Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İtalya Dil Okulları


İtalya’da Eğitim

İtalya, dünyaca ünlü moda tasarımcılarının yer aldığı ülkedir. Müreffeh yaşama sahip olmasıyla dikkat çeken ülkenin bir de öğrenciler için sunduğu avantajlar vardır ki bu konu kendi başına değerlendirilmesi gereken önemli konulardan biridir. İtalya’da eğitim gören öğrenciler; teknolojik, teorik ve pratik eğitimlerden yararlanarak eğitimlerini tamamlamaktadırlar, bunun yanı sıra eğitim süresince öğrencilere gösterilen hassasiyet ve tutum sayesinde öğrencilik döneminin çok daha kaliteli geçmesi sağlanıyor. 1 veya 2 yıl süren mastır eğitimleri İngilizce veya İtalyanca sürmektedir. Bu da öğrencilerin yabancı dil öğrenimini daha kolay hale getirmektedir. 

Arzunun, sanatın, inceliğin ve sevincin dili İtalyanca, yabancı diller arasında en rağbet gören dillerden biridir. Tekstil sektörü başta olmak üzere, moda, tasarım ve turizm sektöründe sık karşılaşılan bir dil olmasından dolayı gerek Türkler gerekse de diğer uyruklardan insanların özellikle öğrenmek istedikleri bir dildir. Tabi ki dili anayurdunda öğrenmek ise farklı bir özellik ve farklı bir avantajdır. İtalya dil okulları, her sene binlerce öğrenciyi mezun ederek ulaşmak istedikleri hedeflere daha rahat ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Tabi ki bu da İtalya’da eğitim sürecine ve aşamalarına verilen önemden kaynaklanmaktadır.

Öğrenci-eğitimci ilişkisi, eğitim kurumlarının denetlenmesi, öğrenci hakları, eğitim hassasiyeti gibi birçok konuda kendinden söz ettiren özelliklere sahip olan İtalya dil öğrenmek, öğrenilen dil ile kariyer yapmak ve mevcut konumdan daha üst konumlara ulaşmak adına önemli bir ülkedir. Özel üniversiteleri ve devlet üniversiteleri ile eğitim hayatında kariyer yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan İtalya, sahip olduğu dil okullarıyla da tercih edilme seviyesinde yükselişe geçmeyi başaran bir ülkedir.

Yaşam koşulları ve şehirler

İtalya, doğa, tarih, sanat dallarında adeta sarmalanmış bir ülkedir. Üç kategoride dünya genelinde namı büyük yerlerde olan İtalya, yaşam koşulları ve şehirleri ile kendinden söz ettiren bir Avrupa ülkesidir. Başkent Roma başta olmak üzere elle çizilmiş pastel tadındaki diğer şehirlerinin her biri kendine has güzellikleri ve tabiatı ile konuklarını kendine hayran bırakmayı başarır. Tarım, sanayi ve turizm alanında gelişmeyi başarmış ülke, coğrafi yapısının tamamını ticari alanda kullanmayı başarmış bir ülkedir, bu özelliğinden dolayı İtalya’da yaşamak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır.

İtalya’da yaşam koşulları, ne anlatıldığı kadar çok lüks, ne de abartıldığı gibi kötü değildir. Her ülke gibi buranın insanlarını da çeşitliliğe indirgemek mümkündür. TV dünyasından veya haber aralarından görülen Kuzey İtalya-Güney İtalya kavgaları aslında siyasi nedenlerden dolayı çıkmamaktadır. Daha çok insanların farklı kültürlere sahip olmalarından dolayı kavgalar yaşanmaktadır. İtalya’da zaman geçirmiş kişilere sorulduğunda, Güney İtalya insanlarının Kuzey İtalya halkına nispeten daha sıcakkanlı oldukları söylenmektedir. Ama dediğimiz gibi genel anlamda yaşanılabilecek Avrupa ülkelerinden biridir.

Yaşam tarzları ve ticareti ile farklılığını ortaya koyan İtalya, bazen alışmadık veya yabancı kalabileceğiniz davranışların sergilendiği bir ülkedir. Özellikle de otellerinde beklediğiniz hizmeti bulamamak yabancı bir durum olabilir fakat buna alışmalısınız. Türkiye’deki “yıldızlı otel” anlayışı maalesef İtalya’da çok da yaygın bir şey değildir. Bunun yanında cadde ve sokaklarında oturmak için alan bulmak da bazen güç olabiliyor bu nedenle İtalya kafeteryaları sürekli dolu olurlar. Bu durum her ne kadar yabancı bir durum gibi gelse de burada biraz zaman geçirdikten sonra alışmanız hiç de zor olmayacaktır. İtalya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin yaşam koşulları ve şehirleri hakkında bilmeleri gereken temel bilgiler bunlarla sınırlı değil elbette daha fazlasını gittiğinizde görebilirsiniz. Kimi durumlar sıradan kimileri ise garip karşılayacağınız alışkanlıklar olsa da eğitim hayatınızın gayet stabil bir çizgi üzerinde yürüyeceğinden emin olabilirsiniz.

Neden İtalya’da dil eğitimi?

İtalya, her anlamda gelişmeyi başarmış bir Avrupa ülkedir. İngilizce ve İtalyanca temelleri üzerinde verilen eğitimler sayesinde öğrencilerin iki dili aynı anda öğrenmeleri çok daha kolay hale gelmektedir. İngilizce dil programı üzerinde üniversite okuyan öğrencilerin sosyal hayatta İtalyanca ile karşılaşmaları bir avantaja dönüşerek öğrencilerin eğitim hayatlarına avantaj sunuyor. Bununla birlikte İtalya dil okulları da gösterdikleri başarılı performansları ve öğrencilere duydukları ilgilerinden dolayı hem eğitimde başarıyı elde etmek hem de dil öğrenmede iyi bir dereceye ulaştırmayı daha kolay hale getirebiliyor.

İtalya’da eğitim almak için birçok neden sayılabilir. Eğitim kalitesi, öğrenci hakları, ulaşım gibi birçok neden ülkede eğitim almak için geçerli nedenler olarak sıralanabilir. Bunlardan en önemli nedenleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

İtalyan üniversiteleri: QS Dünya Üniversiteleri, dünya sıralamasına girmeyi başarmış üniversitelerdir. Dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 200’e girmeyi başarmış Politecnico di Milano ve Universita di Bologno Üniversiteleri, gelişmeye devam ederek öğrencilerin tercihlerinde ilk sıraları almaya devam ediyorlar özellikle Politecnico di Milano Üniversitesi’nin son yıllarda mühendislik ve sanat üzerine gelişmesi, dünyadaki ününü daha da arttırmaya yetmiştir.

Uluslararası Programlar: Uluslararası programlar bakımından son yılların en gelişmiş eğitim kurumlarına sahip olan İtalya, İngilizce temelli eğitimler noktasında gelişmeleriyle göz kamaştırıcı bir hal almıştır. Aynı şekilde İtalya dil okulları, sundukları eğitim programları ile İtalyanca öğrenmek isteyenlere kapılarını aralamaktadırlar. Bu da yine İtalya’da eğitim görmek için geçerli bir neden olarak gösterilebilir.

Sosyal ve Kültürel etkiler: İtalya, Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Coğrafi yapısı, sahip olduğu kültürel değerler, sanat dünyasındaki önemli konumu ve daha fazlası sosyal ve kültürel etkilerde dünya çapında adının duyulmasını sağlamaya yetiyor. İtalya dil okullarında İtalyanca eğitim alan öğrenciler ve üniversite öğrencileri, ülkenin sahip olduğu bu özelliğinden en iyi şekilde istifade edebilmektedirler.

Eğitim kurumlarında kalite: İtalya’daki eğitim kurumları, öğrencilerin haklarını vermede, eğitimde sundukları kalitede ve konaklama seçeneklerinde en iyi hizmetleri sunmaktadırlar. Özellikle de son zamanlarda İtalya dil okulları gösterdikleri başarı ile en iyi şekilde eğitim alınmasını sağlamakta olup, kariyer yapmada başarılı hedeflere ulaşmalarını sağlamaktadır. Devlet denetimi altında olan eğitim kurumları, öğrencilerin kişisel haklarını sağlamada gösterdikleri performans nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir.

İtalyanca öğrenimi: Milano veya Roma’da gezerken İtalyanca öğrenmek sadece dil öğrenmenize yardımcı olmayacak, daha ötesinde kariyer yapmada da işinize yarayacaktır. University Bocconi Milan İtalyanca eğitiminde sağladığı katkısı sayesinde öğrencilerin eğitim hayatında daha başarılı olmalarını sağlamaktadır.

Konaklama seçenekleri: İtalya’da eğitim gören öğrenciler konaklama konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorlar fakat bunun yanında otel seçeneklerinde sunulan hizmetlerin beklediğiniz kalitede olmaması aklınızda olması gereken detaydır. Aile yanı konaklama veya yurtlarda kalma seçeneklerinin olması da yine daha ekonomik koşullarla İtalya’da eğitim görenlerin işini kolaylaştırmaktadır.

Kentlerde ulaşım

İtalya, Avrupa’nın en gelişmiş ülkesi olarak kendinden söz ettirirken sadece belli alanlarda bunu başarmıyor. Hayatın akışını ilgilendiren tüm konularda gösterdiği başarı ile görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Hayat standartları, yaşam, kültürel değerler ve ulaşım konusunda gösterdiği performans sayesinde İtalya’da eğitim gören öğrenciler, eğitim süreçlerini daha rahat şartlarda tamamlama imkanı elde edebiliyorlar.

Tren: İtalya’da kentlerde ulaşım; toplu taşıma araçları ile daha sık tercih edilir. Toplu taşıma araçları içerisinde en çok tercih edilen araç ise trendir. Tren, İtalya’nın tüm kentlerine sefer düzenleyen araç olup, fiyat bakımından en uygun olan seçeneklerdendir. Şehir içi ulaşımlarda da tercih edilen tren yolculuğu sayesinde bir yerden bir yere gitmek çok rahattır.

Metro: Şehir içi ulaşımlarda sık tercih edilen metro yolculuğu, hem ekonomik hem de hızlı ulaşım için tercih edilen bir diğer seçenektir. Metro, Roma, Pisa, Floransa veya İtalya’nın diğer büyük şehirlerinde hem yerli halk hem turistler hem de İtalya’da eğitim alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Otobüs ile ulaşım: Toplu taşıma araçlarında sunulan konfor, İtalya’ya gelen misafirleri memnun etmeyi başarmaktadır. Otobüs ile kentler arası ulaşım sağlanabildiği gibi şehir içi ulaşımında da aktif olarak kullanılmaktadır. Öğrenciler için özellikle otobüs, daha avantajlı olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. 

İtalya’daki Kurs Tipleri Nelerdir?

İtalya dil okulları, her seviyede dil öğrenmek isteyen öğrencilere yardımcı olan eğitim kurumlarıdır. Dilin temelinden başlayarak akademik bir şekilde konuşmak isteyenlere sunulan hizmetlerin yanı sıra dil sınavlarına hazırlık kursları, özel dersler ve yaz kampları gibi seçenekler de sunmaktadırlar. İtalya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin katılabilecekleri bazı eğitim programları şunlardır;

Genel İtalyanca Programları

2-52 hafta arası süren genel İtalyanca programları, ülkede uzun süre kalmak isteyenler için ideal bir eğitim programıdır. Programın amacı; dili en net şekilde öğretmek ve kariyer yaparken dilin doğuracağı olumlu etkilerden yararlanılmasını sağlamaktır. Haftalık 15-30 ders arası süren eğitim programına katılan öğrenciler, boş vakitlerinde part-time işlerde çalışma imkanı bulabilmektedirler. Bu sayede eğitim görülürken ekonomik özgürlüğü elde etmek ve eğitim sonrası kalifiyeli bir işe girmek daha kolay hale gelmektedir.

Yoğun İtalyanca Programları

2 hafta süren yoğunlaştırılmış İtalyanca programları ile kısa sürede dili öğrenmek mümkün hale getiriliyor. İtalya dil okulları hizmetleri arasında yer alan eğitim programı, haftalık 24-33 ders saatlerine bölünmektedir. Öğrenciye yönelik verilen bu eğitimde, seviye atlatılması için öğrenciye belli testler verilir, sözlü sınava tabii tutulur. Başarı ile geçen öğrenci bir üst seviyedeki derse geçmeyi başarır. Pazartesi günü başlayan eğitim, gruplar halinde verilmektedir.

Akademik Yıl Dil Kursları

İtalyancayı uzun vadede öğrenerek en ince ayrıntılarını çözmek isteyenler için ideal olan akademik yıl dil kursları da tercih edilen eğitim programlarından biridir. Yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olan bu eğitim programı, paket program şeklinde sunulduğu ve uzun vadeli olduğu için hem daha ekonomik hem de daha etkilidir. 1 yıl gibi süren bir eğitim döneminde sosyal hayat ve aktivitelerde bulunan öğrenciler İtalyanca öğrenimlerini pratiğe dökme konusunda daha fazla şanslı olabiliyorlar. Bu da eğitimlerinde beklediklerinden daha fazlasını elde etmeleri konusunda imkana dönüşüyor.

İş İtalyancası

İşinde başarılı bir yere ulaşmak isteyen öğrenciler, iş İtalyancası eğitim programlarından istifade ederek beklentilerine ulaşabilirler. Mesleki hayatlarıyla ilgili yazışmalar, görüşmeler, sunum hazırlama, rapor hazırlama ve telefon ile görüşme gibi pek çok konuyu içeren iş İtalyancası eğitim programına katılmak isteyen öğrencilerin orta seviyenin biraz daha üstünde bir seviyede olmaları gerekmektedir. Kısa sürede iş hayatınızın daha aktif hale gelmesini sağlamak ve müşterilerinizle daha iyi bir iletişim kurabilmek için sunulan bu eğitim programından yararlanabilirsiniz.

Özel Kurslar

İtalyanca konusunda bilgili, konuşmada sıkıntı yaşamayan ancak belli bazı dilbilgisi kurallarında veya dilin incelikleri konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilerin başvurmaları gereken eğitim programı, özel kurslardır. Bu kurlar, birebir eğitim şeklinde devam ettiği için tamamen öğrencinin yetiştirilmesine yöneliktir. İtalya dil okulları eğitim programları içerisinde yer alan eğitim tipi ile çok kısa sürede eksiklerinizi tamamlayabilir; konuşma, yazışma, telefon ile görüşme, sunum yapma veya rapor sunma gibi alanlarda daha anlaşılır bir dil konuşmaya başlayabilirsiniz.

Konuşma Kursları

İtalya dil okulları eğitim programları arasında yer alan konuşma kursları, yazışmada herhangi bir sorunu olmayan ancak konuşma yeteneği eksik olan kişilereyönelik verilen bir eğitimdir. Konuşmasını geliştirmek, daha anlaşılır bir dile hakim olmak, metin, roman, deneme, araştırma yazılarını hazırlayabilmek ve sunmak isteyenlerin tercih ettikleri bu program sayesinde daha kısa sürede İtalyanca öğrenme imkanı elde edilebilmektedir.

Özel Amaçlı Kurslar

İtalya’da eğitim görmek isteyen öğrenciler için dil okullarının sundukları eğitim programlarından biri de özel amaçlı kurs programlarıdır. Bu kurslar; haftada 15, 20 ve 25 saat arasında değişebilmektedir. Sabah saatlerinde gruplar halinde verilen kurslar, öğleden sonra; şehir gezileri, spor etkinlikleri, kültürel geziler gibi programlarla devam ederek öğrencilerin dil geliştirmesine yardımcı olunmaktadır. İtalya dil okulları hizmetleri arasında en çok seçilen bu eğitim programı ile daha başarılı yerlere ulaşılabilir. 

İtalya'nın Popüler Lokasyonları?

Roma

Avrupa’nın en gözde şehirlerinden biri olan Roma, İtalya’nın başkentidir. Tarihi yapıları ile adeta açık hava müzesi görünümünde olan şehir, antik yapıların yanında bir de sahip olduğu modern yaşantısı ile dikkatleri üzerine çeken bir şehirdir. Başkent olması nedeniyle; siyasi, ekonomi, teknoloji ve diğer tüm alanlarda ülkenin en gelişmiş şehri olmayı başarıyor.

İtalya’da eğitim gören öğrencilerin sıklıkla tercih ettikleri Roma’da; dünyanın 7 harikalarından biri olarak kabul edilen Kolezyum, Hristiyanlığın Katolik mezhebinin merkezi Vatikan ve Antik Roma Tapınağı Pantheon, şehrin en dikkat çekici noktalarıdır. Yılın neredeyse her döneminde turist ağırlayan şehir, sahip olduğu değerlerinin yanında alışveriş dünyasındaki zengin alanlarıyla da dikkat çekici bir şehirdir. Ulaşım açısından herhangi bir sorunun yaşanmaması ise İtalya dil okulları ile kariyerinde yüksek yerlere gelmek isteyenlere fırsat sunuyor.

Venedik

İtalya’nın romantik kenti Venedik, dünya turizminin en gözde destinasyonlarından biridir. 118 adanın üzerine kurulu olan şehir, mimari yapıları, renkli evleri, sıcak insanları ve kendine has özelliği “yüzen şehir” olmasıyla dikkat çekici bir kenttir. Köprülerle birbirine bağlanan dar sokakları turistlerin en çok ilgilendikleri özelliktir. Tabi ki yerli halkın sıcak ve samimi tutumu da kalınmaya değer olmasını etkileyen en büyük nedenlerdendir.

Eğitim süresini İtalya’da tamamlamak isteyen öğrenciler veya İtalya dil okulları eğitim programlarına katılan öğrenciler, boş vakitlerinde İtalya’nın en güzel kenti Venedik’te zamanlarını değerlendirerek hem dil becerisini geliştirme imkanı yakalıyorlar hem de ülkenin en güzel şehrini ziyaret etme fırsatını yakalamış oluyorlar.

Floransa

İtalya’nın en önemli ve en popüler lokasyonlarından biri Floransa’dır. Rönesans’ın doğduğu şehir, sahip olduğu mimari eserler, tarihi yapılar, turistik noktalar ve Arno Nehri’nin kattığı manzaralarıyla ön plana çıkmaktadır. Turizm dünyasından hayli rağbet gören şehirde Santa Maria del Fiore Katedrali kendinden en çok söz ettiren yapıtların başında gelir. Bunun yanında Medici Ailesi’ne ait Palazzo Vecchio, Battistero di San Giovanni Vaftizhanes gibi Rönesans’ın önemli şaheserlerine ev sahipliği yapması da yine gözlerin şehre dikilmesini etkilemektedir.

Turistik amaçla veya İtalya’da eğitim görmek amacıyla ülkeye gelenlerin sıklıkla ziyaret listelerine ekledikleri Floransa, dil okulları bakımından da zengin bir şehirdir. Eğitim hayatının çok daha keyifli ve antik bir ortamda geçmesini isteyenlerin tercih ettikleri şehir, her bakımdan görülmeyi ve zaman geçirmeyi hak ediyor.

Milan

İtalya ve Avrupa için hayli önem taşıyan Milan, alışveriş merkezleri, moda tasarımcıları, butikleri ve doğanın harika güzelliklerine ev sahipliği yapan bir kenttir. Dünyanın en büyük Gotik tarzda yapılan katedrali Duomo di Milano, şehrin en dikkat çekici noktalarından biridir. Günün her saati turistlerin dışarıda hoş vakitler geçirdiği şehir, müreffeh yaşamı ve sosyal alanlarının çokluğu ile kendinden söz ettirmeyi başaran modern yaşantı, teknoloji, kültürel zenginlikler alanında önde gelmeyi başaran bir şehirdir.

İtalya dil okulları bakımından diğer şehirlere göre daha zengin olması uluslararası öğrencilerin dil eğitiminde Milan’ı tercih etmelerini etkilemektedir. Ulaşımı gayet rahat olan ve diğer kentlerle bağlantıda herhangi bir sorunu olmayan kent, İtalya’da eğitim gören öğrencilerin en gözde lokasyonlarından biri olarak kendinden söz ettiriyor.

Napoli

Güney İtalya’nın en önemli kenti Napoli, başkent Roma ve Milan’dan sonra İtalya’nın en büyük şehridir. Geçmiş tarihinden günümüze getirdiği gizemi sayesinde turizm dünyasının dikkatlerini üzerine çekmeyi başaran kent, UNESCO (Dünya Mirasları Listesi)’da yer almasıyla da ünlü bir şehirdir. Vezüv Yanardağı’nın aktifleşmesiyle taşlaşan Pompei Antik Kenti ve  Napoli Krallığı’ndan kalan, 18.yüzyılda Avrupa’daki en geniş yapı olan Caserta Sarayı şehrin en çok ziyaretçi çeken yerlerindendir. Tabi bunların yanında kendine has kültür ve gelenekleri, harikulade mutfağı ile de görülmeyi hak eden bir şehirdir.

Türkiye’den veya dünyanın diğer yerlerinden İtalya’ya eğitim almak için gelen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan Napoli, öğrenciler için sunduğu fırsatlarıyla genç kesimin beğenisini almayı başaran bir kenttir. Tüm bu özelliklerinin yanında; ulaşım, sosyal hayat, gece hayatı, doğal güzellikler ve diğer yönleriyle kendinden söz ettiren Napoli, eğitimde tercih edilebilir bir kenttir. 

İtalya Öğrenci Vizesi

İtalya dil okullarında eğitim almak veya öğrenci olarak üniversite hayatına İtalya’da devam edebilmek için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. İtalya öğrenci vizesi için istenen belgeler aşağıdadır.

 • 1-İtalya’da kalacağınız süre boyunca geçerli olan pasaport (varsa eski pasaportunuz),
 • 2-2 adet vesikalık biometrik fotoğraf,
 • 3-Türkiye’de mezun olduğunuz son okula ait diploma,
 • 4-Öğrenciliğiniz devam ediyorsa okuldan aldığınız “devam belgesi”,
 • 5-Eğitim göreceğiniz dil okulundan aldığınız “kabul belgesi” (orijinal ve fotokopi),
 • 6-Eğitim süresince geçerli olacak sağlık sigortası,
 • 7-İtalya’da kalacağınız süre boyunca geçiminizi sağlayabileceğinize dair belge
 1. Ailenizin ve/veya sizin banka cüzdanlarınız
 2. Ailenizde çalışan fertlerin maaş bordroları veya iş sahibi iseler işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Ticaret Odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, kuruluş gazetesi)
 3. Malvarlığınız varsa tapuların fotokopileri, varsa araba ruhsatının fotokopisi.
 • 8-Öğrencinin anne-babası veya kardeşinin üzerine tapulu olan malvarlıklarının belgelerinin fotokopileri,
 • 9-Çalışıyorsanız işyerinden izinli olduğunuza dair belge,
 • 10-Daha önce İtalyanca öğrenmek için gittiğiniz dil kursuna ait sertifika,
 • 11-Gidiş-dönüş uçak bileti
 • 12-Erkek adaylar için askerlik durumu belgesi.

Okullar

Sprachcaffe

İtalya dil okulları arasında en çok tercih edilen okullardan biri Sprachcaffe İtalya’dır. Eğitim kurumu, kurulduğu günden bu yana öğrenci memnuniyetini sağlamak ve eğitimde başarılı hizmetler sunmak adına çalışmalarına aralık vermeden devam etmektedir. Ekonomik fiyatları, konaklama seçenekleri, sınıfların konforu ve eğitimin başarılı bir şekilde devam etmesi için sınıflarda oluşturulan düzeni ile kendinden söz ettiren Sprachcaffe, tercih edebileceğiniz dil okullarından biridir.

Genel İtalyanca, yoğunlaştırılmış İtalyanca, akademik İtalyanca, sınav hazırlıkları eğitim programları ile öğrencilere eğitim hizmeti sunan okulun Roma ve Floransa’da şubeleri bulunmaktadır. Kalabalık ortamda eğitim görmek istemeyenler için ideal bir seçim olabilecek Sprachcaffe ile İtalyanca dil becerinizi daha da yükseltebilir veya sıfırdan başlayarak dili en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

International House

İtalya’nın seçkin dil okulları arasında yer alan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi mezun eden International House, yakalamak istediğiniz hedefe en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak eğitim kurumlarından biridir. Milano merkezinde hizmet veren eğitim kurumu, öğrencilerin rahat bir şekilde konaklamaları, derslerden en fazla verim almaları ve en iyi şekilde dil eğitimini tamamlamaları için gerekli olan tüm çalışmaları yapmış bir eğitim kurumudur.

Special İtalyan Kursu, Kültürel Kurslar, İtalyan Grup Kursları gibi pek çok eğitim programı ile her öğrencinin istediği seviyede İtalyanca öğrenmesine zemin hazırlayan İtalya dil okulları ile başarının anahtarını elinize alacaksınız.

Eurocentres

Dünyanın en iyi dil okulları arasında yer alan Eurocentres İtalya, dünyanın farklı yerlerinde 7 dilde eğitim veren bir kuruluştur. İl olarak 1946 yılında İngiltere’de kurulan dil okulu, gördüğü teveccühlerle daha farklı ülkelere yelken açarak farklı dillerde eğitim vermeye başlamıştır. İtalya’nın Floransa kentinde 16. Yüzyıldan kalma bir binada İtalyanca dil eğitimi veren Eurocentres, dilde başarmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Sunulan imkanlar, eğitimde gösterilen hassasiyet ve pratik konuşma adına düzenlenen aktiviteler sayesinde öğrencilerin çok kısa sürede eğitim almalarını sağlayan İtayla dil okulu, seçkin eğitim kadrosu ile tercihlerin ilk sıralarında yer almaktadır.

Genel İtalyanca, yoğunlaştırılmış İtalyanca, akademik İtalyanca, sınav hazırlıkları eğitim programları ile her öğrencinin isteğini karşılayabilen dil okulu, Türkiye’den ve dünyanın değişik yerlerinden İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri bir kurumdur.

S.S.S

1- İtalya’da yaşamak kolay mı?

Her ülkenin kendine göre bazı kolaylıkları ve zorlukları vardır. Türkiye’den İtalya’ya eğitim almak için giden öğrenciler bazı konularda zorlansalar da genel olarak Akdeniz kültürünün hakim olmasından dolayı çok da yabancılık çekmemektedirler.

2- İtalya dil okulları pahalı mı?

İtalyanca öğrenmek için gidilebilecek çok fazla alternatif ülke olmadığı için fiyatlar biraz pahalı gelebilir, fakat rakamlar genel olarak uygundur.

3- Kentlerde ulaşım nasıldır?

İtalya’da genellikle tren yolculuğu tercih edilmektedir. Tüm şehirlere bağlantılı demiryollarının bulunması ve tren yolculuğunun daha güvenilir olmasından dolayı tercih edilmektedir. Ancak bunun yanında diğer toplu taşıma araçları da tercih edilebilir.

4- İtalya öğrenci vizesi kolay alınır mı?

Öğrenciler için tüm dünya ülkelerinde daha farklı prosedürler uygulanır. İtalya’da da öğrenciler için daha esnek davranılır, bu nedenle vize alımı daha rahattır.

5- İtalya’da dil eğitimi alınırken çalışılabilir mi?

1 yıllık programlarda öğrenciler derslerinden arta kalan zamanlarda part-time işlerde çalışabilirler. 

İlgili Diğer Sayfalar


İtalya Dil Okullarımız

  Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

  Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

  ICEF 
  PIER 
  QE 
  QEAC 
  EducationUK 
  IALC