Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Almanya Dil Okulları


Almanya’da Eğitim

Avrupa ülkelerinden Almanya, sahip olduğu ekonomisi, müreffeh yaşam şartları ve eğitim sistemine verdiği öneminden dolayı yurtdışından okul okumak isteyen öğrencilerin tercih edilmektedir. Ülke, genel anlamda ekonomisinin yüksek olmasından ve vatandaşlarına sunduğu olanaklardan, uluslararası öğrencilere sunduğu imkânlardan dolayı tercih edilmektedir. Üniversite veya Almanya dil okulları, federal sistem tarafından denetlenerek, sunulan hizmetlerin Avrupa standardında olması konusunda gerekli işlemler yapılmaktadır. Gerek öğrencilerin kişisel hakları gerekse de eğitim hakları konusunda tam destek veren federal sistem, eğitime verdiği öneminden dolayı takdir görmektedir.

Dünyanın en yaşanılır ülkelerinden biri olmasındandolayı tercih edilen Almanya, eğitim sistemine verdiği önemden dolayı daha fazla tercih edilen bir ülkedir. Almanca dil okulları açısından hem zengin olması hem de ülkenin resmi dilinin Almanca olması, uluslararası öğrencilerin dikkatinden kaçmamaktadır. Bu nedenle ülkemizden ve diğer ülkelerden her sene binlerce öğrenci eğitim almak ve Almancayı net şekilde öğrenmek için ülkede sunulan eğitim hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. 

Almanya’da eğitim sistemi; gerek üniversitelerde gerekse de dil okullarında araştırma temeli üzerine kuruludur. Bu da öğrencilerin daha net şekilde dili öğrenmelerine zemin hazırlamaktadır. İnsanlarının sıcak olmasından ve samimi ortamların fazla olmasından dolayı uluslararası öğrencilerin sıkıntı yaşamadan eğitimlerini tamamlayabilmeleri de ayrıca değerlendirilebilir konulardan biridir. Öğrenim ücretlerinin düşük olması ve öğrencilerin geçim masraflarında daha avantajlı olmalarından dolayı Almanca dil eğitimi için daha çok dilin anayurdu tercih edilmektedir.

Almanca dil eğitimi, günümüzün en önemli eğitimlerinden biridir. İş alanları, eğitim kurumları ve özel kuruluşlarda personel alımlarında yabancı dil bilme şartı içerisinde Almancanın da yer alması ve özellikle de turizm sektörünün dil üzerinde daha fazla durması, Türkiye’de Almanca bilen personellerin tercih edilme nedeni olarak görülmektedir. Kariyer sahibi olmak isteyenler, kariyerlerinde yükselmek isteyenlerin tercih ettikleri Almanya dil okulları, beklentilerin ötesinde eğitim hizmetleri ile öğrencilerinin memnun kalmasını sağlayabilmektedirler.

Yaşam koşulları ve şehirler

16 bağımsız federalden oluşan Almanya, Avrupa’nın en bilinen ülkelerindendir. 82,000,000 nüfusa sahip olan ülke, vatandaşlarına tanıdığı sosyal haklarla kendinden daha fazla söz ettiren bir ülke olup Avrupa’nın en çok göçmen alan ülkesidir. Ekonomik gelişmesi, eğitim sistemi ve sunulan yaşam şartlarından dolayı ülkemizden ve ekonomisi düşük olan diğer ülkelerden oldukça göç almış bir ülkedir.

Almanya’da oturum alabilmek için öncelikle Almanca bilmek şart koşulmaktadır. Bunun yanından bir meslek sahibi olmak ve çalışmayı sevmek de yine ülkenin aradığı şartlardandır. Almanya’dan vize almak da en az oturum almak kadar uğraştırıcıdır. Fakat ülkede eğitim almak isteyenler için sunulan esneklikler sayesinde öğrencilerin rahatlıkla gitmeleri, Almancayı yerinde öğrenmek isteyenler için güzel bir fırsattır. Ekonomik anlamda müreffeh bir düzeye sahip olan ülkenin yerlileri; çalışkanlıkları ve az çocuk yapmalarıyla bilinirler tabi bunun yanında kedi-köpek beslemek gibi bir alışkanlıklarının da olduğunu belirtmek gerekiyor. Ulaşım, sosyal alanlar, doğal güzellikler ve finansal alanlar bakımından gelişmiş bir ülke olması, Almanya’da yaşamı cazip kılan nedenlerdir.

Neden Almanya’da dil eğitimi?

Yaşam koşulları, ekonomi düzeyi, sosyal haklar ve kariyer noktasında yüksek bir seviyede olan Almanya, uluslararası öğrencilere sunduğu avantajlarıyla bilinen bir ülkedir. Elbette dışarıdan bir kişinin ilk olarak soracağı soru “neden Almanya’da dil eğitimi?” olacaktır. Bunun açıklamasını farklı başlıklar altında toplamak mümkündür. Bu başlıklara göz atılacak olunursa;

İleri teknoloji ve çağdaş eğitim: Avrupa’nın en çok üniversiteye sahip ülkesi Almanya, sunduğu dil okulu hizmetleriyle de kendinden söz ettiren ülkelerden biridir. Almanca dil eğitimi almak için en temel neden, ülkenin resmi dilinin Almanca olmasıdır. Fakat bununla birlikte ileri teknoloji ve çağdaş eğitim şartlarına sahip olması da değerlendirilmesi gereken konulardan biridir. Dil eğitimi sunan okullarda kullanılan teknolojik ürünler ve çağdaş eğitim sistemi sayesinde dili öğrenmek daha da önemlisi telaffuz ederken doğru şekilde konuşmak daha rahat bir hal alıyor.

Türkiye’de tercih edilen dilin Almanca olması: Yabancı diller, artık ülkemizin turistik beldeleri başta olmak üzere diğer tüm alanlarında personel alınırken dikkat edilen detaylardan biridir. Almanya ile Türkiye arasındaki ekonomik anlaşma ve uzlaşmalardan sonra ülkemize gelen turistlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Tabi turistlerin artması, sadece turistik alanlarda fayda sağlamıyor. Diğer tüm iş sektörlerine sirayet eden bu durumdan en iyi şekilde kâr almak için Almanca öğrenmek gerekiyor, Almanya’nın bu konuda uluslararası öğrencilerin hizmetine sunduğu Almanya dil okulları, bu gelişmeden yararlanmak isteyenler için güzel bir fırsata dönüşüyor.

Yaşam koşullarının uygun olması: Almanya, genel olarak müreffeh bir ülke olmakla birlikte yasalarının katılığından dolayı son zamanlarda göçmen alımına kapalıdır. Bu da Almanya’da eğitim gören bir öğrencinin daha rahat topluma karışmasını etkilemektedir. Eğitim görürken Almanya vatandaşları ile sosyal bir çevre kurması ve kurduğu bu bağ neticesinde sahip olacağı kariyer, eğitim sonrasında iş fırsatlarının daha fazla olmasını sağlayacaktır.

Günlük yaşam ve ulaşım: Avrupa’nın en gelişmiş ülkesi Almanya, günlük yaşamda ve ulaşım konusunda her geçen gün daha da ilerleme kaydetmektedir. Bu da hayatın ve daha da önemlisi günlük yaşamın kolaylaşması için büyük bir etki sağlamaktadır. Almanya’da eğitim gören öğrenciler, günlük yaşamlarında rahat ettikleri için eğitimlerine daha sıkı önem verebiliyorlar. Özellikle de okulların şehir merkezlerinde olması, her öğrenci için güzel bir avantaja dönüşüyor.

Ekonomik özgürlük: Avrupa’da yaşamak isteyen insanların Almanya’yı tercih etmelerindeki en büyük neden; ekonomik özgürlüktür. Türkiye’den veya farklı bir ülkeden ülkeye eğitim almak üzere giden öğrenciler, bu durumdan istifade edebilmektedirler. Devletin belirlediği yasalar çerçevesinde öğrencilerin eğitimlerini görürken çalışma izni alabilmeleri ekonomik özgürlüklerinde bağımsız kalmalarını etkilemektedir. Tabi eğitim sonrasında burada kalma şansının daha fazla olması da yine Almanya dil okulları ile daha da yükselmektedir.

Kısa süreli eğitimler: Ülkemizde veya diğer ülkelerde Almanca dil eğitimi veren çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Ancak bir dili gerçek anlamda öğrenmek ve öğrenim süresini en aza indirmek için resmi dilin Almanca olduğu bir ülkede eğitim görmek daha mantıklıdır. Almanya dil okulları, kısa süreli eğitimler sayesinde öğrencilerin istedikleri seviyede dil öğrenmeleri konusunda yardımcı olmaktadır. Bu da uzun vadede ülkeden ayrı kalmayı önleyen önemli bir etkene dönüşüyor.

Etnik çeşitliliği: Almanya’da eğitim alınırken sadece eğitim ve ekonomi dünyasında hürriyet elde edilmiyor. Tüm bunların yanında ülkenin kozmopolit yaşamı sayesinde değişik kültürdeki insanlarla kaynaşma olanağını da elde etmiş oluyor. Gerek iş hayatında gerekse de sosyal hayatta daha fazla kültürleri tanıyan insanların kariyer yapmaları ve kariyerlerinde yükselişe geçmeleri daha kolaydır.

Ulaşım kolaylığı: Almanya ile Türkiye arasındaki mesafe, havayolu ile ortalama 2,5 saattir. Bu da ülkeden giden öğrencilerin kısa sürede evlerine dönebilme imkanı sunuyor. Tabi ki ülke içindeki ulaşım kolaylığının olması, öğrencilerin dil okullarına gidiş gelişlerini ve boş zamanlarını ülkenin farklı noktalarında değerlendirmelerini de kolaylaştırıyor. 

Kentlerde ulaşım

Almanya, Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Bu özelliğini ulaşımda da net bir şekilde göstermektedir. Şehirlerarası ulaşım ve kent içindeki ulaşımlar kontrollü bir şekilde düzenlenmektedir. Otobüs, tren, metro veya tramvaylar zamanında duraklara gelirler ve yolcularını alırlar.

Otobüs ile ulaşım: Federal bölge denetimi altında olan otobüslerin durmaları gereken duraklar dışında yolcu indirip bindirmeleri yasaktır. Konforlu ve bir o kadar da kurallara riayet edilen otobüslerle istenilen bölgeden diğer bölgeye geçiş yapılabilmektedir.

Bisiklet: Avrupa ülkelerinin neredeyse tamamında olduğu gibi Almanya’da da bisiklet kullanımı yaygındır. Yollar buna göre düzenlenmiş ve bisikletler bu yollarda rahatlıkla ilerleyebilmektedirler. Bu da hava kirliliğinin oluşmasını engellemektedir.

Tren: Almanya’da eğitim gören öğrenciler de genel olarak gidiş gelişlerde bisiklet kullanmayı veya yaygın olan diğer bir toplu taşıma aracı olan tren yolculuğunu tercih etmektedirler.

Almanya’nın toplu taşıma araçlarının tamamı standartlara uygun şekilde hazırlanmıştır. Yolcu hakları, iniş-biniş ücretleri gibi önemli detaylar dikkat edilerek hazırlandığı için ulaşım açısından hem şehir içi hem de şehirlerarası ulaşımda rahat ediliyor.

Almanya’daki Kurs Tipleri Nelerdir?

Almanya’da dil okulları, öğrencilerin eğitimlerini en başarılı şekilde istedikleri düzeydegeliştirmeleri üzerine hizmet vermektedir. Kurs tipleri bakımından bir hayli zengin olan ülkede eğitim gören öğrenciler hem kariyer noktasında daha şanslıdırlar hem de istedikleri eğitim programına katılma şansına sahiptirler. Bu da Almancayı yerinde öğrenmekle birlikte, seviye yükseltme veya sıfırdan en iyi şekilde öğrenmek için fırsata dönüşüyor. Almanya’daki kurs tipleri aşağıdaki gibidir.

Yoğun kurslar: Yıl boyunca Almanya dil okullarından alınabilecek eğitim programı olan yoğun veya çok yoğun dil kursları ile temelden Almanca öğrenmek veya dil beceri seviyesini yükseltmek oldukça kolaydır. 1-8 hafta arasında değişen kurs süresinde her biri 45 dakika olmak üzere 170 ders verilmektedir.

Almanca akşam kursları: Eğitim sürecinde çalışmak isteyenlerin daha çok tercih ettikleri akşam kursları, Almanya dil okulları hizmetlerinde yer almaktadır. Bu eğitimler, okulun programına bağlı olarak değişebilmekte ve kurs seçenekler, tarihler ve okul yerleri değişkenliğe uğrayabilmektedir. Bu eğitim programından yararlanmak isteyen öğrencilerin ilgili okulların yönetmenlikleriyle görüşmeleri gerekmektedir.

Sınav hazırlığı kursları: Goethe-Enstitüsü'nün sınavları, dünyanın pek çok ülkesinde itibar edilen sınavlardır. TESTDAF, DSH ve C2 sınavlarına hazırlık yapmak isteyen öğrenciler, Almanya dil okullarının sundukları bu eğitim programından yararlanabilirler. 4 hafta ve toplamda ortalama 85 ders süren sınav hazırlık kursları boyunca; testler, pratik konuşma, kelime ezberleme gibi eğitimler sunulmaktadır. Bu sayede öğrenciler sınavlara daha iyi bir şekilde hazırlanarak sertifika alabilmektedirler.

İş Almancası: Mesleki alanda ilerlemek isteyenlerin tercih ettikleri eğitim programı, daha çok mesleklerin özel dilleri temeli üzerinden işlenmektedir. Bu dersler, kursların belirlediği süreler içerisinde ilerlemekte olup öğrencilerin bu süreçlerden birini tercih etmesiyle sunulmaktadır.

Meslek Almancası: Doktorlar, hakimler, savcılar, yöneticiler, valiler, kaymakamlar ve kurum olarak sürekli insanlarla muhatap olmak zorunda kalan tüm kurum çalışmalarına verilen eğitim programı meslek Almancası olarak adlandırılmaktadır. Toplamda 20, 40 veya 80 ders olarak tercih edilebilen bu eğitim programı; daha çok meslek alanlarında bilinmesi gereken dil inceliklerini içermektedir. Ayrıca Almanya dil okullarında mesleki alanlarda hukukçulara özel olarak sunulan eğitim programından da yararlanılabilmektedir. 

Almanya'nın Popüler Lokasyonları?

Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin, ülkenin geçmişi ile bugününün en önemli kentidir. Şehirde görülmesi gereken önemli yerlerin sayısı bir hayli fazla ve popüler yerler. II. Dünya savaşından kalan soykırım kampları, müzeler, saraylar ve modern alanlar. Her biri Berlin’in en görülmesi gereken yerlerini oluşturuyor. Ülkenin başkenti olmasından dolayı elbette diğer şehirlere göre daha fazla gelişen bir kent olduğunu söylemek gerekiyor. Siyasi, ekonomi, sosyokültürel ve diğer açılardan ülkenin bel kemiği denebilecek Berlin, eğitim konusunda da sahip olduğu imkanlarıyla öğrencilerin dikkatlerini üzerine çekiyor. Almanya dil okulları lokasyonları daha çok Berlin’de yer aldığı için uluslararası öğrenciler, daha çok burayı tercih etmektedirler.

Turistik alanları, tarihi mekanları ve görülmesi gereken diğer önemli yerleriyle Almanya’nın kalbi sayılacak Berlin, Avrupa’nın da en önemli kentlerinden biridir. Almanya’da eğitim için çok sık tercih edilmiş olması, öğrencilere sunulan olanakların daha kaliteli olması da yine şehrin kendinden söz ettirmesini sağlamaktadır.

Köln

Avrupa’nın en iyi ülkelerinden Almanya, ülke genelinde müreffeh ortamlarıyla bilinir. Sahip olduğu geçmiş tarih ve bugünün olanakları ile en iyi yaşam şartlarına sahip olan ülkenin önemli kentlerinden biri de Köln’dür. Tarihi yapıları ve doğal alanları ile göz alıcı güzelliklere sahip olan şehirde Dom Katedrali, turizm dünyasının en yakından tanıdıkları yapıtlardan biridir.

Ren Nehri kıyısında yer almasıyla, hem gündüz hem de gecenin geç saatlerinde vakit geçirmek isteyenlerle doluşan Köln, öğrencilerin de yoğun olarak tercih ettikleri bir şehirdir. Almanya dil okulları ve Alman üniversiteleri bakımından zengin olması, sadece ülke vatandaşlarının değil, aynı zamanda dışarıdan eğitimini Avrupa’da tamamlamak isteyenlerin de gözde tercihlerinden biri olmasını etkiliyor.

Düsseldorf

Eğri binalarıyla ülkeye renk katan Düsseldrof, Almanya’nın en önemli kentlerinden biridir. Köln ile komşu olan şehir, komşusu gibi Ren Nehri kıyılarında kurulmuş ve bu özelliği ile muazzam bir tablo oluşturmaktadır. Tarihi değerleri, mimari eserleri ve sıcak insanlarıyla kendine çeken Düsseldrof, yaşanılabilecek en güzel ve en kaliteli Almanya şehirlerinden biridir.

Turizm dünyasından büyük bir rağbet görmesinin yanında, öğrencilerin de sık tercih ettikleri bir şehir olması kalabalıklaşmasına yol açsa da müreffeh ve nezih ortamları sayesinde eğitimde herhangi bir aksama meydana gelmemektedir. Almanya dil okulları bakımından zengin ve tercih edilir eğitim tiplerinin yağın olması ayrıca değerlendirilmesi gereken önemli konulardandır.

Münih

Bir yandan tarihi yapılar, öte yandan modern hayatın yaşandığı Münih, Almanya’nın önemli lokasyonlarından biridir. Burada yaşam diğer şehirlere göre daha fazladır. Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadıkları şehirde; ulaşım, yaşam şartları ve hayat ucuzluğu gibi önemli etkenler, diğer şehirlere nazaran daha fazla tercih edilmesini etkilemektedir. Göçmenler kadar öğrencilerin de tercihleri arasında olan şehirde, Almanya dil okulları sayısının hatırı sayılır çoklukta olduğunu belirtmek gerekiyor.

Şehrin en bilinen yeri, hiç şüphesiz futbol dünyasında adını başarılarıyla duyuran Bayern Münih takımının Allianz Arena Stadyumu’dur. Özellikle de gençlerin yoğun teveccühünü kazanan futbol takımı, bir anlamda Münih’in dünyaya daha fazla tanınmasını da sağlamaktadır. Tabi bunun yanında şehrin kendine has kültürel etkinlikleri ve festivalleri de dikkat çekicidir.

Hamburg

Ticari anlamda ülkenin en gelişmiş kenti Hamburg’dur. Hamburg, ülkenin deniz ile kıyısı olan tek şehirdir. Bu da şehrin liman kenti olmasını etkilemektedir. Finansal anlamda gelişmiş olmasının yanında sahip olduğu yaşam koşullarıyla da kendinden söz ettiren Hamburg, öğrencilerin ve göçmen çalışanların sık tercihleri arasında yer alan Almanya’nın modern kentlerinden biridir.

Almanya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin Hamburg’u tercih etmelerindeki en büyük neden, boş vakitlerinde çalışarak para kazanma imkanlarının daha fazla olmasıdır. Tabi ki sadece öğrenciler tarafından tercih edilmediğini de belirtmek gerekiyor. Her ne kadar ticari alanda gelişmelere tanıklık eden bir şehir olsa da şehrin turistik yerleri ve tarihi alanlarıyla birlikte doğal güzellikleri turizm dünyasının da ilgi odağı halindedir.

Almanya Öğrenci Vizesi

Almanya’da eğitim görmek ve sunulan olanaklardan yararlanabilmek için vize almak gerekiyor. Uluslararası öğrenciler tarafından Almanca dil öğreniminde en çok tercih edilen ülkede okul okuyabilmek için yönetmenliğin zorunlu olarak koştuğu bazı evrakların ve belgelerin vize işlemlerinde teslim edilmesi gerekiyor. Almanya öğrenci vizesi almak için gerekli olan şartlar ve tamamlanması gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

 • 1-Almanya’ya gidilecek tarihten itibaren en az 12 ay geçerli olacak pasaport, varsa eski pasaportlarınız,
 • 2-Vize başvuru formu ve beyanname,
 • 3-Son 6 ay içeresinde çekilmiş 3 adet biometrik vesikalık fotoğraf,
 • 4-Vize ücreti,
 • 5-Almanya’da gideceğiniz eğitim kurumundan aldığınız haftalık en az 20 saatlik kabul belgesinin aslı ve fotokopisi,
 • 6-Shengen ülkelerini kapsayan sağlık sigortasının aslı ve fotokopisi ve asgari teminat bedeli,
 • 7-Daha önce Türkiye’de Almanca dil eğitimi görmüş iseniz kurslardan alınan belgelerin aslı ve fotokopisi,
 • 8-Çalışan kişilerin Almanca dil eğitimi görmelerindeki amaç mesleki Almanca ise; işverenlerden alacağınız Almanca bilgisinin mesleki gelişiminiz için gerekli olduğuna dair belge ve hangi tarihten itibaren çalıştığınız ve ne kadar maaş aldığınızı kanıtlayan belgelerin aslı ve fotokopisi.
 • 9-Öğrenciliği devam edenlerin, “devam belgesi”, mezun olanların son diplomalarının aslı ve fotokopisi,
 • 10-Almanya’da kalacağınız süre içinde geçiminizi sağlayabileceğinize dair belgelerin aslı ve fotokopileri,
 • 11-Erkek adaylar için “askerlik durum belgesi”,
 • 12-18 yaşından küçük öğrencilerin ebeveynleri ya da velayet sahibi ebeveyn tarafından noter huzurunda verilmiş bir muvafakatname aslı ve fotokopisi ve ebeveynler tarafından seyahat, konaklama ve eğitim masraflarının karşılandığına dair bir yazı.

Okullar

 FU ACADEMY

Almanya dil okulları arasında en çok tercih edilen isimlerden biri FU Academy OF Languages’dir. Dil okulu, eğitim süresi boyunca öğrencilerin faydasına olacak tüm gelişmelere sahip bir eğitim kuruluşu olup teknolojik ve modern çalışmalar bakımından en çok bilinen isimlerden biridir. Heidelberg merkezinde yer almasından dolayı ulaşım kolaylıkları ve şehir merkezindeki ihtiyaçların karşılanması oldukça kolaydır.

Heidelberg Sarayı’na 1,5 km uzaklıkta yer alan FU Academy, Almanya’nın sayılı dil okulları arasında yer almaktadır. Gerek sunduğu imkanlar gerekse de öğrencileri memnun etmek adına sağladığı avantajlarıyla Almanca eğitiminde adını sık duyuran eğitim kurumu, konaklama imkanlarıyla uluslararası öğrencilerin rahatlığını en iyi şekilde sağlayan isimlerden biridir. Genel ve yoğunlaştırılmış Almanca, Akademik Almanca, dil sınavı kurs hazırlıkları, mesleki Almanca ve iş Almancası gibi hizmetler sunan Fu Academy dil okulu, tercihleriniz arasına almanız gereken isimlerden biridir.

DID DEUTSCH INSTITUTE

Almanya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin çoğunlukla tercih ettikleri Frankfurt kentinde bulunan DID DEUTSCH INSTITUTE, Almanca eğitiminde elde edilmek istenen en iyi sonuçları sunan isimlerden biridir. Konaklama hizmetleri, eğitim teknikleri ve kısa sürede dil öğrenimini sağlayacak temel araçlar bakımından donanımlı yapısı ile dikkatleri üzerine çeken eğitim kurumu; Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih şehirlerindeki şubeleriyle öğrencilerin istedikleri gibi eğitim almalarına olanak tanımaktadır.

Konaklama, öğrenci hakları, eğitim araçları ve çalışanlar bakımından profesyonel bir yapıya sahip olan Did Deutsch İnstitute konumu itibariyle şehir merkezinde yer almaktadır. Bu özelliğinden dolayı öğrenciler boş zamanlarını daha farklı aktivitelere katılarak değerlendirebiliyor, Almanca öğreniminde yardımcı olan sosyal çevreye daha yakın olabiliyorlar. Genel ve yoğunlaştırılmış Almanca, Akademik Almanca, dil sınavı kurs hazırlıkları, mesleki Almanca ve iş Almancası programları ile öğrencilerin istedikleri seviyede eğitim almalarını kolaylaştıran Almanya dil okulu, seçkin isimlerden biri olup en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

TANDEM

Almanya’nın Hamburg kentinde faaliyet gösteren TANDEM Almanya, 1985 yılından bu yana Almanca dil eğitimi üzerine hizmet veren başarılı bir dil okuludur. Her sene binlerce uluslararası öğrencinin tercihleri arasında yer alması, kalite ve eğitime gösterdiği hassasiyeti kanıtlamaktadır. TANDEM, profesyonel eğitimcileri ve diğer personelleriyle öğrencilerin memnuniyetini sağlamak adına çalışmalarına sürekli olarak devam eden bir eğitim kurumu olup devlet denetimi altında yer alan eğitim kurumlarından biridir.

Kısa sürede Almanca öğrenmek ve kariyer hedefine daha kısa sürede ulaşmak isteyenlerin tercih ettikleri TANDEM, konaklama çözümleriyle öğrencilerin daha ekonomik fiyatlarla Almanya’da eğitim görmelerini sağlamaktadır. Genel ve yoğunlaştırılmış Almanca, Akademik Almanca, dil sınavı kurs hazırlıkları, mesleki Almanca ve iş Almancası programları gibi derslerin sunulduğu eğitim kurumu sayesinde kısa sürede Almanca öğrenecek ve kariyerinizin yükselmesini sağlayacaksınız.

S.S.S

1- Almanya’da yaşamak zor mu?

Bir Avrupa ülkesi olan Almanya, elbette bazı zorlukların olduğu bir ülkedir. Yabancı bir kişinin alışma süreci biraz uzayabilir fakat dil öğrendikten sonra kesinlikle kolay bir yaşama sahip olduğunu söyleyebiliriz.

2- Almanya’da eğitim nasıldır?

Almanya’da üniversiteler ve dil okulları federal bölgelerin denetimi altındadır. Bu nedenle gerek yerli öğrenciler gerekse de uluslararası öğrenciler eğitim konusunda rahat etmektedirler.

3- Almanya’da konaklama fiyatları pahalı mı?

Tercih edeceğiniz dil okuluna bağlı olarak ucuz veya pahalı konaklama alanları bulabilirsiniz.

4- Ne kadar sürede Almanca öğrenebilirim?

Bu tamamen size ve eğitim alacağınız Almanya dil okulunun programına bağlıdır. Bazı programlar 1-8 hafta sürerken bazıları daha kısa veya uzun sürebilmektedir.

5- Almanya’daki öğrenciler çalışabilir mi?

Ülke yönetmenliğine göre Almanya’da çalışabilmek için belli bir meslek sahibi olmak gerekiyor.

İlgili Diğer Sayfalar


Almanya Dil Okullarımız

  Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

  Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

  ICEF 
  PIER 
  QE 
  QEAC 
  EducationUK 
  IALC 
  IALC