağladığınız için. Ortam, okul ve Brisbane süper. Çok sevdim çooookkkk. Çok güzel bir okul ,öğretmenler ve burada çalışanlar bizimle çok ilgileniyor.

Shafston Universty general english student
havamda var hani yok deil :)"

Gökhan Koç / İstanbul
Dil Okulu,
123

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC