Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere'de Dil Eğitimi Hakkında


Günümüzde İngiltere, Yurtdışı Eğitim için bir çok öğrenci tarafından tercih edilen bir cazibe merkezidir. Fiyat – fayda açısından bakıldığında verimi yüksek olan İngiltere, dil okullarının kalitesi ile de dikkat çekmektedir. Uzun yıllardır faaliyet gösteren ve kendini kanıtlamış okullarıyla İngiltere öğrenciler için daima dili yerinde öğrenmek adına gidilmesi gereken doğru bir yer olacaktır.

İngiltere’nin başkenti olan Londra, ülkenin en kalabalık şehridir. 9 zone’dan oluşur ve metro hattı çok gelişmiş bir şehir olduğu için bir ucundan diğer ucuna kolaylıkla gidilebilmektedir. Oyster adı verilen seyahat kartları haftalık, aylık olarak alınabilmektedir. Devlet tekelindeki müzeler, sanat galerileri ve konserlerin çoğu ücretsiz olarak sunulmaktadır. Okullar genellikle Zone 1’de konumlanmıştır, ulaşımı kolaydır. Bir kahve ortalama olarak 3 GBP olarak ücretlenmektedir.

İngiltere'de Dil Eğitimi Hakkında

İngiltere’nin bir diğer en çok tercih edilen şehri olan Cambridge içinde bulunan bir devlet bir özel iki üniversite sebebi ile tam bir öğrenci şehridir. Londra’ya 2 saat mesafededir. Bu şehirde genellikle bisiklet yaygındır ve öğrencilerin çoğu da bu ulaşım aracını tercih eder. Öğrenciler eğer isterlerse Cambridge Üniversitesi’nin kütüphanelerine girme hakkına sahiptirler. Şehri ikiye bölen Cam Nehri’nde sıklıkla punting denen bir çeşit kürek sporu yapılmaktadır. Bir kahve ortalama olarak 2,75 GBP civarındadır.

Oxford, Cambridge’e kıyasla biraz daha turistik olan bir şehirdir. Ulaşım genel olarak otobüslerle sağlanır, bisiklet yolları mevcuttur. Londra’ya 2,5 saat mesafededir. Oxford Üniversitesi’nin bir çok kampüsüne öğrencilerin erişimi bulunmaktadır. Dünyanın ilk üniversiteye bağlı müzesi olan Ashmolean Müzesi bu şehirde yer almaktadır. Yaklaşık olarak 45000 öğrenci nüfusu bulunmaktadır. Bir kahve ortalama olarak 3 GBP civarındadır.

Bournemouth, İngiltere’nin güneyinde bulunur ve ülkenin en yüksek sıcaklık oranlarına sahip şehridir. Yaklaşık 11 km uzunluğunda bir sahil şeridi ve bu sahilde Pier adı verilen iskele vardır. Ulaşım otobüslerle sağlanmaktadır, bisiklet çok fazla yaygın değildir. Bir tatil beldesi olması sebebi ile havaalanı şehir merkezine çok yakındır. Öğrenci nüfusu yüksek olduğu için cafeler, restorantlar ve gece kulüpleri çok fazladır. Bir kahve yaklaşık 3,2 GBP civarındadır.

Brighton, Manş denizinin kıyısında Londra’ya 2 saat mesafede bir sahil şehridir. Yıl boyunca bir çok festival ev sahipliği yapan Brighton, Bournemouth’a kıyasla daha sakin bir ve daha ufak bir şehirdir. Yeşil alanı çok fazladır ve yıllık sıcaklık oranları Londra’ya kıyasla daha yüksektir. Bir kahve ise yaklaşık olarak 2,5 GBP civarındadır.

Neden İngiltere sorusunun cevabı ise aslında çok basittir. Dilin doğduğu yerde bulunmak, sosyal imkanlar ve İngiltere dil okulları kalitesi açısından her kesimden öğrenciye açıktır. Kültür ve Eğitim seviyesi çok yüksek bir şehir olduğu için, yaşaması kolaydır. 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC