Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

MALTA’NIN AZ BİLİNEN DİĞER YÜZÜ: GOZO VE COMINO'YA GÜNLÜK GEZİ


MALTA’NIN AZ BİLİNEN DİĞER YÜZÜ: GOZO VE COMINO'YA GÜNLÜK GEZİ

MALTA’NIN AZ BİLİNEN DİĞER YÜZÜ: GOZO VE COMINO'YA GÜNLÜK GEZİ

Gozo ve Comino kardeş adaları, Malta'dayken ziyaret edilebilecek muhteşem yerlerdir. Bu adalardan birine ister bütün bir günü ister yarım günü ayırmak isteyin, burada bulunan güzel manzaraya aşık olacaksınız.

Gozo, kırsal kesimde bulunan Barok kiliseleri ve eski çiftlik evleri ile ünlüdür. Akdeniz'in en iyi dalış sitelerinden biridir ve keşfedilmeyi beklemektedir. Bu nedenle, huzurlu ve dinlendirici bir günü dört gözle bekliyorsanız, Gozo ziyaret edilecek yerdir. Adanın muhteşem sahil şeridinden ve güzel kırmızı kumlu plajlarından etkileneceksiniz. Muhteşem bir manzara elde etmek istiyorsanız mutlaka görmeniz gereken yerlerden bazıları:

  • Etkileyici Azure Penceresi - Dwejra Körfezi'nin yanında bulunan Azure Penceresi, Malta Adalarında bulunan en eski kayalardan oluşturulmuştur.
  • Ggantija Tapınakları 5500 yıldan daha eski ve Mısır piramitlerinden daha eskidir
  • Xlendi Körfezi
  • Dwejra Kayalıkları
  • Wied il-Ghasri'nin muhteşem vadisi, kır yürüyüşleri için olağanüstü bir yerdir. Heybetli kayalıklar arasındaki denizin güzel manzarasından etkileneceksiniz.
  • Büyük önem taşıyan bir diğer yer ise, Rabat olarak da bilinen Victoria'dır. Adanın kalbindedir ve müstahkem bir kaledir - boyutu Malta'daki Mdina şehrinden daha küçüktür. Gozo'nun başkentidir ve dar sokakları ve kültürel yaşamı ile bilinir.

Yüzmeyi, dalmayı veya diğer su sporlarını seviyorsanız, Comino maceralarınız için mükemmel bir adadır. Ada, Malta ve Gozo arasında yer alır ve Mavi Lagün'ün berrak suları ile ünlüdür. Bu küçücük adada bir otel var ve burada yaşayan sadece bir avuç insan var. Comino, araba veya kentsel alan olmadığı için huzurlu bir yerdir. Kesinlikle ziyaret etmek için cennet gibi bir yer. Adanın ve çevresinin güzelliği sonsuza dek kalbinizde kalacak. Adanın turkuaz sularını keşfedin ve şu sayısız aktiviteden birini seçin:

  • Yüzme, şnorkelli yüzme veya tüplü dalış
  • Kıyı şeridini tekneyle keşfetmek
  • Eşsiz fotoğraflar çekerken bölgede yürüyüş yapmak ve eğlenmek

Bu nedenle tatilinizi sadece Malta'da geçirmeyi tercih ederseniz, kesinlikle bu iki muhteşem adayı ziyaret etmeyi düşünmelisiniz. Bunu yaptığına pişman olmayacaksın.

TATİLİNİZDE MALTA VE GOZO'DA EĞLENİN

EĞLENCE AKTİVİTELERİ

Malta, tatiliniz sırasında deneyimleyebileceğiniz çok çeşitli eğlenceli ve heyecan verici boş zaman etkinlikleri sunmaktadır. Yaşınız ne olursa olsun, güzel anılar yaratmanızı engelleyen hiçbir şey yoktur. Malta Adalarını daha iyi keşfetmenize yardımcı olacak bazı faaliyetlerin açıklaması.

Malta kültürü ve tarihinin gerçek bir tadına varmak istiyorsanız, o zaman kesinlikle Mdina ve başkent Valletta'yı ziyaret etmelisiniz. Valletta’nın mimarisi 16. yüzyıldan kalma binalardan oluşmaktadır. Şehirde bulunan çok sayıda müze arasında, güzel St.John's Co-Cathedral'i de ziyaret edebilirsiniz. Malta Şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir ve Avrupa'daki Yüksek Barok mimarisinin en istisnai örneklerinden biri olarak kabul edilir.

Mdina, Malta'nın eski başkentiydi ve şimdi "Sessiz Şehir" olarak biliniyor. Orta çağdan kalma surlarla çevrili bir şehirdir ve yaklaşık 300 kişilik bir nüfusa sahiptir. Mdina, "Hazine avı" gibi etkinliklerle uğraşırken Malta tarihini keşfetmek için güzel bir yerdir.

Harika Comino adası bir günlük gezi için mükemmeldir. Akdeniz'in berrak mavi sularını deneyimlemek istiyorsanız, olasılıkların sınırsız olduğu adaya günlük tekne turları vardır. Tüplü dalış veya şnorkelli yüzme, çeşitli yerlere tırmanma, Santa Maria mağaralarını ziyaret etme ve Blue Lagoon'da yüzme gibi çeşitli su sporları vardır. Macerayı seviyorsanız ve daha heyecanlı bir şey denemek istiyorsanız, bunlar sizin için aktivitelerdir.

Müzik hayranları, Temmuz ayında her yaz yaklaşık 50.000 kişiyi çeken Valletta'da düzenlenen yıllık "MTV Adası'nın" keyfini çıkarabilirler. Bu tek seferlik deneyimin bir parçası olmak ve canlı performanslar dinlemek istiyorsanız, bu yaz Malta'yı ziyaret etmelisiniz.

Splash & Fun Su Parkı, Malta'daki aile aktiviteleri için ideal bir yerdir. Su kaydırakları, yüzme havuzları, büyük bir dalga havuzu ve Akdeniz'in güzel manzarasından oluşan büyük bir su parkıdır. Tüm aile fertleri için gün içinde düzenlenen çeşitli aktiviteler vardır.

Tüm bu aktivitelerin yanı sıra kano veya at binmeyi de deneyebilir veya kır yürüyüşleri yapabilirsiniz. Malta'nın ılıman iklimi nedeniyle, tüm bu açık hava etkinliklerinin ve su sporlarının tadını çıkarabilirsiniz. Sonuçta amaç, tatilinizin tadını çıkarmak, böylece ya dinlendirici bir akşam yemeği yiyebilir, Malta gece hayatının tadını çıkarabilir ya da deniz kenarında bir gezintiye çıkabilirsiniz.
Malta'da her zaman bir şeyler oluyor, bu yüzden ne seçerseniz seçin, sonuna kadar keyif alacağınızdan emin olun.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC