Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Fransa Dil Okulları


Fransa’da Eğitim

Batı Avrupa topraklarında yer alan Fransa, zengin ekonomisi ve yüksek bilimi ile kendinden söz ettiren bir ülkedir. Ülke olarak gelişmiş teknolojiye sahip ülke havacılık alanında kendini geliştirmeyi başaran bir yerdir. Airbus uçakları, Hızlı tren (TGV), Arianne füzesi ve moda dünyasında attıkları somut adımlar sayesinde gelişmişliğini kanıtlamış bir ülkedir. Tüm bu olumlu gelişmeler sayesinde her sene yurtdışından gelen çok sayıda öğrenci burada eğitim görmektedir. Yıllık ortalama 200.000 öğrencinin eğitim için tercih ettikleri Fransa, hem üniversite hem de dil okulları anlamında tercih edilen bir ülke konumundadır.

Kültürü, gelişmiş sanayisi, moda dünyasına yakınlığı ve diğer alanlardaki çalışmalarıyla gözde bir ülke olmayı başaran Fransa hayat şartları ve öğrencilere sunulan imkânlarıyla başarılı ülkelerden biridir. Sahip olduğu lüks yaşam, tarihi alanlar ve kültürel değerler sayesinde dünyanın gözde ülkelerinden olmayı başaran Fransa, dikkat çekici hayat şartları sayesinde öğrencilerin daha rahat öğrenim görmelerine olanak tanımaktadır. Fransa’da eğitim gören öğrenciler; uluslararası öğrenci haklarını en iyi şekilde elde edebildiklerinden dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamadan eğitim süreçlerini tamamlayabiliyorlar.

Resmi dili Fransızca olması, Fransızca öğrenmek isteyenler için ideal bir seçim olmasını sağlıyor. Fransa dil okullarında verilen eğitimlerin kişinin isteğine bağlı olarak değişiklik göstermesi, öğrencilerin diledikleri seviyede dil öğrenimini kolaylaştırıyor. Bununla birlikte sosyal hayat, alışveriş dünyası ve diğer alanlarda halkın Fransızca konuşması pratik yapma açısından dil okullarına giden öğrencilere alternatif kolaylıklar sunmaya yetiyor. Daha kısa sürede halkla kaynaşan dil okulu öğrencileri, eğitim süreci içerisinde sadece okullardan değil aynı zamanda halkın içinde olmalarından dolayı kısa sürede Fransızcayı fasih bir biçimde öğrenmelerini sağlıyor.

Yaşam koşulları ve şehirler

Birlemiş Milletlerin (BM) 5 daimi ülkesinden biri olan Fransa, halkının özgürlüğüne önem veren ve geleneklerine bağlı bir ülkedir. IMF, NATO ve Avrupa Birliği (AB) platformunda güçlü bir ülke olması, Avrupa’da söz sahibi bir ülke konumuna gelmesini sağlamaktadır. Başarılı savunma endüstrisi, nükleer güç sahibi ve ekonomik bakımdan dünyanın 9. Ülkesi olan Fransa, yaşam koşulları ile tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başaran bir ülkedir.

Fransa insanları, diğer ülke halklarından farklı olarak koşuşturmaca içinde çalışmayı sevmeyen insanlardır. Sakin ve gayet ılıman tavırlarıyla kendilerinden söz ettiren halk sevecen yapısı ile Fransa’da eğitim alan öğrencilerin teveccühünü kazanmış bir ülkedir. Yaklaşık 32 ülkede konuşulan bir dil olması, Fransızcanın tercih edilen bir dil olmasını etkilemektedir.

Sanat, politika, ticaret ve bilim alanında zengin bir güce sahip olan Fransa, tüm bu yönlerini bir araya getirdiğinde dünyanın dikkatini daha fazla üzerine çekmeyi başarıyor. Ülke genelinde hâkim olan sükunet ile birlikte şehirlerindeki rahat yaşam koşulları konforlu yaşamın ülkeye yayılmasını sağlıyor. İnsanları; tatil yapmayı seven, özgürlüğüne önem veren ve tolerans tanıma açısından gayet ılımandırlar. Bu özellikleri nedeniyle Fransa’da eğitim gören öğrenciler herhangi bir sorun yaşamadan eğitimlerini tamamlayarak yurtlarına dönüyorlar.

Neden Fransa’da dil eğitimi?

Avrupa’nın en geniş topraklarına sahip olan Fransa, yaşam kalitesi ve kültürel değerleriyle bilinirlik kazanan bir ülkedir. Kanada, Lüksemburg, Belçika, İsviçre, Monako, Lüksemburg ve birçok Afrika ülkesinde konuşulan dilin Fransızca olması, ülke değerini yükselten nedenler arasında sıralanabilir. Fransızca eğitimi, günümüzde turizm sektörü başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan bir dildir. Bu nedenle öğrenilmesi bir anlamda zaruri bir dildir. Fransızca eğitimini almak için ülkeler arasında tercih yaparken elbette dilin resmi olarak kullanıldığı bir ülkeden eğitim almak en mantıklısı olacaktır. “Neden Fransa’da dil eğitimi?” sorusuna verilebilecek en iyi yanıtın da bu olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bununla birlikte çok farklı nedenleri de dil eğitiminde ülkeyi seçme faktörü olarak göstermek mümkündür. Fransız’da dil eğitimi almak için geçerli bazı nedenler şunlardır;

Dünya dili olması: Fransa’da dil eğitimi almak için en geçerli nedenlerden biri de yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok ülkede konuşulan bir dildir. 200 milyondan fazla insan Fransızca konuşmaktadır, bu da dünya dili olduğunu göstermektedir ki dünya dili olan bir dili anayurdunda öğrenmek en mantıklısı olacaktır.

Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biridir: Fransa, toprak büyüklüğü bakımından Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biridir. Bunun yanı sıra sahip olduğu teknoloji, uçak üretiminde kendini geliştirmiş olması, Birleşmiş Milletler (BM) daimi 5 üyesinden biri olması, IMF, NATO platformlarında güçlü bir ülke olması, Fransa’nın çekici bir ülke olmasını etkilemektedir. Tüm bu etkenler bir araya getirildiğinde, Fransa’da dil eğitimi almanın çok isabetli olduğu görülecektir.

Köklü geçmişe sahip eğitimi: Fransa üniversitelerinin kökü, oldukça eski dönemlere kadar uzamaktadır. dil okulları da en az üniversiteleri kadar bilinirlik kazanmış olması, ülkede dil eğitimi almak için geçerli nedenler arasında sayılmaktadır. Fransa dil okulları, uluslararası öğrencilere sağladığı avantajlarından dolayı da çok fazlasıyla tercih edilen bir ülkedir.

Eğitimde eşitlik: Bazı Avrupa ve dünya ülkelerinde dil okulları veya herhangi bir üniversite programına katılan öğrenciler, beklentilerini alamıyorlar. Bunun nedeni ise gittikleri ülkenin insanlarının soğuk davranmaları veya uluslararası öğrencilere tanınan hakların kısıtlı olmasındandır. Fransa dil okulları veya Fransa’da eğitim alınacak diğer alanlarda ise bu çifte standart durumu söz konusu değildir.

Turist merkezi Fransa: Mimari ve turistik yerler açısından bir hayli zengin olan Fransa, bu özelliği sayesinde her yıl on binlerce turistin seçtiği bir ülke haline geliyor. Tabi ki bu etkileri, öğrenciler açısından da faydalıdır. Farklı kültürleri tanıma imkanı, değişik medeniyetlere sahip insanlarla kaynaşma fırsatı ve tabi bunlarla birlikte ilerleyen zamanlarda iş bulma veya kariyer yükseltme olanakları da kendini gösteriyor. Başta Paris olmak üzere; Notre Dame, Sacre Coeur ve Eiffel Kulesi gibi noktalar, Fransa’da turistlerce hayli ziyaret edilen yerlerdir. Fransa’da eğitim alan öğrenciler bu yönlerinden yararlanarak hem dili pekiştirme hem de kendilerini geliştirme imkanına sahip olabilmektedirler.

Ulaşım kolaylığı: Türkiye’den farklı bir ülkeye gidecek olan öğrencilerin üzerinde en çok durdukları konulardan biri de Türkiye ile gidilecek ülke arasında ulaşım kolaylığının olmasıdır. Fransa’nın Türkiye’ye yakın olması ve haftanın her günü ülkeye havayolu ile gidilebilmesi, öğrenciler açısından farklı bir avantajdır.

Ekonomik düzey: Bir ülkede eğitim alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri gidilecek ülkenin ekonomik düzeyidir. Fransa’da eğitim alan öğrenciler bu anlamda çok şanslıdırlar. Güçlü ekonomiye sahip olan halk, bu yönünü kullanarak daha ılıman ve daha sıcakkanlı olmayı başarıyor. Bu da uluslararası öğrencilere karşı sıcak tavırların sergilenmesini sağlıyor.

Müreffeh yaşam: Fransa dil okulları ile Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler, sadece eğitim kalitesinden faydalanmakla sınırlı kalmıyorlar. Aynı zamanda ülkede kaldıkları süreç boyunca ülkenin müreffeh yaşantısından da paylarına düşeni alabiliyorlar. Tüm bu etkilerin bir araya gelmesi, Fransa’da eğitim almayı cazip hale getiren seçeneklerdir.

Kentlerde ulaşım

Gelişmiş teknolojisi ve sanayisi başta olmak üzere diğer alanlardaki gayreti ile kendinden söz ettiren Fransa, ulaşım noktasında da gayet stabil bir ülkedir. Kentlerin birbirine bağlantısını sağlayan otobüs, tren ve havayolu seçenekleri sayesinde şehirlerarasında gezinmek veya seyahat etmek oldukça kolaydır. Şehir içi ulaşımında da rahatlığın yaşandığı ülkede eğitim gören öğrenciler, ulaşım noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadırlar. Bu da eğitimlerine zamanında gitme imkanı tanımaktadır. Fransa’da ulaşım için kullanılan alternatifler şunlardır;

Tren: RER hızlı tren ismi verilen demiryolu ulaşım aracı havalimanı terminallerinden hareket ederler. B trenleri CDG 2 'nin TGV istasyonundan, Gare du Nord, Châtelet-them-Halls, St Michel ve Denfert-Rochereau'ya geçiş yaparlar. Fransa’da tren ile yolculuk yapmanın en güzel yönü de metrolarla bağlantılı olmasıdır.

Otobüs: Kentler arasında veya şehir içi yolculuklarınsa sık kullanılan seçeneklerden biri de otobüstür. Karayolu konusunda gelişmiş bir alt yapıya sahip olan Fransa’da toplu taşıma araçlarının kurallı bir şekilde çalışmaları, Fransa’da eğitim alan öğrencilerin işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Zamanında yolcu alma ve zamanında durağa varma gibi önemli kuralların uygulanması, herhangi bir yere giderken geç kalmayı önlüyor.

Taksi: Bütün şehirlerde kullanılabilen ve daha hızlı ulaşılması gereken yere ulaştıran taksiler, günün her saati kullanılabilen diğer bir alternatiftir.

Fransa’daki Kurs Tipleri Nelerdir?

Fransa dil okulları, öğrencilerin isteklerine göre eğitim programlarına sahip kurumlardır. Her seviyede dil öğrenimi hizmeti veren okullar sayesinde en kısa sürede dili net bir şekilde öğrenmek mümkündür. Kişisel veya ticari amaçla dil öğrenmek isteyenler için sunulan fırsatların hayli zengin olması, Fransa’da eğitim görmek isteyenlerin sayısını arttırmaya yetiyor. Fransa dil okullarında verilen kurs tipleri şunlardır;

Genel Fransızca

Fransızcayı temelden öğrenmek isteyenler için verilen eğitim programı genel Fransızca eğitimidir. Bu eğitimdeki amaç; dilin alt yapısını öğrenmek, kelime haznesini geliştirmek, yazım dilini doğru şekilde kullanmak ve konuşma alt yapısını oluşturmaktır. 1 haftalık minimum süreden başlayan genel Fransızca eğitimi ile öğrencilerin çok rahat bir şekilde dil öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Yoğun Fransızca

Fransızca dil eğitimini kısa sürede tamamlamak isteyenler için özel olarak verilen bu eğitim sayesinde, en kısa sürede dil öğreniminin gerçekleşmesi amaçlanmaktadır. Öğrenciler üzerinde düzenli olarak oral eğitim verilerek devam eden dil okulu, konuşmanın yanı sıra yazışma için bilmeleri gereken eğitimler de verilmektedir.

İş Fransızcası

Mesleki hayatında daha rekabetçi bir iş sahibi veya çalışan olabilmek için yabancı dil becerisinin üst düzeylerde olması gerekiyor. Çalışma hayatı Fransızca üzerine olan kişiler, eğitimlerini de bu yönde almaktadırlar. İş Fransızcası eğitim programında kelime bilgisi, tartışmalar, durum çalışmaları ve rol-oyunları gibi eğitim konuları ele alınarak mesleki hayatta daha yüksek başarının elde edilmesi sağlanmaktadır. Bu eğitim programına katılabilmek için B1-B2 dil düzeyine sahip olunması gerekiyor, eğitimler 2-12 hafta arasında değişmektedir.

Mesleki Fransızca

Moda, sanat, kamu alanları, bilim ve teknik, hukuk, tıp ve diğer mesleki alanlarda daha yüksek kariyerlere sahip olmak için yabancı dil bilmek önemlidir. Dünya dili sıralamasında ikinci sırada yer alan Fransızcayı mesleki hayatı için öğrenmek isteyenlerin tercih ettikleri mesleki Fransızca eğitiminde, kişinin meslek alanına göre eğitimler düzenlenmektedir. Diğer eğitim programlarına göre daha kısa sürede tamamlanan program sayesinde kişiler daha kariyer sahibi olmanın keyfini yaşamaktadırlar.

Fransa'nın Popüler Lokasyonları?

Marsilya

Akdeniz iklimine sahip Marsilya, Fransa’nın en büyük ikinci kenti olma özelliğine sahiptir. Akdeniz’in en büyük limanına sahip olması, sürekli olarak hareket halinde olmasını etkilemektedir. Eski binalar, tarihi Arnavut kaldırımları ve eşsiz manzarası ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmayı başaran şehir, öğrencilerin de yoğun olarak tercih ettikleri yerlerden biridir. Eski liman çevresi özellikle en çok turist çeken noktasıdır. Müreffeh bir hayat tarzına sahip Marsilya, dünyadaki namını her geçen gün daha da yükselterek kendinden söz ettirmektedir.

Nice

Fransa’nın güneyinde yer alan Nice, turistik bir kent olmasıyla her sene on binlerce ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Masmavi sulara sahip kent, kumsalları ile büyüleyici bir atmosfer sunuyor. Fransa’da eğitim gören öğrencilerin de en çok tercih ettikleri şehir olması öğrenci sayısının diğer yerlere göre biraz daha fazla olmasını etkilemektedir. Ulaşım açısından gayet düzenli bir alt yapıya sahip olan şehir, Fransız mutfağı için de tercih edilebilecek bir yerdir. Muazzam manzaraları, denizin harika coşkusu ve yaz aylarında kent meydanlarında düzenlenen etkinlikler, şehrin daha bir renkli olmasını etkilemektedir.

Lyon

Sıcak atmosferiyle misafirlerini kendine bağlamayı başaran Lyon, Fransa’nın üçüncü büyük kentidir. Turistik anlamda ülkenin en seçkin kentlerinden biri olmasının nedeni, hiç şüphesiz sahip olduğu UNESCO (Dünya Mirasları Listesi)’da yer alan alanlarıdır. Rhone ve Saone Nehirlerinin kesiştiği bir noktada yer almasından dolayı şehrin doğal görünümü harikadır. Rönesans ve gotik mimari eserlerinin şehirde yer alması dünya turizminin ilgisini çekmeye yetiyor. Lyon, Fransa’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin de tercih ettikleri şehirlerden biridir. Şehrin zengin ve yaşanılabilir olması belki de bunda en büyük etkiye sahiptir. Gastronomik tatları ve Fransız mutfağı ile bütünleşen Lyon, öğrencilik dönemlerinde kesinlikle görülmesi gereken bir şehirdir.

Paris

Fransa’nın başkenti Paris, dünyaca ünlü bir yerleşim yeridir. Gerek tarihi anlamda gerekse de modern yaşantı anlamında kendinden çokça söz ettiren şehir Île-de-France bölgesinin merkezidir. Sen Nehri’nin üzerinde, Paris Havzası’nın ortasına kurulu olan kent, Fransa için olduğu kadar Avrupa ve dünya ülkeleri açısından da önemli bir şehirdir. Şehrin geleneksel mimari yapıları ile dikkat çekici güzelliklere sahip olması hem turizm dünyasında hem de ekonomi dünyasında önemli bir üne sahip olmasını etkilemektedir. Fransa dil okulları bakımından ülkenin en zengin şehri olması ve üniversiteler bakımından da diğer şehirlere göre daha gelişmiş olması, öğrencilerin daha çok burayı tercih etmelerini etkilemektedir.

Bordeaux

Neoklasik mimarisi ile dikkat çekici bir yapıya sahip olan Bordeaux, Paris’e benzerliğiyle ün kazanmış bir şehirdir. Şehir, Garonne Nehri’nin kıyısında kurulduğu için muazzam bir doğal güzellik sunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde dünya turizminin dikkatlerini üzerine çekmeyi başaran şehir, eğitim noktasında da en sık tercih edilen yerlerden biridir. Genel itibariyle sıcak insanlara sahip, Akdeniz iklimini barındıran şehirde, yaşam kalitesi oldukça yüksek seviyelerde seyretmektedir. Bordeaux, yıl boyunca sanat, müzik ve kültürel aktivitelerin düzenlendiği bir şehirdir. Yılın her gününe sığdırmayı başardıkları etkinlikler sayesinde kentin zengin bir misafir kitlesi olduğunu söylemek gerekiyor. Fransa’da eğitim alınırken kesinlikle bu kente uğranılması gerektiğini söylememiz gerekiyor.

Okullar

Eurocentres

Daha sakin ve kalabalık olmayan ortamlarda eğitim görmek isteyenlerin tercih ettikleri dil okulu Eurocentres dil okuludur. 8 sınıflık bir okul olması, hem küçük hem de eğitiminin kaliteli olduğunu gösteriyor. Bilgisayar odası, nteractive whiteboards, mutfak, eğitim merkezi ve öğrenci salonu gibi alanlara sahip olan Amboise, öğrencilerin Fransızcayı en iyi şekilde öğrenmesi için hazırlanmış bir eğitim kurumudur. Genel Fransızca kursu, DELF A2, DELF B1, DELF B2, DALF C1 ve yıl ve yarıyıl devam eden eğitim programları ile Fransızcayı her seviyede öğretme temeli ile kurulan okul, Fransa’nın en çok tercih edilen dil okullarından biridir.

Amboise’de yer alan dil okulu, öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılamak adına aile yanında konaklama ve öğrenci yurdunda konaklama imkanlarına sahiptir. Öğrencinin isteğine bağlı olarak tercih edeceği yerler, okula ulaşım açısından yakın noktalarda yer almaktadır.

IFALPES

Fransa’da dil eğitimi görmek isteyen öğrenciler için birbirinden farklı dil okulları bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen isimlerden biri de IFALPES dil okuludur. Okul, Alp Dağları ve Avrupa’nın kalbinde yer alması sebebiyle çok kişi tarafından tercih edilen isimlerden biri haline gelmiştir. 20 yıla yakın bir geçmişe sahip dil okulu; deneyimli eğitimci kadrosu ve okulun profesyonel hizmetlileri ile öğrencilerin isteklerini karşılama noktasında büyük başarılara imza atmış bir yerdir. 1992 yılından bu yana öğrencilere Fransızca dil eğitimi hizmeti veren IFALPES, 18. Yüzyılda kalma bir kalede 8 sınıfı ile dil eğitimi vermektedir.

Pazartesi den Cuma ya 8:30-13:30 ve 13:30-17:30 saatleri arası ders saatlerinde eğitim verilen dil okulunda, resmi günlerde eğitim verilmemektedir. 18-28 yaş aralığındaki öğrencilerin yoğun olarak tercih ettikleri IFALPES, her hafta düzenlediği ücretsiz konuşma grupları ile öğrencilerin daha net şekilde Fransızca öğrenmesini sağlamaktadır. Aile yanında konaklama, öğrenci evinde konaklama gibi seçeneklere sahip dil okulu ile istediğiniz seviyede Fransızca öğreneceksiniz.

LYON BLEU INTERNATIONAL

Fransa’nın en büyük ikinci kenti Lyon’da yer alan Lyon Bleu International, Fransızca dil eğitimi almak isteyenlerin gözde tercihleri arasında yer almaktadır. 1999 yılından bu yana kalitesinden ödün vermeden dil eğitimi veren okul, sunduğu olanaklarıyla dil öğrenmek isteyenlere kolaylık tanımaktadır. Tüm sınıflar TV, her sınıfta klima, ısıtıcı, doğal ışık ile donatılarak öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almaları sağlanmaktadır. Okul genelinde engelli tuvaleti, resepsiyonda tekerlekli sandalye ile erişim gibi hizmetler bulunmaktadır.

Genel Fransızca, yoğun Fransızca, sınav hazırlık kursları gibi eğitim programlarıyla hizmet veren Lyon Bleu International, derslerin ilk gününde seviye belirleme sınavı yaparak öğrencilerin sınıflarını belirlemektedir. Yetişkin kurslarında haftada bir defa düzenlenen eğlence etkinliği ile eğitim gören öğrencilerin derse motive olmaları sağlanmaktadır. Konaklama imkanlarıyla öğrencilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilen Lyon Bleu International Fransızca dil okulu ile başarının sırrına ulaşacaksınız.

Fransa Öğrenci Vizesi

Fransa’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin öncelikle vize işlemleri için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İstenen şartlar ve talep edilen belgelerin tamamlanması durumunda; Fransa öğrenci vizesi almak çok daha kolay hale gelebiliyor.

Fransa öğrenci vizesi için şartlar ve koşullar:

 • Fransa’ya gideceğiniz tarihten itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (biometrik),
 • Pasaportunuzun 2, 3, 4, 5, 38 ve 60. sayfalarının birer fotokopisi,
 • Shengen vizesini daha önce almış iseniz ilgili sayfaların fotokopisi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 85 Euro vize ücreti,
 • Gideceğiniz eğitim kurumundan “kabul belgesi”,
 • Öğrenciliği devam edenlerden “öğrenci belgesi”,
 • Okulu bitirmiş olanların son okudukları okula ait diploma,
 • Fransa’da kalacağınız sürece geçiminizi karşılayabileceğinize dair teminat belgeleri

  Size ve/veya anne, baba, eş, kardeşe ait;

 • Banka cüzdanları veya hesap hareketlerini gösterir banka ekstreleri,
 • Maaş bordroları veya iş sahibi iseler işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Ticaret Odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, kuruluş gazetesi),
 • Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi,
 • Kira geliri varsa kira kontratı fotokopileri.

  Yukarıda belirtilen vize başvuru şartları, kişinin kendi başına başvurusunda istenen şartlar ve belgelerdir. Eğer harç ve diğer masraflarınızı karşılayacak kişi başka biri ise sponsor mektubu almanız gerekmektedir.

 • Çalışan öğrencilerden son 3 aya ait maaş bordrosu,
 • İş yerinden izinli olduğuna dair belge,
 • Vize başvuru formu,
 • Uçak bileti rezervasyonu,
 • 18 yaş altındaki öğrenciler için anne ve babadan alınmış, noter onaylı muvaffakatname.

S.S.S

1- Fransa’da yaşamak zor mu?

Fransa, genel olarak yaşam şartları iyi olan bir ülkedir. Fransa’da eğitim alan öğrenciler, kısa sürede ortamın şartlarına ve fransa’nın genel yaşam koşullarına ayak uydurabilmektedirler.

2- Fransa dil okulları pahalı mı?

Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Fransa’da okulun; konumu, eğitim kalitesi ve öğrencilere sunulan olanaklara bağlı olarak dil okulu fiyatları değişiklik göstermektedir.

3- Fransa’da ulaşım kolay mı?

Fransa Avrupa’nın en büyük toprağına sahip ülkesidir. Bununla birlikte ülke her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da geniş bir ağa sahiptir. Okullar genellikle merkezi yerlerde oldukları için ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

4- Fransızcayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Tamamen öğrenciye bağlı olmakla birlikte katılacağınız eğitim programı ve tercih ettiğiniz Fransa dil okulu tercihine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak genel olarak Fransa dil okulları eğitimde başarılı kurumlardır.

5- Vize başvurusunda ne yapmalıyım?

Konu içerisinde Fransa öğrenci vizesi başvurusunda bulunurken sahip olmanız gereken şartlar hakkında bilgi edinebilir veya danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Fransa Dil Okullarımız

  Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

  Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

  ICEF 
  PIER 
  QE 
  QEAC 
  EducationUK 
  IALC 
  IALC