Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Kanada Dil Okulları


Kanada’da Eğitim

İngilizce eğitimi için yurtdışını tercih edenlerin çoğunluğunun tercih ettiği yer Kanada’dır. Kanada’da dil eğitimi almak hem ekonomik açıdan hem kalite açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Dil eğitimi süresi ortalama 8 - 9 ay içinde tamamlanmaktadır. Sezon bakımından değişiklik arz eden eğitim süresi, maliyet olarak yaklaşık 17 - 18,000 TL civarındadır.

Kanada’da dil eğitiminin tercih edilmesinin nedeni elbette sadece ekonomik olması değildir, bununla birlikte yaşanabilir bir ülke olması, ekonomik açıdan müreffeh bir yer olması, sosyal yaşamın kaliteli olması gibi birçok etken bulunmaktadır. 1994 yılında BM ve EUI tarafından dünyada yaşanılabilecek en iyi 10 ülke arasında yer aldı.

Yaşam kalitesi, suç oranının düşük olması ve her geçen yıl daha da düşüşe geçmiş olması da yine Kanada dil okulları tercihinin yapılmasında etkili olmaktadır. 1990 yılından bu yana düzenli olarak düşen suç oranı 2000 yılına gelindiğinde polis raporuna da yansımıştır. Bu da güvenilir bir ülke olduğunu göstermektedir.

Her açıdan gelmişmiş ve bu gelişimini dünyaya da yansıtmayı başaran Kanada’da; telekomünikasyon, nakliye, mühendislik, havacılık, şehir ulaştırma, mikro elektronik, tıp aletleri, gelişmiş yazılım başta olmak üzere teknik ve mekanik açıdan birçok alanda gelişmişlikler görülmektedir. Haliyle tüm bu etkiler, Kanada’da dil okulları tercihlerinin diğer yerlere göre daha fazla olmasını sağlamaktadır.

Dil okulları bakımından oldukça zengin olan Kanada’da birçok alternatif okul seçeneğini bir arada yakalayabilirsiniz. İngilizce eğitiminin yanı sıra Amerikan TOEFL hem de İngiliz IELTS sınavı hazırlık eğitimi gibi önemli hazırlık kursları da Kanada’da bulunmaktadır. 
Kanada dil okulları

Yaşam Koşulları ve Şehirler

Kuzey Amerika’nın en kuzeyinde bulunan Kanada, yüzölçümü bakımında  dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Uzun soluklu geçmişi ile ön plana çıkan ülke, 18. Yüzyıl sonlarına kadar Büyük Britanya’nın yönetimi altındaydı. Her ne kadar bu dönemden sonra İngilizlerin yönetiminden çıksa da prosedürlere göre günümüzde bile İngiltere’nin bir parçası olarak görülmektedir. Kültürel anlamda oldukça gelişmiş, eğitim alanında her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen ülkenin özellikle Toronto, Vancouver ve Montreal kentleri eğitim alanında en çok tercih edilen yerlerdir.

Parlamenter sistemle yönetilen Kanada, farklı eyaletlere bölünmüş bir ülkedir. Bir anlamda eyaletlere bölünmesi hem ülke açısından hem de burada eğitim almak isteyenler için avantajlara dönüşüyor. Çünkü bazı eyaletlerde iki farklı dil görülebiliyor. Mesela öğrencilerin en sık tercih ettikleri Toronto ve Vancouver’da İngilizce hakim iken Montreal’de Fransızca ana dil olarak kullanılmakta, İngilizce ise daha sonra gelmektedir. Bu etnikliğin artması ile öğrencilerin avantajlı olmaları da kaçınılmaz bir hal alıyor.

Neden Kanada’da dil eğitimi?

Kanada, yabancı dil eğitiminde ve üniversite dönemlerinde yurtdışından en çok rağbet gören ülkelerden biridir. Bunun nedenleri oldukça fazladır. Kültürel birikim, kariyer yapma fırsatları, ekonomisi, sosyal hizmetleri vs. tüm bunlar Kanada’da eğitim almayı tercih edenlerin sayısında artışın olmasını etkilemektedir.

Kültürel Birikim: Kanada, her yıl Türkiye’den ve diğer ülkelerden binlerce öğrenci ve göçmen alan bir ülkedir. Ülkenin en güzel yönlerinden biri gelen kişilerin yerli halk ile aynı haklara sahip olmasıdır. Gerek resmi dairelerin en yüksek birimlerinde gerekse de en alt kademede bir yerde işlem yapılırken yerli vatandaş ile yabancı bir öğrenci veya göçmen aynı muameleye tabii tutulur. Bu da yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin ilk tercihlerini Kanada’dan yana yapmalarını etkilemektedir.

Kariyer Fırsatları: Elbette öğrenciler için birinci derecede önemli olan şey eğitim ve eğitim kalitesidir. Bununla birlikte gidilen ülkede kalındığı sürede çalışma izninin olması da önemlidir. Kanada, bu anlamda oldukça geniş imkanlara sahip bir ülkedir. Yani dışarıdan giden bir öğrenci kolay bir şekilde iş bulabilir ve eğitim ile kariyeri bir arada yapabilir.

Döviz kuru: Eğitim sürecinde döviz kuru çok önemlidir. Özellikle de gidilen yerdeki kurun bulunulan ülkeye yakın olması, ekonomik anlamda öğrencilere katkı sağlar. Kanada’da döviz kuru, TL ile hemen hemen aynıdır bu da eğitim için giden öğrencilerin daha ekonomik şekilde eğitimlerini tamamlamalarına yardımcı oluyor.

Kişiye özel programlar: Dil eğitimi konusunda en önemli detaylardan biri de kişiye özel programların olmasıdır. Kanada, diğer ülkelerden farklı olarak çoklu eğitim yasasına sahiptir. Ders programlarının öğleden önce ve sonra şeklinde yapılması öğrencilerin daha rahat eğitim almalarına katkı sağlıyor. Bu da hem daha hızlı öğrenmelerini hem de öğrendiklerini daha rahat pekiştirmelerini sağlıyor.

Konaklama seçenekleri: Kanada, her anlamda öğrencileri barındıran ve sahiplenen bir ülkedir. Diğer ülkelere göre daha fazla konaklama seçeneğine sahip olan ülkede eğitim görüldüğü süre içinde yurt, pansiyon veya aile yanı konaklama gibi pek çok seçenek arasından birini seçmek mümkündür. Bu da eğitim süresince daha rahat etmek adına en iyi alternatifleri bir araya getirmesi demektir.

Ulaşım imkânları: Öğrencilerin eğitime başladıkları dönemlerde en çok önem verdikleri detaylardan biri de ulaşım imkanıdır. Türkiye’den Türk Hava Yolları (THY) ve Air Canada havayolu firması, ülkeye direkt sefer düzenlemektedir. Bununla birlikte Lufthansa, British Airways, KLM gibi firmalar da aktarmalı tarifelerle Kanada’ya sefer düzenlemektedirler.

Kentlerde ulaşım

Kanada, ulaşım ve ekonomi açısından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Geniş demiryolu ağı sayesinde ulaşım açısından herhangi bir sorunun bulunmaması, özellikle de burada eğitim gören öğrencilerin işini kolaylaştırmaktadır. Vancouver, Toronto ve Montreal şehirlerinde gelişmiş bir ulaşım ağının olması, her anlamda buralarda vakit geçirmek isteyenlerin ulaşımda çok daha rahat etmelerini etkilemektedir. Otobüs, metro, tramvay, UP Express, Translik gibi seçenekleri değerlendirerek ülkede istediğiniz şekilde gitmek istediğiniz yerlere ulaşabilirsiniz. 
kanada dil okulu ILAC

Kanada’daki Kurs Tipleri Nelerdir?

Genel ve Yoğun İngilizce Programları

Kanada’da dil eğitimi almanın birçok yönden avantajlı olduğunu yukarıda da belirttir. Bu bölümün en önemli detaylarından biri genel ve yoğun İngilizce programlarının uygulanmasıdır. Genel olarak haftada 20, 25, 30 ve bazı okullarda ise 38 ders olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrenciler kayıt işlemlerini yaptıktan sonra seviye tespit sınavına girip sınıflarını belirlerler. Tabi 4-5 haftalık bir eğitim sonrasında seviyelerini yükselterek başka sınıflara geçiş yapma hakkına sahip olabilirler.

IELTS / TOEFL Hazırlık Kursları

İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin genel olarak tercih ettikleri ve dünya genelinde kabul görülen IELTS ve TOEFL hazırlık kursları Kanada’da sunulan imkanlar arasında yer almaktadır. Öğrenciler bu hizmetten de yararlanabilirler fakat burada önemli bir detayı söylemeden geçmemek gerekiyor, bu eğitim kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin en az B2 düzeyinde olmaları gerekiyor.

CELTA/DELTA Programları

CELTA ve DELTA programları, kendi ülkesinde İngilizce eğitimi görmüş ve uluslararasında eğitici statüsünde olmak isteyen öğretmenlerin sahip olmaları gereken sertifikayı içermektedir. Ülkemizde bu sertifikalar her okulda verilmemektedir. Kanada’da bu hizmetten yararlanarak sertifika sahibi olmak ve uluslararası alanda çalışmak için adım atmak çok daha kolaydır.

Çocuk ve Gençlere Yönelik Yaz Kampı Programları

Kanada, dil eğitimi konusunda dünyanın en kaliteli eğitimine sahip ülkelerinden biridir. Her yaşa uygun eğitim programlarının bulunması, ülkenin daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır, yetişkinler için olduğu kadar çocuk ve gençler için de imkan sunan Kanada’da 12-17 yaş arasındaki öğrenciler için de İngilizce eğitim programları sunulmaktadır. Eğitim dönemi içerisinde sabahtan öğlene kadar İngilizce eğitim programları, öğleden sonra da çeşitli aktiviteler yapılmaktadır. Bu sayede çocuk ve genç öğrenciler daha fazla derslerine adapte olabilmektedirler. Haziran-Ağustos ayları arasında daha sık uygulanan bu program sayesinde öğrencilerin yurtdışına alışmaları da daha kolay bir hal alabilmektedir.

Lise Programları

Lise dönemi, öğrencilerin en önem vermeleri gereken eğitim sürecidir. Ülkemiz ile aynı eğitim tipine sahip olan Kanada’da okullar yılda iki dönem olarak açıktır, öğrenciler isterlerse liseyi tamamen Kanada’da okuyabildikleri gibi sadece 1 dönem veya 1 yıllık bir süreci de tercih edebilirler ve ülkeye geri döndüklerinde kaldıkları yerden okullarına devam edebilirler.

Kanada'da Üniversite ve College Programları

Eğitim alanına verilen önem ile öne çıkan Kanada’da iki farklı tipte üniversite hayatı sunulmaktadır. Akademik eğitim ve “College” olarak adlandırılan mesleki üniversiteler burada daha fazla tercih edilen yerler olarak kendini göstermektedir. 4 yıllık şeklinde eğitim alınabildiği gibi 2+2 veya 3+1 şeklinde de üniversite okuma imkanı sunulmaktadır.

Yüksek Lisans Programları

Saygın eğitim sistemi ile dünya genelinde kendinden söz ettiren Kanada’da yüksek lisans programları da tercih edilen eğitim alanları içerisinde yer almaktadır. En az 3,0 diploma notuna sahip olan öğrenciler bu alanlardan faydalanabilmektedirler, 2 yıl devam eden eğitim haftada 20 ders şeklinde devam eder. Öğrenciler tatil zamanlarında çalışma izni alarak haftada 40 saat yasal olarak çalışabilirler. Bu da ekonomilerine katkıda bulunmaya yetmektedir. Kanada yasaları gereğince eğitim sürecinden sonra yasal olarak dileyen öğrenciler 3 yıl boyunca çalışmalarını sürdürme hakkına sahiptirler.

Kanada'nın Popüler Lokasyonları Nerelerdir?

Toronto

Hem turistik anlamda hem de yaşam alanlarıyla son 5 yılda “dünyanın en yaşanabilir” şehirleri arasına girmeyi başaran Toronto, Kanada’nın doğu kıyılarında bulunan bir şehirdir. CN Tower, Niagara Şelaleleri, akvaryum, hayvanat bahçesi gibi alanlarıyla öne çıkan şehirde eğitim konusunda da farklı seçenekler kendini göstermektedir. University of Toronto ve York gibi kaliteli üniversiteler, dünya genelinde öğrenciler tarafından tercih edilen yerlerdir. 
Kanada Toronto

Vancouver

Seçkin destinasyonlardan biri olan ve Kanada’da 2010 Kış Olimpiyatları’nın düzenlendiği Whistler’in Vancouver’e 2 saatlik mesafede olmasıyla ünlenen şehir, en çok turist ve öğrenci çeken şehirlerden biridir. Stanley Park, Capilano Suspention Bridge, Whistler, Victoria gibi turistik noktaların yanı sıra University of British Columbia, Simon Fraser, Capilano gibi seçkin üniversitelere ev sahipliği yapması öğrencilerin Vancouver’i tercih etmelerini etkiliyor.

Ottawa 

Toronto’nun 400 km. doğusunda yer alan Ottawa, Kanada’nın başkentidir. Başkent olması hasebi ile eğitim, kültür ve sosyal etkinlikler açısından bir hayli zengin bir şehir olduğunu belirtmek gerekiyor. Montreal’in 250 km. batısında yer alan Ottawa’da University of Ottawa, Carleton University, Saint Paul University gibi eğitim alanları, dünya genelinde bilinirlik kazanmış yerlerdir.

Montreal

Kanada’nın en büyük ikinci şehri olarak kendinden söz ettiren Montreal, Quebec eyaletinin en büyük şehridir. Kanada’da olmasına rağmen dünyada Paris’ten sonra en çok Fransızcanın konuşulduğu şehir olarak ön plana çıkmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Montreal’de anadil Fransızca olup İngilizce ikinci planda kalmaktadır. Sinema, müzik ve festivaller bakımından hayli zengin olan şehirde, dünyaca ünlü McGill Universitesi bulunmaktadır.

Halifax

Okyanus’a olan yakın mesafesi ile bir liman kenti görünümünde olan Halifax, Kanada’nın en seçkin kentlerinden biridir. Atlantik Denizcilik Müzesi, Wharf ve Halifax Public Garden gibi önemli alanlarıyla kendinden söz ettiren şehirde yılın her döneminde düzenlenen festivaller, caz konserleri ve diğer etkinlikler öğrencilerin eğitim süreçlerinin çok daha kaliteli ve keyifli geçmesini sağlamaktadır.

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır?

Vize işlemleri, artık online olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Government of Canada üzerinden başvuru yapılabildiği gibi VFS ofislerinden de yapılabilmektedir. Kanada’da dil eğitimi almak için vize işlemlerinde ziyaretçi veya öğrenci vizesi olmak üzere iki farklı tip vize alabilirsiniz, vize alırken biyometrik başvuru gerekmediğinden şahsen başvuru yapılmasına gerek yoktur.

Ziyaretçi vizesi;

Öğrencilerin başvurabilecekleri ziyaretçi vizesinin süresi 6 ay olup bu vizenin süresi uzatılmaz ve öğrenciye çalışma izni verilmez.

Öğrenci vizesi;

Kanada’da uzun süreli kalmayı düşünenlerin 6 aydan daha fazla kalabilecekleri öğrenci vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Normal şartlarda öğrencilerin Kanada’da çalışma izinleri yoktur fakat uzun süreli sertifika veya akademik eğitim için gidildiğinde öğrencilerin haftada 20 saat kampüs dışında çalışmalarına izin verilmektedir. Öğrenci vizesi almak için okulun DLI numarası olması gerekir (Designated Learning Institute).

Dil Okulları

Eğitim kurumları açısından zengin bir alan içerisine yayılan Kanada’da eğitim tipine göre okul seçimi yapılabilmektedir. Başlangıç seviyesinde; okuma, yazma ve dinleme seviyesi verilmektedir. Yılın herhangi bir sezonunda başlanabilir ve öğrencinin isteğine göre 4 hafta ile 1 yıl arasında değişebilmektedir.

Eğitim alan öğrenciler, derslerinden arta kalan zamanlarında kütüphane, bilgisayar odası gibi yerlerden yararlanabilmektedirler, sosyal aktiviteler açısından zengin olan Kanada’da aktivitelerle zamanlarını değerlendirerek okullarına daha fazla bağlı kalabilirler ve pratik konuşma için dillerini geliştirebilirler.

Kanada eğitim kurumlarında her sınıfta ortalama 12-16 öğrenci bulunmaktadır. Burada eğitim almak isteyen öğrencilerin 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Birçok eğitim kurumuna sahip olmasının yanında sadece dil eğitimi veren çok sayıda okula sahip olan Kanada’da ILAC, LSC, ILCS,  Eurocentres, King Goerge, St.Giles, Global Village, Vancouver English Center gibi okullar en çok bilinen yerlerdir, bunlar haricinde de yine farklı noktalarda eğitim kurumlarını bulmak mümkündür. 

Kaplan

Kanada dil okulları arasında en yaygın olarak bilinen ve eğitimleri ile dünya genelinde isim yapan Kaplan, ilk olarak 1938 yılında Stanley Kaplan’ın, evinin altında öğrencilere eğitim vermesiyle hizmete açıldı. İlk dönemlerde amerika’da kalmak isteyen öğrencilere yönelik verilen eğitimin amacı, İngilizcenin net bir şekilde öğretilmesiydi, çünkü öğrencilerin Amerika’da kalabilmeleri için İngilizce dilini çok iyi bilmeleri gerekiyordu.

İlk kurulduğu zamanlarda küçük çaplı bir eğitim yuvası halinde olan Kaplan, günümüzde 1 milyondan fazla öğrenciye hizmet vermekte ve her yıl yaklaşık olarak 60,000’den fazla öğrencinin tercih ettiği bir şirket halindedir. 600 ayrı yerde 31,000’den fazla çalışanı olan şirket, İngilizce eğitiminde dünya genelinde ismini duyurmayı başarmış başarılı bir eğitim kurumudur.

Özel İngilizce eğitim sistemi olarak bilinen K+Kaplan, uzmanlar tarafından geliştirilmiş ve her düzeyde İngilizce öğrenmek isteyenler için yardımcı bir programdır. Diğer kurs ve okullarda olduğu gibi Kaplan’da da İngilizce eğitimine başlamadan önce küçük bir sınava tabii tutulan öğrenciler, başarı seviyelerine göre sınırlara ayrılmaktadırlar. Her yaştan öğrenci grubuna açık olan Kaplan, Türkiye’den de büyük rağbet görmektedir.


 

Stafford House

Kanada dil okulları arasında en çok tercih edilen isimlerden biri de Sttaford House’dir. Güçlü akademik yönü, yapılandırılmış müfredatı, tüm eğitmenler için geliştirilmiş İngilizce eğitimi gibi pek çok başarıya imza atan okul, sadece Kanada’da hizmet vermekle kalmayıp, birçok ülkede şubeleri bulunan bir eğitim kurumudur.

CATS Cambridge Grubunun Dil Okulu ailesinden olan Staffod House, başarılı öğrencilerin yetiştirildiği bir yerdir. Öyle ki okul, her yıl Cambridge Üniversitesi, Oxford Universitesi gibi dünya çapında bilinirlik kazanmış üniversitelere en az 5 öğrenci yerleştirmeyi başarmaktadır. Bir dil okulu için büyük bir başarı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Stafford House, eğitim kurumları arasında bilinirliğini her geçen gün arttırmayı başaran, her seviyede İngilizce öğrenmek isteyenlere yardımcı olan bir eğitim kurumudur. İngilizce seviyenizi belirlemek ve bu minvalde ilerleyerek fasih ve anlaşılır bir biçimde konuşmak için tercihleriniz arasına Stafford House İngilizce dil okullarını ekleyebilirsiniz.


Hansa

Kanada’nın en iyi ve en seçkin dil okulları arasında yer alan Hansa, 1969 yılından bu yana hizmetlerini aksatmadan sunan ve öğrenci memnuniyetini kazanmayı başaran bir eğitim kurumudur.

Her seviyede İngilizce eğitimine açık olan ve öğrenci yetiştirmesinde başarılı çalışmalara imza atan Hansa, sınıfının en iyi okullarından biridir. İlkokul, ortaokul, lise, yüksek lisans veüniversite programlarına sahip olmanın yanında sertifika eğitimi hizmetleri de sunan Hansa ile başarının sırrına erenler, İngilizceyi çok net konuşabilmekte, alanlarında kariyer sahibi olabilmektedir.

Kanada’nın seçkin dil okullarından olan Hansa’nın diğer okullardan ayrılan en büyük özelliği sınıflarının kalabalık olmamasıdır. Ortalama öğrenci sayısı her sınıf başına 6 düşmektedir. Bu da eğitimcilerin öğrencilerle birebir ilgilenmesini daha kolay hale getirmekte ve alınan eğitimden daha sağlıklı verim elde edilmesini sağlamaktadır.


 

Sprachcaffe

 

Kanada’nın bilinirlik kazanmış dil okullarından biri olan Sparchcaffe, 1983 yılından bu yana hizmet veren ve öğrencilerin yetiştirilmesinde büyük başarılara imza atan bir dil okuludur. Ana dili İngilizce üzerine kurulan ancak bunun yanında İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Çince ve Arapça gibi dillerin eğitimini de veren bir kuruluştur.

“Dil öğren ve insanlar tanış” sloganı ile hareket eden Sparchcaffe, dünyanın farklı yerlerinde şubeleri bulunan bir eğitim kurumudur. Özellikle de tatil beldelerinde daha fazla şubesi bulunan eğitim kurumu, sloganına uygun olarak hareket ederek beğeni toplamayı başaran bir kurum haline gelmiştir.

Eğitim aşamalarında klasik eğitimin dışına çıkarak öğrenciler için çeşitli aktiviteler düzenleyerek derslerinde daha başarılı olmalarını sağlayan Sparchcaffe, her yıl 40,000 öğrenciyi memnun etmeyi başarmaktadır. Öğleden geceye sabah derslerini destekleyici aktiviteler düzenleyen dil okulu, bu başarılı çalışması sayesinde ciddi anlamda öğrencilerin verimli bir şekilde İngilizceyi öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

Kanada dil okulları ile başarılı sonuçlara ulaşmak, istediğiniz seviyede İngilizce öğrenmek veya İngilizcenizi geliştirmek adına tercih edebileceğiniz Sparchcaffe eğitim kurumlarından memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Sosyal etkinlikler, düzenlenen eğitim amaçlı aktiviteler ve sezon boyunca eğlendirici diğer aktiviteler sayesinde İngilizcenizi geliştirirken bir yandan da hoş vakit geçirmenin tadına varacaksınız.

ILAC

Kanada’nın en seçkin okullarından biri olan ILAC, eğitim kalitesi ile ön plana çıkan bir yerdir, Toronto ve Vancouver’da okulları bulunan ILAC, ders desteğinin yanında sunduğu diğer imkanlarla da kendini göstermektedir. Sosyal alanlar, kültürel aktiviteler ve eğitime katkıda bulunacak birçok aktivite ile tercih edilebilir.


LSI

Kanada’da dil eğitimi almak için tercih edebileceğiniz okullardan biri de LSI Kanada’dır. Dil okulu, hizmete girdiği günden bu yana her sene çok sayıda öğrencinin İngilizce öğrenmesine zemin hazırlamış, verdiği başarılı eğitimler sayesinde öğrencilerin kaliteli ve dünya çapında bilinirlik kazanmış üniversitelere yerleşmelerine yardımcı olmuştur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya’da dil okulları bulunan LSI, aynı zamanda İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner okullarla anlaşmalı olarak eğitim hizmeti vermektedir. Okullarının en büyük özelliği, şehir merkezinde olması, ulaşımın rahat olması ve fiyatlarının uygun olmasıdır. Öğrencilere sunulan imkanlar ve avantajlar sayesinde kolaylıkla İngilizce öğrenilmesinde yardımcı olan LSI, konfor derecesine önem veren, okul dışı aktivitelerle öğrencileri destekleyen çalışmaları sayesinde öğrencilerin sıkılmadan eğitimlerini tamamlamalarına yardımcı olmaktadır. Toronto ve Vancouver kentlerinde okulları bulunan LSI, kültürel anlamda kendini geliştirmek ve yeni insanlarla tanışarak daha zengin bir çevreye sahip olmak isteyenlere destek sunuyor. İngilizce öğrenerek kariyer yapmak ve kariyerinizde başarılı hedeflere ulaşmak için tercihleriniz arasına alabileceğiniz dil okulları ile başarıya ulaşacaksınız.

ILSC

Vancouver ve Toronto’da İngilizce eğitimi ve Montreal'de hem İngilizce hem de Fransızca eğitimi veren ILSC, Kanada’da tercih edilen bir diğer eğitim kurumudur. Bu kurumda öğrencilerin derslerini daha rahat çalışabilecekleri yerler ve aktivite bakımından yararlanabilecekleri birçok ayrıcalık bulunmaktadır.

DC English

Kanada’nın seçkin bir diğer eğitim kurumu ise DC English, bu eğitim kurumu Malta’da eğitim vermeye başlayarak kısa süre içinde İngiltere, Amerika, Kanada, Malta ve Güney Afrika’da okullarını faaliyete sokarak daha geniş alanda hizmet vermeye başlamıştır.

EUROCENTERS

Dünyanın birçok yerinde eğitim kurumu bulunan EUROCENTERS, yabancı dil eğitimi için tercih edilebilecek okullardan bir diğeridir. Eğitimde kalite ve eğitim esnasında diğer aktivitelerden yararlanmak isteyenler için önerilebilecek en kaliteli ve en kapsamlı okullardan biri olması tercih edilmesini arttıran etkenlerdir.

PLI

1988 yılından bu yana Kanada’da eğitim veren PLI, sektöründe en bilinen ve birçok şubeye sahip olan okullardan biridir. Kaliteli eğitim ve kısa sürede tamamlamak isteyenler için önerilebilecek bu okul, fiyat bağlamında da tercih edilebilir bir kurumdur.

S.S.S

  1. Kanada’da eğitimi ne kadar sürer?
    Sezon olarak değişen eğitim süreci, yaz ve kış döneminde farklılaşabilmektedir. Ortalama süre 8 aydır.

  2. Kanada’da dil eğitiminin maliyeti ne kadardır?
    Dil eğitimi süresi ortalama 8 - 9 ay içinde tamamlanmaktadır. Sezon bakımından değişiklik arz eden eğitim süresi, maliyet olarak yaklaşık 17 - 18 bin TL civarındadır.

  3. Kanada’da eğitim kalitesi
    Kanada dil okulları eğitim kalitesi açısından dünya sıralamasında yer almaktadır. Okul tercihi yaparken dikkatli davranmak daha iyi bir eğitim almak için avantajlı olabilir.

İlgili Diğer Sayfalar


Kanada Dil Okullarımız

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC