Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

UniRehber: Yurtdışında üniversite seçerken nelere dikkat etmeliyim ?


UniRehber: Yurtdışında üniversite seçerken nelere dikkat etmeliyim ?

Alacağınız üniversite eğitimi ilerideki  kariyeriniz için en önemli unsurlardan biridir.Kariyerinizdeki amaçlarınıza ulaşmak için doğru ve iyi bir üniversite de okumanız çok önemlidir.
Uzmanlaşmayı düşündüğünüz konu, çalışmayı istediğiniz sektör üniversite seçiminde büyük bir rol oynar.
Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak deneyimli kadromuzla sizlere yurtdışı üniversite seçiminde yardımcı olmak bizleri mutlu edecektir.

 

Yurtdışı üniversite seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar önem sırasına göre şöyle sıralanabilir:

Yök Denkliği:

Üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra diplomanızın Türkiye'de de geçerli olabilmesi için YÖK tarafından tanınan bir üniversiteyi seçmeniz çok önemlidir.Üniversite seçerken bu hususa dikkat etmeyen öğrenciler Türkiye'ye döndüklerinde büyük problemler yaşayabilmektedirler.
 

Ülke Seçimi: 

Üniversite eğitimini alacağınız ülke sizin önümüzdeki 3-4 yıl boyunca yaşayacağınız ülkedir. Bu nedenle ülkenin yaşam şartları, çalışma olasılıkları, öğrencilere tanınan imkanlar, iklim koşulları, vize şartları gibi unsurlar ülke seçiminde dikkate alınmalıdır.  

Şehir seçimi: 

Ülke seçiminde olduğu gibi şehrin size sağladığı olanakları da detaylı olarak incelemeniz gerekmektedir.
 

Üniversite : 

Tercih edeceğiniz üniversitenin sizin şartlarınıza uygun olması ve eğitim  almayı amaçladığınız dalda yetkin bir üniversite olmasına özen gösterilmelidir.
Örneğin bazı üniversitelerin mühendislik bölümleri çok iyi iken bazı üniversitelerin işletme bölümlere öne çıkmıştır. Ayrıca üniversitelerden  bazıları şehir merkezinde , bazıları ise şehrin dışındaki kampüslerde hizmet verir.Tercihinizi yaparken bu noktayı da göz önünde bulundurmakta fayda vardır.
 

>>> Yerleştirme Yaptığımız Üniversitelerden Bazılarını Görmek için Tıklayınız< <<<


Bölüm Seçimi: 

Bir anlamda ilerideki mesleğinizi de belirlemek olan bölüm seçimi dikkatle yapılması gereken konulardan biridir. Çoğu üniversite aynı branş üzerine birden fazla bölüm sunmaktadır. Örneğin işletme bölümü ile ilgili olarak genele işletme, uluslararası işletme vb alt branşlar söz konusudur.
 

>>> Yerleştirme Yaptığımız Bölümlerden Bazılarını Görmek için Tıklayınız< <<<


Maaliyet: 

Seçeceğiniz üniversitenin kaliteli eğitim veren ve tanınan bir üniversite olmasının yanı sıra maliyeti de çok önemlidir.Eğitim kalitesinin yanı sıra ekonomik olarak da uygun olan üniversiteler konusunda Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile irtibata geçebilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC