Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo

UniRehber: Yurtdışında üniversite okumak için ne gibi şartlar sağlamam gerekir?


UniRehber: Yurtdışında üniversite okumak için ne gibi şartlar sağlamam gerekir?

BAŞVURU ŞARTLARI :

Yurtdışında üniversite eğitimi alabilmeniz için üniversitelerin sizden istemiş olduğu bazı şartlar vardır.
Bunların başında dersleri anlayıp derse katılabilecek kadar ingilizce bilgisine sahip olmanız şartı gelir.
Bu şartları kısaca açıklamak istersek.

Yeterli İngilizce düzeyi

Üniversiteler genellikle IELTS ve TOEFL sınav sonuçlarını dil seviyesi tespitinde kullanırlar. Genel olarak  5.5-6.0 IELTS skoru istenmektedir.Bu skorlar okuldan okula değişiklik gösterebilmektedir.
Ancak ingilizce seviyeniz bu puanları alamayacak düzeyde ise ilk olarak bir dil  eğitimi almanızı öngören şartlı kabul işlemi gerçekleştirilebilmektedir.Detaylar için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Yeterli not ortalaması

Üniversiteler öğrencilerin lisedeki başarılarını da önemli bir kriter olarak kabul ederler.Bazı üniversiteler sadece mezuniyet ortalamasını dikkate alırken bazı üniversiteler ders bazında alınan notları da dikkate almaktadır.

Yeterli mali kaynak


Üniversite başvurularında alacağınız eğitimin yıllık toplam ücretini karşılayabileceğinizi üniversiteye evraklarla kanıtlamanız gerekmektedir.Sizi finanse edecek olan kişinin, banka hesaplarında en az yıllık okul ücreti kadar meblağ olduğunu göstereren bir yazı almanız yeterlidir.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council