Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Sözleşmesi


 • Bu alana ve/veya bu internet sitesinin herhangi bir sayfasına girerek, aşağıda belirtilen koşullarla bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Aşağıda yer alan koşulları kabul etmemeniz halinde, bu internet sitesine erişmeyiniz.
 • Siteyi ziyaret etmekle veya kullanmakla, Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Web Sitesinin ("Site") kullanılmasına ilişkin bu Koşullarla bağlı olduğunuzu ve hem bu Koşullara hem de Site ile ilgili bütün cari kanunlara, yönetmeliklere ve mevzuata uyacağınızı açıkça kabul etmiş sayılıyorsunuz.
 • Boğaziçi Eğitim Org. Tic Ltd. Şti. ve bogaziciedu.com (ikisi birlikte "Bogaziciedu" olarak anılacaktır), Sitede ilân edilir edilmez yürürlüğe girmek üzere herhangi bir zamanda bu Koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu nedenle lütfen Sitenin bu sayfasına periyodik ve düzenli olarak bakın.
 • Bu Kullanım Koşullarını ihlâl ettiğiniz takdirde, Bogaziciedu sizin Siteyi kullanmanıza son verebilir, gelecekte Siteyi kullanmanıza engel olabilir ve/veya aleyhinize dava veya hukuki takip yoluna gidebilir.
 • Bu Siteyi sadece kişisel kullanımınız için ziyaret etme, görüntüleme ve bu Sitenin sayfalarını sadece kişisel kullanımınız için kopyalama hakkına ve yetkisine sahip olduğunuzu kabul etmektesiniz.
 • Ayrıca, Bogaziciedu size bu konuda özel ve yazılı olarak yetki vermedikçe, bu Sitedeki bilgi ve içeriği, tanıtıcı bilgiler almak  dışında herhangi bir amaçla kopyalamayacağınızı, yüklemeyeceğinizi, yayınlamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi veya başka bir şekilde dağıtmayacağınızı da kabul etmektesiniz.
 • Bogaziciedu size bu konuda özel ve yazılı olarak yetki vermedikçe, Siteye derin bağlanmayacağınızı da kabul etmektesiniz. Bu Sitenin içeriği ve yazılımı, Bogaziciedu'ya ve/veya onun tedarikçilerine aittir ve Türk ve uluslararası telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Site sayfalarına kanuni telif hakkı uyarısı ve çeşitli tanıtma yazıları konulmuştur. Bu uyarı ve yazıların silinmesi veya kaldırılması yasaktır. Lütfen bu uyarıyı veya tanıtma yazılarını ya da bunlarla birlikte verilen ek bilgileri silmeyiniz veya kaldırmayınız.
 • Erişim ve Müdahale :
  Web sayfalarımızı veya içindekileri izlemek veya kopyalamak amacıyla ya da izin ve yetki verilmeyen başka amaçlarla ve önceden bizim açık ve yazılı iznimizi almadan herhangi bir robot, örümcek veya başka otomatik aletler ya da manuel prosesler kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. Bogaziciedu web sitesinin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yordam kullanmayacağınızı da kabul etmektesiniz. Bizim altyapımız üzerine makul olmayan veya orantısız büyüklükte yük getiren herhangi bir işlem yapmayacağınızı da kabul etmektesiniz. Önceden Bogaziciedu 'nun açık ve yazılı iznini almadan, bizim web sitemizin içeriğini kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, bu içerikten türev eserler yaratmayacağınızı ya da bunları kamuya teşhir etmeyeceğinizi  kabul etmektesiniz.
 • Bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat,  Sitenin yetkisiz çerçevelenmesi veya Siteye yetkisiz bağlantı ya da Sitede bulunan bir robot, örümcek veya başka otomatik aletin yetkisiz kullanımı da dahil olmak üzere Sitenin her türlü yasadışı ve/veya yetkisiz kullanımı yasaktır ve bu tür kullanım halinde, gerekli araştırmalar yapılacak ve medeni hukuk ve ceza hukuku tedbirleri ve ihtiyati tedbirler de dahil olmak üzere gereken bütün uygun hukuki tedbirler alınacaktır.
 • Bu Siteyi, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan, geçerli bir savunması veya haklı bir sebebi olmadan yasadışı yollarla iletmek amacıyla kullanan kullanıcıların hak ve imtiyazları sona erdirilecektir.
 • Siteyi başka bir siteye bağlanmak amacıyla ya da Siteye içerik veya başka bilgiler yüklemek amacıyla kullanmanız da dahil, Siteyi kullanmanızdan dolayı uçuncu şahısların maruz kalabileceği zarar ve ziyanları, yapabiliceği talepleri ve makul iştiraklerine, bağlı şirketlerine, memur ve temsilcilerine, diğer ortaklarına ve çalışanlarına tazmin edeceğinizi ve onların bu zararların gidereceğinizi de kabul etmektesiniz.
 • Bogaziciedu.com'da verilen bilgiler, "olduğu gibi", "mevcut olduğu şekilde" sağlanmaktadırlar. Bogaziciedu.com, bu bilgilerin doğruluklarını, yeterliliklerini ve eksiksizliklerini garanti etmemekte ve bu bilgilerdeki hatalar ya da eksiklikler nedeniyle sorumluluğu, açık bir şekilde reddetmektedir. Ziyaretçi, bu bilgileri okumak veya kullanmakla bunu peşinen kabul eder.
 • Bogaziciedu , Sitenin kesintisiz veya hatasız olacağını ya da Sitenin veya İçeriğinin kullanılmasıyla ya da Siteye bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti etmez. Site ve İçeriği "olduğu gibi" ve "mevcut haliyle" esasında sunulmaktadır. Bogaziciedu , sizin Siteden yüklediğiniz dosyalarda virüs ya da kirletici veya bozucu özellikler bulunmadığını da garanti edemez. Bogaziciedu , Sitenin belirli bir amaca uygunluğu ve ticari değerine ilişkin garantiler de dahil her türlü başka aleni veya zımni garantiyi reddeder. Bogaziciedu ve/veya çalışanları herhangi bir performans arızası, hata, eksiklik, kesinti kusur, işletme ve/veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü ve/veya hat ve/veya sistem arızası sonucu ortaya çıkan doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan zarar, ziyan ve masraflar da dahil  ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, bu Sitenin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz.
 • Bogaziciedu ; Sitenin üçüncü şahıs kullanıcıları, Bogaziciedu  kullanıcıları, reklamcıları ve/veya sponsorlarının Bogaziciedu'nun  hizmetiyle ilgili ya da sizin Siteyi ve/veya Bogaziciedu'nun  hizmetini kullanmanızla ilgili fiil, ihmal ve davranışları için her türlü sorumluluğu reddeder. Bogaziciedu ; herhangi bir etkinliği organize eden kişiler, icracılar, kurumlar veya başka üçüncü şahısların Siteyle bağlantılı veya Siteye atıfta bulunan ürünleri, hizmetleri, fiil veya ihmalleri nedeniyle de sorumlu tutulamaz.
 • Bogaziciedu.com, sitede yer alan bütün ürün ve hizmetleri, sayfaları, bilgileri, görsel unsurları önceden bildirimde bulunmadan değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bogaziciedu.com'da yayınlanan yazı, makale, resim ve her türlü bilgi içeren dokümanlar hiç bir şekilde izinsiz kullanılamaz.
 • Bogaziciedu.com üye sayfalarında, sohbet odalarında veya mesaj panolarında yayınlanan her türlü yazı, görüş, düşünce ve içerikten yazanın kendisi sorumludur. Bogaziciedu.com bünyesinde ideolojik, dini, siyasi konularda propaganda yapılamaz. Bogaziciedu.com, yayınlanan içeriklerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 • Ziyaretçi veya üye, Bogaziciedu.com'un sunmuş olduğu hizmetleri, özlük haklarına saldırıda bulunacak, kişilere, kurumlara veya Bogaziciedu.com'a hakaret içerecek şekilde kullanılamaz.
 • Bogaziciedu.com herhangi bir anda hiçbir sebep belirtmeksizin herhangi bir üyenin üyeliğini iptal etme, sunduğu hizmetin şeklini değiştirme ve/veya son verme hakkına sahiptir. Ziyaretçi veya üyeler bu konudaki hizmetin şeklinin değiştirilmesinden ve/veya sona erdirilmesinden dolayı oluşabilecek bilgi kayıplarından hiçbir şekilde Bogaziciedu.com'u sorumlu tutamaz.
 • Bogaziciedu.com üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir, ilave servisler açabilir, servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, süreli veya süresiz sona erdirebilir, ya da ücretli hale getirebilir.
 • Siteyi kullanmakla, Site hakkında veya Site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılıyorsunuz. Ayrıca, İstanbul Merkez mahkemelerinin görev ve yer olarak yetkili olacağını da kabul etmektesiniz.

Gizlilik İlkeleri

Bogaziciedu.com konuklarının kişisel gizliliğini koruyan ve buna saygılı olmayı ilke edinmiş bir sitedir.

 • Konuklarımız bize gerçek kimliklerinizi belirtmeksizin sitemizin tüm hizmetlerinden yararlanabilmektedir.
 • Bogaziciedu.com'u ziyaret ettiğinizde, eğer kayıtlı bir üyemiz değilseniz, web sunucumuz internet tarayıcınızdan bazı istatistik bilgilerle birlikte IP adresinizi otomatik tespit etmekte ve bunları bir log dosyasına kaydetmektedir.
 • Bogaziciedu.com bu bilgileri sitemizi daha sonraki ziyaretlerinizde hizmetlerini daha fazla kişiselleştirebilme ve verimliliğini arttırma için kullanmaktadır. Bu bilgiler hiçbir zaman üçüncü şahıslara verilmemektedir.
 • Sitemizdeki sistemlere e-posta adresinizi ve bazı kişisel bilgilerinizi belirterek kaydolduğunuz taktirde, bu bilgiler ve yukarıda belirtilen istatistik bilgilerle birlikte IP adresiniz bir veri tabanına kaydedilmektedir.
 • Bu veri tabanında kayıtlı olan kişisel bilgileriniz ve e-posta adresiniz kesinlikle başka kuruluşlara dağıtılmaz.
 • Sistemlerimize üye olduğunuz taktirde sizin onayladığınız bilgilerin dışındaki bilgiler kesinlikle diğer üyelere açılmamaktadır. Ancak Bogaziciedu.com bu bilgileri konuklarına daha iyi ve etkin hizmet vermek amacıyla kendi bünyesinde kullanabilir.
 • Bogaziciedu.com'un hizmetlerinden yararlanan kullanıcılar Kullanma Koşulları'nı, ayrıca üye oldukları sistemin üyelik sözleşmesini okumuş ve uymayı peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC