Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Malta'da Dil Eğitimi Kimler İçin Uygundur?


Malta, en kolay vize veren Avrupa Birligi ülkesidir. Vize konusunda sikinti yasamak istemeyenlerin birinci tercihi olmalidir. Normal sartlarda Malta vizesi 5-7 is günü içerisinde sonuçlanmaktadir. Üstelik Türkiye’de kayitli ögrenci iseniz, 25 yasina kadar vize ve pasaport harci muafiyetiniz bulunmaktadir. Yaz tatilini bosa geçirmek yerine yurtdisinda egitim alarak degerlendirmek isteyen ancak bu defa da tüm yaz tatilinin okula gitmesinden dolayi ziyan olmasi arasinda kalanlar; Malta tam size gör
Malta'da Dil Eğitimi Kimler İçin Uygundur?

Malta, en kolay vize veren Avrupa Birliği ülkesidir. Vize konusunda sıkıntı yaşamak istemeyenlerin birinci tercihi olmalıdır. Normal şartlarda Malta vizesi 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Üstelik Türkiye’de kayıtlı öğrenci iseniz, 25 yaşına kadar vize ve pasaport harcı muafiyetiniz bulunmaktadır. Yaz tatilini boşa geçirmek yerine yurtdışında eğitim alarak değerlendirmek isteyen ancak bu defa da tüm yaz tatilinin okula gitmesinden dolayı ziyan olması arasında kalanlar; Malta tam size göre! Özellikle yaz tatili döneminde hem dil eğitimi hem de yaz tatilini tek maliyetle çıkarmak, aynı zamanda deniz ve güneşli bir tatil imkânını kaçırmadan İngilizcelerini ilerletmek isteyenler için Malta idealdir. Aynı nedenle her yıl tüm Avrupa’dan Malta'ya genç öğrenciler akın etmektedirler.

Malta'da Dil Eğitimi Kimler İçin Uygundur?

Kayıt zamanı için en uygun zaman,
Mart ayından itibarendir. Yaz dönemine göre durgun dönemde eğitiminize başlamanız halinde, Haziran - Temmuz’da zor kısmı atlatmış ve pratiğe ihtiyacınız olan döneme yetişmiş olursunuz. Yaz döneminde özellikle İskandinav ülkelerinden
İngilizce konuşma pratiği yapmak gibi sizinle ortak gayesi olan birçok öğrencinin geldiğini göreceksiniz. Bu sayede de hem İngilizce pratiğinizi, hem tatilinizi yapabilirsiniz. Soğuktan hoşlanmayan, dil öğrendiği yerde deniz, kum, güneş, bol bol parti ve gece hayatı olmasını isteyen ancak bunlar için çok büyük bütçeler ayırmak istemeyenler; Malta sizin ülkeniz.

Malta'daki dil okullarının kalitesi de sorgulanan önemli bir konudur. Okulların ciddi bir bölümü Amerika, İngiltere, Kanada dil okullarının Malta şubesi olarak açılmışlardır ve dil eğitimini İngiliz, Amerikalı, Kanadalı hocalar vermektedir. Bu nedenle Malta’da dil eğitimi kalitesi ve müfredat içeriği bakımından İngiltere/Amerika ve Kanada ile kıyaslandığında dezavantaj oluşturmaz. Buna karşılık ülkemize sadece 3 saat uzaklıkta bulunmasından dolayı sadece uçak bileti fiyat farkları ile cebinizde 400 USD – 800 USD arası bir para kalacaktır.

Ayrıca, en yakın rakibi olan İngiltere’ye göre yarı fiyata mal edilebildiğinden, elinizdeki Schengen vizesinin sağladığı imkanları değerlendirmek isterseniz, diğer Schengen vizesi ülkeleri olan mesela; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’a gidebilirsiniz. Yani tek ülke ile sınırlı kalmak istemeyenler, aynı vize ile küçük maliyetlere farklı ülkelere de seyahat etmek isteyenler Malta’yı seçmelidir. (Örneğin 1 ay öncesinden almak koşulu ile İtalya’ya 40 Euro’ya gidiş – dönüş uçak bileti alabilirsiniz.) Hatta okulların liste fiyatı üzerinden bir de acente indirimi alındığında Malta diğer ülkelerden çok daha hesaplı olmaktadır.

Malta’da butik okullarda, hem kendisinin hem de çocuğunun İngilizce eğitim almasını isteyen, her yaştan anne – babalar için de kurslar bulunmaktadır. Başka ülkelerde bulunmayan bu imkân, birçok okulun yurt binası ve kendilerine özel konaklama çözümleri bulunmasından dolayı bir tatil atmosferinde keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunmaktadır.

Malta’da aylık cep harçlığı konusu, harcama alışkanlıklarına bağlı, kişiden kişiye çok değişken bir konu olduğundan haftalık ortalama 80-120 Euro arası fikir vermesi açısından bir rakamdır ve daha az ya da daha fazla harcamak sizin elinizdedir.

Sonuç olarak Malta’da dil eğitimi, öncelikle eğitimin kalitesinin yüksek, suç oranının düşük, denizinin güzel, gezilecek yerlerinin bol, yeme – içme (alkollü/alkolsüz içecek dahil) fiyatlarının ucuz, yaşamsal masraf tutarlarının ise zorlayıcı olmamasını tercih edenler için uygundur.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC