Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Yurtdışı Yaz Okulu


Yurtdışı Yaz Okulu

Yurtdışı Yaz Okulu

Eğitim dönemine erken yaşta başlamak isteyen çocuklar için yurtdışı yaz okulu olanaklarının bulunması büyük bir şanstır. Yabancı dil bilmenin artıları, küçük yaşlarda kendini göstermese de ilerleyen dönemlerde fazlasıyla kendini gösterecektir. Özellikle iş hayatı başta olmak üzere üniversite eğitimi ve diğer alanlarda işin kolaylaşması adına büyük bir yardımcı kaynaktır.

8-17 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanan yaz okulu programları; İngilizceyi küçük yaşta öğrenmek isteyenler için ideal bir seçimdir. 2-10 hafta arası süren programda düzenlenen aktiviteler, gezi programları, oyunlar ve diğer etkinlikler sayesinde hem çocukların eğlenmesi hem de yabancı dil eğitiminde temel birikime sahip olmaları sağlanmaktadır.

Yaz okulları; İngiltere, Amerika, İrlanda, Malta ve İspanya'da yer alan üniversitelerin kampüslerinde, lise eğitimi veren yatılı okulda veya dil okullarında sunulmaktadır. Öğrencilerin kamp süresi boyunca rahat etmeleri ve yapılan etkinliklerden daha fazla verim almaları amacı ile tüm şartlar en iyi seviyeye getirilmiş ve konaklamada okul yurtları veya residancelerde konaklama imkânı tanınmaktadır. Bu sayede eğitim sürecinin çok daha rahat ortamda geçmesi başarılmaktadır.

Yurtdışı yaz okullarının faydaları

Erken yaşlarda farklı ülkelere gitmek kendi başına bir artıdır. Bununla birlikte farklı ülkelerden gelen çocuklarla kaynaşarak zaman geçirmek de yine çocukların gelişimine yardımcı olmaktadır. 8-17 yaş arasındaki çocuklar için yurtdışı dil okullarında düzenlenen sosyal ve sportif etkinlikler ve düzenlenen gezilerle bilgi ve görgülerinin arttırılmasında katkıda bulunup, Türkiye’ye döndüklerinde hem hoş bir yaz tatili yapmış oluyorlar hem de İngilizce alt yapısına sahip olmuş oluyorlar.

Yurtdışı yaz okulu seçenekleri arasında en çok tercih edilen İngiltere yaz okullarında, eğitimler yarım gün şeklinde yapılmaktadır. Öğleden sonra ve hafta sonu ise değişik aktiviteler düzenlenmektedir. Bu aktiviteler daha çok tarihi ve turistik yerlere geziler, yüzme, tenis, futbol, basketbol, binicilik gibi spor dallarında yapılmaktadır. Çocukların gelişimi ve İngilizce alt yapılarının sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için ideal programların olması, ilerleyen dönemlerde daha rahat yabancı dil öğrenmelerine katkı sağlamaktadır. 

Danışmanlık bedeli ödemeden kayıt işlemleri yaptırabileceğiniz yaz okullarımız ve bulundukları şehirler için tıklayınız.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC