Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

UniRehber: Avustralya Üniversitelerini Seçmeniz için Birçok Neden Var


UniRehber: Avustralya Üniversitelerini Seçmeniz için Birçok Neden Var

Yök Denkliği

Tüm Avustralya Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır.

LGS, ALES gibi sınavlardan barajı aşmış olmanız gerekmez.

Avustralya Büyükelçiliğinde sertifika /diploma, lisans, yüksek lisans amaçlı vize başvuruları 2 günde sonuçlanmaktadır.

Eğitim dili İngilizcedir ve eğitim sistemi İngiliz eğitim sistemidir.

Avustralya’da lisans, yüksek lisans ve doktora yapmanız için ABD ve benzeri ülkelerde sunulması zorunlu olan GRE ,GMAT ve SAT sınavlarına girmenize gerek yoktur.

Üniversiteye başvuruda aranan tek şart lise diploması ve IELTS, TOEFL yada Pearson testi dil puanıdır. LGS puanı gerekmez. Ayrıca liseden mezun olduğunuz bölümle ilgili bir alan seçme zorunluluğunuz da yoktur. Bu sayede okuyacağınız bölümü siz seçersiniz.

Yılda 3 dönem başlangıç tarihi vardır. Böylece yıl kaybı yaşamazsınız.

Bir çok bölümün eğitim süresi 3 yıldır.

Her eğitim döneminin sonunda bir çıkış noktası (exit point) vardır.(certificate, diploma, advanced diploma vb gibi.) Eğitime ara verilse bile tamamlanan eğitime karşılık birdiploma alınmış olur.

Yüksek standartta, uluslararası tanınan bir  diploma alırsınız.

Avustralya kanunları yabancı öğrencilere sunulan kursların yüksek standartta olmasını temin eder ve kurs ücretlerini garanti altında tutar. Yabancı öğrencilere yönelik kursların mutlaka onaylı ve kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Maliyet

Okul ödemeleri,  vizenin kesin olarak çıktığını öğrendikten sonra yapılmaktadır. ( Ödeme yapıldığı bilgisi olmadan vize pasaportunuza işlenmemektedir. Bu konudaki tüm takipler tarafımızdan titizlikle organize edilmektedir.)

Eğitim ücretleri dönemsel ödenmektedir.

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim olarak, bizi tercih eden öğrencilerimize, dil + lisans ve dil + yüksek lisans paketlerinde 200 AUD – 1000 AUD gibi küçük depozitolar ile tüm eğitim süresine ait ödemeler yapılmadan uzun süreli vize alma imkânı sunmaktayız.

Vize başvurusu için bankada gösterilmesi gereken para;  3 yıllık programa başvuruluyor olsa bile ilk yılın eğitim +yaşam+ uçak bileti giderleri toplamıdır.

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim aracılığı ile ödemelerinizde Halkbank, Tekstilbank ve Advantage Kredi Kartlarına 12 aya kadar taksit uygulanmaktadır.

Çalışma İzni

Tüm öğrencilerin eğitim süresince haftalık 20 saat yasal çalışma müsaadesi vardır. Haftalık çalışma izmi 20 saat ile sınırlı olmakla beraber, fazla mesai de yasal hakkınızdır. Bu şekilde kanuni bir zorluk yaşamadan haftada 28-30 saat gibi süreler ile de çalışabilirsiniz.

Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma izni kazanmış olurlar. Son yasa ile 18 yaş üzeri çalışanların saat ücretleri alt sınırı 15 AUD/ saat olarak belirlenmiştir.

Göçmenlik

Herhangi bir alanda 2 yıl lisans ya da yüksek lisans seviyesinde eğitim alarak mezun olan öğrencilere, mezuniyet sonrası otomatikman 2 yıl ful time kalma ve çalışma izni verilmektedir. Bu süre içerisinde mezun kişi isterse, vatandaşlık ( Permanent Residency) için başvurabilmektedir.

Yaşam

Güvenli, sıcakkanlı ve enerjik bir ortam

Avustralya'da bulunan kurumlar öğrencilerinin kültürel ve dini ihtiyaçlarına duyarlıdır ve yeni ortamlarına uyum sağlamalarında destek olurlar.

Avustralya suç ve politik huzursuzluğun en düşük düzeyde olduğu, güvenli bir ortam sağlar.

Avustralya dünyanın en uyumlu çok kültürlü toplumlarından biridir ve insanları sıcakkanlı, açık fikirli ve cana yakındır.

 

Paket Programlar ile İlgili Bilgi için:
Bilgi istek formu
TELEFON (0212) 327 66 34  -  (0212) 327 66 35

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB