Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Malta Dil Okullarında Eğitim


Yaşadığımız yüzyıl; teknoloji, iletişim ve ulaşım konusunda en çok ilerleme kaydetmiş yüzyıl olarak değerlendirilmektedir. Bu yüzyılın getirileri elbette sayıca fazladır ancak bir takım eğitimler de yüzyılımız için gerekli olarak görülmektedir. Yaşadığımız dünya, eskisi gibi büyük değil ve ulaşım artık çok daha rahat bir düzeydedir. Başta ticari hayat olmak üzere birçok alanda farklı ülkelerle iletişimde olmak, ulaşmak ve buralarda ticaret yapabilmek mümkündür fakat her ne kadar ulaşım kolay olsa da sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmek için dil bilmek şarttır. Gidilecek herhangi bir ülkenin dilini öğrenmek uzunca zaman alır ancak bunun yerine ortak olarak kullanılan bir dil üzerinde eğitim görmek daha faydalı olacaktır. İngilizce, dünya genelinde en çok konuşulan dil olup hemen hemen her ülkede eğitim almanın mümkün olduğu bir dildir, bu avantajı değerlendirerek ulaşımın çok rahat olduğu bu dönemde ticaret başta olmak üzere; eğitim, teknolojik gelişmelerden yararlanmak ve kültürel anlamda kişisel gelişimde bulunmak çok daha etik olacaktır. Peki, dil eğitimi almak için kullanılabilecek alternatifler nelerdir? Dil okulları, dediğimiz gibi her ülkede hizmet veren kurumlardır, fiyatlarını inceleyerek, ülkelerin yaşam koşullarını göz önünde bulundurarak ve ulaşım kolaylıklarını inceleyerek sağlıklı bir şekilde karar vermek mümkündür. Malta dil okulları, konumuzun ana teması olduğu için bu alanda değerlendirmeler yaparak bu ülkede alınacak eğitimin ne gibi getiriler getireceği üzerinde bir takım bilgileri vermenin yerinde olacağını düşünüyoruz. 
Malta Dil Okullarında Eğitim

Malta’da dil eğitimi

Güney Avrupa’da Orta Akdeniz bölgesinde yer alan Malta, aslında bir takımadalar ülkesidir. Üçü büyük, diğer ikisi küçük olmak üzere toplam 5 adadan oluşan takımadalar ülkesinin en büyük adası Malta Adası’dır. Avrupa sınırlarına yakın olan ülke, coğrafi yapısı, iklimi, tarihi değeri, kültürü ve ulaşım kolaylıkları ile yaz aylarında turistlerin sıklıkla tercih ettikleri bir destinasyon halini almıştır. Aynı şekilde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler de yine tercihlerinin ilk sırasına Malta’yı alarak eğitimlerinden başarılı sonuçlar almak üzere kayıt yaptırmaktadırlar. Malta’da dil eğitimi alınabilecek 50’nin üzerinde dil okulu bulunmaktadır ve bu okullar genel olarak Kanada, Amerika veya İngiltere merkezli dil okullarının şubeleridir, yüzölçümü bakımından küçük olması, nüfusunun az olması bu okulların ülkede fazlaca sayıya tekabül etmesini etkiliyor. Dolayısıyla okullar öğrenci çekebilmek için farklı kampanyalar ve indirimler uygulayarak adeta öğrenci çekme yarışına girmektedirler. Bu durum, tamamen öğrencilerin işine yarıyor çünkü Malta dil okulları, yaşanan rekabetin etkisinde kalarak diğer ülkelere göre daha ekonomik fiyatlardan eğitim veriyorlar ve program kapsamı olarak diğer ülkelerden geri kalır bir yönleri de yoktur. Genel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, sınav hazırlık kursları, mesleki İngilizce ve iş İngilizcesi gibi tercih edilen tüm programlar ülkenin dil okullarında sunulmaktadır.

Kayıt yapmak için gerekli evraklar nelerdir?

Genel olarak Avrupa ülkelerine gitmek için veya öğrenci vizesi almak için gerekli şartlar aynıdır. Öğrenci vizesi, yeteri kadar maddi imkan ve eğitim sırasında masrafların karşılanacağı kişinin gerekli belgeleri hazırlaması. Klasik olarak bu belgeler hazırlandıktan sonra Malta dil okulları ile eğitime başlamak kolaydır. Ancak bu aşamalarda doğru işlem yapmak için gerekli bilgilere sahip olmak gerekiyor, bunun için de sitemizden veya iletişim numaramızdan kurumumuza ulaşarak detaylı bilgilere ulaşabilir, işlemlerinizikolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council