Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Malta Kampanyalı Dil Okulları


Güney Avrupa’da yer alan Malta, Orta Akdeniz bölgesindeyer alır. Deniz, güneş ve tatil ile dil eğitimini bir arada yakalamak isteyenler için sunulabilecek en güzel fırsatlardan biri olarak Malta önerilebilecek en isabetli noktadır. Yaşam koşulları, müreffeh hayatı ve turizm noktası olması ile turistlerin sıklıkla tercih ettikleri ülke, üç büyük, iki küçük adadan oluşan takımadalar ülkesidir. Kışları çok soğuk olmayan yazları ise mükemmel bir destinasyona dönüşen takımadalar ülkesinin en büyük yüzölçümü de Malta’ya aittir. Bu nedenle uluslararası öğrencilerin sıklıkla tercih ettikleri bir noktaya dönüşmektedir. Genel olarak küçük tepe ve küçük dağlardan oluşan takımadaların başkenti, Valetta, yüzölçümü olarak en büyük olan adada yani Malta’da yer almaktadır. gelişmiş alt yapısı ve kültürel geçmişi ile buranın diğer adalara göre daha fazla gelişmiş olduğundan söz etmek gerekiyor. Durum böyle olunca Malta dil okulları, öğrenciler için birçok avantajı ile tercih edilen bir yer halini alıyor. Mükemmel doğal güzellikleri, iklimi ve kültürel gelişmişliği ile eğitim almak isteyenlerin gözde tercihlerinden biri haline gelen ülke, turizme verdiği önem kadar eğitim alanına da önem vermektedir. Devlet denetimi altında olan 50’den fazla dil okuluna ev sahipliği yapan ülke, her anlamda eğitim için tercih edilebilecek bir destinasyondur. Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler, dünyanın en kaliteli dil okullarından hizmet almış oluyorlar, çünkü burada bulunan okullar; Amerika, Kanada, İngiltere ve İrlanda gibi eğitim konusunda kendinden söz ettiren dil okullarının şubeleridir. Yani kaliteli eğitim için merkezlerine gitmek için herhangi bir neden bırakmamaktadır. 
Malta Kampanyalı Dil Okulları

Malta’da dil eğitimi

Ülke nüfusuna göre çok fazla dil okulunun bulunduğu Malta, bu özelliği sayesinde ekonomik fiyatlar sunan bir ülke olarak kendini göstermektedir. 316 kilometrekarelik bir alana sahip olan ülkede yukarıda da bahsettiğimiz gibi 50’nin üzerinde okul bulunmaktadır ve tüm okullar, farklı ülkelerde merkezleri bulunan dil okullarının şubeleri olduğu için öğrenci çekmek adına farklı kampanyalar oluşturmaktadırlar. Özellikle yaz döneminin gelmesiyle birlikte Türk öğrencilerin ve çoğunluğu Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir köşesinden gelen öğrencilerle dolan Malta, eğitimde yakalanmak istenen seviyeyi fazlasıyla öğrencilere sunmaktadır. Eğitimde kullanılan teknikler, konaklama seçenekleri, ulaşım kolaylığı ve diğer ülkelere göre daha ucuz bir hayata sahip olması, Malta dil okulları ile eğitim görmek isteyen öğrencilerin sayıca diğer ülkelerin önüne geçmesini etkilemektedir. Tüm bunlarla birlikte Malta’da dil eğitimi alan kişiler, farklı eğitim programlarından yararlanarak kendi seviyelerine göre bir paket seçebilmektedirler, bu da ülkede bulunan dil okullarının daha cazip hale gelmesini etkilemektedir. Her sene Türkiye’den binlerce kişinin dil eğitimi almak için gittiği ülke, beklentilerden çok daha fazlasını karşılamaktadır.

Malta’da yaşam koşulları

Her dil öğrencisinin en temel olarak araştırdığı konulardan biri de gidilecek ülkenin yaşam koşulları konusudur. Avrupa’nın güneyinde yer alan Malta, yaşam koşulları bakımından son derece nezih bir ortama sahiptir. Gerek alt yapısı gerek ulaşımı ve gerekse de sıcakkanlı insanları ile bir bütünlük halinde olan takımadalar ülkesi, eğitim için de son derece elverişli bir yerdir. Öğrenciler bir yerden başka bir yere kısa sürede gidebilmekte ve ihtiyaçları için kolaylıkla çözüm bulabilmektedirler. Tüm bu etkenler birleştiğinde Malta dil okulları, eğitim almak için en cazip yerler arasında görülüyor. Dil okulları ve fiyatları ile ilgili net bilgi edinmek için iletişim bilgilerimizden kurumumuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB