Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo

Avustralya'da Work & Holiday


Avustralya Work and Holiday Vizesi; 18-30 yaş aralığında olan ve Avustralya'da12 aya kadar iş deneyimi edinmek isteyen tüm gençlere uygundur. Bu vize size dilerseniz herhangi bir işte full time çalışabilme, 4 aylık bir süreyi geçmeyecek şekilde eğitim alabilme, kalan sürede de tatil yapabilme imkânı tanır. Önemli olan nokta, bir işverenin yanında en fazla 6 ay çalışabilme sınırı bulunmasıdır. Eş ve çocuk gibi aile bireyleri bu vizeye katılamazlar.
Avustralya'da Work & Holiday

2023 - 2024 Avustralya Work & Holiday Vizesi için kontenjanımız açıktır

Avustralya Work & Holiday Fiyatları

Başvuru tarihleri 2023 yılı kotası için 1 - 15 Eylül 2023' tü. 1 Temmuz 2023’te yenilenen ve şu anda halen açık olan Avustralya Work and Holiday 2023 Kotası için de bizimle işlem başlatabilirsiniz. 
Bu kotada seçilmeme durumunda, 01 Temmuz 2024 tarihinde açılacak olan 100 kişilik 2024 yılı kotası  için başvurunuzu ücretsiz olarak tekrarlıyoruz.

2024 yılı Work and Holiday başvurularında, Danışmanlık Paketi seçeneği ile işlem başlatabilirsiniz.

Danışmanlık Paketi (Tek kişi yapılan başvurularda fiyat)

 750 USD 

Danışmanlık Paketi (2 kişi birlikte yapılan başvurularda kişi başı fiyat)

 710 USD 

Danışmanlık Paketi (3 Kişi ve Üzeri Gruplar için kişi başı Özel Fiyat)

 675 USD 

Dil Okulu Hizmet Paketi 

 Sorunuz


Firmamız, Avustralya hükümeti tarafından verilmiş Avustralya'da Eğitim Hakkında Yetkin Danışmanlık sertifikasını (Qualified Education Agent - QEAC) Türkiye'de ilk  alan danışmana sahiptir.
Başvuru dosyalarınız baştan sona bu sertifika sahibi danışman tarafından takip edilmektedir.
Farklı firmalardan fiyat alırken dosyalarınızı takip edecek danışmanların aynı şekilde QEAC sertifikalı olup olmadığını başvurunuzun sağlıklı ilerlemesi açısından mutlaka sorunuz.

Avustralya Work and Holiday Vizesi Başvuru Dönemi 2024

Son 16 yılda Boğaziçi YED ara​cılığıyla "Work and Holiday"  başvurusu yapan kişilerin %100'ü vize aldı.
Avustralya Work and Holiday vize başvurusu iki aşamadan oluşan bir başvuru sürecine sahiptir.  Birinci aşama “Devlet Destek Mektubu” başvurusu aşamasıdır. 
Her yıl sadece100 kişiye verilen vizenin asıl başvuru aşamasına, devlet destek mektubu olmadan geçilememektedir. 

 • Devlet destek mektubu, başvuru sahiplerinin öğrenci ya da mezun olmaları durumuna göre değişik mercilerden alınmaktadır. Mezun adayların başvuruları Dış İşleri bakanlığına, öğrencilikleri devam eden adayların başvuruları YÖK'e, bu kurumlar tarafından bildirilen tarihler arasında yapılmaktadır.
  Başvurular genellikle sadece 15 gün kadar açık kalmaktadır. Bu tarihlerin dışında kesinlikle başvuru yapılamamaktadır.
 • Work and Holiday 2023 kotası devlet destek mektubu başvuruları bizim tarafımızdan ilgili yetkililere iletilmek üzere alınmaya başlanmıştır. Bu belge olmadan vize başvurusu yapılamamaktadır.
 • Devlet destek mektubu işlemlerinin, son 8 yıldır güvenlik soruşturması aşaması da olduğundan, değerlendirme süreçleri 4 – 5 ay kadar sürebilmektedir.
 • İkinci aşama vize başvurusu aşamasıdır. Sadece, Devlet Destek mektubu düzenlenen adaylar, Avustralya Büyükelçiliği tarafından verilecek olan vize başvurusu aşamasına geçebilmektedirler.
  Bu aşamada basılacak vize 2024 yılı kotası olan 100 kişi ile sınırlıdır.
 • Devlet destek mektubu için bir başvuru sayısı sınırı bulunmamaktadır.
 • Avustralya Work and Holiday vizesi Vize kotası her yılın 1 Temmuz’unda sıfırlanmaktadır. Vize kotasının dolma durumu bir çok eleme neticesinde oluşacağı için hemen hemen her adayın vize alma şansı bulunmaktadır.
 • Bu mektubu alabilecek dosyanın içeriği hakkında detaylı danışmanlığı sadece kayıtlı öğrencilerimiz ile paylaşabilmekteyiz. 
  Lütfen detaylar için  "doğum yılınız (gün/ay/yıl), mezuniyet durumunuz ve resmi İngilizce sınav sonucunuzu" belirterek, info@bogaziciedu.com adresi veya  0545 327 66 35 no'lu telefonumuzdan (WhatsApp vardır) bize ulaşınız. 

Avustralya Work and Holiday Vizesi: Çalış, Eğitim Al, Tatil Yap

Work and Holiday vizesi nedir, neler yapabilirim?

Work and Holiday vizesi  Avustralya’da bir yıllık full time yasal çalışma izni veren bir vizedir. Avustralya Work and Holiday Vizesinin çalışma süresinin en az üç ayını Kuzey Avustralya'nın seçili bölgelerinde kullanan kişiler, ilk Avustralya Work and Holiday Vizesi bitmeden, bir defa daha aynı vizeye başvurup Avustralya Work and Holiday Vizesini birer yıl daha uzatabilirler. ( Toplam 2 uzatma hakkı bulunmaktadır.)
Çok girişli olan bu vizeyi, dilerseniz belli sürelerde Avustralya'da kalarak, belirli zamanlarda örneğin sınavlarınız ya da tatil gibi nedenler için ülkenize dönerek, parçalı olarak da kullanabilirsiniz.

Avustralya Work and Holiday vizesinin USA Work and Travel vizesinden farkı var mı, varsa nedir?

Eğitim hakkı tanıması, vizeyi kullanmaya başlamak için bir yıl süreye sahip olunması Avustralya'nın Work& Holiday programını, Amerika'nın Work & Travel'ından ayıran en önemli unsurlardır.
Bir diğer önemli konu ise, Avustralya Work and Holiday Vizesi başvurusu yapacak kişinin, USA Work&Travel 'dan farklı olarak, bir işveren tarafından seçilmesinin vize başvurusunda zorunlu olmamasıdır.

Başvuru sahibi dilerse, 17 haftalık bir eğitim planı ile ülkesinden ayrılabilir, örneğin İngilizce iletişim sorunlarını tamamen ortadan kaldırıp, İngilizce düzeyini akıcı hale getirebilir. Avustralya'daki eğitim kurumu aracılığı ile konaklama bulmada ve işyerleştirmesi ile ilgili hizmet alabilir. Diğer bir deyişle, Avustralya Work and Holiday Vizesi başvurusunda, konaklama, işveren gibi konuların detaylarını sunmasa da vize başvurusunu yapabilir. Bu tamamen başvuru sahibine bırakılmıştır.

Work and Holiday Vizesi Sahiplerinin Hakları

 • Vizeyi aldıktan sonra 12 ay içerisinde istediği tarihte Avustralya'ya giriş yapabilir.
 • Avustralya'ya giriş tarihinden itibaren 12 ay süre ile Avustralya'da kalabilir.
 • Avustralya'da kaldığı süre boyunca herhangi bir işte full time çalışabilir.
 • Avustralya'da 4 aya kadar herhangi bir eğitim kurumunda eğitim alabilir. (max 17 hafta)
 • Avustralya Work and Holiday Vizesi çok giriş çıkışlıdır. (Katılımcı istediği zaman, örneğin sınavları veya tatil için Türkiye'ye gidip gelebilir.) Avustralya dışında geçirdiğiniz süreler 12 aylık vize süresine eklenmez.
 • Vize başvurusu sırasında Avustralya'dan iş bağlantısı göstermek zorunda değildir.
 • 3 ay boyunca özel olarak belirtilen işyerlerinde çalıştıktan sonra İkinci ve Üçüncü bir Work and Holiday vizesine hak kazanabilir.

Avustralya Work and Holiday Vizesi Katılım Şartları

Avustralya Work and Holiday Vizesi programına katılabilmek için aşağıdaki TÜM katılım şartlarını aynı anda sağlamanız gerekmektedir:

 • 18 - 30 yaş arasında olmak (31 yaşından gün almamış olmak, 30 yaş dahil)
 • Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olmak.
 • Devlet destek mektubuna sahip olmak.
 • Daha önce Avustralya'ya Working Holiday veya Work and Holiday vizesi ile giriş yapmamış olmak.
 • Karakter, sağlık ve finansal şartları taşımak
 • Aşağıdaki eğitim şartlarından en az birini taşımak:
  • En az örgün bir eğitimle alınmış Ön Lisans diploması sahibi olmak.
  • 4 yıllık bir lisans programında halen eğimi devam etmekte olan öğrencilerin ise, en az ilk iki yılını başarı ile tamamlamış olması gerekmektedir. (Hazırlık yılı bu süreye dahil değildir.)
 • İngilizce Dil yeterliliği şartları:

 • Aşağıdaki şartlardan en az birini taşımak gerekmektedir:
 •  IELTS sınavında son bir sene içerisinde speaking, reading, writing ve listening testlerinden ortalama 4,5 puan almış olmak (General – Academic)
 • TOEFL IBT   sınavında son bir sene içerisinde, 4 bölümden toplam 32  puan almış olmak. (TOEFL iBT sınavı artık kabul edilmemektedir - sadece 25 Temmuz 2023 tarihinde veya öncesinde alınmışsa kabul edilir)
 • PTE Overall: 30 (PEARSON)
 • Tamamen İngilizce eğitim veren bir lise de en az 5 sene eğitim almış olmak
 • Avustralya'da veya Avustralya dışında en az iki yıllık tam zamanlı eğitim gerektiren ve tüm dersleri İngilizce olan bir kurumda bir lisans derecesi, yüksek lisans derecesi, diploma veya meslek sertifikası tamamlamış olmak.
 • Maddi Gereksinimler:

  • En az 7000 AU$, yaşam maliyeti ve gidiş dönüş uçak bileti toplam tutarı kadar maddi kaynağa sahip olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.
  • Başvurudan önce uçak bileti almanız şart değildir.
 • Sağlık Gereksinimleri:

 • Sağlık sigortası ya da sağlık muayenesi gibi gereksinimler katılımcının durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Avustralya'da kalacağınız süre, Avustralya'da çalışmayı düşündüğünüz iş kolu ve varsa mevcut rahatsızlığınız dolayısı ile Büyükelçililik tarafından yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık raporu istenebilir.

Paketlerimiz

Kişi Başı Fiyat (KDV'li)

Danışmanlık Paketi
Katılımcının Programa Uygunluğu ve Program Hakkında Danışmanlık, Başvuru Dosyası Hazırlanması Konusunda Profesyonel Danışmanlık, Çevirilerin Yapılması ve Noter Tasdiklerin organizasyonu,  Dış İşleri Bakanlığına “Nota” Talebi Başvurusu, Avustralya Büyükelçiliğine Work and Holiday Vize Başvurusu, Vize Takibi ve Sonuçlandırılması.

US$ 750

Dil Eğitimi Paketi
17 Haftalık Dil Eğitimi için Şehir ve Okul Seçimi Hakkında Bilgi, Okul Kaydının Gerçekleştirilmesi, İsteğe Bağlı Ekonomik Uçak Bileti Rezervasyonlarının Yapılması, İsteğe Bağlı Aile Yanı / Yurt Konaklama ve Havaalanı Karşılama Ayarlanması.

Sorunuzİlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC