Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Kanada Kanada

Kanada

Internet Alan Adı Uzantısı : CA
Bulunduğu Bölge : North America
Başkenti : Ottawa
Para Birimi ve Kodu : Canadian Dollar / CAD
Konuşulan Diller : İngilizce / Fransızca

Şehirler

İlginizi çekebilecek Kanada okulları

  İndirimli
 • Center of English Studies
 • Center of English Studies
 • KanadaKanada / Toronto
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Genel İngilizce / Mesleki İngilizce / IELTS / TOEFL Sınavı Hazırlığı / Üniversite Hazırlık (Foundation) /
  İndirimli
 • Niagara College
 • Niagara College
 • KanadaKanada / Toronto
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Diploma / Lisans / Sertifika / Yüksek Lisans /
  İndirimli
 • Kaplan
 • Kaplan
 • KanadaKanada / Vancouver
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Genel İngilizce / Mesleki İngilizce / IELTS / TOEFL Sınavı Hazırlığı / Üniversite Hazırlık (Foundation) / Yaz Okulu (16+ yaş üstü) /

Kanada Hakkında


 • Yüzölçümü          9.985.000 km2
 • Nüfus    36 milyon (yaklaşık)
 • Resmi Dil              İngilizce, Fransızca
 • Telefon Kodu     +1

Kanada resmî olarak province denen 10 eyalete ayrılmıştır; batıdan doğruya doğru; Britanya Kolombiya’sı, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Québec, New Brunswick, Prens Edward Adası, Yeni İskoçya ve Newfoundland & Labrador.

 Yine resmî olarak territory denen 3 bölgeye batıdan doğuya doğru ayrılmıştır: Yukon, Kuzeybatı Toprakları ve Nunavut.

Ceza kanunları kesinlikle federal hükümetin sorumluluğu altında olan az sayıdaki alanlardan biridir ve suç ve ceza Kanada'nın çoğunda tek biçimlidir.

Yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük 2.ülkesi olan Kanada doğal güzellikleri, gelişmiş ekonomisi, yüksek hayat standartları, güzel ve düzenli şehirleriyle dünyada en çok yaşanmak istenen ülkelerden birisidir. İngilizce ve Fransızca’nın resmi dil olduğu Kanada’da birçok dil okulu bulunmaktadır ve potansiyel göçmenlere kapıları açıktır.

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim olarak, İngilizce dil eğitimi için başta Toronto, Vancouver ve Calgary gibi çok bilinen şehirlerin yanı sıra başkent Ottawa ve önemli şehirlerden Halifax, Surrey, Victoria ve Whistler'de bulunan okullar ile çalışmaktayız.

Kanada’da Eğitim

 Neden Kanada’da Eğitim?

 • Dünya sıralamasında birinci
 • Ekonomik fiyatlar ile eğitim
 • Yüksek yaşam standartları
 • Konuksever ortam
 • Doğal güzellikler ve güvenli bir ortam
 • İleri teknoloji ülkesi olması ve de iki dil konuşulan bir ülke olması

Dünya Sıralamasında Birinci
Kanada, 1994 yılından bu yana BM ve EUI tarafından dünyada yaşanılacak en iyi on ülkeden biri seçilmektedir. BM anketinde Kanada özellikle yaygın eğitim olanakları, ortalama yaşam süresinin uzunluğu (evrensel bir sağlık bakım sistemi nedeniyle), düşük suç ve şiddet oranı gibi nedenlerle yüksek sırada yer almıştır. Buna ek olarak, Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri güvenli ve temiz olmaları ve kültürel aktiviteler ve çekici yaşam tarzları sayesinde dünya sıralamasında yaşanılacak ve çalışılacak en iyi şehirler olarak seçilmektedir.

Ekonomik Fiyatlarla Kanada`da Eğitim
Kanada’da okumak için gereken ücretler oldukça ekonomiktir. Yabancı bir öğrenci için  dil eğitim programlarının 8 ay için ortalama maliyeti 7-8000 Kanada Dolarıdır.  Buna rağmen okul ücretleri kurumdan kuruma farklılık gösterebilir.

Yüksek Yaşam Standartları
Kanada dünyada en yüksek yaşam standartlarına sahip ülkelerden biridir. Kanadalıların %70`inden çoğu kendi mülklerine sahiptir.

Kanada’da basın, eğlence ve sanatsal aktiviteler oldukça gelişmiştir. Kanadalılar 1.000 den fazla AM ve FM radyo istasyonu ile dinleyici ve izleyicileri eğitmek, eğlendirmek amacıyla hizmet veren 719 televizyon istasyonunu içeren gelişmiş ve dünya çapındaki kapsamlı yayın sistemi ile gurur duymaktadır.

Konuksever Ortam
Kanada kültürel çeşitliliği teşvik eden gelenek ve politikalara sahip bir göçmen ülkesidir.
Kanada’da dünyadaki etnik grupların hemen hemen tamamının varlığı dikkat çekmektedir. Bunun sonucunda, Kanada’da spesifik kültürlerle özdeşleşmiş etnik mutfakları ve eğlenceli aktiviteleri bulmak mümkündür. Kanada`da kulüplere ve etnik altyapıların çeşitliliğini temsil eden derneklere kolayca ulaşılabilir. Okullarda yabancı örgencilerin danışmanları öğrencilere bu tarz gruplarla iletişime geçebilmek konusunda yardımcı olmaktadır.

Doğal Güzellikler
Kanadalılar doğal çevrelerine büyük önem vermektedirler. Kanada’da her eyalet ve bölgede yerleşmiş toplam 42 adet doğal park ve doğal park rezervleri bulunmaktadır. Her eyalet ve bölgede, eyalet parkları, kır alanları, ekolojik ve doğal rezerv olarak ayrılmış alanlar mevcuttur. Ülkede 2000`in üzerinde benzer alan tahsis edilmiştir.

Kanada’ya gelen öğrenciler dünyadaki en güzel ve doğal ortamlardan birine tanık olurlar. Kanada farklı coğrafyaların ülkesidir. British Columbia’nin yeşil kıyıları, Alberta’nın Rocky Dağları, ovalara bakan geniş gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes (Büyük Göller)’teki “akçaağaç şekeri ülkesi” ve Atlantik’in muhteşem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada’nın dış mekânlarında görmeye değer çok fazla şey vardır.

Güvenli Eğitim
Kanada güvenli, adil ve huzurlu bir toplum olarak tanınmaktadır. Kanada`da suç oranları 1990’dan beri düzenli olarak düşmektedir. 2000 yılı Kanada polis raporlarına göre suç oranlarının altı yıldır %5 oranında azaldığı görülmektedir. Son 5 yıldır, şiddet suçlarındaki düşüş de dikkat çekicidir. Kanada’da cinayet oranları, tüm raporlanan şiddet eğilimli kazaların %1’ inden de az bir oranı oluşturmaktadır. Güneydeki komşusu ABD`den farklı olarak ateşli silahlar sıkı bir şekilde kontrol edilir ve genellikle bu silahların Kanada içinde bulundurulmasına izin verilmez.

Yüksek Teknoloji Ülkesi
Bilgisayar ve enformasyon teknolojisinde uluslararası lider durumunda olan Kanada telekomünikasyon, nakliye, mühendislik, havacılık, şehir ulaştırma, mikro elektronik, tıp aletleri, gelişmiş yazılım, hidroelektrik ve nükleer güç, lazer ve opto-elektronik, biyoteknoloji, yiyecek içecek, geometrik, okyanus ve çevre sanayi gibi sektörlerdeki gelişmişliği ile tanınmaktadır.

İki Resmi Dil
Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada’nın Fransızca konuşan yerleşik halkının büyük çoğunluğu (%75) ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yasar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar bulunmaktadır.

 


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB