Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Avustralya dil okullarının farkları ve avantajları


İş hayatı, eğitim, sosyal hayat ve diğer yönler… Her bir alanda yaşanan gelişmeler, yapılan düzenlemeler hayatın daha rahat akmasını etkilemektedir. Seyahatler eskisinden daha kolay, iş bulma imkanı eskisine göre daha geniş ve sosyal hayat eskisine göre çok daha ileri düzeye gelmiştir günümüzde. Teknoloji dünyasının büyük bir hızla ilerlediği günümüzde özellikle eğitim ve iş alanları belli bölgelerde sınırlı kalmayarak dünyanın diğer ucuna kadar gitmiş bir vaziyettedir. Zira “uzakların yakın olduğu zaman”da yaşamak bunları beraberinde getirdi. Daha önceleri adını bile duymadığımız ülkelerde şimdilerde eğitim görülebiliyor veya ticaret yapılabiliyor. Tüm bunlar hayatın akışını değiştiren detaylardır. Bir de böylesine geniş bir dünyada iletişimi iyi kurmak için bilinmesi gereken bazı şeyler vardır, mesela yabancı dil öğrenmek. Yabancı dil öğrenmek, bahsettiğimiz alanlardan faydalanırken daha verimli yararlanmak için gereklidir, tabi ki insanın dünya üzerinde konuşulan bütün dilleri öğrenmesi imkansızdır, bunun yerine ortak konuşulan bir dili (İngilizce) öğrenmek çok daha mantıklıdır. İngilizce öğrenmek için ise karar verirken doğru bir yerden yana tercih yapmak daha isabetli olacaktır. Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında dil eğitimi alırken de incelemek, araştırmak ve detaylandırmak gerekiyor. Mesela en çok tercih edilen Avustralya dil okulları öğrencilere sunulan haklar nedeni ile daha fazla tercih ediliyor. Bunun yanında çalışma izni gibi önemli izinlerin bulunması da yine öğrencileri bu ülkeye yönlendiriyor. Peki, daha detaylı olarak neden Avustralya’da dil eğitimi?
Avustralya dil okullarının farkları ve avantajları

Avustralya’da dil eğitimi almak için önemli nedenler

Avustralya, Birlemiş Milletler (BM) tarafından her yıl yayınlanan “yaşanabilir ülkeler listesi”nde her sene ilk beşte yer alan bir ülkedir. Doğal güzellikleri, plajları, mimari yapıları, sıcak insanları, suç oranının düşük olması, eğitime verilen önemin her geçen gün daha da arttırılması ve öğrenciler için tanına çalışma izni ile saatte 15-20 AUD kazanabilmeleri gibi önemli detaylar burada eğitim almayı cazip hale getiren nedenlerdir. Avustralya dil okulları geniş programlara yer verilen alanlardır, standartları Avustralya devleti tarafından belirlenir ve sıkı bir denetime tabii tutulur. Bu yüzden buraya yurtdışından gelen öğrenciler oldukça rahattırlar. Genel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, iş ve mesleki İngilizce gibi programlardan birini seçerek eğitim alınabilen ülkenin birçok kentinde dil okulunun bulunması da yine avantaj olarak değerlendirilebilecek detaylar arasında yer alıyor. Sydney,  Melbourne,  Brisbane,  Gold Coast,  Perth,  Cairns gibi kentlerde çok sayıda dil okulu yer alıyor, yurtdışında gelen öğrenciler de genel olarak bu kentleri tercih ediyorlar. Tabi bir de özel dil okullarının yanında üniversiteler de dil eğitimi veriyorlar. Bu da yine zengin alternatifler arasından tercih yapmayı imkanlar dahiline getiriyor. Her anlamda zengin, her anlamda kaliteli bir ülkede dil eğitimi almak herhalde avantaj saymaya gerek bırakmaz.

Nereden başlamalıyım?

Yukarıda Avustralya ve dil okulları hakkında geniş bilgilere yer verdik. Dil öğrenmek isteyenlerin bu bilgilerden sonra yapmaları gereken tek şey kendilerini hazırlamaları olacaktır. Şehirlerde hangi okulların bulunduğunu ve okulların eğitim fiyatlarını, yaşam koşullarını ve şartları hakkında bilmeleri gerekenleri araştırmaları ve tüm bunlardan sonra Avustralya dil okulları arasından kendilerine en uygun olan bir yeri seçmeleri gerekiyor. Bu konuda uzman olan danışmanlarımızdan destek alarak seçiminizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğitimden beklediğiniz sonuçları almak için mutlaka danışın.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB