Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo

Kanada Öğrenci Vizesi


Kanada Öğrenci Vizesine Başvuracaklar Dikkat:

Covid 19 seyahat kısıtlamalarına rağmen Kanada öğrenci vize  başvuruları açıktır, vize işlemlerini tamamlayan başvuru sahipleri, seyahat kısıtı biter bitmez eğitimlerine Kanada'da devam edebileceklerdir.

Kanada Büyükelçiliği, son zamanlarda vize başvurusu sayılarının artışı neticesinde Türkiye’den başvuru yapacakların eğitim başlangıç tarihlerinden en az  2 ay öncesi vize başvurularını yapmış olmalarını önermektedir. 

Her başvurunun kendi içerisinde değerlendirildiğini belirten Kanada Büyükelçiliği, bu nedenle bazı vize başvurularının bir diğerine kıyasla daha uzun sürebildiğini ifade etmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi İşlemleri:

Kanada'da bulunacağınız zaman dilimine göre ilgili vize türlerine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Kanada'da öğrenim görmek isteyenler için ziyaretçi öğrenci (180 güne kadar) ve öğrenci (180 günden uzun) vizesi olmak üzere 2  türlü vize vardır.

Kanada Vize Ücretleri :

6 aydan kısa süreli eğitim başvurusu için:100 CAD

6 aydan uzun süreli eğitim başvurusu için:150 CAD

Ücretler Garanti Bankası şubesine giderek TR35 0006 2000 1810 0009 0912 87 nolu hesaba ödenir Dekontu belgeler içine eklenir.

Kanada Vize Başvuru Merkezleri, vize başvurularının ve ücretlerinin alınması ve başvuruların CIC (Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu) tarafından sonuçlandırılmasını takiben pasaportların kapalı zarflar içerisinde başvuru sahiplerine geri teslim edilmesi gibi idari destek hizmetleri sağlamak üzere yetkilendirilmiştir. Vize verilmesi veya reddedilmesi kararı tamamen Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’na (CIC) aittir. Vize onayı alınabilmesi için Türkiye'ye olan bağlılığınız, sosyal ve ekonomik imkânlarınız değerlendirilmektedir.

 

İlk Kanada vizesi sizler için çok önem taşır. İlk vize olarak alınan Kanada vizesi, bir sonraki yurtdışı çıkışları vize başvurularında çok büyük referans olmaktadır. Kanada vize dosyanızın hazırlanmasını, profesyonel destek almadan, internetten toplama bilgilerle kendi başınıza yapmak sonrasında giderilemeyecek zararlara neden olabilir. Vize başvuruları sürecinde ''Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'' tüm kayıtlı öğrencilerine yardımcı olmakta, vize evraklarının belirlenmesi, düzenlenmesi ve başvurulması konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Kanada Vize Danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olmaktadır:

  • Kanada kurs/okul kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
  • Kanada vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması
  • Kanada vizesi için evrakların İngilizce ‘ye tercüme ettirilmesi
  • Kanada vizesi için Kanada büyükelçiliğine kargo edilmesi
  • Uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması
  • Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi
  • Seyahat sağlık sigortanızın yapılması
  • Niyet mektubu ve CV’ nin yazılmasına yardım etmesi
  • Kanada vize dosyanızın tasnif edilmesi

 

Kanada’da eğitim alabilmek için iki tip vize bulunmaktadır. Covid 19 kapsamında sadece uzun dönem başvurular (16 haftadan uzun) değerlendirilmektedir.
Yüksek lisans programlarına kendi ülkesinde kayıt olup, Kanada'da tamamlayan kişilere eğitim sonrası çalışma izni verilecektir.


 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB