Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Malta’ya uçmayı mı merak ediyorsun?


Malta’ya uçmayı mı merak ediyorsun?

Malta’ya uçmayı mı merak ediyorsun? İşte bilmen gerekenler!

Malta, geçen hafta, “0”  - sıfır ,COVID-19 vakası kaydettiğinden, Malta'ya gitmek için daha iyi bir zaman olamaz! Malta ayrıca sınırını 50 ülkeye daha açtı, böylece önümüzdeki haftalarda Malta'ya uçan bir uçuş bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Malta'ya uçmakla ilgili bilmeniz gerekenler!

Malta'ya nereden uçabilirsiniz?

Derin bir nefes alın - işte tam 50 ülke: Andorra, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Endonezya , İrlanda, İtalya, Japonya, Ürdün, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Monako, Fas, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Ruanda, San Marino, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, İsviçre, Tayland, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Uruguay ve Vatikan!

Malta'ya vardığımda karantinada kalmam gerekir mi?

Hayır! Temizlenmeyecek veya test edilmeyeceksiniz! Havalimanında sıcaklık testi yapılacak ve ateşiniz varsa tıbbi önlemler alınacaktır.

Malta'dayken ne beklemeliyim?

Malta'da hayat normale döndü! Oteller, kafeler ve restoranlar, toplu taşıma, perakende satış mağazaları, müzeler ve ilgi çekici yerler iş hayatına geri döndü ve harika fiyatlarla halka açık. Yanınızda bir maske taşıdığınızdan ve onu her yerde kullandığınızdan ve sosyal mesafe kurallarına her zaman uyduğunuzdan emin olun. Bunlar gerçekten bir rahatsızlık değil ve yeni norm haline geldi! Bunun dil öğrenme deneyiminizi veya Malta'da kalışınızı bozmayacağından emin olabilirsiniz.

Orada yaşamıyorsam, listelenen ülkelerden birinden aktarmalı uçuş yakalayabilir miyim?

Hayır! Ülkeniz güvenli bir ülke olarak kabul edilmiyorsa ve bu nedenle yukarıdaki listede yer almıyorsa, Malta vatandaşı değilseniz veya Malta Oturma İzniniz yoksa şimdilik Malta'ya seyahat edemezsiniz. Bu, yalnızca yukarıda listelenen ülkelerden herhangi birinde karantinada 2 hafta geçirirseniz yapılabilir!

Malta Uluslararası Havalimanı'nda ne olur?

Vardığınızda, sıcaklığınız kontrol edilecektir (37,2 ° C'nin altında olmalıdır). Uçuşunuzda semptomlarla karşılaşırsanız derhal kabin ekibini bilgilendirin, onlar size yardımcı olacaktır. Ayrıca adınızı ve soyadınızı, pasaport numaranızı, telefon numaranızı ve posta adresinizi içeren bir form doldurmanız istenecektir. Ayrıca havalimanında sosyal mesafe kurallarına da uymanız gerekecek.

Malta'dan ayrılırken ne yapmalıyım?

Terminal binasına girerken yüz maskenizi takın. Şu anda yolcuların yalnızca terminallere girmesine izin verilmektedir. Bazı havayollarının yüz kalkanlarını veya vizörleri yasakladığını unutmamak önemlidir. Güvenlik kontrollerinden geçerken ellerinizi düzenli olarak temizleyin ve mevcut dezenfektan istasyonlarını kullanın.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB