Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Yeni Zelanda'da Working Holiday


Yeni Zelanda'da Working Holiday

Yeni Zelanda Working Holiday Başvuru Dönemi 2024

2024 yılı başvuru tarihi 29 Ağustos 2024'tür. Katılımcı adaylarının program açılma tarihinden en az 3 ay önce önce bizimle işlem başlatmalarını tavsiye etmekteyiz.
​Son 8 yıldır Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ara​cılığıyla "Working Holiday"  başvurusu yapan ve kotaya giren kişilerin %100'ü vize aldı. 

Yeni Zelanda Working Holiday Vizesi Genel Şartları

Working Holiday Vizesi; 18-30 yaş aralığında olan ve Yeni Zelanda'da 12 aya kadar iş deneyimi edinmek isteyen tümgençlere uygundur. Bu vize size dilerseniz herhangi bir işte full time çalışabilme, 6 aylık bir süreyi geçmeyecek şekilde eğitim alabilme, kalan sürede de tatil yapabilme imkanı tanır. Önemli olan nokta, bir işverenin yanında en fazla 3 ay çalışabilmenizdir. Bu vizenin sahipleri çocuklarını vizelerine dahil edemezler. Eşleri kendilerine katılmak istiyorlarsa, kendi vizelerine başvurmak zorundadırlar.

Ülkeye vizeniz onaylandıktan sonra, 1 yıl boyunca girme hakkınız bulunmaktadır. Ancak ülkeye giriş sırasında hesabınızda 7.000 NZ$ dengi bir paranın olduğunu   ve kendi ülkenize bir dönüş biletini kanıtlamanız istenebilir.

12 Ay Yeni Zelanda'da Kalın

Çok girişli olan bu vizeyi, dilerseniz belli sürelerde Yeni Zelanda'da kalarak, belirli zamanlarda örneğin sınavlarınız için ülkenize dönerek, parçalı olarak da kullanabilirsiniz.

 Lütfen detaylı bilgi almak ve / veya  kayıt işlemi başlatmak için  "doğum yılınız (gün/ay/yıl), mezuniyet durumunuz ve resmi İngilizce sınav sonucunuzu" belirterek, info@bogaziciedu.com adresinden ya da aşağıdaki "Bilgi İstek Formu" ve "WhatsApp" hattımızdan bize ulaşınız. 

Yeni Zelanda Working Holiday Programına katılım şartları

 • Başvurulan yılın kotasının o yıl için açık olması (her yıl için 100 kişi),
 • Türk vatandaşı olmak
 • 18 – 30 yaş arası olmak,
 • En az 4 yıllık lisans program mezunu olmak,
 • Hesabında en az 7000 NZ$ karşılığı nakit para gösterebilmek,
 • Belirli bir düzeyde İngilizce dil bilgisi sahibi olmak ;
  • (IELTS) - General or Academic Module : Overall 4.5 minimum
  • TOEFL IBT : 32 minimum
  • Pearson Test of English Academic (PTE Academic) :  Overall 30
  • Cambridge English: First (FCE) for Schools Overall : 147
  • (OET) (Listening, Reading, Writing and Speaking) : Tüm bantlar= Grade C

Ayrıca İngilizce Eğitimini aşağıdaki üniversitelerde almış olan mezunlar, eğitimlerinin İngilizce verildiğini ispatlamaları şartı ile İngilizce dil yeterliliği şartını yerine getirmiş sayılırlar;

 1. Bilkent University, Ankara
 2. Çankaya University, Ankara
 3. Middle East Technical University (METU or ODTU), Ankara
 4. Bahçeşehir University, Istanbul
 5. Bogazici University, Istanbul
 6. Istanbul Şehir University
 7. Istanbul Bilgi University
 8. Istanbul Arel University
 9. Koç University, Istanbul
 10. Özyeğin University, Istanbul
 11. Sabancı University, Istanbul
 12. Yeditepe University, Istanbul
 13. Izmir Ekonomi University
 14. Izmir Institute of Technology (Izmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü or IYTE)
 15. Yasar University, Izmir

Yeni Zelanda Working Holiday Fiyatları

29 Ağustos 2024 tarihinde yenilenecek olan 2024 Kotası için bize başvurabilirsiniz. Bu kotada seçilememe durumunda bir sonraki açılacak olan  kota  için başvurunuzu ücretsiz olarak tekrarlıyoruz.

2024 yılı Working Holiday başvurularında, Danışmanlık Paketi seçeneği ile işlem başlatabilirsiniz.

Vize Danışmanlık Paketi (Tek kişi yapılan başvurularda fiyat)

 800 USD

Vize Danışmanlık Paketi (2 kişi birlikte yapılan başvurularda kişi başı fiyat)

 760 USD

Vize Danışmanlık Paketi (3 Kişi ve Üzeri Gruplar için kişi başı Özel Fiyat)

 720 USD

Dil Okulu Hizmet Paketi 

 Sorunuz
 Değişik paketlerle bizden danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Seçenekleriniz aşağıdaki gibidir:
 Vize Danışmanlığı : Katılımcının Programa Uygunluğu ve Program Hakkında Danışmanlık, Başvuru Dosyası Hazırlanması Konusunda Profesyonel Danışmanlık, Çevirilerin Yapılması ve Noter Tasdiklerin organizasyonu, İsteğe bağlı Sigorta Temini, Yeni Zelanda Büyükelçiliğine Working Holiday Vize Başvurusu, Vize Takibi ve Sonuçlandırılması,
 Dil Okulu Hizmet Paketi : 6 Aylık Dil Eğitimi  için Şehir ve Okul Seçimi Hakkında Bilgi, Okul Kaydının Gerçekleştirilmesi, Kayıt Evraklarının, İsteğe Bağlı Ekonomik Uçak Bileti Rezervasyonlarının Yapılması, İsteğe Bağlı Aile Yanı / Yurt Konaklama ve Havaalanı Karşılama Ayarlanması.Yeni Zelanda Working Holiday vizesi ile USA WAT vizesi karşılaştırması

Bir diğer önemli konu ise, Yeni Zelanda Working Holiday başvurusu yapacak kişinin, USA Work & Travel' dan farklı olarak, bir işveren tarafından seçilmesinin vize başvurusunda zorunlu olmamasıdır.
Başvuru sahibi dilerse, eğitim planı ile ülkesinden ayrılabilir, 6 aya kadar bir eğitim ile örneğin İngilizcesini tamamen akıcı hale getirebilir, Yeni Zelanda'daki eğitim kurumu aracılığı ile konaklama bulma ve iş yerleştirmesi ile ilgili hizmet alabilir.
Diğer bir deyişle katılımcı, Working Holiday başvurusunda, konaklama, işveren gibi konuların detaylarını sunmasa da vize başvurusunu yapabilir. Bu tamamen başvuru sahibine bırakılmıştır.

USA Work and travel programında vize süresi en fazla 4 ay ile sınırlı iken, Yeni Zelanda Working Holiday vizesinin  6 aya kadar ülke içerisinde eğitim hakkı tanıması, vizenin geçerlilik süresinin 12 ay olması Yeni Zelanda'nın Working Holiday programını, Amerika'nın Work & Travel' dan ayıran en önemli unsurlardandır.  
Yeni Zelanda'nın Working Holiday vizesi onaylandıktan sonra bir yıl süresinden eksilmeden durabilir. Bu bir yıl içerisinde ne zaman Yeni Zelanda'ya giriş yapılırsa, bir yıllık vize süresi o gün süresinden eksilmeye başlar.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC