Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Neden İrlanda’da Eğitim


Eğitim alınırken bazı nedenle göz önünde tutulur ve böylelikle karar verilir. Gidilecek ülkenin eğitim alanında sunacağı katkılar, öğrencilere sunulan haklar, ülkenin coğrafi yapısı, yaşam şartları, maddi koşulları, dil okulu programları vs. detaylar değerlendirildikten sonra başvuru süreci başlar. İngilizcenin günümüz adına önemi oldukça büyüktür. Dünyanın ortak dil olarak kabul görmesi, ticari, siyasi, politik, ekonomik, kültürel anlamda kendinden söz ettiren bir dil olması İngilizcenin kıymetine kıymet katan detaylardır. İngilizce öğrenmek için neden saymaya kalkışacak olursak bir sayfa dolusu maddeleri sıralamamız gerekiyor, nedenini her kes kendince kavrayabilir. Asıl önemli olan konu İngilizce öğrenmek için nereler tercih edilebilir ve neden buralar tercih edilmelidir. Başından beri eğitim için en çok tercih edilen ülkelerin başında İrlanda gelir, İrlanda; sosyokültürel bakımdan, edebiyat ve sanat bakımından, ekonomik refah düzeyi bakımından ve daha da önemlisi insanlarının sıcak kanlı olmaları bakımından değerlendirilmesi gereken bir ülkedir. Eğitim sürecinde bu maddeler öğrencileri yakından ilgilendirir. Yardımsever bir halka sahip olmayan bir yerde eğitim almak ne kadar zor ise yaşam şartları da o kadar zor olur. İrlanda dil okulları ise tüm bu konularda gözü kapalı tercih edilebilecek ülkelerden biridir. Tüm bu özelliklerinin yanında diğer ülkelere göre daha ekonomik eğitim fiyatlarına sahip olması ve öğrenci vizesi işlemlerinde daha esnek davranması da ayrıca değerlendirilebilir yönleridir. 
Neden İrlanda’da Eğitim

İrlanda’yı tercih etmek için geçerli nedenler

2010’da Lonely Planet tarafından “en dost canlısı ülke” unvanını kazanan İrlanda, özgürlükler ve insan hakları bakımından oldukça nezih bir ülkedir. Dünyanın en barışçıl 13. Ülkesi olması ise ülke adına büyük bir şanstır. Tabi burada okul okuyanlar veya dil eğitimi görenler bu etkilerden büyük oranda faydalanabilmektedirler. İrlanda, her anlamda gelişmeyi başarmış bir ülkedir. Zira bir ülkeyi değerlendirirken sadece ekonomik düzeyi göze alınmaz. Sanat, müzik, edebiyat gibi alanlarda ne kadar ileride olduğu da göz önünde tutulur. İrlanda tüm bu alanlarda kendinden söz ettirecek kadar ilerlemiş bir ülkedir. Ulysses, Dracula ve Güliver’in Gezileri gibi kitaplar, İrlandalı edebiyatçılar tarafından kazandırılmıştır. Ekonomik alanda ve finansman alanında büyük ölçüde kendini geliştirmeyi başaran ülke, birçok büyük şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Bu şirketler arasında yakından bilinen Google, Apple, IBM, Pfizer gibi markalar da yer alıyor. Bu şirketlerin burada yer alması İrlanda dil okulları ile İngilizce eğitimi almak isteyenlerin şansını arttırır cinstendir. Uzun vadede eğitim görecek kişilere çalışma izninin verilmesi ve böylesine dünya genelinde bilinen şirketlerin burada yer alması, kariyere adım atmanın en güzel yönlerinden olacaktır. Yani tek başına İngilizce öğrenmekle kalınmıyor aynı zamanda kariyer adımlarının başlangıcı da bu ülkede atılmaya başlıyor.

Okul ve program seçme

Her anlamda zenginliklere sahip olan bir ülkede elbette okulların ve programların da değerlendirilmesi gerekiyor. İrlanda’nın birçok kentinde dil okulu bulunmaktadır, bu okullarda; genel İngilizce, akademik İngilizce, sınav hazırlık kursları ve yaz kampları gibi programlar yer almaktadır. Her seviyedeki öğrenciye hitap eden programlara sahip olması İrlanda dil okulları seçeneğinin daha fazla işaretlenmesini etkilemektedir. Kariyer yolunda ilerlerken istediğiniz düzeyde İngilizce öğrenmenize fırsat sunan ülke hakkında bilgi almak ve okul tercihinde bulunurken isabetli tercihler yapmak için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB