Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Güney Afrika Dil Okulları


Güney Afrika’da Eğitim

Güney Afrika, kıtanın en gelişmiş bölgesidir. Uzun dönem İngiliz sömürgesi altında kalan ülke, şimdilerde bunu avantaja dönüştürüyor. Dil eğitimi alanında başarılı çalışmalara her geçen gün yenisini ekleyen Güney Afrika Cumhuriyeti, hem fiyatlar konusunda hem de eğitim kalitesi konusunda tercih edilebilir en güzel yerlerden biridir. Eğitim içeriğinde öğrencilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılaması ve sunulan olanaklar bakımından diğer İngilizce eğitimi veren ülkelere göre daha fazla olanağa sahip olması sonzamanlarda İngilizce dil kursu almak isteyenlerin tercih ettikleri ülkelerden biri haline gelmesini sağlamıştır.

Ilıman bir iklime sahip olan ülkenin başkenti Cape Town ve Juannessburg şehirlerinde çok sayıda İngilizce dil kursunun olması, ülkeyi tercih edenler açısından güzel avantajlara dönüşüyor. Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Bire-bir İngilizce, IELTS ve Cambridge sınav hazırlık programları alanında Güney Afrika’da eğitim alabilmenin mümkün olması, her anlamda öğrencilerin isteklerini doğrudan karşılamaya yeterli gelmektedir.

Güney Afrika’da eğitim gören öğrenciler sadece İngilizce dilbilgisi ile kalmıyorlar. Aynı zamanda ülkenin gelenek ve göreneklerini tanıma imkânı da tanıyorlar. Afrika’nın dünya genelinde nam salan müziği, dansı, safarisi gibi pek çok konudan da paylarına düşeni alan öğrenciler, zengin bir birikime sahip bir şekilde ülkelerine geri dönüş yapmaktadırlar.

En uygun fiyatlar sayesinde maliyeti düşürme, konaklamada sunulan seçenekleri değerlendirerek daha az maliyetle eğitim alma imkânına sahip olabilen öğrenciler, İngilizce eğitiminde beklentilerinin çok daha ötesine ulaşarak İngilizceyi farklı bir ortamda öğrenmenin ayrıcalığını yakalıyorlar. Değişik insanlar, değişik kültürel yaşam ve dünyanın birçok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle kaynaşma fırsatının yakalandığı Güney Afrika Cumhuriyeti’nde eğitim almanın farkı her alanda kendini gösteriyor.

Yaşam koşulları ve şehirler

Yaşam kalitesi ve çokluluk bakımından en yoğun olan ülke Güney Afrika’dır. Zira ülkenin yasalarına göre 11 dil resmi olarak kabul edilmektedir. Bu özelliği ile dünyanın en çok resmi dili olan ülkesi olma özelliğine sahip olan Güney Afrika, olumlu bu yönünün yanında her ne kadar Afrika kıtasının en gelişmiş ikinci ülkesi olarak kabul edilse de ırk ayrımı olmamasına rağmen yaşam kalitesinde çok yüksek seviyelerde olduğunu söylemek doğru olmayacaktır.

Güney Afrika, uzun dönem İngiliz sömürgesi altında kalmış ve bundan dolayı resmi dil olarak İngilizce de kullanılmaktadır. Ancak Hollanda dili Felemenkçeden türetilen Afrikaan dili Güney Afrika’nın ilk resmi dilidir. Buna rağmen Güney Afrika’da eğitim almak isteyen öğrenciler, çok sayıda dil okulundan yararlanarak İngilizce eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlama imkanına sahip olabilmektedirler.

Geçmiş dönemi ırk savaşlarıyla anılsa da Güney Afrika’da günümüzde böyle bir sorunun yaşanmadığını söylemek gerekiyor. 1994 yılında ırkçılık yüzünden meydana gelen büyük savaşlar ve ölümlerden sonra çıkartılan bir yasa ile birlikte ırk kavgaları da son bulmuş oldu ve artık seçimler daha özgür bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Güney Afrika’da eğitim almak isteyenlerin bu tipten bir tedirginlik yaşamalarının anlamsız olduğunu son 100 yıl içinde insanlarının müreffeh bir yaşama sahip olmalarıyla anlatabiliriz. Uluslararası öğrenciler konusunda tercih edilen bir ülke konumunda olması ise farklı bir mecrada değerlendirilmesi gereken önemli bir konudur.

Neden Güney Afrika’da dil eğitimi?

Dil okulları, dünyanın birçok yerinde hizmet veren kurumlardır özellikle İngilizce eğitimi konusunda farklı ülkelerde tercih yapmak kolaydır. Ancak değişik bir ortam, farklı kültürler, sıcak ve samimi insanlarla bir arada kalarak eğitim almak isteyenlerin tercih ettikleri yer Güney Afrika’dır. Ülke, son düzenlemelerle birlikte diğer İngilizce eğitimi veren ülkelerle neredeyse aynı konuma gelmeyi başardı bu da gerek Türkiye’den gerekse de başka ülkelerden öğrencilerin İngilizce öğrenmek için ülkeyi tercih etmelerini etkiledi. Aslında çok fazla avantajın sayılabileceği Güney Afrika’da dil eğitimi için genel olarak şunlar söylenebilir.

Farklı yaşamı: Diğer birçok ülkede dil eğitimi alırken kısıtlı olanaklardan yararlanılır. Ülkelerin sahip olduğu atmosfer, kültürel etkinlikler veya festivallere katılım gösterilerek değişiklikler yaşanabilir. Fakat Güney Afrika’da eğitim gören bir öğrenci çok daha fazla avantaja sahip olmakla birlikte ılıman ikliminin yarattığı etki ve zengin kökenlere sahip olma yönleri sayesinde birçok etkinliğe katılma şansı yakalayabilir.

Farklı etkinlikler: Yukarıda da söz ettiğimiz gibi etkinlikle bakımından hem farklı hem de zengin bir ülke olan Güney Afrika’da dil eğitimi alınırken doğal yaşamın tadını çıkarmak, rafting, deve yarışları, golf turnuvaları, paraşüte binmek, köpek balıklarıyla yüzmek gibi pek çok aktiviteye katılma şansı elde ediliyor. Bu da hem zihnin dağılması hem de insanlarla bir araya gelerek İngilizce eğitiminde başarı elde etmeyi kolaylaştırıyor.

Kolay Vize: Öğrenci vizesi, dil eğitimi almak isteyenlerin çoğu zaman takıldıkları bir engeldir. Zor şartlar, istenen yüksek vize ücretleri vs. her biri birer engel olarak öğrencilerin karşısına çıkabiliyor. Ancak Güney Afrika’da eğitim almak isteyen öğrenciler bu konuda çok daha şanslıdırlar. 3 aydan az süren eğitimlerde herhangi bir öğrenci vizesine ihtiyaç duyulmamaktadır. Turist vizesi ile rahatlıkla eğitim alınabilmektedir. 3 aydan fazla kalan öğrenciler ise Güney Afrika öğrenci vizesi başvurusunda bulunurlar. Yine diğer ülkelerde başvuru sürecinin uzamasına karşın Güney Afrika Cumhuriyeti’nde 1 hafta gibi kısa bir sürede vize işlemleri tamamlanmaktadır.

Konaklama seçenekleri: Farklı seçeneklerde konaklama tiplerine sahip olan Güney Afrika’da genellikle aile yanı konaklama tercih edilmektedir. Diğer ülkelere göre kiralarını daha uygun olması, okul çevresinde yer almaları gibi önemli etkenler, aile yanı konaklamayı daha fazla tercih edilir hale getiriyor. Tüm bunları değerlendirdiğinizde “neden Güney Afrika’da eğitim” sorusuna kendi başınıza yanıt verebilirsiniz.

Kentlerde ulaşım

Afrika kıtasının en gelişmiş ve en modern ülkesi Güney Afrika, gelişmiş ulaşım ağı ile dikkat çekmektedir. Kıtada en geniş ulaşım ağına sahip olması, ülkenin ekonomisine oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Ülkenin ana ulaşım kaynağı olan “Transet” yıllık 175 milyon ton yük taşımaktadır. Bunun yanında demiryolu ağı olan Spoornet'in de ülkeye sağladığı ekonomik gelirden söz etmek mümkündür.

Türkiye ile arasında 9 saat olan Güney Afrika kentlerinde ulaşım; havalimanı, demiryolu ve karayolu ile gerçekleştirilmektedir. Johannesburg, Cape Town ve Durban Havalimanları başta olmak üzere daha önce devlete ait olan 6 havalimanı da yine kentler arasında ve ülkeler arasında ulaşım hizmeti sunmaktadır.

Şehir içi ulaşımından toplu taşımanın aktif bir şekilde kullanıldığı Güney Afrika’da ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Karayolunun “mükemmel” denecek seviyede olması ulaşım açısından insanların sıkıntı yaşamadan işlerine veya okullarına gitmeleri mümkündür. Güney Afrika’da eğitim gören bir öğrenci sahip olduğu ulaşım kolaylıkları sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan okuluna kolaylıkla gidebilmektedir. Bu da bir öğrenci için önemli oranda işinin kolaylaşmasını sağlamaktadır.

Güney Afrika’daki Kurs Tipleri Nelerdir?

Güney Afrika, eğitimde attığı ileri adımlar sayesinde kendinden daha çok söz ettirmeyi başaran bir ülkedir. İngilizcenin resmi dil olarak kabul edilmesi ve daha da önemlisi halkın yoğunlukta kullandığı dilin İngilizce olması, eğitimini burada alan öğrenciler açısından birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, birçok eğitim programına katılarak dilbilgisi seviyelerini yükseltebilirler veya sıfırdan eğitim alabilirler. Güney Afrika’daki kurs tipleri şunlardır;

Genel İngilizce: Dil eğitimine yeni başlamış olanların tercih ettikleri genel İngilizce eğitim programı, 4 amaç üzerine kurulmuştur. Öğrencilerin İngilizce gramer ve kelime bilgilerinin geliştirilmesi, öğrencilerin dinlediğini ve okuduğunu anlama becerisi kazanması, konuşma ve telaffuz akıcılığı kazanması ve öğrencilerin yazma becerisini ileri seviyeye çıkartmaları. Bu temel hedefler göz önüne alınarak verilen genel İngilizce kursları, Güney Afrika dil okulları hizmetlerinde yer almaktadır.

Yoğun İngilizce: Kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenlere hizmet veren Güney Afrika il okulları, yoğun İngilizce eğitim programı ile öğrencilerin isteklerini en iyi şekilde sağlayabilmektedirler. Herhangi bir üniversiteden mezun olma şartının olmadığı bu eğitim programında; daha çok öğrencilerin eksikleri göz önüne alınarak eğitim verilmektedir. Yıl boyu devam eden eğitim programı sonrasında öğrencilerin net bir şekilde İngilizce öğrendikleri gözlemlenmektedir.

İş İngilizcesi: İş alanında başarı ve kariyer sahibi olmak isteyenlerin İngilizce pazarlama dilini çok iyi bilmeleri gerekir. Günümü şartlarında iş başvurularında istenen İngilizce, aslında tam olarak iş İngilizcesidir. Güney Afrika’da eğitim hizmeti veren dil okulları, öğrencilerin bu talebini karşılama potansiyeline sahiptirler. Kişisel iş alanlarına yönelik verilen eğitimler sayesinde öğrencilerin çalışma alanlarında daha akıcı ve anlaşılır bir İngilizce konuşmaları sağlanmaktadır.

Akademik İngilizce: Uzun dönemde İngilizceyi net bir şekilde öğrenmek isteyen öğrencilere Güney Afrika dil okullarında sunulan akademik İngilizce kursları avantajlı yönleriyle hizmet vermektedir. Daha net ve daha anlaşılır biçimde İngilizce konuşmak ve akademik biçimde konuşarak gerek işlerini görmek gerekse de tercümanlık gibi hizmetler vermek isteyenlerin tercih ettikleri bu eğitim programı, Afrika’nın en gelişmiş ülkesi Güney Afrika Cumhuriyeti’nde sunulmaktadır.

Birebir İngilizce: Daha çok özel eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri birebir İngilizce kursları, Güney Afrika dil okulları ile alınabilecek eğitim programlarından biridir. Öğrenciye yönelik bir eğitim tipi olması daha çok kişinin eksikleri üzerinde durularak kısa sürede akademik konuşmasını sağlamaktadır. Kişinin isteğine bağlı olarak uzayabilen eğitim programı sayesinde kısa sürede İngilizce öğrenmek çok daha kolay hale gelebilmektedir.

 

IELTS ve Cambridge Sınav Hazırlık Programları: Uluslararası alanda çalışmak veya eğitimini bu alanlarda devam ettirmek isteyenlerden istenen IELTS ve Cambridge sınav skorları için sıkı bir eğitimden geçmek gerekiyor. Güney Afrika dil okullarının bu konuda sundukları eğitim programlarına katılan öğrenciler, sınavlara daha sıkı hazırlanma ve istedikleri yönde kendilerini geliştirme imkanı yakalamaktadırlar.

Güney Afrika'nın Popüler Lokasyonları?

Güney Afrika’da eğitim alırken bir de ülkenin popüler şehirlerini tanıma ve gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. Değişik kültürel etkinlikleri ve aktiviteleriyle son zamanlarda yıldızı parlayan ülkeler arasına girmesi, turizm dünyasınca büyük ilgi görmektedir. Güney Afrika’nın popüler lokasyonlarında katılabileceğiniz birçok aktivite ve düzenlenen etkinlikler sayesinde eğitim dünyasının yorucu ve sıkıcı atmosferini üzerinizden atabilirsiniz. Her şehrinde ayrı bir mimari ve kültürel değerlerin bulunduğu Güney Afrika’da en popüler şehirler şunlardır;

Cape Town

Büyüleyici atmosferi ile dikkatleri üzerine çeken Cape Town, Güney Afrika’nın en çok ziyaret edilen kentidir. Sahip olduğu doğal güzellikler ve gelişmiş mimarileriyle gezginlerin en sık tercih ettikleri kent, dil okulları bakımından en zengin şehir olmasıyla öğrencileri cezp etmektedir. Kent merkezine 1,5 saatlik mesafede yer alan Ümit Burnu’nda mükemmel noktalar ve düzenlenen aktiviteler yılın neredeyse tüm zamanlarında şehrin hareketli olmasını etkilemektedir. antilop, balina, yunus, penguen gibi hayvanların yanı sıra Robben Adası’nın büyüleyici atmosferi Cape Town’u ilgi çekici kılıyor.

Johannesburg

Güney Afrika’nın en büyük, Afrika kıtasının ise 3. Büyük kenti özelliğine sahip Johannesburg, ülkenin en dikkat çeken yerlerine sahiptir. Modern mimarisi ve yükselen binalarıyla dikkat çekmesinin yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikler de incelenmeye değer alanlardır. Ilıman okyanusal iklime sahip şehir, özellikle de yaz aylarının başladığı Kasım-Ocak arasında daha bir hareketli zamanlara tanıklık etmektedir. Güney Afrika’da eğitim alınırken gerek boş vakitleri değerlendirmek gerekse de ülkenin farklı mimarilerini incelemek adına uğranılması gereken en güzel kentlerinden biri de burasıdır. Kent gezisinde en çok görmenizi önerebileceğimiz yerler; Gold Reef City, Johannesburg Botanical Garden, Sterkfontein Mağaraları (Cradle of Humankind) gibi alanlardır.

Durban

Güney Afrika’nın kültür, sanayi ve turizm merkezi olarak kabul edilen Durban, ülkenin en güzel atmosferine ev sahipliği yapan kenttir. Özellikle Durban Limanı’nın burada olması ülkeye ekonomik anlamda büyük katkılar sağlamaktadır. Bu özelliğinin yanı sıra şehrin sahip olduğu muazzam manzaralar ve sahiller, turizm dünyasında büyük ilgi görmektedir. Yaz aylarında tatilcilerin en çok tercih ettikleri Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Durban kenti, düzenlenen etkinlikler, festivaller ve sanat gösterileriyle canlı bir şehirdir.

Pretoria

Etkileyici turistik alanlarıyla Güney Afrika’da dikkatleri üzerine çeken Pretoira kenti, ülkenin yaz aylarında en çok turist çeken kentlerinden biridir. Kasım-Şubat ayları arasında fazla yağış almasından dolayı bu aylarda daha sakin bir atmosfere sahip olan kent, sahip olduğu turistik noktalarla her yaştan turistin kente akın etmesini sağlamaktadır. Pretoria Botanical Gardens (botanik bahçesi), The Union Buildings, The Wonderboom (Doğa Koruma Alanı), Milli Kültür Tarih Müzesi (National Cultural History Museum), Pioneer Müzesi, Sammy Marks Müzesi, Cullinan Elması gibi yerler, yılın neredeyse tüm zamanlarında gezilebilecek önemli güzergahlarıdır. Güney Afrika’da dil eğitimi alan öğrenciler, boş zamanlarını bu kentte değerlendirebilirler.

Port Elizabeth

Algoa Körfezi etrafında 16 kilometre boyunca uzanan Port Elizabeth, 1820 yılında İngiliz göçmenler tarafından kurulmuştur. Muazzam bir tabiata ve harika bir atmosfere ev sahipliği yapması son zamanlarda turizm dünyasından büyük ilgi görmeye başlamasını etkiliyor. Cape Town’ın 770 km. kuzeyinde yer alan şehir, tabloluk manzaralarının yanında bir de gelişmiş alt yapısı ve modern binalarıyla dikkat çekici bir şehirdir. Kragga Kamma Game Park, The Red Location Museum,South African Air Force Museum ve Baakens Valley gibi yerler, şehirde görülebilecek en güzel alanlardır.

Güney Afrika Öğrenci Vizesi

Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin vize işlemlerinde istenen belgeleri eksiksiz olarak konsolosluğa teslim etmeleri gerekmektedir. Güney Afrika öğrenci vizesi almak için istenen başvuru belgeleri aşağıda yer almaktadır.

3 aydan kısa süreli eğitim için;

 • Vize başvuru formu,
 • İş Bankasından ödenen vize başvuru ücretinin dekontu,
 • Ülkeye giriş tarihinden itibaren en az 30 gün geçerli olan pasaport,
 • 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Vize başvuru değerlendirilmesinden sonra geri ödenebilir €800 deposito
 • Gidiş-dönüş uçak bileti veya €800 deposito veya davet eden eğitim kurumu/kişinin masrafları karşılayacağına dair taahhütname,
 • Güney Afrika’da gidilecek dil okulundan kabul belgesi,
 • Konaklama bilgisi,
 • Doğum kayıt örneği,
 • Varsa evlilik cüzdanı,
 • Son mezun olduğunuz okul diploması veya eşdeğer belge,
 • Eğitimi devam edenler için; “okula devam belgesi”,
 • Mezun olduğunuz bir İngilizce kursu varsa belge veya devam ediyorsa devam belgesi,
 • Eğitim, ulaşım ve diğer masrafları karşılayabileceğinize dair finansal belge,
 • 18 yaşını doldurmayan öğrencilerin anne-babalarının noter huzurunda verilmiş  muvafakatname.

  3 aydan uzun süreli eğitim için;

 • Vize başvuru formu,
 • İş Bankasından ödenen vize başvuru ücretinin dekontu,
 • Ülkeye giriş tarihinden itibaren en az 30 gün geçerli olan pasaport,
 • 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Vize başvuru değerlendirilmesinden sonra geri ödenebilir €800 deposito
 • Gidiş-dönüş uçak bileti veya €800 deposito veya davet eden eğitim kurumu/kişinin masrafları karşılayacağına dair taahhütname,
 • Güney Afrika’da gidilecek dil okulundan kabul belgesi,
 • Konaklama bilgisi,
 • Doğum kayıt örneği,
 • Varsa evlilik cüzdanı,
 • Son mezun olduğunuz okul diploması veya eşdeğer belge,
 • Eğitimi devam edenler için; “okula devam belgesi”,
 • Mezun olduğunuz bir İngilizce kursu varsa belge veya devam ediyorsa devam belgesi,
 • Eğitim, ulaşım ve diğer masrafları karşılayabileceğinize dair finansal belge,
 • 18 yaşını doldurmayan öğrencilerin anne-babalarının noter huzurunda verilmiş muvafakatname,
 • Sağlık raporu ve akciğer filmi,
 • 21 yaş altı öğrenciler için;
 1. Eğitimi süresince Güney Afrika’da sorumluluğunu alacak kişi ya da kurum tarafından verilmiş teyit yazısı,
 2. Ebeveynler veya velayet sahibi ebeveyn tarafından noter huzurunda verilmiş muvafakatname.

Okullar

EUROCENTRES

Erhard Waespi tarafından ilk olarak 1946 yılında İngiltere’de kurulan Eurocenters dil okulu, İngiltere’de ilk kurulan dil okulu unvanına sahiptir. Eğitimde kalite ve öğrencilerin isteklerini yerine getirme noktasında her geçen gün daha fazla başarılara imza atan dil okulu, kısa süre içinde dünyanın farklı ülkelerinde kurulan şubeleriyle hizmet vermeye devam etmektedir. "CALL" (Computer Assisted Language Learning- Bilgisayar Destekli Dil Öğrenimi ile dil okulları sektöründe çığır açan dil okulu, Güney Afrika’nın en popüler kenti Capetown’da hizmet vermektedir.

Genel İngilizce, Premium kurslar, yoğun İngilizce kursları, iş İngilizcesi, IELTS ve TOEFL için sınavlara hazırlık kursları ve sömestr ve yıllık programlar ile öğrencilere İngilizce dil eğitimi sunan EUROCENTRES, Güney Afrika’da dil okulları arasında en çok tercih edilen isimlerdendir.

EC CAPE TOWN

Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sık tercih ettikleri dil okullarından biri de EC CAPE TOWN’dır. 2002 yılından bu yana sunduğu hizmetleriyle başarılı öğrencilerin yetişmesinde katkı sağlayan dil okulu, 2 katlı binasında 16 sınıfı ile şehir merkezine yakın bir noktada yer almaktadır. Temel amacı; İngilizce dil eğitiminde öğrencilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak olan dil okulu, her geçen gün eğitim alanında yeni başarılara imza atarak daha fazla tercih edilmeyi başarıyor.

Dil okulunun sahip olduğu sıcak atmosfer, eğitimde başarılarını kanıtlayan eğitmenleri ve öğrencilere sağladığı avantajları ile kendinden her geçen gün daha da fazla söz ettiren EC CAPE TOWN dil okulu, dünyaca ünlü V&A Rıhtımı'na yürüme mesafesinde yer almaktadır.  Genel İngilizce, yoğun İngilizce, mesleki İngilizce, iş İngilizcesi ve akademik İngilizce alanlarının yanı sıra IELTS ve TOEFL sınav hazırlık kursları da sunması, öğrenciler için büyük avantajları beraberinde getirmektedir.

INTERNATIONAL HOUSE

Güney Afrika’nın en hareketli kentlerinden Johannesburg’da hizmet veren İnternational House dil okulu, Güney Afrika’nın en seçkin eğitim kurumlarından biridir. Her yıl yüzlerce uluslararası öğrencinin İngilizce öğrenmesine katkıda bulunması, dikkat çekici bir okul olmasını sağlamaktadır. 20 adet tam donanımlı derslik, bilgisayar laboratuvarı, internet erişimi, kafeterya, kütüphane, öğrenci salonu ve bireysel çalışma odaları ile hizmet veren eğitim kurumu; öğrencilerin haklarına riayet eden ve eğitimlerinde başarılı sonuçlara ulaşmaları için gerekli hazırlıkları en iyi şekilde yapan isimlerden biridir.

Genel İngilizce standart kursunda İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyedeki öğrenciye hitap eden eğitim programlarına sahip olan İnternational House dil okulu, kariyer yapmak isteyenler için önemli fırsatlar sunmaktadır. 4 haftalık ders programının sonunda testlerle öğrencilerin dil becerisi tespit edilen okulda, eğitim haricinde farklı etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin hem pratik İngilizce konuşması hem de zamanlarını daha farklı değerlendirmelerine katkı sağlamaktadır.

S.S.S

1- Güney Afrika’da yaşam nasıldır?

Güney Afrika, Afrika kıtasının en gelişmiş ülkesidir. Uzun dönem İngiliz sömürgesi altında kaldıktan sonra ırkçılık savaşlarının başladığı ülkede 1994 yılında çıkartılan bir yasa ile bu kargaşaya son verilmiş ve modern yapılanmaları ile gerek ülke içinde gerekse de yurtdışından gelen ziyaretçiler tarafından beğenilen bir ülke haline gelmiştir.

2- Güney Afrika dil okulları eğitimleri pahalı mı?

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin belli bir düzeyde maddi imkana sahip olmaları gerekmektedir. Aynı durum Güney Afrika için de geçerlidir. Ancak diğer ülkelerle kıyaslandığında, dil okullarının daha ekonomik olduğu söylenebilir.

3- Güney Afrika’ya nasıl gidilir?

Öncelikle Güney Afrika öğrenci vizesi için istenen belge ve şartları yerine getirmelisiniz, bundan sonrasında ise istenen bazı vize ücretlerini ilgili kuruma bildirerek kolaylıkla gidebilirsiniz.

4- Güney Afrika Türkiye’ye ne kadar uzaktır?

Türkiye ile Güney Afrika arası 9 saattir.

5- Güney Afrika dil okullarının özellikleri nelerdir?

Her dil okulu hizmeti veren ülkenin kendine göre bir takım avantajları vardır. Güney Afrika dil okulları da öğrencilerin isteklerini yerine getirme konusunda en iyi sayılabilecek kurumlardır. Bunun haricinde eğitim dışında sunulan olanaklar ve düzenlenen etkinliklerle birlikte en büyük farkının fiyatları olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Diğer Sayfalar


Guney Afrika Dil Okullarımız

  Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

  Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

  ICEF 
  PIER 
  QE 
  QEAC 
  EducationUK 
  IALC