Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

MALTA'NIN KUZEYİ NEDEN POPÜLERDİR?


MALTA'NIN KUZEYİ NEDEN POPÜLERDİR?

MALTA'NIN KUZEYİ NEDEN POPÜLERDİR?

Malta'nın kuzeyi, pitoresk kırsal alanla birlikte Akdeniz'in güzel manzaralarından oluşur. Qawra, Bugibba ve St. Paul's Körfezi gibi yerler, Kuzey'in daha huzurlu bölgesinin bir parçasıdır ve her yıl Malta Adaları'ndan birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Malta'nın kuzeyini ziyaret etmek, ziyaretçilerin hem adaları hem de Malta'yı ve Gozo'yu keşfetmesini kolaylaştırır. İster St. Julian's, Sliema, Valletta'nın başkenti veya Gozo'daki diğer ilgi çekici yerleri ziyaret etmek isteyin, bunu maksimum 1 saatlik otobüs veya araba yolculuğu ile yapabilirsiniz.

Harika Comino adasında eğlenceli ve uzun bir gün planlıyorsanız, yaz aylarında çok çeşitli günlük tekne gezileri arasından seçim yapabilirsiniz.

Comino adası, Malta ile Gozo arasında yer alır ve Malta Takımadaları'nın bir parçasıdır. Akdeniz'in şeffaf, camgöbeği sularını keşfetmek isteyen tüplü dalış severler için mükemmel bir yerdir.

Malta'nın kuzeyi ayrıca hoş kırlarla çevrili güzel kumlu plajlar sunar. Turistler, Kuzey sahillerini çevreleyen kırsal alanın yarattığı olağanüstü manzaraları deneyimleyebilir. Bu bölgeyi ziyaret eden turistler, şu özelliklere sahip sayısız plajları deneyimleyecekler: Ghadira Körfezi, Cennet Koyu, Golden Bay, Ghajn Tuffieha Körfezi, Küçük Armier Körfezi vb.

Hayvanları seviyorsanız, BirdPark Malta'da bir aile günlük gezisinin tadını çıkarabilirsiniz. Park, hem parkta yaşayan hem de göçmen kuş türlerinin çok çeşitli türleri için ideal ve korunan bir yaşam alanı sağlar. Burada bulunan kuş türlerinin çeşitliliğini hayranlıkla izlerken siz ve çocuklarınız eğlenceli ve eğitici bir ziyaret geçireceksiniz.

Daha maceralı aktiviteler arayan insanlar Malta'da bir bisiklet turu seçebilirler. Yolculuk Bugibba'dan başlar ve adaları dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Her yaş grubundan aileler, gruplar veya çiftler için mükemmel bir seçimdir.

Malta kırsalı ve hem Malta hem de Gozo'nun belirli kıyı şeridi, kırsal bölgeyi ziyaret etmek isteyen gezginler tarafından keşfedilebilir. Trekking, tırmanma, iple inme, dağ bisikleti ve kano, Malta'da yaşayabileceğiniz organize aktivitelerdir.

Malta Adalarını gezerken ister yaz ister kış aylarında bu aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz. Malta'nın kuzeyi, sevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir tatil yaratmak için ideal bir yerdir.

MALTA HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Tatiliniz için bir destinasyon seçmek her zaman kolay değildir. Konaklamanız için iyi bir yer bulmak, insanların tatil rezervasyonu yaparken attığı ilk adımlardan biridir. Peki ya diğer yönler? Yerliler nasıl? Hangi dili konuşuyorlar? İngilizce kendinizi dolaşmak için yeterli mi? Malta örneğinde tüm bu sorular nasıl yanıtlanırdı?

Malta halkı adanın tüm ziyaretçilerini çok misafirperver ve yardımseverdir. İngilizce, Maltaca’dan sonraki, Malta’daki ikinci resmi dildir. Malta’da İtalyanca da yaygın olarak konuşulmaktadır.

Hava durumu, insanları seyahat etmeye etkileyen bir unsurdur. Yazlar düzenli olarak kurak ve çok güneşli, kışlar ise ılık ve rüzgarlıdır. Malta, International Living tarafından dünyanın en iyi iklime sahip ülkesi olarak ilan edildiğinden, bir saniye durun ve bu güzel adayı ziyaret ederseniz ne kadar harika zaman geçirebileceğinizi düşünün.

Malta ve Gozo'da araç sol taraftadır ve uluslararası ehliyetler kabul edilmektedir. Malta veya Gozo'da gitmek istediğiniz her yere toplu taşıma iyi bağlantılara sahiptir. Gozo'ya gitmek isterseniz, her gün 45 dakikada bir hareket eden ve Gozo'ya geçmek yaklaşık 20 dakika süren Gozo feribotuna binmeniz gerekecektir. Uluslararası Havaalanı adanın ortasında yer almaktadır. Bu nedenle toplu taşıma veya taksi kullanmayı tercih edin, konaklama yerine varmanız 1 saatten fazla sürmemektedir.

Malta küçük bir ada olmasına rağmen Valletta ve Mdina'nın dar sokaklarında kaybolabilirsiniz. Neyse ki, bir harita edinebileceğiniz veya seyahat planınızı sorumlu biriyle tartışabileceğiniz çok sayıda turizm danışma bürosu bulacaksınız.

Kesinlikle buradayken bazı geleneksel Malta yemeklerini denemek isteyeceksiniz. Kesinlikle denemeniz gereken birkaç şey:

  • Geleneksel pastizzi atıştırmalıkları - ricotta peyniri veya bezelye ile doldurulmuş hamur işleri
  • Gbejniet - yerel koyun sütü peynirleri
  • Galletti - Malta krakerleri
  • Timpana - geleneksel pişmiş makarna
  • İmqaret - tarih hamur işleri

Tatiliniz boyunca size yol gösterebilecek Malta ve Gozo hakkında bazı ipuçları. Yanınızda Malta ve Gozo hakkında iyi bir rehber aldığınızdan emin olun ve diğer ilginç ipuçlarına bakın. Geriye kalan tek şey, Malta'ya biletinizi ayırtmak ve yapmayı planladığınız her şeyi uygulamaya koymaktır.

 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB