Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Yurtdışı Dil Okulu


Lise veya üniversiteden mezun olanlar, dünyanın birçok yerinde yabancı dil bilme zorunluğu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Türkiye’de çoğu büyük kuruluş personel alımı yaptığında yabancı dil bilmeyi zorunlu kılıyor, bu da üniversite mezunu olunmasına rağmen iş bulamama veya kişilerin hak ettikleri yerlerde çalışamama sorununu beraberinde getiriyor. Yurtdışı dil okulları, İngilizce başta olmak üzere; İtalyanca, İspanyolca ve Almanca dil eğitimi programları ile yabancı dilini geliştirmek veya öğrenmek isteyenlere fırsat sunuyor.

Yurtdışı dil okulları, her sınıf ve yaştan bireyler için eğitim vermektedirler. İlköğretim düzeyindekiöğrenciler, lise düzeyindeki öğrenciler, lise mezunları veya üniversite mezunları için sunulan bu olanak sayesinde dil öğrenimi oldukça kolay hale gelmektedir. Yurtdışında dil eğitimi veren okullarda farklı dil eğitimi olmakla birlikte en çok İngilizce dil eğitimi veren okullar bulunmaktadır. Bu okullarda;

  • 1-8-17 yaş arası ilk ve orta öğrenim çağındaki öğrenciler için hizmet veren yaz okulları,
  • 2-17+ üzeri, yetişkinlerin devam edebilecekleri dil okulları.

8-17 yaş arası öğrenciler için;

2-10 hafta arası süren bu eğitimde; çocukların yabancı dil öğrenmelerine zemin oluşturacak eğitimler verilir. Kamp, gezi ve diğer aktivitelerin ağırlıkta olduğu programa katılan öğrenciler temelden eğitim aldıkları için ilerleyen dönemlerde daha rahat İngilizce veya diğer yabancı dilleri öğrenebilmektedirler.

17+ üzeriler için;

17 ve üzeri yaş öğrenciler için yurtdışı dil okulu hizmetlerinde belirli bir kısıtlama yoktur. İngilizce dil seviyesi olsun veya olmasın herkesin katılabileceği bir eğitim programı mutlaka vardır. IELTS, TOEFL, TOEIC, BEC, PEARSON, Cambridge sınav hazırlıkları, mesleki İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Tıp İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Mühendisler için İngilizce, Turizm İngilizcesi, OET programları ve daha birçok program sayesinde her yaştan kişi kendine göre bir eğitim programı seçerek dil okullarında eğitim görme şansını yakalayabilmektedir.

Dil okulu seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

Yurtdışı dil okulu programlarına katılmak isteyen öğrencilerin dikkat etmeleri gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylara göz önünde bulundurularak eğitim programı tercih edildiğinde, hem daha rahat yaşam hem de daha kaliteli eğitim alınabilmektedir. Yurtdışı dil okulu seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken başlıca önemli noktalar şunlardır;

  • Gidilecek ülkede eğitim döneminde çalışma izninin olup olmadığı,
  • Gidilecek ülkede vize çıkartma şartları,
  • Konaklama,
  • Maliyet,
  • Eğitim sertifikasının geçerliliği.

Yukarıda bahsettiğimiz önemli hususlar dışında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan da söz etmek gerekiyor. Örneğin; Avustralya dil okulları programına katılmak isteyen bir öğrencinin ülke hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Yaşam koşulları, şehirler, çalışma izni, gündelik hayat maliyetleri, sosyal yaşantı vs. tüm bunlara dikkat edilerek okul seçiminde bulunmak öğrenci için daha rahat bir ortamda eğitimini almasını sağlaması demektir.

Dil okullarında eğitim programları çeşitleri

Genel İngilizce: Genel İngilizce kurs müfredatı haftada 20 saattir ve öğrencilerin dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini anlamalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Öğrenciler için kurs kayıtları her Pazartesi günü sürekli bir kayıt sistemi ile devamlıdır. Her seviyede eğitim, temel seviyeden ileri seviyeye kadar yıl boyunca sürmektedir. Kurs sonunda öğrenciler, İngilizce dil düzeylerinde genel bir iyileşme ve dil becerileri konusunda daha fazla cesaret kazanmış olurlar.

Yoğun İngilizce: Yoğun kurs müfredatı, konuşulan İngilizce'de başarılı olma ihtiyacına dayanır. Yoğun kurs haftada 25 ders ve üzeridir. Genel İngilizce programının (20 ders) yanı sıra söyleşi yapısı ile sözlü akıcılık üzerine odaklanarak genellikle iki öğleden sonra olmak üzere haftada 5 ve daha fazla ders daha ilave gelir. Öğleden sonraki oturumlarda öğrenciler, öğretmen ve diğer öğrencilerle müzakerelerde iyileştirme alanları talep edebilir.

Akademik İngilizce: Akademik İngilizce, genel İngilizce ile akademik becerileri ve sınav İngilizcesini bir araya getirir. Program normal dil bilgisi ve sözcük dağarcığı kontrollerini içerir, bu da öğrencilerin bir taraftan akademik okuma ve yazma becerilerini geliştirirken diğer taraftan bireysel dil ihtiyaçlarına odaklanmalarını sağlar.

İş İngilizcesi: Derslerinizle tamamen meşgul olmak ve 'gerçek' iş durumlarını öğrenmek istiyorsanız, Ticari dünya için tüm İş İngilizcesi becerilerini geliştirmek, Küresel ticaret dünyasında aksanları ve tüm ülkelerden müşteriler ile anlaşacak şekilde İngilizceyi öğrenmeniz gerekir.

İş sunumları oluşturup sunmak istiyorsanız, notlar, raporlar ve e-postalarınızı İngilizce olarak yazmanız gerekir. Bu eğitimi almak için İş İngilizcesi kursu tercih etmelisiniz.

TOEFL Hazırlık TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir. Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler, İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler, burs ve yurtdışı üniversite adayları, dil bilgisindeki ilerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri için uygun tercih TOEFL hazırlık kursu olacaktır.

IELTS Hazırlık: Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS), İngilizce'nin iletişim dili olarak kullanıldığı yerlerde eğitim almak veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini değerlendirir. IELTS kursu sizi dünyaca tanınmış akademik İngilizce yeterliliğine hazırlar.

Üniversiteye giriş için dünyaca tanınmış bir dil yeterliliği kanıtı istiyorsanız, İşverenler ve vize için İngilizce yeteneklerinizin kanıtını istediğinizde, Tüm temel İngilizce becerilerinizin benzer seviyede olmasını istiyorsanız, Sınav tekniklerini öğrenmek ve öğrenmek istiyorsanız Sınav türü soruları pratik yapmak istiyorsanız IELTS kursu almalısınız.

Cambridge Hazırlık: Cambridge Sınav sertifikaları, İngilizce konuşulan çoğu ülkede üniversiteye kabul, göçmenlik veya istihdam için kanıt olarak kullanılabilir. Tüm temel İngilizce becerilerini geliştirmek istiyorsanız, Kompleks gramer yapılarını öğrenmek için, Akademik başarı şansınızı artırmak istiyorsanız, İstihdam beklentilerinizi geliştirmek istiyorsanız, Yurtdışı eğitim deneyiminizden tüm dünyada geçerli bir İngilizce sertifika almak istiyorsanız Cambridge sınav hazırlığı almalısınız.

Öğrenci Vizesi

Yurtdışında dil okulu programlarına katılmak isteyen öğrencilerin en önem vermeleri gereken konulardan biri öğrenci vizesidir. Her ülkenin kendine göre belli şartları olduğu için vize çıkartma işlemlerinde istenilen şartlar da ayrıdır. Avustralya öğrenci vizesi ile Amerika öğrenci vizesi şartları arasında veya diğer ülkelerin öğrenci vizeleri arasında belirli farklılıklar bulunmaktadır. Ülkenin ekonomisi, yaşam şartları ve koşulları ve ülke yönetimi ile ilgili olan vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak ve buna göre davranmak öğrencilerin işini kolaylaştıracaktır. Boğaziçiedu olarak yurtdışı dil okulu programlarına katılmak isteyenlere sunduğumuz hizmetlerimizden yararlanarak kariyer basamağında yükselmeye başlayabilir, istediğiniz seviyede İngilizce veya diğer dilleri öğrenmek için adım atabilirsiniz. 

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC