Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Yeni Zelanda'da Working Holiday


Yeni Zelanda'da Working Holiday

Yeni Zelanda Working Holiday Vizesi Genel Şartları

Working Holiday Vizesi; 18-30 yaş aralığında olan ve Yeni Zelanda'da 12 aya kadar iş deneyimi edinmek isteyen tüm gençlere uygundur. Bu vize size dilerseniz herhangi bir işte full time çalışabilme, 6 aylık bir süreyi geçmeyecek şekilde eğitim alabilme, kalan sürede de tatil yapabilme imkanı tanır. Önemli olan nokta, bir işverenin yanında en fazla 3 ay çalışabilmenizdir. Bu vizenin sahipleri çocuklarını vizelerine dahil edemezler. Eşleri kendilerine katılmak istiyorlarsa, kendi vizelerine başvurmak zorundadırlar.

Ülkeye vizeniz onaylandıktan sonra, 1 yıl boyunca girme hakkınız bulunmaktadır. Ancak giriş sırasında, vize koşullarına artık uygunluk durumunuz kalmamışsa ( örn. Yaşın artık 31 olması) ülkeye alınmama durumu olabilir. Ayrıca hesabınızda 7.000 NZ$ olduğunu ve kendi ülkenize bir dönüş biletini kanıtlamanız istenebilir.

12 Ay Yeni Zelanda'da Kalın

Çok girişli olan bu vizeyi, dilerseniz belli sürelerde Yeni Zelanda'da kalarak, belirli zamanlarda örneğin sınavlarınız için ülkenize dönerek, parçalı olarak da kullanabilirsiniz.

Belirli bir başvuru döneminin bulunmaması, eğitim hakkı tanıması, geçerlilik süresinin 12 ay olması Yeni Zelanda'nın Working Holiday programını, Amerika'nın Work & Travel' dan ayıran en önemli unsurlardır.

Yeni Zelanda Working Holiday vizesine sadece 1 defa başvurulabilmektedir. Daha önce vizeniz onaylanmış ama kullanmamış durumdaysanız bile yeniden vize alamazsınız.

Esnek Program Avantajları

Bir diğer önemli konu ise, Working Holiday başvurusu yapacak kişinin, USA Work & Travel' dan farklı olarak, bir işveren tarafından seçilmesinin vize başvurusunda zorunlu olmamasıdır. Başvuru sahibi dilerse, eğitim planı ile ülkesinden ayrılabilir, 6 aya kadar bir eğitim ile örneğin İngilizcesini tamamen akıcı hale getirebilir, Yeni Zelanda'daki eğitim kurumu aracılığı ile konaklama bulma ve iş yerleştirmesi ile ilgili hizmet alabilir. Diğer bir deyişle katılımcı, Working Holiday başvurusunda, konaklama, işveren gibi konuların detaylarını sunmasa da vize başvurusunu yapabilir. Bu tamamen başvuru sahibine bırakılmıştır.

Yeni Zelanda Working Holiday Başvuru Dönemi

Bu programın belirli bir başvuru tarihi yoktur. Gerekli şartları sağlayan tüm öğrenci ve mezunlar yılın istedikleri her zamanında başvuru yapabilirler. Türkiye için tanımlanmış yıllık 100 kişilik bir kontenjan sınırı vardır. İlk başvuran 100 kişi bu programdan yararlanabilir. Bu nedenle katılımcıların hızlı davranmaları tavsiye edilir, kota dolana kadar başvurmak mümkün olacaktır. 2020 - 2021 kotası halen açıktır.

Yeni Zelanda Working Holiday Programına katılım şartları

 • Başvurulan yılın kotasının o yıl için açık olması ( her yıl için 100 kişi),
 • Türk vatandaşı olmak
 • 18 – 29 yaş arası olmak,
 • En az 4 yıllık lisans program mezunu olmak,
 • Hesabında en az 7000 NZ$ karşılığı nakit para gösterebilmek,
 • Belirli bir düzeyde İngilizce dil bilgisi sahibi olmak ;
  • (IELTS) - General or Academic Module : Overall 4.5 minimum
  • TOEFL IBT : 32 minimum
  • Pearson Test of English Academic (PTE Academic) :  Overall 30
  • Cambridge English: First (FCE) for Schools Overall : 147
  • (OET) (Listening, Reading, Writing and Speaking) : Tüm bantlar= Grade C

Ayrıca İngilizce Eğitimini aşağıdaki üniversitelerde almış olan mezunlar, eğitimlerinin İngilizce verildiğini ispatlamaları şartı ile İngilizce dil yeterliliği şartını yerine getirmiş sayılırlar;

 1. Bilkent University, Ankara
 2. Çankaya University, Ankara
 3. Middle East Technical University (METU or ODTU), Ankara
 4. Bahçeşehir University, Istanbul
 5. Bogazici University, Istanbul
 6. Istanbul Şehir University
 7. Istanbul Bilgi University
 8. Istanbul Arel University
 9. Koç University, Istanbul
 10. Özyeğin University, Istanbul
 11. Sabancı University, Istanbul
 12. Yeditepe University, Istanbul
 13. Izmir Ekonomi University
 14. Izmir Institute of Technology (Izmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü or IYTE)
 15. Yasar University, Izmir

Yeni Zelanda Working Holiday Vize ücreti ve Başvuru Şekli

 

Yeni Zelanda Working Holiday vizesi başvurusu online olarak danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilir. Bu başvurunun vize ücreti 455 NZ$’ıdır. (Güncelleme: 17.11.2022)

Danışmanlık Paketi (Tek kişi yapılan başvurularda fiyat)

 400 USD

Danışmanlık Paketi (2 kişi birlikte yapılan başvurularda kişi başı fiyat)

 375 USD

Danışmanlık Paketi (3 Kişi ve Üzeri Gruplar için kişi başı Özel Fiyat)

 350 USD

Essential Hizmet Paketi (3 Kişi ve Üzeri Gruplar için kişi başı Özel Fiyat)

 885 USD

Basic Hizmet Paketi (3 Kişi ve Üzeri Gruplar için kişi başı Özel Fiyat)

 960 USD

Farmstay Hizmet Paketi (3 Kişi ve Üzeri Gruplar için kişi başı Özel Fiyat)

 1.300 USD
Değişik paketlerle bizden danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Seçenekleriniz aşağıdaki gibidir:

Vize Danışmanlığı (Katılımcının Programa Uygunluğu ve Program Hakkında Danışmanlık, Başvuru Dosyası Hazırlanması Konusunda Profesyonel Danışmanlık, Çevirilerin Yapılması ve Noter Tasdiklerin organizasyonu, Yeni Zelanda Büyükelçiliğine Working Holiday Vize Başvurusu, Dış İşleri Bakanlığına “Nota” Talebi Başvurusu, Vize Takibi ve Sonuçlandırılması, İsteğe Bağlı Ekonomik Uçak Bileti Rezervasyonlarının Yapılması ( Boğaziçi YED’e özel 40 kg bagaj hakkı bulunmaktadır),6 Aylık Dil Eğitimi, Şehir ve Okul Seçimi Hakkında Bilgi, Okul Kaydının Gerçekleştirilmesi, Kayıt Evraklarının, İsteğe Bağlı Aile Yanı / Yurt Konaklama ve Havaalanı Karşılama Ayarlanması )

400 USD

Essential NEW ZEALAND (Auckland) (Ayrıntılı Karşılama Sunumu, Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı, Vergi Numarası Kayıt (TFN),Banka Hesabının Açılması, Yeni Zelanda Mobil SIM Kartı, 12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri, 12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim, Koli muhafazası ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası )

885 USD

Basic NEW ZEALAND (Auckland) (Hostel'e havaalanı transferi, Kahvaltı dahil 2 gece konaklama, Ayrıntılı Karşılama Sunumu,Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı,Vergi Numarası Kayıt (TFN),Banka Hesabının Açılması,Yeni Zelanda Mobil SIM Kartı,12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri, 12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim,Koli muhafaza ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası

960 USD

Plus NEW ZEALAND (Auckland) (Pansiyona Havaalanı Transferi,7 Kahvaltı dahil gecelik pansiyon konaklama, Ayrıntılı Karşılama Sunumu, Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı, Vergi Numarası Kayıt (TFN), Banka Hesabının Açılması, Yeni Zelanda Mobil SIM Kartı,12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri,12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim, Koli muhafaza ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası

1.140 USD

Farmstay NEW ZEALAND (Auckland) (Hostel'e havaalanı transferi, Çiftliğe ön yerleştirme, Kahvaltı dahil 2 gece hostel konaklama, Ayrıntılı Karşılama Sunumu,Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı,Vergi Numarası Kayıt (TFN),Banka Hesabının Açılması,Yeni Zelanda Mobil SIM Kartı,12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri, 12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim,Koli muhafaza ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası

1.300 USD


İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB