Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İspanya Dil Okulları


 

İspanya’da Eğitim

 

İspanyolca; dünya sıralamasında en çok konuşulan üçüncü dilidir. 21 ülkede konuşulan İspanyolca öğrenmenin en güzel yolu İspanya’da eğitim almaktır. İspanya, Akdeniz üzerinde yer alması sebebi ile kültürel açıdan hayli gelişmiş bir ülkedir. İspanyolcayı en iyi şekilde öğrenmek için tercih edilecek anayurt beklentilerinizi karşılayabilecek bir yerdir.

Kültürel anlamda gelişmiş olmasının yanı sıra uluslararası öğrencilerin İspanyolca eğitimi ile geldikleri İspanya, kozmopolit bir hal alıyor. Bu da öğrencilerin hem dil öğrenmelerini kolaylaştırıyor hem de kültürel gelişmişlik bakımından bir fırsata dönüşüyor.

İspanya’da dil eğitimi, farklı programlar şeklinde sunulmaktadır. 1 ile 48 hafta arası değişen eğitim programlarında; başlangıç seviyesinden uzman seviyesine kadar her kategoride eğitim alabilir, aldığınız eğitim sayesinde kariyerinizde yükselmeyi yakalayabilirsiniz. Genel İspanyolca, DELE hazırlık kursları ve Yaz Okulları gibi çeşitli programlara katılım göstererek eğitime başlayabileceğiniz ülkede, konaklama adına sunulan aile yanı ve yurtta konaklama seçeneklerinden birini kullanarak eğitim döneminizin istediğiniz gibi devam etmesini sağlayabilirsiniz. 

İspanya’da eğitim, dil okulları kapsamı dışında üniversite eğitiminde de gösterdiği başarılarıyla bilinmektedir. Devlet üniversitelerinin yüzde 95’lik bir oranı kapsadığı ülkede, özel üniversiteler de eğitim hizmeti vermektedirler. Eğitim, genellikle ülkenin resmi dili İspanyolca üzerine olsa da bazı özel eğitim kurumlarında İngilizce eğitim de verilmektedir. Genel olarak vakıflara bağlı olarak çalışan kuruluşlar, İngilizce temelli eğitimlerde daha fazla kendilerini göstermektedirler.

Yaşam standartları, ulaşım, insan ilişkileri, kültürel yapı ve uluslararası öğrencilere sunulan haklar sayesinde dışarıdan ülkeye gelen öğrenciler istediklerini elde etme konusunda şanslıdırlar. İspanya dil okulları ile istediğiniz seviyede dil öğrenmek ve sınav hazırlık kursları ile sınavlardan başarılı bir şekilde geçmek çok daha kolay olacaktır. 

Yaşam koşulları ve şehirler

Akdeniz üzerinde yer alan İspanya; kültürel değişimler, mutfağı ve Latin esintileriyle kendinden söz ettiren bir ülkedir. Yaşam stilinde birçok yönü diğer ülkelerden farklı olan İspanya’da yaşam Avrupa standartlarında olup insan hakları ve özgürlükler konusunda demokratik bir yaşam felsefesine sahiptir. Böyle bir ülkede yaşamak veya eğitim almak her anlamda insana farklı değerler katmaya yeter.

Avrupa’nın dördüncü büyük ülkesi konumunda yer alan İspanya, Atlas Okyanus’u ile Akdeniz arasında yer almaktadır. Okyanusun sahil kesimlerinin çoğunluğu Portekiz’de olmak üzere İspanya’yı kapsayan bölümleri de bulunmaktadır. Sahip olduğu ekonomisi sayesinde kendi ayakları üzerinde durmayı başaran İspanya, son zamanlarda yaşanan ekonomik krizden etkilenmiş olsa da sıcak insanlarının yüzlerindeki tebessümden bir eksikliğin olmadığını söylemek gerekiyor. 

45 milyonluk nüfusa sahip olan İspanya, birçok yönden dünya sıralamasına girmeyi başarmış bir ülkedir. Başkent Madrid, ülkenin en büyük şehri olup hemen arkasından Barselona gelmektedir. Her iki şehir de dünya halkları tarafından ayrı bir ülke gibi durmaktadırlar. Bu yönlerine sebep olan etkiler de hiç şüphesiz gelişmiş mimarisi, ekonomik gücü ve dünya futbolu üzerindeki etkisinden kaynaklanmaktadır.

“Rahat insanların ülkesi” İspanya, rahatına düşkün bir halka sahiptir. Öyle de İspanyollar buldukları her yerde tatil yapabilen, güne geç başlayan ama erken bitiren insanlardır. Bu yönleriyle sıcakkanlı biraz da “hayatı umursamaz” yönlerinin olduğu söylenebilir ancak bunun yanında rahat yaşama sahip olmaları kültürel alışkanlıklarından taviz vermelerine neden olmamış, geçmiş dönemden bu yana özellikle mutfak kültürü ve folklorik eğlenceleri konusunda kendilerini sürekli göstermeyi başarmışlardır. İspanya’da eğitim sürecini tamamlama aşamalarında bu gibi kültürel alışkanlıklarını ziyadesiyle görecek, bazı alışkanlıkları sıradan gelecek bazıları ise hayatınızda ilk defa gördüğünüz için garip haller olarak bilinçaltınıza yerleşecektir.

 

Neden İspanya’da dil eğitimi?

İspanya; sahip olduğu kültürü, kendine has yaşam stili ve AB’nin en gözde ülkelerinden biri olma özelliği ile kendinden söz ettiren bir ülkedir. İspanyolca eğitiminin doğru bir yerden alınmasından yana olanların tercihlerini kesinlikle bu ülkeden yana yapmaları gerekiyor. İyileştirilmiş eğitim şartları, okullarındaki eğitim kalitesi, uygun fiyatlarla İspanyolca dil okulları gibi avantajlı seçenekleri değerlendirdiğinizde kesinlikle tercihinizi İspanya’dan yana yapmanız gerektiğini çok daha rahat kavrayabilirsiniz.

Her sene Türkiye’den ve diğer ülkelerden İspanya’da eğitim almak üzere giden çok sayıda öğrencinin bulunması hem dil öğrenimini daha kolay hale getiriyor hem de kültürel farklılıklardan dolayı sosyal çevrenin daha da gelişmesi sağlanabiliyor. Dünyada 21 ülkenin konuştuğu İspanyolca, kariyer yapmak için öğrenilmesi tercih edilebilir dillerdendir. Bunun da en güzel yolu elbette resmi dilin İspanyolca olduğu İspanya’da eğitim almaktır. 

Rahat İspanyolca öğrenme: Anadilin İspanyolca olduğu İspanya’da eğitim alırken sosyal hayatınızı ve ihtiyaçlarınızı bu dil üzerinden gerçekleştirmeniz gerekecek, bu da kısa sürede dili öğrenmenizi sağlayacak ve pratik yapma konusunda herhangi bir sıkıntı çekmemenizi sağlayacaktır. Uluslararası öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen eğitim programları, başka dil konuşma şansı bırakmadığı için eğitimden verim almak ve pratiğe dökmeyi çok daha rahat hale getirmektedir.

Sosyal ve kültürel nedenler: İspanya, kültürel bakımdan Avrupa’ya yakın olmasına rağmen dünyada benzerine az rastlanır bir kültüre sahiptir. Mutfağı, geleneksel etkinlikleri, oyunları ve kendilerine has yaşam stili ile söz ettiren ülke, eğitim süresince öğrencilerine bu yönlerini en detaylı şekilde göstermektedir. İspanya’da eğitim alan bir öğrencinin tüm bu değişik yaşama biçimlerine tanıklık etmesi, hem eğitimine hem de kültürel zenginlik açısından değer katar.

Eğitim kurumlarında kalite: Eğitim, kalite ve ciddiyet isteyen bir süreçtir. Dil eğitimi veya üniversite eğitiminde önemle dikkat edilmesi gereken bu detay, İspanya’da eğitim alınırken fazlasıyla görülebilen bir özelliktir. İspanya dil okulları ve üniversiteleri devlet denetimi altında olduğu için gerek öğrencilerin kişisel hakları gerekse de eğitim hakları en iyi şekilde sunulmaktadır.

Ekonomik fiyatlar: Dünyada 21 ülkenin konuştuğu İspanyolca, hatırı sayılır öneme sahip bir dildir. Farklı ülkelerde İspanyolca dil eğitimi alınabilir fakat anayurdundan alındığında tahmin edileceği üzere daha ekonomik fiyatlarla eğitim sürecini tamamlamak mümkün olacaktır.

Konaklama seçenekleri: Aile yani ya da yurtta konaklama imkanlarının sağlandığı İspanya dil okulları, öğrencilerin yaşamı ve rahatı adına gerekli tüm alt yapıya sahiptir. Bu da öğrencilerin sıkılmadan ülkede zaman geçirmelerini sağlamaktadır. Konaklama birimlerinde internet erişiminin olması gerek eğitimde gerekse de diğer işlerde kolaylıkların sağlanmasını etkilemektedir.

Ulaşım kolaylıkları: gidilecek ülke neresi olursa olsun bir öğrencinin önem vermesi gereken en önemli konulardan biri ulaşım kolaylıklarıdır. İspanya, ekonomik anlamda gelişmiş bir ülke olmakla birlikte ulaşım açısından da rahat bir yaşama sahiptir. Toplu taşıma araçlarının merkezi noktalardan hareket etmeleri ve kolaylıkla bulunabilmesi, öğrencilerin işini kolaylaştırmak adına büyük bir etkene sahiptir.

Kentlerde ulaşım

Avrupa’nın göbeğinde yer alan İspanya, kendi ayakları üzerinde durmayı başaran bir ülke olarak göze çarpar. Gerek ekonomisi gerekse de yaşam stili ile dikkatleri üzerine çeken ülkede ulaşım da oldukça kolay bir hale getirilmiştir. Diğer ülkelere göre daha modern bir ulaşım ağına sahip olan İspanya’da genellikle yolculuklar tren ile yapılmaktadır. Ülkenin dört bir yanına yayılan demiryolu ağı sayesinde istenilen her yere kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Fakat buraya yeni geldiğiniz dönemlerde acemilik çekmemek adına büfelerde satılan tek kullanımlık biletler yerine toplu kullanabileceğiniz elektronik biletleri kullanmanız daha cazip olacaktır. İspanya’da ulaşım için kullanılan alternatiflerden biri de otobüslerdir, fakat halk daha çok treni tercih ettiğinden otobüslerin pek kullanılmadığını belirtmemiz gerekiyor. İspanya dil okulları arasında tercih yaparken merkezi yerlere daha yakın noktada olan okulları tercih etmeniz durumunda ulaşım açısından daha rahat edebileceğinizi söylemek uygun olacaktır. 

 

İspanya’daki Kurs Tipleri Nelerdir?

İspanyolca öğrenmek için gideceğiniz İspanya’da tercihlerinize göre kurs tipi seçme imkanına sahipsiniz. Genel İspanyolca, özel dersler, hızlandırılmış programlar ve sınav hazırlıkları gibi pek çok alanda hizmet veren İspanya dil okulları, en uygun fiyatlarla öğrencilerine hizmet vermektedirler. Katılım göstereceğiniz programlardan beklentilerinizin çok daha ötesinde hizmet almak için öncelikle hangi tip eğitim programına katılmak istediğinize karar verin.

Genel İspanyolca programları

Bu programın amacı; İspanyolca öğrenmek isteyenlerin bilmesi gereken; gramer, kelime dağarcığı geliştirme, telaffuz etmede netlik, yazma becerisi ve belagat usulünün alt zeminini oluşturmaktır. Tüm dillerde olduğu gibi İspanyolcada da dikkat edilmesi gereken temel dil prensipleri ve dilin daha ileri seviyeye geldiğinde anlaşılır olması genel İspanyolca programları ile sunulmaktadır. İspanya dil okulları hizmetleri arasında yer alan bu eğitim sayesinde daha rahat dil öğrenebilir veya geliştirebilirsiniz.

Akademik İspanyolca kursları

Daha üst düzeylerde İspanyolca konuşmak isteyenlerin katıldıkları bu program; daha çok İspanyolca dil alt yapısını bilenler veya daha basit bir tabir ile acemice konuşanların katılım gösterdikleri programdır. Akademik İspanyolca kursları sayesinde, dilin daha ileri seviyede konuşulması, aktarılması ve iletişimde kullanılması sağlanmaktadır. Genel olarak tim İspanya dil okulları hizmetleri arasında yer alması sebebiyle kolaylıklar bu eğitim programından yararlanılabilmektedir. Kurs boyunca; sınavlara hazırlık, beceri geliştirme, dil seviyesini ilerletme programları ile eğitim sunulmaktadır.

Özel dersler

Dil öğrenmenin en kolay yöntemlerinden biri de özel ders programlarına katılmaktır. Diğer dillerde olduğu gibi İspanyolcada da bilinmesi gereken özel kurallar, dilbilgisinde öğrenilmesi gereken ince detaylar ve daha sonraki seviyeler, özel ders programları eşliğinde alınabilir, kalabalık sınıf ortamları yerine birebir öğretmen-öğrenci alıştırmaları sayesinde daha rahat hale gelebilir. İspanya dil okulları hizmetlerinin arasında bulunması ise öğrenciler için ayrıca değerlendirilebilecek bir avantaj olarak görülmektedir.

Yaz Kampları

Genç öğrencilerin daha çok tercih ettikleri yaz kampları, ispanya dil okulları hizmetleri arasında en çok tercih edilen program tiplerinden biridir. Bu programda; öğrencilerin İspanyolcaya daha sıcak bakmaları hedeflenmektedir ve bunun için gerekli olan tüm alt yapı hazırlanılarak öğrencilere sunulmaktadır. Aktiviteler, gezi turları ve yabancı kültüre sahip diğer öğrencilerle kaynaşarak dil becerisinin geliştirilmesi adına gerekli olan tüm çalışmalar bu eğitim programında sunulmaktadır.

VIP kursları

Zamandan tasarruf etmek isteyenler veya acil olarak İspanyolca öğrenmek isteyenlerin tercih ettikleri eğitim programlarından biri VIP kurslardır. İspanya dil okulları, bu hizmeti öğrencilere sunarak kısa sürede dilin genel İspanyolca programından uzman programa varıncaya kadar tüm detaylarını öğretmektedirler. Bu sayede hem kısa sürede yabancı dil öğrenimi sağlanmak olup hem de daha uygun maliyetlerle eğitim alma fırsatı elde edilebilmektedir. Bürokratlar, hâkimler, devlet adamları, savcılar, doktorlar, valiler veya kaymakamlar, daha hızlı İspanyolca öğrenmek için bu eğitim programını tercih etmektedirler. 

İspanya'nın Popüler Lokasyonları?

Madrid

İspanya’nın en büyük yerleşim yeri ve ülkenin başkenti olan Madrid, güneybatı Avrupa’da yer almaktadır. Londra ve Berlin’den sonra Avrupa Birliği’nin (AB) en büyük şehri olma ünü ile kendinden söz ettiren Madrid, sahip olduğu kültürel değerler, finans ve sosyokültürel yaşamı ile dikkat çekicidir.

Başkent Madrid’de resmi dil İspanyolcadır, ancak halkın büyük çoğunluğu İngilizce bilmekte ve yerel dilleri de kullanmaktadırlar. Para birimi Euro olan ülkenin en cazibedar şehri olması dışarıdan gelen turistlerin sayısını arttırmakla birlikte İspanya’da eğitim almak isteyenlerin de ülkede en çok tercih ettikleri şehir olmasını sağlıyor. Türkiye ile arasında 2 saatlik zaman dilimi farkının bulunduğu Madrid, karasal iklime sahiptir. Eğitim haricinde turistik gezi amacıyla Madrid’e gitmek isteyenler için en uygun zamanın Eylül-Kasım, Mart-Mayıs ayları arasıdır. Bu dönemler şehirde zaman geçirmek için en ideal vakitlerdir.

Barselona

İspanya’nın kuzeybatısında konuşlanan Barselona, Katalanya’nın başkentidir. Tarragona, Llida ve Gerona kentleri ile komşu olan şehir, Fransa sınırlarında yer almaktadır. İspanya’nın en bilinen kenti olarak dünyada sahip olduğu futbol takımı ile öne çıkan şehir, Balear Denizi kıyısında kurulmuştur. Ülkenin en büyük ikinci kenti olması; finans, kültür, sanat, teknoloji, alt yapı ve eğitim konusunda diğer şehirlere göre daha gelişmiş bir yapıya sahip olmasını etkilemektedir.

İspanya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin daha çok tercih ettikleri Barselona, sahip olduğu değerler, kültürel yaşam ve sosyal alanları sayesinde en az ülke kadar adından söz ettirmektedir. Kozmopolit yaşamı ile dikkatleri üzerine çeken şehrin resmi dili İspanyolca olsa da yerel halın bir kısmının kendi dillerini konuştuklarını söyleyebiliriz. Genel olarak Madrid gibi buranın insanları da ikinci dil olarak İngilizce konuşmaktadırlar ve Fransa’ya yakın olmasından dolayı Fransızca da yerli halkın bildiği dillerdendir.

Valencia

Avrupa’nın en hareketli şehirleri arasında yer alan ve sahip olduğu kültürel değerlerle kendinden çokça söz ettiren Valencia, “festivaller şehri” olarak nam salan bir yerleşim yeridir. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma özelliğinin yanında ülkenin en büyük limanına sahip olması Valencia’ya farklı değerler katmaktadır. Ekonomisi, futbol takımları, kültürel yaşamları ve geleneksel Latin kültürü ile kendinden daha çok söz ettiren şehir; Katalan’ın, Comonidad Valencia’nın özerk başkentidir.

Dün ile bugünü buluşturan Valencia, sahip olduğu mimari eserleri nedeniyle kendinden her dönem söz ettirmeyi başaran bir yerleşim yeridir. Şehrin tarihi birikiminin yer aldığı Old Town adındaki bölge, tarihi dokusu ve geçmişin esintilerini günümüze taşımasıyla kendinden en çok söz ettiren özelliklere sahiptir. Ekonomik bakımdan zengin olmasının yanında yılın büyük kısmında festivallerle renklenen Valencia, bunların yanı sıra gece hayatının zengin ve renkli yönleriyle de öne çıkar. İspanya dil okulları bakımından zengin olmasının getirisi olarak uluslararası öğrencilerin dikkatini çeken şehrin resmi dili İspanyolcadır fakat diğer şehirlerde olduğu gibi burada da ikinci dil olarak İngilizce konuşulmaktadır.

Sevilla

İspanya’nın en büyük dördüncü kenti Sevilla; mimari dokusu, zengin doğal alanları ve iç liman özelliği ile ülkenin en önemli kentlerinden biridir. Geçmişin izlerinin günümüze yansıdığı şehir, İspanya’da Endülüs Özerk Bölgesi’nin başkentidir. Değerleri, kültürel yaşamı ve sosyal alanları ile zengin bir metropol kıvamında olan Sevilla, Guadalquivir Nehri’nin doğu yakasında yer alması ile zengin doğal alanlara sahip olmayı başarıyor.

Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan İspanya, Müslümanların hakimiyeti altında iken Sevilla ülkenin başkenti idi. geçmiş dönemin bu önemli özelliği olmasının yanında bir de Amerika kıtasının keşfi döneminde başlangıç noktasının Sevilla olduğu kaynaklarda bildirilmektedir. Günümüzde yapılandırılan yeni alanlar, doğaya kazandırılan parklar, botanik bahçeler, turistik alanlar ve eğitim için sağlanan olanaklar sayesinde artan İspanya dil okulları, çekicilik niteliği ile ülkenin tanınması konusunda büyük yardımlar sağlamaktadır.

Zarazoga

Akdeniz sınırlarında yer alan İspanya’nın önemli beşinci büyük kenti Zarazoga’dır. Zarazoga, Aragon Özerk Bölgesi’nde yer alıp Zarazoga şehrinin başkentidir. Gelişmiş yapılanmaları, modern mimari eserleri, sahip olduğu geçmiş tarihi ile göz dolduran güzellikler sunması, şehrin popüleritesinin artmasındaki önemli nedenlerden biridir. Tüm bunların yanında 2008 yılında Dünya Fuarı’na ev sahipliği yaptıktan sonra yıldızı daha da parlamaya başlayan Zarazoga, 2012 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmaya aday gösterilmiştir.

Kendine özgü mutfağı, kültürü, del Pilar Bazelikası, La Seo Katedrali, Aljaferia Sarayı gibi yapılara sahip olmasından dolayı oldukça bilinirlik kazanan Zarazoga, İspanya’da en çok turist çeken şehirlerden biridir. Sıcak iklimi, iç savaştan sonra yeniden ayağa kalkması, ulaşım açısından yaşanan değişimler ve daha birçok neden Zarazoga’nın popüler bir şehir olmasını etkileyen nedenler arasında yer almaktadır. İspanya’da dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin gerek eğitim dönemlerinde gerekse de boş zamanlarında ülkenin geçmişi ve bugünü hakkında bilgi edinmek için uğradıkları şehir, kozmopolit yapısı sayesinde İspanyolca dil eğitimi almak isteyenlerin işini kolaylaştırmaktadır. 

İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya’da eğitim almak zevkli olsa da öğrenci vizesi almak için bir hayli uğraşmanız gerekebilir. Bu nedenle tüm adımları doğru bir şekilde uygulayarak herhangi bir aksamanın meydana gelmesine mahal vermeden vize işlemlerini tamamlamanızı öneririz. Bu konuda eğitimcilerimizden yardım da alabilirsiniz. İspanya öğrenci vizesi için yapılması gerekenler ve hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

Gerekli belgeler:

 • 1-Vize başvuru formu,
 • 2-Vize için gereken ücret,
 • 3-Talep edilen vizenin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olan pasaport.
 • 4-Shengen vizelerinin; imza, damga, vize ya da yazı bulunan sayfalarının fotokopileri
 • 5-Son 3 ay içinde çekilmiş biyometrik 45x35 boyutunda 1 adet vesikalık fotoğraf.

İspanya’daki dil okulu veya üniversiteden alınmış;

 • Okula kabul mektubu,
 • Kurs ücretinin ödendiğine dair orijinal makbuz,
 • Kalınacak ailenin veya yurdun adres bilgileri ve telefon numarası,
 • Seyahat sigortası aslı ve fotokopisi (kaza halinde, nakil veya tıbbi ihtiyaç masraflarını kapsayan sigorta olmak zorundadır, €30.000 bedel ile alınmaktadır.)
 • Türkiye’de mezun olduğunuz son okulun diploması
 • Türkiye’de herhangi bir eğitim kurumunda veya dil kursuna kayıtlı iseniz bunu doğrulayan bir belge,
 • İspanyolca dil eğitimi için vize başvurusunda bulunurken ülkenizde İspanyolca dil eğitimi aldığınızı kanıtlayan belge,

   

  İspanya’da kaldığınız sürece geçiminizi sağlayabileceğinize dair belgeler;

 • 6 aylık dönemde 3 ayı aşmayan süre içerisinde İspanya’da kalmak isteyen öğrencilerin günlük gider masrafı €60 gösterilmek zorundadır.
 • İspanya’da kalındığı dönem içerisinde öğrencinin masraflarını karşılayacak kişinin ebeveynler dışında başka birinin olmaması gerekmektedir.
 • 18 yaşından küçük öğrencilerin noterden onaylı muvaffakhanamesi.

Kalış süresi 6 ayı geçtiği durumlarda;

• Uluslararası sağlık kurallarında belirtildiği üzere karantina gerektiren şüpheli hastalıklardan herhangi birini taşımadığınızı gösterir doktor raporunun orijinali ve fotokopisi. Rapor İspanyolca, İngilizce ya da Fransızca dillerinden herhangi birinde hazırlanmış değilse, tercüme ettirilerek Kaymakamlıktan  ‘La Hey Apostil Mühürü’ alınmalıdır.

• 16 yaş ve üzerinde başvuru sahipleri için sabıka kaydı orijinali ve fotokopisi (Bu kayıt son 5 yıl içerisinde ikamet edilen ülkeye ait resmi makamlardan alınmış olmalıdır). Sabıka kaydının veriliş tarihi vize başvurusundan en fazla 3 ay öncesi olmalı ve belge İspanyolca, İngilizce ya da Fransızca dillerinden herhangi birine tercüme ettirilerek Kaymakamlıktan ‘La Hey Apostil Mühürü’ alınmalıdır.

Okullar

Enforex İspanya

İspanya dil okulları arasında en yaygın olarak tercih edilen ve en çok bilinen dil okulu Enforex İspanya’dır. 1989 yılından bu yana eğitim hizmetinin sunulduğu eğitim kurumu toplamda 80 okula sahiptir. Her sınıfta 12 öğrencinin bulunduğu Enforex’te, minimum öğrenci yaşı 16 olarak belirlenmiştir.

Eğitim hizmetlerinde kalite ve hizmet anlayışını ön planda tutan eğitim kurumu; aydınlık sınıflar, resepsiyon hizmetleri, öğrenciler için dinlenme salonu, laboratuvar, internet erişimi, merkezi ısıtma sistemi, kütüphane ve kafeterya gibi alanlar sunmaktadır. İspanyolca dil eğitiminde eğitimi kolaylaştırıcı tüm unsurların bir arada sunulduğu Enforex, İspanya’nın güneyinde yer alan Sierra Nevada dağlarının eteklerinde yer alan Granada’da bulunmaktadır. Bu yapısı ile öğrencilerin çok daha rahat etmeleri sağlanmaktadır. Marbella, Salamanca, Valencia, Alicante, Barcelona, Madrid ve Sevilla’da bulunan şubeleriyle en iyi eğitim hizmetini sunan Enforex İspanya ile beklediğinizden çok daha fazlasını elde edeceksiniz.

S.S.S

1- İspanya’da yaşam koşulları iyi mi?

İspanya, Avrupa’nın kendinden en çok söz ettiren ülkelerindendir. Euro para biriminin geçerli olduğu ülkede, yaşam koşulları gayet iyidir. Fiyatlar, Avrupa ülkeleri ile aynıdır.

2- İspanya’da eğitim koşulları nasıldır?

İspanya, eğitim konusuna önem veren ve öğrencilerin kişisel haklarını yerine getiren bir ülkedir. Ülkedeki üniversitelerin büyük bir çoğunluğu devlet denetimi altında olduğu için öğrenciler sorun yaşamamaktadır.

3- İspanya’da eğitim gören öğrencilerin çalışma izni var mı?

Avrupa yasalarına göre vizesi olan öğrencilere belli sürelerde çalışma izni verilmektedir. Detaylı bilgiler için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

4- İspanya’da şehir içi ulaşım kolay mı?

İspanya’da geniş bir demiryolu ağı bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde şehir içi ulaşımlar oldukça kolay sağlanmaktadır.

5 – İspanyolcayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Kurs süreleri 1 ile 48 hafta arasında değişmektedir. Tamamen öğrencinin becerisine bağlı olarak ortalama 3 ayda temel İspanyolca öğrenilebilir. 

İlgili Diğer Sayfalar


İspanya Dil Okullarımız

  Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

  Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

  ICEF 
  PIER 
  QE 
  QEAC 
  EducationUK 
  IALC