Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo

Avustralya'da Work & Holiday


Avustralya Work and Holiday Vizesi; 18-30 yaş aralığında olan ve Avustralya'da12 aya kadar iş deneyimi edinmek isteyen tüm gençlere uygundur. Bu vize size dilerseniz herhangi bir işte full time çalışabilme, 4 aylık bir süreyi geçmeyecek şekilde eğitim alabilme, kalan sürede de tatil yapabilme imkânı tanır. Önemli olan nokta, bir işverenin yanında en fazla 6 ay çalışabilme sınırı bulunmasıdır. Eş ve çocuk gibi aile bireyleri bu vizeye katılamazlar.
Avustralya'da Work & Holiday

 2021 - 2022 Kotası için başvurularınızı iki eşit taksitle başlatabilirsiniz !

Avustralya Work & Holiday Fiyatları

2021 - 2022 yılı Work and Holiday başvurularında, Danışmanlık Paketi Fiyatlarımızda 1 USD = 6.80 TL olarak hesaplanmıştır.  2021 - 2022 yılı kayıtlarında % 50 indirim uygulanacaktır. 

Program başvurularında, Covid 19 kaynaklı bir erteleme söz konusudur. Bu yıl başvuruları için geçerli olan 100 kişilik kota halen açıktır. Vize işlemleri duyurusu yapılır yapılmaz, en yüksek şansı size sunmak için hazır olan dosyalarımızı işleme göndereceğiz.
Tarihler 2021 - 2022 yılı kotası için netleşmediğinden dolayı, programa, ücretin sadece ilk yarısını ödeyerek başvurunuzu başlatabilir, tarihler netleştiğinde, dosyanız gönderilmeden hemen önce ikinci yarısını ödeyebilirsiniz. 

Kayıt işlemlerini başlatmış, ilk taksidini ödemiş başvuru sahiplerimizin, erteleme nedeni ile başvuruları ileri bir başvuru dönemine kalsa dahi, başvuru hakkı yanmayacaktır. Bu şekilde kayıt yapan başvuru sahipleri, muhtemel fiyat artışlarından da etkilenmeyecektir. ( İkinci taksit de ilk taksit ile aynı olacaktır.)

Bu dönem başvuru  yapanların ödedikleri danışmanlık ücretlerine 300 TL'ye kadar tercüme ve 150 TL'ye kadar sigorta ücretleri dahil olacak, hediye edilecektir. Ayrıca dil sınavı olarak PEARSON - PTE ACADEMIC sınavı almayı düşünen öğrencilerimize sınav başvuru ücretinin %10'u kadar bir indirim sağlamaktayız. ( Sınavda başarılı olamayıp, bizimle başvuru başlatamasanız da, sınavınızı yine de indirimli alabilirsiniz.)

Danışmanlık Paketi (Tek kişi yapılan başvurularda fiyat)

650 USD = 4.420 TL üzerinden %50 indirimli = 2.210 TL (KDV Dahildir)

Danışmanlık Paketi (2 kişi birlikte yapılan başvurularda kişi başı fiyat)

455 USD = 3.094 TL üzerinden %50 indirimli = 1.547 TL(KDV Dahildir)

Danışmanlık Paketi (3 Kişi ve Üzeri Gruplar için kişi başı Özel Fiyat)

410 USD = 2.780 TL üzerinden %50 indirimli = 1.390 TL(KDV Dahildir)

Essential Hizmet Paketi ( Vizeden sonra alınmalıdır)

US$ 385

Basic Hizmet Paketi ( Vizeden sonra alınmalıdır)

US$ 440

Farmstay Hizmet Paketi ( Vizeden sonra alınmalıdır)

US$ 850


Firmamız, Avustralya hükümeti tarafından verilmiş Avustralya'da Eğitim Hakkında Yetkin Danışmanlık sertifikasını ( Qualified Education Agent - QEAC) Türkiye'de ilk  alan danışmanlara sahiptir ve başvuru dosyalarınız baştan sona bu sertifika sahibi danışmanlar tarafından takip edilmektedir. Farklı firmalardan fiyat alırken dosyalarınızı takip edecek danışmanların aynı şekilde QEAC sertifikalı olup olmadığını başvurunuzun sağlıklı ilerlemesi açısından mutlaka sorunuz.


Avustralya Work and Holiday Vizesi Başvuru Dönemi 2021 - 2022

Son 13 yılda Boğaziçi YED ara​cılığıyla "Work and Holiday"  başvurusu yapan kişilerin %100'ü vize aldı.
Avustralya Work and Holiday vize başvurusu iki aşamadan oluşan bir başvuru sürecine sahiptir.  Birinci aşama “Devlet Destek Mektubu” başvurusu aşamasıdır. 
Her yıl sadece100 kişiye verilen vizenin asıl başvuru aşamasına, devlet destek mektubu olmadan geçilememektedir. Avustralya Work and Holiday vizesi 2021 - 2022 kotası halen açıktır.

 • Devlet destek mektubu, başvuru sahiplerinin öğrenci ya da mezun olmaları durumuna göre değişik mercilerden alınmaktadır. Mezun adayların başvuruları Dış İşleri bakanlığına, öğrencilikleri devam eden adayların başvuruları YÖK'e, bu kurumlar tarafından bildirilen tarihler arasında yapılmaktadır.
  Başvurular genellikle sadece 15 gün kadar açık kalmaktadır. Bu tarihlerin dışında başvuru yapılamamaktadır.
 • Work and Holiday 2021 - 2022 kotası devlet destek mektubu başvuruları bizim tarafımızdan ilgili yetkililere iletilmek üzere alınmaya başlanmıştır. Bu belge olmadan vize başvurusu yapılamamaktadır.
 • Devlet destek mektubu işlemlerinin, son 4 yıldır güvenlik soruşturması aşaması da olduğundan, değerlendirme süreçleri 4 – 5 ay kadar sürebilmektedir.
 • İkinci aşama vize başvurusu aşamasıdır. Sadece, Devlet Destek mektubu düzenlenen adaylar, Avustralya Büyükelçiliği tarafından verilecek olan vize başvurusu aşamasına geçebilmektedirler. Bu aşamada basılacak vize sayısı 100 kişi ile sınırlıdır.
  Ancak 2019'da sadece 89 kişi bu vizeyi alabilmiştir.
 • Devlet destek mektubu için bir başvuru sayısı sınırı bulunmamaktadır.
 • Avustralya Work and Holiday vizesi Vize kotası her yılın 1 Temmuz’unda sıfırlanmaktadır. Vize kotasının dolma durumu bir çok elemeden sonra oluşacağı için hemen hemen her adayın vize alma şansı bulunmaktadır.
 • Bu mektubu alabilecek dosyanın içeriği hakkında detaylı danışmanlığı sadece kayıtlı öğrencilerimiz ile paylaşabilmekteyiz.

Avustralya Work and Holiday Vizesi: Çalış, Eğitim Al, Tatil Yap

Work and Holiday vizesi nedir, neler yapabilirim?

Work and Holiday vizesi  Avustralya’da bir yıllık full time yasal çalışma izni veren bir vizedir. Avustralya Work and Holiday Vizesinin çalışma süresinin en az üç ayını Kuzey Avustralya'nın seçili bölgelerinde kullanan kişiler, ilk Avustralya Work and Holiday Vizesi bitmeden, bir defa daha aynı vizeye başvurup Avustralya Work and Holiday Vizesini birer yıl daha uzatabilirler. ( Toplam 2 uzatma hakkı bulunmaktadır.)
Çok girişli olan bu vizeyi, dilerseniz belli sürelerde Avustralya'da kalarak, belirli zamanlarda örneğin sınavlarınız ya da tatil gibi nedenler için ülkenize dönerek, parçalı olarak da kullanabilirsiniz.

Avustralya Work and Holiday vizesinin USA Work and Travel vizesinden farkı var mı, varsa nedir?

Eğitim hakkı tanıması, vizeyi kullanmaya başlamak için bir yıl süreye sahip olunması Avustralya'nın Work& Holiday programını, Amerika'nın Work & Travel'ından ayıran en önemli unsurlardır.
Bir diğer önemli konu ise, Avustralya Work and Holiday Vizesi başvurusu yapacak kişinin, USA Work&Travel 'dan farklı olarak, bir işveren tarafından seçilmesinin vize başvurusunda zorunlu olmamasıdır.

Başvuru sahibi dilerse, 17 haftalık bir eğitim planı ile ülkesinden ayrılabilir, örneğin İngilizce iletişim sorunlarını tamamen ortadan kaldırıp, İngilizce düzeyini akıcı hale getirebilir. Avustralya'daki eğitim kurumu aracılığı ile konaklama bulmada ve iş yerleştirmesi ile ilgili hizmet alabilir. Diğer bir deyişle, Avustralya Work and Holiday Vizesi başvurusunda, konaklama, işveren gibi konuların detaylarını sunmasa da vize başvurusunu yapabilir. Bu tamamen başvuru sahibine bırakılmıştır.

Work and Holiday vizesi sahiplerinin hakları;

 • Vizeyi aldıktan sonra 12 ay içerisinde istediği tarihte Avustralya'ya giriş yapabilir.
 • Avustralya'ya giriş tarihinden itibaren 12 ay süre ile Avustralya'da kalabilir.
 • Avustralya'da kaldığı süre boyunca herhangi bir işte full time çalışabilir.
 • Avustralya'da 4 aya kadar herhangi bir eğitim kurumunda eğitim alabilir. (max 17 hafta)
 • Avustralya Work and Holiday Vizesi çok giriş çıkışlıdır. (Katılımcı istediği zaman, örneğin sınavları veya tatil için Türkiye'ye gidip gelebilir.) Avustralya dışında geçirdiğiniz süreler 12 aylık vize süresine eklenmez.
 • Vize başvurusu sırasında Avustralya'dan iş bağlantısı göstermek zorunda değildir.

Avustralya Work and Holiday Vizesi Katılım Şartları

Avustralya Work and Holiday Vizesi programına katılabilmek için aşağıdaki TÜM katılım şartlarını aynı anda sağlamanız gerekmektedir:

 • 18-30 yaş arasında olmak (31 yaşından gün almamış olmak)
 • Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olmak
 • Devlet destek mektubuna sahip olmak 
 • Daha önce Avustralya'ya Working Holiday veya Work and Holiday vizesi ile giriş yapmamış olmak
 • Karakter, sağlık ve finansal şartları taşımak
 • Aşağıdaki eğitim şartlarından en az birini taşımak:
  • En az örgün bir eğitimle alınmış Ön Lisans diploması sahibi olmak.
  • 4 yıllık bir lisans programında halen eğimi devam etmekte olan öğrencilerin ise, en az ilk iki yılını başarı ile tamamlamış olması gerekmektedir. (Hazırlık yılı bu süreye dahil değildir.)
 • İngilizce Dil yeterliliği şartları:
 • Aşağıdaki şartlardan en az birini taşımak gerekmektedir:
  • IELTS sınavında son bir sene içerisinde speaking, reading, writing ve listening testlerinden ortalama 4,5 puan almış olmak (General – Academic )
  • TOEFL sınavında son bir sene içerisinde computer based test 133, paper based test 450, internet-based test 45-46 puan almış olmak
  • PTE Overall : 30 (PEARSON)
  • Tamamen İngilizce eğitim veren bir lise de en az 5 sene eğitim almış olmak
  • Avustralya'da lisans, yüksek lisans, diploma ve ön lisans eğitimini veren kurumlarda en az 1 yıl full time veya eşdeğeri bir part-time eğitim almış olmak
 • Maddi Gereksinimler:
  • En az 7000 AU$, yaşam maliyeti ve gidiş dönüş uçak bileti toplam tutarı kadar maddi kaynağa sahipolduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.
  • Başvurudan önce uçak bileti almanız şart değildir.
 • Sağlık Gereksinimleri:
 • Sağlık sigortası ya da sağlık muayenesi gibi gereksinimler katılımcının durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Avustralya'da kalacağınız süre, Avustralya'da çalışmayı düşündüğünüz iş kolu ve varsa mevcut rahatsızlığınız dolayısı ile Büyükelçililik tarafından yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık raporu istenebilir.
 • Lütfen detaylar için info@bogaziciedu.com adresinden veya 0 541 327 66 34 ve  0 545 327 66 35 ( WhatsApp hattı vardır) - no'lu telefonlardan bizimle irtibata geçiniz.

 

 ! Özel Fiyatlar sadece "Danışmanlık Paketi" seçeneği için sunulmuştur. Diğer paketler için güncel kurdan fiyatlandırma devam etmektedir.

Paketlerimiz

Kişi Başı Fiyat (KDV'li)

Danışmanlık Paketi

Katılımcının Programa Uygunluğu ve Program Hakkında Danışmanlık, Başvuru Dosyası Hazırlanması Konusunda Profesyonel Danışmanlık, Çevirilerin Yapılması ve Noter Tasdiklerin organizasyonu, Avustralya Büyükelçiliğine Work and Holiday Vize Başvurusu, Dış İşleri Bakanlığına “Nota” Talebi Başvurusu, Vize Takibi ve Sonuçlandırılması, İsteğe Bağlı Ekonomik Uçak Bileti Rezervasyonlarının Yapılması,17 Haftalık Dil Eğitimi için Şehir ve Okul Seçimi Hakkında Bilgi, Okul Kaydının Gerçekleştirilmesi, Kayıt Evraklarının, İsteğe Bağlı Aile Yanı / Yurt Konaklama ve Havaalanı Karşılama Ayarlanması.

US$ 650

Essential Hizmet Paketi (Sydney) (Vizeden sonra alınmalıdır)

Ayrıntılı Karşılama Sunumu, Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı, Vergi Numarası Kayıt (TFN), Banka Hesabının Açılması, Avustralya Mobil SIM Kartı, 12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri, 12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim, Koli muhafazası ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası

US$ 385

Basic Hizmet Paketi (Sydney) (Vizeden sonra alınmalıdır)

Hostel'e havaalanı transferi, Kahvaltı dahil 2 gece konaklama, Ayrıntılı Karşılama Sunumu,Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı,Vergi Numarası Kayıt (TFN),Banka Hesabının Açılması,A vustralya Mobil SIM Kartı,12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri, 12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim,Koli muhafaza ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası

US$ 440

Farm stay Hizmet paketi(Vizeden sonra alınmalıdır)


Hostel'e havaalanı transferi, Çiftliğe ön yerleştirme, Kahvaltı dahil 2 gece hostel konaklama, Ayrıntılı Karşılama Sunumu, Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı, Vergi Numarası Kayıt (TFN), Banka Hesabının Açılması, Avustralya Mobil SIM Kartı,12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri, 12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim, Koli muhafaza ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası

US$ 850

 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB