Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo

Malta Dil Okulları


Malta’da Eğitim

Malta, Gozo, Comino takımadalarından meydana gelen Malta, dil okulları açısından zengin bir ülkedir. Güney Avrupa’da Orta Akdeniz’de yer alan ülke Sicilya’nın güneyindeki adalar ülkesi olarak bilinmektedir. Dil okulları, ülkenin nüfusuna göre fazladır, yaklaşık olarak ülkede 50 adet dil okulu bulunmaktadır. Turistik geziler için ideal olması ve eğitim açısından bir hayli gelişmiş bir ülke olması, öğrencilerin Malta’da eğitim görmelerini etkileyen nedenler olarak görülmektedir.

Malta’da eğitim, diğer İngilizce konuşulan ülkelere göre daha ekonomiktir. Bunun farklı nedenleri olmakla birlikte başlıca nedeni; ülke nüfusuna göre dil okullarının fazla olması ve bu fazlalığın okullar arasında rekabete dönüşmesidir. Bunun haricinde ülke Avrupa sınırlarına yakın bir yerde olsa da yaşam koşulları Avrupa ülkelerine göre daha ekonomiktir. Bu da Malta’da eğitim almak için yeterli bir neden olarak öğrencilerin karşısına çıkıyor. 

Dil okulları, Malta devletinin denetimi altındadır, bu özellik sayesinde uluslararası öğrenciler burada yaşamlarını ve eğitimlerini sürdürürken herhangi bir olumsuz durumla veya haksızlıkla karşı karşıya kalmıyorlar. Birçok alternatif dil okulu ve programlara sahip olan Malta’da Her şeyin dahil olduğu 4-8-12-24 haftalık paket programlarla İngilizce öğrenmek oldukça kolaydır.

Türkiye’den Malta’da eğitim görmek için giden öğrencilerin sayısının fazla olması dikkat çekici bir detaydır. Ancak bu durum, Türklerin indirimlerden daha az faydalanmasına yol açmaktadır. Bu etkiye kapılmadan daha ekonomik rakamlarla eğitim almak isteyenler, kış aylarını bekleyebilirler. Zira Türk öğrenciler daha çok yaz aylarını tercih ettiklerinden dolayı kış aylarında da okullarının dolu olmasını isteyen eğitim kurumları çeşitli kampanyalar düzenleyerek daha uygun fiyatlarla dil eğitimi vermektedirler. Eğitim süresi boyunca; öğrencinin sınıfı, kalacağı yer ve diğer yaşam hakları en iyi şekilde sağlanmaktadır. Bu sayede öğrenciler Malta’da eğitim görürken haklarından mahrum kalmamanı da keyfini yaşayabilmektedirler.

Yaşam koşulları ve şehirler

Malta, arkeologların kazı ve yüzeysel çalışmaları neticesinde 1. Neolitik dönemden kaldığı tespit edilen bir ülkedir. Geçmişten günümüze kadar batı dünyasının ilgisini üzerine çekmeyi başaran ve sahip olduğu değerler yüzünden farklı medeniyetler tarafından işgal edilen bir ülkedir. Şövalyeler, Fransızlar ve İngilizler tarafından farklı dönemlerde yönetilen Maltalılar, bir dönem Osmanlı egemenliği altında kalmış, 1950’li yıllarda Milliyetçi Parti önderliğinde İngiliz sömürgesinden kurtulmak için büyük mücadeleler vererek sonunda bağımsızlığa kavuşmuştur. 1964 yılında bağımsızlığına kavuşan Malta, 1 Mayıs 2004 yılında Avrupa Birliği (AB) üyesi olmuş, aradan geçen 4 sene sonra 2008 yılında para birimini Euro olarak değiştirmiştir.

Zengin kültürel değerleri, kendine has mutfağı, turistik alanları, doğal güzellikleri ve diğer detaylar turizm dünyasının gözlerini Malta’ya dikmesini sağlayan etkilerdir. Bununla birlikte Malta’da yaşam denince, Akdeniz insanının sıcak yüzü akıllara geliyor. Bu durumu ülkeye gittiğinizde rahatlıkla sezebiliyorsunuz. İtalya’ya yakın mesafede bulunmasından dolayı kültüründe İtalyan kültürüne de yer veren Malta, mutfak açısından uluslararası bir zenginliğe sahiptir. Arap, İngiliz, İspanyol ve İtalyan mutfaklarından sunulan lezzetler, Malta’da eğitim gören öğrenciler ve turistler tarafından tercih edilmektedir.

Neden Malta’da dil eğitimi?

İngilizce dil kursları bakımından zengin olan Malta, sıcak iklimi ile her insanın tercih edebileceği bir Akdeniz ülkesidir. Malta’da eğitim almak için birçok neden sıralamak mümkündür. Kolay yaşamı, modern hayat şartları, ulaşımın rahatlığı ve ekonomisinin gayet makul düzeyde olması gibi pek çok neden, turistik gezilerde olduğu gibi eğitim aşamasında da Malta’nın tercih edilmesi için önemli sayılacak nedenlerdir. Maddelerle “neden Malta’da eğitim?” sorularına cevap vermeye çalışalım.

Vize kolaylığı: Çoğu ülkede öğrenci vizesi almak bazen imkansız olabiliyor fakat Malta bu yönüyle en rahat vize alınacak ülkelerden biridir. Konsolosluk tarafından akredite edilmiş bir dil okulu tercihinde bulunduysanız, vize almanız çok kolay hale gelecektir, Shengen vizesi almanın zorluğu öğrenciler için geçerli değil ve daha da önemlisi yeşil pasaport sahibi olanlar çok daha rahat bir şekilde Malta öğrenci vizesi alabiliyorlar.

Türkiye’ye yakın olması: Malta, konum olarak Türkiye’ye yakın bir noktada yer almaktadır. Uçak ile 2,5 saatlik süren bir yolculuk sonrası ülkeye ulaşılabiliyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın her günü Türk Hava Yolları (THY) Malta seferleri düzenlenmektedir. Zamanlamayı doğru ayarlandığında indirimli uçak bileti satın alınabilir.

İklim şartları: Eğitim için gidilen herhangi bir ülkede en çok dikkat edilen detaylardan biri iklim şartlarıdır. Havanın çok soğuk olduğu yerlerde de aksi olan yerlerde de eğitim almak veya yaşamak zor olabilir. Malta, Akdeniz iklimine sahip, yılın neredeyse 365 günü ılıman bir iklime sahiptir. Bu özelliği, Malta’da eğitim gören öğrenciler için çok avantajlı yönleri beraberinde getiriyor.

Kültürel etkiler: Türk kültürüne yakınlığı ile dikkat çeken Malta; Arap, İtalyan ve İngiliz kültürü ile öne çıkıyor. Fakat Akdeniz üzerinde olması kültürel bakımdan Türklere yakın bir kültüre sahip olmasını etkiliyor. Malta dil okulları ile İngilizce eğitimi alan öğrenciler, yakın kültüre sahip bir ülkede daha rahat kalabilirler.

İngilizcenin kullanımı: Resmi dili Maltaca olan ülke, uzun dönemler İngiliz sömürgesi altında kaldığı için yerli halkın ikinci anadili İngilizcedir. Malta dil okulları ile İngilizce öğrenmek için irtibat kuran bir öğrenci, eğitime başladığı andan itibaren sosyal hayatta İngilizceyi konuşmak durumunda kalıyor. Bu da daha kısa sürede pratik konuşma yeteneğinin gelişmesini sağlıyor.

Etnik kökenler: Malta, turistik bir ülke olması sebebi ile her dönem dışarıdan gelen insanlarla dolup taşıyor. Burada eğitim gören öğrenciler ülkenin bu özelliği sayesinde yabancılık çekmiyorlar veya daha farklı etnik kökenlerle kaynaşarak kültürel anlamda kendilerini geliştirme fırsatı elde ediyorlar.

Yaz ayları ve su sporları: Akdeniz üzerinde yer alan Malta’da yaz ayları oldukça hareketli ve eğlencelidir. Deniz, kum ve güneşi sevenler burada eğitim alırken aynı zamanda eğlencenin de zirvesine çıkma fırsatı elde ediyorlar. Tabi ki tüm bu aktiviteleri yaparken İngilizce dilini geliştirmek de basit bir hale geliyor.

Ulaşım: Şehir içi ulaşımında büyük adımların atıldığı Malta’da her yere kolaylıkla ulaşılabiliyor. Ülkenin dört bir yanında toplu taşıma araçlarının bulunması ve konforlu araçlara sahip olması öğrenciler açısından sevindirici bir gelişme olarak değerlendirilmektedir. 

Kentlerde ulaşım

Bir ülkeye herhangi bir amaçla gidildiğinde ilk dikkat çeken detay ülkenin ulaşımı ve kentler arasındaki trafiğidir. Malta, bu anlamda gelişmiş bir ülke olarak öne çıkıyor. Otobüs ulaşımı, sabahın 5,30’da başlayarak 23,30’a kadar devam ediyor. Bu da herhangi bir saatte kolaylıkla seyahat etme fırsatı sağlıyor. Tabi topu taşıma aracı olarak sadece otobüsün bulunması bir anlamda zor gelebilir ama konforlu ve gayet hızlı olmaları bu aksi özelliğin üstesinden kolaylıkla geliyor.

Malta’da araba kiralama, bisiklet kiralama veya taksi seçenekleri de halk ve turistler tarafından tercih edilen araçlardır. Öğrenciler genellikle şehir merkezine yakın yerlerde eğitim gördükleri için daha çok toplu taşıma araçlarını tercih ederler. Tabi ülke hakkında biraz daha bilgi sahibi olanlar, ekonomik olması açısından bisiklet kiralama yöntemini de kullanabiliyorlar. 

Malta’daki Kurs Tipleri Nelerdir?

Genel İngilizce Kursu

Malta dil okulları, hizmet alanlarında geniş yelpazeye sahip eğitim kurumlardır. Öğrencilerin istedikleri seviyede İngilizce öğrenmelerini kolaylaştıran dil okulları, genel İngilizce kursu ile dilin alt yapısını öğrenme, belagat, dilbilgisi, kelime yapısı gibi temel eğitimleri sunulmaktadır. Bu program tipi öğrencinin kendi belirleyeceği zaman dilimine yayılarak verilmektedir. Günlük 4 saat olmak üzere haftalık 20 ders saatine bölünen genel İngilizce kursunda; konuşma (speaking), okuma (reading), yazma (writing), ve dinleme (listening) eğitimleri verilmektedir. İngilizce seviyesi az olan veya hiç olmayanlar genel İngilizce eğitim programından yararlanabilmektedirler.

Yoğun İngilizce Kursu

İngilizceyi kısa sürede öğrenmek isteyen kişilerin başvurdukları eğitim programı yoğun İngilizce kursudur. Bu kurstaki amaç; hızlandırılmış derslerle öğrencilerin en kısa sürede dil öğrenmelerini sağlamaktır. Haftalık toplam 30 ders saati olarak sunulan eğitim, günlük 4,5 saat olarak verilmektedir. 12’den fazla olmayacak şekilde gruplar halinde verilen yoğun İngilizce kursu; günlük konuşma İngilizcesini akıcı konuşmayı geliştirmeye dayalı, dinleme ve temel dilbilgisi becerileri gibi eğitim derslerinden oluşmaktadır. Eğitim programını yetersiz bulan öğrenciler için ek özel ders programları hazırlanarak eğitimlerine destek verilmektedir.

Birebir İngilizce Kursu

Haftalık 10-20 ders arasında düzenlenen birebir İngilizce kursu, kalabalık ortamı sevmeyen öğrenciler için hazırlanmış bir eğitim programıdır. Tamamen öğrenciye yönelik verilen bu eğitim programında; öğrencinin eksikleri temel alınarak dersler verilmektedir. Esnek ve tamamen kişisel olan birebir İngilizce kursu, öğrencinin isteğine bağlı olarak haftalık 40 derse kadar verilebilmektedir. Temel İngilizce, konuşma becerisi, gramer, dilbilgisi, kelime ezberleme gibi pek çok ders konusunu içeren program sayesinde öğrenci çok daha kısa sürede İngilizce öğrenerek kendini geliştirebilmektedir. 

İş İngilizcesi

Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler, çok kapsamlı programlar arasında yer alan iş İngilizcesi eğitim programına da katılabilirler. Ders öğretmeni ile görüşüldükten sonra işinize bağlı özel bir program hazırlanarak eğitim süreci başlamaktadır. Eğitim programındakiamaç; kişinin iş hayatında hitabetinin güçlü olmasını sağlamak, mesleki alanı ile ilgili incelikleri öğrenmek ve ikna etme gücünün arttırılmasını sağlamak gibi derslerle iş İngilizcesinin en net şekilde öğrenilmesini sağlamaktır. Kısa sürede İngilizce öğrenmek için tercih edebileceğiniz iş İngilizcesi ile kariyerinizde bir basamak daha yükseleceksiniz.

IELTS, TOEFL, Cambridge sınavları Hazırlık Kursları

Uluslararası alanda çalışmak için bazı sertifikalar istenmektedir. Özellikle de devlet kurumlarında bu belge ve sertifikalar olmadan çalışmak mümkün değildir. IELTS, TOEFL ve Cambridge sınavları olarak adlandırılan bu sınavlardan başarılı bir şekilde geçmek için Malta dil okulları hizmetleri sunulmaktadır. Eğitim programında sınavlar temel baz alınarak; test, pratik konuşma, soru cevap hazırlıkları gibi pek çok ders verilmektedir. Kısa sürede sınava hazırlanarak başarılı bir şekilde geçmek isteyenlerin tercih ettikleri bu programlar, 45 dakikalık derslerden oluşup haftalık 15 ders şeklinde verilmektedir. Başlangıç ile uzmanlık seviyelerinde olanların katılabilecekleri kurslar, tüm sene boyunca dil okullarının hizmetlerinde yer almaktadır.

Akademik yıl İngilizce kursları

Malta dil okullarında verilen eğitim programlarından biri olan Akademik yıl İngilizcekursları, İngilizce konuşulan bir ülkede çalışmak, üniversite okumak veya kariyer yapmak isteyenlerin katıldıkları eğitim programıdır. İngilizce seviyesinin belirgin bir şekilde ilerlemesini sağlayan eğitim programı kurs koordinatörlerinden bir öğretmen eşliğinde öğrencilerin İngilizceyi kullanımlarını iyileştirme ve geliştirme temeli üzerinde verilmektedir. Kısa sürede İngilizceyi çok daha net konuşmak isteyenlerin tercih ettikleri eğitim programında yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

18 yaş altı yaz kampı kursları

Haziran – Temmuz – Ağustos ayları arasında başlayan 18 yaş altı kamp kursları ile gelişme çağında olan çocukların İngilizceyi net şekilde öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Minimum 1 haftalık eğitim alınabilen kurslar, 10 kişilik sınıflarda, haftalık 20-30 ders şeklinde verilmektedir. Eğitim süresi boyunca düzenlenen kamplar, etkinlikler ve aktiviteler sayesinde çocukların dil öğrenimi daha kolay hale gelmektedir. Dil oyunları, video, kaset, ikili çalışma ve grup çalışması dergi gibi araçlar kullanılarak çocukların İngilizceyi daha çok sevmeleri sağlanmaktadır. Sinema, yelkencilik, atçılık, boat trip gibi aktivitelerle desteklenen eğitim programı ile İngilizce seviyesi küçük yaşlarda yükselmektedir. 

Malta'nın Popüler Lokasyonları?

Valetta

Malta’nın başkenti Valetta, 92,000 nüfusa sahip bir şehirdir. Şehrin geçmiş dönemi ve geçmiş döneminden günümüze getirdiği alanları hayli dikkat çekicidir. Adını kurucusu büyük Üstat şövalye Saint Jean de la Valette’den alan şehir, surlarla çevrili yapısı ile dikkat çekicidir. 10 yılda tamamlanan surların sadece Elmo Kalesi’ndeki duvarı 6 ayda tamamlanmıştır. Surların yapılış amacı Maltalıları korumak ve kollamak olduğu için Maltalılar içinönemli bir yerdir.

Dünya turizminde önemli bir yere sahip olan Valetta, surları ve diğer güzellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Malta’da eğitim gören öğrenciler ve turistlerin sıklıkla ziyaret ettikleri şehir, ızgara biçiminde kurulduğu için oldukça temiz ve ferah ortamlara sahiptir. Yıllarca pek çok medeniyete ev sahipliği yaparak günümüze gelmeyi başaran Valetta, Malta’da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Malta dil okulları bakımından en zengin şehirdir.

Cottonera

Malta’nın önemli bir diğer şehri Cottonera’dır. Birbirine komşu 3 şehirden meydana gelen kent, Cospicua, Vittoriosa ve Senglea şehirlerinden meydana gelmektedir. Bu şehirlerin en büyüğü Senglea’dır. Turistik açıdan, doğal güzellikler bakımından, kültürel açıdan ve eğitim açısından hayli seçkin bir şehir olması dikkat çekici olmasını etkilemektedir. Malta’da dil eğitimi alan öğrencilerin yoğunlukta tercih ettikleri bir şehir olması cazibesinin daha da artmasını etkilemektedir.

Malta dil okulları açısından zengin bir şehir olması, burada uluslararası öğrencilerin yoğunlukta olmasını sağlamaktadır. Bu yönüyle olduğu kadar sahip olduğu mimari eserlerle de incelenmeye değer bir şehir topluluğu olan Cottonera şehri, Malta’da mutlaka gidilmesi gereken şehirlerdendir.

Gozo Adası

Malta Adası’nın kuzeybatısında, Sicilya’nın güneyinde yer alan Gozo Adası Malta Cumhuriyetinin en büyük ikinci adasıdır. Tarihi boyunca birçok medeniyete beşiklik ederek günümüze gelen ada, Malta şehirlerine kıyasen daha sakin ve kırsal bir adadır. Tarih boyunca; Sicilyalılar, Fenikeliler, Fransız ve Arapların adaya yerleşmesiyle ada nüfusu artmış, 1551 yılında Osmanlı kuşatması döneminde ada nüfusunun çoğunluğu ölmüş, geri kalan büyük kısım ise adadan göç ederek başka yerlere gitmiştir. Bu durum, Gozo Adası’nın nüfusunun kısa sürede çok alt seviyelere inmesine neden olmuştur. Osmanlıların etkisini yitirmesinden sonra yeniden nüfusu artan ada, II. Dünya savaşı sırasında büyük hasarlar almıştır.

Günümüzde turistik bir destinasyon olarak turistlerin ziyaret ettikleri bir adaya dönüşen Gozo Adası, Malta dil okullarında eğitim gören öğrencilerin de uğradıkları güzel bir yerdir. Sahip olduğu manzarası, doğanın harika görünümleri ve sıcak insanları sayesinde, ada her geçen gün popülaritesini arttırmayı başarmaktadır.

Malta Öğrenci Vizesi

Malta’da eğitim almak isteyen öğrencilerin vize almaları gerekiyor. Malta öğrenci vizesi almak için belli bazı şartları yerine getirmeniz ve istenen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekiyor. Vize alımında istenen belgeler ve şartlar aşağıdaki gibidir.

Pasaport:

Vize almak için başvuru yaptığınızda giriş tarihinizden sonra en az 3 ay geçerli olan pasaport istenmektedir. Varsa eski pasaportunuzu götürmenizde fayda vardır. Eski ve yeni pasaportların dolu olan sayfalarının fotokopisi ve nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi istenmektedir.

Vize için istenen belgeler:

  • 3.5 cm x 4.5cm ebadında 2 adet vesikalık fotoğraf (biyometrik fotoğraf),
  • Son mezun olduğunuz okula ait diploma,
  • Öğrenciliğiniz devam ediyorsa, okula devam belgesi,
  • Malta’da kalacağınız süre içinde masraflarınızı karşılayabileceğinize dair belge,
  • Malta’da kaldığınız süre içinde masraflarınızı karşılayacak kişiden alınmış noter tasdikli belge,
  • Çalışanların son 3 aya ait maaş bordrosu,
  • Daha önce İngilizce için gittiğiniz bir kurs varsa kurstan aldığınız belge, sertifika,
  • Seyahatinizin süresini kapsayan +15 günlük teminat bedeli,
  • 18 yaş altı öğrenciler için; vukuatlı nüfus kayıt örneği ve anne babadan noter onaylı muvafakatname, anne-babanın nüfuz cüdanı fotokopileri.

Okullar

Malta'daki tüm dil okullarını incelemek için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
IELS

1985 yılında hizmete başlayan IELS Malta dil okulu ülkenin en seçkin dil okullarından biridir. Sunduğu olanaklar ve öğrenci hakları sayesinde öğrencilerin kısa sürede İngilizce öğrenmelerini sağlayan dil okulu, LaL Malta Dil Okulu olarak da bilinmektedir. Okul, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olup ALTO (Association of Language Travel Organisations), FIYTO (Federation of International Youth Travel Organisations), WYSET (World Youth Student & Educational Travel) ve FELTOM( Federation of English Language Teaching Organisations Malta üyesi bir eğitim kurumudur. Öğrencilerin eğitimlerinden konaklama ihtiyaçlarına varıncaya kadar her alanda yardımcı olan ve öğrencilere eğitim desteği veren okul, Malta’nın en seçkin dil okuludur.

IELS Malta dil okulu; öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılamak adına farklı alternatifler sunmaktadır. Aile yanı konaklama, stüdyo daire konaklaması, 4 yıldızlı Rocca Nettuno, 4 yıldızlı Waterfront, 3 yıldızlı Bay View ve 5 yıldızlı The Palace gibi farklı konaklama seçenekleri bulunması, öğrencilerin istedikleri gibi bir yerde kalmalarını sağlamaktadır. Hizmet kalitesi ve eğitimde sunduğu başarılı çalışmalar sayesinde her yıl binlerce uluslararası öğrencinin tercih ettiği okullar arasına girmeyi başaran IELS Malta dil okulu, her yaştan öğrencinin İngilizce öğrenmesi için program sunmaktadır. Kalabalık olmayan sınıfları, eğitim süresince sunduğu teknik araçlar ve dil öğrenimine katkıda bulunacak aktivitelerle donatılan dil okulunda; Genel ingilizce, yoğun ingilizce, iş ingilizcesi, Cambridge, IELTS sınav hazırlık programları, Celta/Delta öğretmen programları ve 50 yaş üstü öğrenciler için özel programlar gibi çok seçenekli eğitimler sunulmaktadır. Malta dil okulları ile başarıyı elde etmek isteyenlerin tercihi IELS ile kazanan siz olacaksınız.

BELS

Malta’da dil eğitimi görmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri dil okullarından biri olan BELS, sahip olduğu merkezi konumu ile öğrencilerin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılamalarına yardımcı olmaktadır. 1997 yılında kurulan BELS Malta, tamamen akredite edilmiş butik bir İngilizce dil okuludur. Okul, St. Paul’s Koyu’nun merkezinde yer almakta olup sınıfları teknolojinin son ürünleriyle donatılmıştır. Bilgisayarlı 8 adet havalandırmalı sınıftan oluşan okulun tüm sınıflarında öğrencinin rahat edebileceği koltuklara yer verilmiş olup eğitime destek olacak araç ve gereçler bulunmaktadır.

Malta dil okulları arasında en çok tercih edilen BELS, konaklama hizmetleriyle öğrencilerinin yer sıkıntısı yaşamaması adına başarılı çalışmalara imza atmış bir eğitim kuruluşudur. Malta Uluslararası Havaalanı 30 dakika, Bugibba’ya 10 dakika yürüyüş mesafesi, Valletta’ya otobüsle 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Konutta konaklama, evde konaklama ve paylaşımlı dairelerde öğrencilerini ağırlayan BELS, eğitimde kaliteye önem veren misyonu ile hareket ederek beklentilerin çok daha ötesinde hizmet sunma anlayışına sahiptir.

S.S.S

1- Malta’da yaşam hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Tarihi bakımdan bir hayli uzun dönemlere sahip olan Malta, 2004 yılında Avrupa Birliği (AB) üyesi olmuş ve o günden sonra daha modern hayat şartlarına sahip olmayı başarmıştır. Akdeniz kültürünün hakim olduğu ülkede, kozmopolit bir yaşam bulunmaktadır.

2- Malta dil okulları fiyatları pahalı mı?

Diğer ülkelerdeki dil okullarına göre daha uygun fiyatlara sahip olan Malta dil okulları, tercih edilecek sezona göre de fiyatları değişmektedir. Kış aylarında giden öğrenciler daha uygun fiyatlarla eğitim alabilmektedir.

3- Malta’da ulaşım nasıldır?

Toplu taşıma araçları olarak genelde otobüs tercih edilmektedir. Ancak bunun yanında bisiklet kiralama veya araba kiralama gibi ek seçenekler de bulunmaktadır.

4- Malta’da hayat şartları pahalı mı?

Malta, yüzölçümü bakımından küçük denebilecek bir ülkedir. Bu da hayat pahalılığının daha az olmasında büyük bir etkiye sahiptir.

5- Malta öğrenci vizesi ücretleri ne kadardır?

Vize ücretleri genellikle öğrencinin ne kadar süre kalacağına göre değişiklik göstermektedir. Pasaport ücreti belli düzeyde olsa da teminat bedeli genelde 30,000 Euro dolaylarındadır. 

İlgili Diğer Sayfalar


Malta Dil Okullarımız

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC