Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İNGİLİZCE KONUŞULAN BİR ÜLKE OLARAK MALTA


İNGİLİZCE KONUŞULAN BİR ÜLKE OLARAK MALTA

İNGİLİZCE KONUŞULAN BİR ÜLKE OLARAK MALTA

Malta Adaları, Akdeniz'in kalbinde güzel bir konuma sahiptir. Avrupa ve Afrika arasında yer alan Malta Takımadalarının iki resmi dili vardır: Malta ve İngilizce.

Yerliler Malta dilinde iletişim kurarken, % 88'i İngilizce de konuşuyor. İngilizce okullarda erken yaşlardan itibaren öğretilir ve ebeveynler çocuklarını İngilizce iletişim kurmaya teşvik eder.

1936'da Maltaca ve İngilizce, Malta'nın iki resmi dili olarak ilan edildi. Bu nedenle, İngilizce ülkenin diğer tek resmi dilidir. Bu nedenle Malta, Akdeniz'de İngilizce konuşan tek ülkedir. Malta ile ilgili bazı ilginç gerçekler şunlardır:

Malta ile ilgili bazı ilginç gerçekler şunlardır:

  • Malta nüfusunun büyük bir çoğunluğu İngilizce okumayı tercih etmektedir;
  • İngilizce ve Maltaca yazılmış gazeteler eşit sayıda yayınlanır;
  • Malta'yı seçen turistlerin yaklaşık% 20'si bunu yapıyor çünkü İngilizce yaygın olarak konuşuluyor;
  • İngilizce dil okulları her yıl Malta'ya 80.000 uluslararası öğrenci çekmektedir.

Malta, bu süreçte eğlenirken İngilizce öğrenmek için en iyi yerdir. Hevesli öğrenciler, Malta'da okurken güzel kumsalların, gece kulüplerinin, miras alanlarının, kültürel cazibe merkezlerinin ve uluslararası bir deneyimin tadını çıkarabilirler. Ada, yüksek kaliteli “Yabancı Dil Okulları” sunmaktadır ve belirli amaçlar için özel programlar sunmaktadır. İş İngilizcesi, çalışanlar için önemli bir programdır. Genellikle dil öğrenme süreci adanın etrafındaki çeşitli etkinliklerle birleştirilir. Bu, Malta Adalarını öğrenirken öğrencilerin öğrenme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Malta, Avrupalı ​​öğrenciler için çok popülerdir ve bir eğitim yeri olarak ünü diğer ülkelerde hızla artmaktadır. Japonya ve Rusya'dan giderek daha fazla öğrenci, Malta'da İngilizce okuyan diğer uluslararası öğrencilere katılıyor. Malta'da İngilizce öğrenmenin en iyi yanı, ne zaman ve kiminle olursa olsun öğrendiklerinizi her zaman uygulayabilmenizdir. Bu, Malta'da unutulmaz bir tatili bir İngilizce dil kursuyla birleştirmek için bir fırsattır.

Malta, İngilizce konuşulan bir ülke olduğu için, turistler adayı daha erişilebilir ve dolaşmanın daha kolay olduğunu düşünüyor. Maltalılar, özellikle İngilizce, İtalyanca veya Fransızca konuşabildikleri için çok misafirperverler. Malta ve Gozo'ya gelen tüm ziyaretçilere uluslararası bir deneyim sunuyorlar.

Farklı türde bir tatil yapmak ama yine de bir tatilin güneş ve deniz unsurlarının tadını çıkarmak istiyorsanız, Malta sizin için ideal seçimdir. Arkadaşlarınız ve ailenizle unutulmaz bir tatil yaratabileceğiniz, İngilizce dil kursunu tatilinizle birleştirebileceğiniz veya sadece Malta kültürünü deneyimleyebileceğiniz yer burası.

MALTADA GEZİLECEK  GÖRÜLECEK TARİHİ MEKANLAR

Malta Adalarında, ziyaret ettiğiniz yer ne olursa olsun tarihle çevrilisiniz. Valletta ve Mdina'nın güzel sokaklarında yürürken, megalitik tapınakları, kaleleri, kiliseleri, müzeleri veya yer altı mezarlıklarını ziyaret ederken Malta'nın zengin tarihini deneyimleyebilirsiniz.

Başkent Valletta'da, her zaman Malta'nın tarihini keşfetmenin bir yolunu bulacaksınız. Örneğin Ulusal Arkeoloji Müzesi turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir ve olağanüstü bir tarih öncesi eser koleksiyonuna sahiptir. Valletta'yı keşfederken, St. John's Co-Cathedral'i ziyaret etmelisiniz. 16. yüzyılda inşa edilmiştir ve iç dekorasyonu dikkat çekicidir. Katedralin içinde, ünlü İtalyan ressam Caravaggio'nun tek imzalı resmi olan "Vaftizci Yahya'nın Ötesi" tablosunu bulacaksınız.

Tarihi seviyorsanız ve Malta'nın II. Dünya Savaşı sırasındaki deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Savaş Müzesi'nde Malta'yı ziyaret edebilirsiniz. Malta'nın Üç Şehrinden biri olan Vittoriosa şehrinde bulunmaktadır. Müzeler, ziyaretçilere bu dönemde Malta'nın nasıl işlediğini ve yerel halkın deneyimlerini daha iyi anlıyor. Bir yeraltı bomba sığınağını ziyaret etme fırsatı da var.

Mdina ve Rabat'a yapılacak birleşik ziyaret kesinlikle tatil programınızın bir parçası olmalıdır. Güzel Mdina şehrinde, Orta Çağ ve Barok mimarisine hayran kalabilir, St. Paul Katedrali'ni ziyaret edebilir ve kentin burçlarından Malta'nın en güzel panoramasını izleyebilirsiniz. Eski Rabat'ın dar sokakları, kilise kilisesi St. Paul ve St. Agatha'nın Yeraltı Mezarları ziyareti, günü sonlandırmanın ideal yolu olacaktır. Ancak ondan önce, biraz geleneksel "pastizzi" yemenin tadını çıkarmayı unutmayın.

Tarih öncesi döneme daha çok ilgi duyuyorsanız, Malta ve Gozo'nun bazı tapınaklarını ziyaret edebileceğinizi bilmekten mutluluk duyacaksınız. Bunlar arasında Qrendi'de bulunan Hagar Qim Tapınağı da var. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde ve Malta'nın Megalitik tapınaklarından biridir. Tapınaklar MÖ 3600 ile MÖ 3200 arasına kadar uzanmaktadır. Çevresindeki manzara izolasyonuyla etkileyicidir ve Mnajdra adlı başka bir ilginç tapınak alanına yakın olacaksınız.

Ziyaret edilecek bir diğer eşsiz anıt, Paola'da bulunan Hypogeum'dur. Yeraltı yapısı MÖ 3300-3000 yılları arasına dayanır ve dünyada bilinen tek tarih öncesi yeraltı tapınağıdır. Kazara 1902'de keşfedildi ve turistler artık bir tanıtım sergisinden sonra salonları ve odaları ziyaret edebilir.

Malta'nın tarihiyle ilgili keşfedilecek çok daha fazla şey var ve o gün için hangi aktiviteyi seçerseniz seçin, Malta Adaları hakkında yeni bir şeyler öğrenmeye devam edeceksiniz. Malta'dayken seçimlerinizin sınırsız olduğunu unutmayın.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC