Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Avustralya Ticari ve Turist Vizesi


Avustralya Ticari ve Turist Vizesi

 

Avustralya Vize Başvuru İşlemleri

Avustralya Vize başvurularınız için Ankara'ya gitmenize gerek kalmadan,  biyometrik işlem randevunuzun alınması da dahil tüm işlemleriniz tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

Vize başvurusunda gerekli olan evrakları size özel olarak belirliyor ve vize başvuru  işlemlerinizi buna göre gerçekleştiriyoruz. Avustralya'ya yapacağınız aile ziyareti, turistik gezi, fuar katılımı, yarışma katılımı ya iş ziyareti gibi konular  ile ilgili olarak bizden hizmet alabilirsiniz. 

Başvurunuzun hangi vize kategorisine uygun olduğunu değerlendirecek ve gidiş amacınıza en uygun vize başvurusunu sizin için gerçekleştireceğiz.

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, 22 yıldır  Avustralya vize türlerinde hizmet vermekte,  konusunda en deneyimli ve kaliteli firmaların önünde gelmektedir. 

Aracılığımız ile yapılan başvurular, daha öncesinde Avustralya Büyükelçiliği tarafından ret bile edilmiş olsa, süratle ve %99 olumlu neticelenmesi , başvurularınızın baştan sona QEAC (Uzman Danışman) sertifikalı danışmanımız tarafından titizlikle takip edilmesi sayesindedir.  
Ayrıca Avustralya Büyükelçiliği vize eğitim seminerlerine düzenli katılmamız ve vize bölümleri ile düzenli olarak iletişimde bulunmamız, sizlere sürekli olarak en son yenilikleri herkesten önce öğrenme, başvurunuzu buna göre iyileştirme ve vize alma şansınızı en yüksek orana çıkartmaktadır.
Lütfen detaylı bilgi almak ve / veya  kayıt işlemi başlatmak için info@bogaziciedu.com adresinden ya da aşağıdaki "Bilgi İstek Formu" ve "WhatsApp" hattımızdan bize ulaşınız. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bu vize tipi, Avustralya'yı turist olarak ziyaret etmenize, ailenizi ve arkadaşlarınızı görmenize veya iş veya tıbbi tedavi dışındaki amaçlarla ziyaret etmenize olanak tanır.
Sadece ziyaret yapmak niyetinde olan ve Avustralya’da kalmak için yeterli paraya sahip olduğu için çalışması gerekmeyen kişilere vize verilmektedir.
Avustralya Ziyaretçi (Turist) vizesinde yasal çalışma izni bulunmamaktadır.
Bu vize ile toplamda 3 aya kadar eğitim alabilirsiniz. Ancak Avustralya'ya seyahat etmenin temel nedeni eğitim ise, öğrenci vizesine başvurmak daha uygun olabilir.
Genellikle 3 aylık bir kalış süresi verilmektedir, ancak belirli durumlarda 12 aydan – 5 yıla kadar kalış hakkı veren vizeler alabilmekteyiz. Eğer vizenizi 12 aylık almışsak, Avustralya'da 18 ay içinde toplam 12 aydan fazla kalmamanız bu vizenin bir koşuludur. Ayrıca, Avustralya'da bulunacağınız süre boyunca geçerli olan bir sağlık sigortasına sahip olmalısınız.
Avustralya Ziyaretçi (Turist) vizesi tek girişli veya birden fazla girişli verilebilmektedir. Vizeniz tek girişli verilirse ve Avustralya'dan ayrılırsanız, bu vizeyle ülkeye tekrar giriş yapamazsınız. Avustralya’ya geri dönmek için başka bir vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Çok girişli bir vizeniz olduğunda, geçerli vizeniz olduğu süre boyunca Avustralya’dan ayrılıp tekrar giriş yapabilirsiniz.
Bu vizeyi uzatarak Avustralya'da daha uzun kalamazsınız. Başka bir vize için başvurmalısınız. Ancak, 8503 koşulu gibi, vizenizin daha fazla kalmayı engelleyen bir koşulu yoksa, yeni bir vize için başvurabilirsiniz. Başvurduğunuzda ve başvurunuza karar verilme süresi boyunca Avustralya dışında olmalısınız. 8558 koşulunu ihlal etmemelisiniz, eğer vizenize uygulanıyorsa, herhangi bir 18 aylık süre içinde 12 aydan fazla kalmamalısınız.
Başvurunuza aile üyelerini dahil edemezsiniz. Pasaportunuzda listelenenler de dahil olmak üzere ailenizin her bir üyesi için ayrı bir başvuru yapılmalıdır.
Vizeniz pasaportunuza dijital olarak işlenmektedir. Pasaportunuzda vize etiketi bu nedenle olmayacak ancak gerektiğinde, havayolu yetkilileri ya da ülkeye girişte yetkililer vize detaylarınızı görüntüleyebilmektedirler.
Avustralya Vize başvurusu yapan kişiler VFS Global’in İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te bulunan Vize Başvuru Merkezlerinden biyometri uygulamasını yaptırabilirler.
The Education Agent Training Course (EATC), Avustralya Göçmen Bakanlığı (DIAC) ve Avustralya Uluslar arası Eğitim Departmanı(AEI) tarafından geliştirilmiş ve uygulamaya konulmuş bir eğitim programıdır. Bu programın amacı; Avustralya’da eğitim ve yaşam hakkında bilgi vermekte olan dünya genelindeki tüm danışmanların bilgi kalitesinin standardize edilmesi ve tüketici haklarının korunduğu, doğru ve güncel bilgilendirme sağlayan, çalışma ahlakına uygun nitelikler taşımasını garanti altına almaktır. İngilizce olarak  sunulan bu programa katılan danışmanlar, uzun ve detaylı bir eğitimden geçtikten sonra belirli merkezlerde online sınava tabii tutulurlar ve sınavda başarılı olmaları halinde Uzman Eğitim Acentesi Danışmanı (Qualified Education Agent Counsellor) unvanını elde ederler. QEAC (Uzman Eğitim Danışmanı)Sertifikasyonumuzu online teyit etmek için için tıklayın.

 

Avustralya vize türleri:

Firmamız aracılığıyla aşağıdaki Avustralya vize türlerine başvurabilirsiniz;

 • Avustralya'ya ticari amaçlı ziyaret (600 -  Business Stream)
 • Avustralya'da fuar, konferans, sempozyum benzeri etkinlik (600 -  Business Stream)
 • Avustralya'ya akademik amaçlı ziyaret (402-Training and Research Visitor)
 • İş amaçlı toplantıya katılacaklar (600 -  Business Stream)
 • Kısa süreli çalışma  (400 - Temporary Work /Short Stay Activity )
 • Amatör Sporcu  (400 - Temporary Work /Short Stay Activity )
 • Avustralya'ya turistik gezi (600 - Tourist Stream)
 • Avustralya'daki arkadaş / tanıdık ziyareti (600 - Tourist Stream)
 • Avustralya'da akraba / aile yakını ziyareti (600 - Tourist Stream)
 • Avustralya'da 3 aya kadar eğitim alacak öğrenciler için turist vizesi (600 - Tourist Stream)
 • Avustralya'ya Exchange öğrencisi olarak gidecekler (500 - Student Visa)
 • Avustralya'da Work and Holiday programına katılacaklar (462 - Work and Holiday)
 • Avustralya  Yeni Mezun Vizesi ( 485 Temporary Graduate Visa - Post Study Work Stream)

ÖNEMLİ UYARI :

Internet üzerindeki bazı sitelerde Avustralya ziyaretçi vizesi ile ilgili gerçeği yansıtmayan, asılsız iddialar barındıran bilgiler bulunmaktadır.Bu nedenle Avustralya ziyaretçi vizesine başvurmayı düşünen kişilerin aşağıdaki uyarıları dikkate almaları önemle rica olunur.

 1. Avustralya ziyaretçi vizesi alabilmeniz için  Seyahat Sağlık Sigortası  yaptırma zorunluluğu yoktur. (70 Yaş üzeri başvuru sahiplerinden istenebilir.)
 2. Avustralya ziyaretçi vizesi başvurusu için Kredi Kartı önlü arkalı fotokopileri kesinlikle gerekli değildir.
  Bu tarz belgeleri isteyen kurum ve kişilerin art niyetli olabileceğini , kredi kartı fotokopileri ile dolandırıcılık işlemleri yapılabildiğini ve kredi kartı sahiplerinin büyük maddi zararlara uğrayabildiğini göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.
 3. İşlemleriniz için güvenilir firma ve danışman seçerken lütfen ısrarla QEAC (Uzman Eğitim Danışmanı) Sertifikası olup olmadığını sorunuz. Olmayan firmalara itibar etmeyiniz.
  Sertifikasyonumuzu online teyid etmek için için tıklayın.
 4. Firmamızın  İşçi vizesi, Göçmenlik ile ilgili hizmeti YOKTUR. Bu konular ile ilgili telefon ve emailler yanıtlanmamaktadır.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC