Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo

Avustralya Öğrenci Vizesi


Avustralya Öğrenci Vizesi

ÇOK ÖNEMLİ UYARI :

 1. Avustralya Öğrenci  vizesi başvurusu için Kredi Kartı önlü arkalı  fotokopileri kesinlikle gerekli değildir. Bu tarz belgeleri isteyen kurum ve kişilerin art niyetli olabileceğini, kredi kartı fotokopileri ile dolandırıcılık işlemleri yapılabildiğini ve kredi kartı sahiplerinin büyük maddi zararlara uğrayabildiğini göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.
 2. Avustralya öğrenci vizesi alabilmeniz için  en az 40 hafta dil eğitimine kayıt olma zorunluluğu yoktur.
 3. Avustralya'da dil eğitimi alacağınızda, çalışma izni de alabilmek için en az 6 aylık kurs kaydı yaptırmanız gerekli değildir.
 4. Avustralya'da 10 aydan kısa bir süre için dil eğitimi almak isteyen kişiler IELTS sınavına gerek duymaksızın Avustralya Öğrenci Vizesine başvurabilirler.
 5. IELTS sınavı sadece dil eğitimlerinden sonra  ön lisans, lisans, yüksek lisans veya mesleki eğitime devam edecek öğrenciler için istenmektedir.
 6. Eğitim süreniz 10 ay veya daha az ise, vizenize 8534-Avustraya içerisinden vizenizi herhangi bir vize türüne uzatmama koşulu uygulanabilir. Bu koşul kesinlikle pasaport ya da vizenize basılan bir kaşe şeklinde değildir.
 7. İşlemleriniz için güvenilir firma ve danışman seçerken lütfen ısrarla QEAC (Uzman Eğitim Danışmanı) Sertifikası olup olmadığını sorunuz. Olmayan firmalara itibar etmeyiniz.
 8. Vize başvurusu ve vize uzatma başvurularınız Avustralya içinden de yapılsa Türkiye'deki elçilik tarafından değerlendirilmektedir. Banka evrakları ve istenen tüm Türkiye'ye ait belgeler yine istenmektedir. Bu nedenle ,tercüme masraflarının yüksekliği ve orijinal belge temini sırasında oluşan aksaklıklardan kaçınmak için başvurularınızda bizden yardım alabilirsiniz.

QEAC nedir? : The Education Agent Training Course (EATC), Avustralya Göçmen Bakanlığı (DIAC) ve Avustralya Uluslar arası Eğitim Departmanı(AEI) tarafından geliştirilmiş ve uygulamaya konulmuş bir eğitim programıdır. Bu programın amacı; Avustralya’da eğitim ve yaşam hakkında bilgi vermekte olan dünya genelindeki tüm danışmanların bilgi kalitesinin standardize edilmesi ve tüketici haklarının korunduğu, doğru ve güncel bilgilendirme sağlayan, çalışma ahlakına uygun nitelikler taşımasını garanti altına almaktır. İngilizce olarak  sunulan bu programa katılan danışmanlar, uzun ve detaylı bir eğitimden geçtikten sonra belirli merkezlerde online sınava tabii tutulurlar ve sınavda başarılı olmaları halinde Uzman Eğitim Acentesi Danışmanı (Qualified Education Agent Counsellor) unvanını elde ederler. Sertifikasyonumuzu online teyit etmek için için tıklayın.


1 Temmuz 2016’dan itibaren yürürlüğe giren yeni uygulama ile Avustralya’da eğitim alacak öğrencilerin vize başvuruları çok kolaylaştı!
Yeni uygulamada, SSVF-Simplified Student Visa Framework yani Basitleştirilmiş Öğrenci Vizesi Sistemine geçildi. Önceki 570,571,572,573,574,575  ve SVP vize kategorileri kaldırılarak, tüm eğitim türleri için tek bir öğrenci vizesine; 500 Subclass'a indirgendi.
Artık vize evrakları ve gösterilecek paralar, başvuru sahiplerinin bulundukları ülke ve gidecekleri eğitim kurumunun risk seviyesine göre isteniyor.

 Yani, artık Avustralya Öğrenci Vizesi başvurularında istenen evraklar, vatandaşı olunan ülkeye, gidilen okula ve seçilen programa göre değişiyor.
Vize başvurusundaki en önemli kriter öğrencilerin Avustralya’ya gerçek eğitim niyeti ile gidiyor olmalarını kanıtlamaları.
Değişiklikler madde madde şöyle sıralanabilir:

 1. Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için 50 hafta sınırı kalktı.
 2. Türk öğrencilerden istenen sağlık muayenesi raporu uygulaması sona erdi.
 3. Bankada 3 ay para bekletme şartı kaldırıldı. Ancak yine paranın kaynağı belgelenmek durumunda.
 4. Vize formu ile başvuru uygulaması sona erdi. Bundan böyle tüm vize başvuruları online yapılacak.  Tüm formlar İngilizce doldurulacak ve belgelerin asılları ile birlikte noter yeminli İngilizce tercümeleri de sunulacak.
 5. Dil seviyesi yeterli olan öğrencilerden, Streamline kategorideki okullara yapılan  Sertifika/Diploma/Lisans/ Yüksek Lisans eğitimi başvurularında ve vizede  IELTS skoru sunması istenmeyecek. Streamline kategoride olmayan okulların programlarını seçen öğrenciler ise IELTS/ TOEFL/ Pearson gibi sınav sonuçlarını hem okul başvurusu hem de vize başvurusu sürecinde sunmak zorunda.
 6. Dil seviyesi yetersiz olan öğrencilerden,  Streamline kategorideki okullara yapılan İngilizce + Sertifika/ İngilizce + Diploma/İngilizce + Lisans/ İngilizce + Yüksek Lisans  Paket  program vize başvurusunda IELTS skoru istenmeyecekStreamline kategoride olmayan okulların programlarını seçen öğrenciler ise IELTS/ TOEFL/ Pearson gibi sınav sonuçlarını hem okul başvurusu hem de vize başvurusu sürecinde sunmak zorunda. 4.5 IELTS seviyesinden daha düşük dil seviyesinde olan öğrenciler paket program başvurusu yapamayacak.
 7. Dil seviyesi yetersiz olan öğrenciler, Streamline kategorideki okullara yapılan başvurularda sadece ilgili kurumun kendi İngilizce seviye tespit sınavını Türkiye’de yaparak İngilizce seviyelerini kanıtlayabilecekler.
 8. Online yapılan vize başvurularında artık Konfirme Kayıt belgesi ( CoE) kullanılacak. Konfirme Kayıt belgesi okullara söz konusu eğitim bedellerinin yatırılması ile temin edilmektedir. Bu uygulama ile aynı zamanda bankada eğitim bedeline ait para gösterilmesi şartı da kaldırılmış oldu. Bundan böyle söz konusu maddi teminatlar okul kayıt işlemleri aşamasında, okullara sunulacak. Vizeye uygun görülmeyen öğrenci adaylarının vize ret mektupları ilgili okula sunularak, yatırılan ücretler iade alınacak. Vize başvurusu için artık sadece 1 yıllık yaşam masrafları bedelinin banka hesabında sunulması yeterlidir.
 9. Avustralya’da eğitim alan öğrencilerin ve eşlerinin, eğitimleri sırasındaki part-time çalışma izni hakları yeni uygulamada aynen korundu.

 
 
 

 

DİKKAT:

 • Bu sayfalardaki vize bilgileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir. Diğer ülke vatandaşları elçilik ve konsolosluklardan kendi ülkeleriyle ilgili bilgileri alabilirler.
 • Sitemizin "vize bilgileri" bölümü öğrencilerimize  kolaylık ve bilgi akışı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
 • www.bogaziciedu.com , bu bilgileri, elçilik ve konsoloslukların halka açık bilgilerinden derlemekte ve yayın anında doğru bilgileri aktarabilmek için özen göstermektedir.
 • Ancak burada verilen bilgilerin doğruluğundan ve cari uygulamalara uymaması halinden www.bogaziciedu.com ve/veya ilgili elçilik ve konsolosluklar sorumlu tutulamaz.
 • Elçilik ve konsolosluklar bu bilgileri her an değiştirme hakkına sahiptirler.Herhangi bir aksaklığın olmaması için lütfen elçiliklerin kendi sayfalarını kontrol ediniz.
 • Burada verilen bilgilere dayanarak yapılan bir vize müracaatının kabul edilip edilmemesi tamamen ilgili elçilik ve konsoloslukların tasarrufudur.
 • Elçilik ve konsoloslukların vize şartlarını değiştirmesinden veya vize vermemesinden www.bogaziciedu.com sorumlu değildir.

 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council