Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Neden İngiltere Dil Okulları, Avantajları Nelerdir?


Yabancı dil öğrenmenin önemine dair birçok makale ve yazı kaleme aldık, basın ve medyada da yer alan bilgi ve haberleri incelediğinizde, günümüz koşullarında İngilizce öğrenmenin bir ihtiyaç olduğunu çok rahatlıkla anlayabilirsiniz. İngilizce, günümüz dünyasının büyük bir kısmını ele almaktadır ve İngilizce bilenlerle bilmeyenler arasında finansal alanda başta olmak üzere her alanda büyük farklılıklar görülmektedir. Nedeni ise gelişen dünyaya ayak uydurma ve yeniliklere daha hızlı adapte olabilmek için farklı kaynakları incelemektir. Yenilikler, insan hayatının en önemli parçasıdır çünkü hayatın daha düzeyinde olabilmesi için insanın yeniliklere kucaklayıcı bir şekilde cevap vermesi gerekir. Peki, tüm bunlardan sonra İngilizce öğrenmek için neler yapılabilir? Şimdi dilerseniz yabancı dil öğrenmek için yapılabilecekleri maddeler halinde açıklamaya çalışalım.

Neden İngiltere Dil Okulları, Avantajları Nelerdir?

Evde eğitim videolarını izleyerek İngilizce öğrenme:

Evde eğitim videolarını izleyerek İngilizce öğrenmek, genel olarak çok fazla tercih edilen bir yöntem olmasa da basit düzeyde dil öğrenmek için kullanılabilecek bir yöntemdir. Ancak bunun çok büyük getirilere getirmeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Hem ortamın uygun olmaması hem de pratik yapma olanaklarının kısıtlı olması, evde İngilizce öğrenmenin en zor detaylarından biridir.

Ücretsiz kurslarla İngilizce öğrenme:

Belediye veya vakıfların düzenlemiş oldukları kurslarda İngilizce öğrenme alternatifi, kullanılabilecek bir başka yöntemdir. Ancak bunun da kısıtlı olduğunu bilmek gerekiyor. En nihayetinde ortamda konuşulan dilin Türkçe olması ve pratik yapma imkanının neredeyse hiç olmaması, kısıtlı dil öğrenmek için kullanılmaktan öteye geçebilecek bir alternatif değildir.

Dil okullarında İngilizce öğrenme:

Ülkemizde çok sayıda dil eğitimi veren özel okullar bulunmaktadır. Aslında bu okulları birçoğu kaliteli eğitim verebilmektedir. Fakat ülkemizde konuşulan dilin Türkçe olması yine bu anlamda yeterli gelmeyebilmektedir. Bu yüzden daha kaliteli dil eğitimi almak isteyenlerin daha farklı alternatifleri değerlendirmeleri gerekir.

İngiltere dil okullarında İngilizce öğrenme:

Bir işin püf noktası hakkında bilgi sahibi olmak ve buna göre davranmak, işi öğrenme konusunda en iyi alternatiflerden biridir. Her yıl binlerce öğrencinin İngilizce öğrenmek için başvurdukları İngiltere dil okulları, saydığımız alternatifler arasında en çok değerlendirmeye değer alternatiflerden biridir.

Neden İngiltere dil okulları?

İngiltere, köklü bir medeniyete sahip bir ülke olup eğitim alanında gelişmişliği ile öne çıkan bir ülkedir. Uluslararası öğrencilere sunulan haklar ve imtiyazlar sayesinde her sene binlerce kişi, gerek dil öğrenmek için gerekse de üniversite hayatına devam etmek için İngiltere’yi tercih etmektedir. Peki, İngiltere’yi bu kadar cazip kılan nedenler nelerdir?

  1. Yaşamın kolay olması,
  2. Konaklama seçeneklerinin bulunması,
  3. Dil okullarının denetim altında tutulması,
  4. Öğrenci vizesinde esneklik,
  5. Kariyer.

Yaşamın kolay olması:

Bir ülkede eğitim alınırken ilk olarak değerlendirilmesi gereken konu yaşam şartlarının hangi düzeyde olduğudur. İngiltere, birçok açıdan olduğu gibi yaşam rahatlığı açısından da dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Alt yapı, ulaşım, ekonomi, iş alanları, kültürel zenginlik ve daha sayamadığımız birçok yönü ile kendinden söz ettirmeyi başaran ülke, vatandaşlarına ve uluslararası öğrencilere sunduğu imkanları ile tercih edilen bir yer haline gelmeyi başarmıştır.

Konaklama seçeneklerinin fazla olması:

Çoğu ülkede dil eğitimi alınırken veya diğer eğitimlerden yararlanılmak istendiğinde, konaklama sorunu ile karşılaşılmaktadır. Ya kısıtlı seçenekler ya da beklentileri karşılayamayan seçeneklerin olması, öğrencilerin zorlanmasına neden olmaktadır. İngiltere dil okulları ile eğitimi görenler ise bu durumdan çok fazla etkilenmeden istedikleri gibi alternatifleri değerlendirebiliyorlar. Aile yanı konaklama, yurtta konaklama, apart dairelerde konaklama veya daire kiralama alternatifleri, öğrencilerin tercihine bırakılmaktadır.

Dil okullarının denetim altında olması:

İngiltere’de yaklaşık 10.000 kadar dil okulu British Council tarafından onaylanmış ve bunların büyük bir çoğunluğu da English UK, Quality English, IALC, The English Network tarafından akredite edilmektedir. Bu kurumlar, dil okullarını denetlemeden ve istenilen şartları yerine getirmeden dil okullarına destek vermezler. Bu da öğrenciler için son derece güvenilir bir ortamda eğitim almalarına olanak sağlamaktadır.

Öğrenci vizesinde esneklik:

Normal şartlarda İngiltere, göçmenlik vizesinde veya diğer vizelerde ipleri sıkı tutan bir ülkedir. Ancak öğrenciler söz konusu olduğunda bu zorluk derecesinin daha da yumuşadığı görülebilmektedir. Gerek ülkemizden gerekse de dünyanın farklı ülkelerinden her sene binlerce öğrencinin burada eğitim almak istemesi, ülkenin öğrenci vizesi konusunda daha esnek davranmasını sağlamıştır. Bu da İngiltere dil okulları tercihinin daha fazla olmasını etkilemektedir.

Kariyer:

Tabi ki İngilizce dil eğitimi almanın en büyük nedenlerinden biri, ilerleyen dönemlerde yüksek kariyere sahip olmaktır. İngiltere, bu anlamda tercih edilebilecek en kaliteli ülkelerin başında gelmektedir. Yukarıda saydığımız avantajlarının yanında bir de kariyer yapma fırsatının ülkede çok daha rahat olması, tercih edilmesinde önemli bir yer tutmaktadır.

İngiltere dil okulları ile yabancı dil eğitimi almak için yapmanız gereken tek şey okullar hakkında bilgi sahibi olmak ve gerekli evrakları hazırlamak olacaktır. Bu alanda yurtdışı eğitim danışmanlarımız sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaklardır. İletişim bilgilerinden danışmanlarımıza ulaşarak gerekli bilgilere ulaşabilir, kayıt için harekete geçebilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB