Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda dil okulları ve avantajları


Yabancı dil eğitimi geçmişten bugüne değin popülaritesini korumayı başarmış bir eğitim dalı olmaya devam ediyor. Özellikle yabancı diller arasında İngilizcenin çok önemli bir konuma sahip olduğunu söyleyebiliriz. İş hayatında kariyer yapmak, yeni bir işe girebilmek için veya eğitim dünyasının üst sınıflarına çıkabilmek için İngilizce öğrenilmesi şart koşulmaktadır. Yabancı dil eğitimi, Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında (Amerika,İngiltere, Kanada) gibi ülkelerde alınabilmektedir. Fakat bu ülkeler hem yaşam koşulları bakımından pahalı oldukları için hem de Türkiye ile arasındaki mesafenin uzun olmasından dolayı daha az tercih edilmeye başladılar. Aslında daha önceki dönemlerde bu ülkelere olan rağbet daha fazlaydı lakin son yıllarda yabancı dil eğitimi noktasında yüksek popülarite kazanmaya başlayan İrlanda’nın ön plana çıkması, tercihlerin daha çok bu ülkeden yana yapılmasını etkiledi. Türkiye’ye 4 saat mesafede yer alan İrlanda, hem yakınlığı hem de diğer ülkelere göre daha cazip avantajlara sahip olmasından dolayı tercih edilir bir ülke haline geldi. İrlanda dil okulları Marketing English in Ireland (MEI) tarafından denetlenerek onaylanmaktadır. Bu kurumun amacı, ülkede dil eğitimi veren okulların belli bir eğitim kalitesine sahip olmalarını sağlamak ve uluslararası öğrenciler başta olmak üzere ülkede okuyan öğrencilerin haklarını korumaktır. Bu da yine ülkeye olan teveccühün artmasında büyük bir etken olarak öğrencilerin karşısına çıkıyor.
İrlanda dil okulları ve avantajları

Neden İrlanda?

Bir ülkeye eğitim almak için gidilmeden önce hangi sebepler doğrultusunda tercih edilmesi gerektiği üzerine araştırma ve analizler yapılır ve böylelikle daha sağlıklı karar verilir. İrlanda, uzun dönemler İngiltere kontrolü altında kalmış bir ülkedir. Avrupa’nın kuzeyinde, Büyük Britanya Adası’nın batısında yer alan ada ülkesi, Kelt resmi diline sahip iken İngiltere’nin uzun dönem kontrolü elinde tutmasının da etkisiyle halk arasında yaygın olarak İngilizce konuşulmakta ve ülkenin ikinci resmi dilidir bu nedenle burada İngilizce eğitimi almak her açıdan faydalıdır. Tabi eğitim konusu kadar ülkedeki yaşam koşulları da yine öğrencileri ülkeye iten sebeplerden biridir. Ada ülkesi olmasından dolayı burada doğal güzellikler göz alıcı bir şekilde kendini göstermektedir, ulaşım, teknoloji, iletişim gibi günümüzün en popüler ihtiyaçları konusunda gelişmiş bir alt yapıya sahip olan ülke, aynı zamanda ılıman iklime sahiptir. Burada bir süre kalan turist veya öğrencilerin çoğunluğu sürelerini uzatma hesapları yaparlar. Avrupa’nın teknoloji başkenti olması ve öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izninin verilmesi öğrenciler açısından yeni kariyer yolunda adım atmayı sağlamaktadır. Bu yüzden İrlanda dil okulları son zamanların en popüler destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Konaklama ve program seçenekleri bakımından da geniş olanaklara sahip olan İrlanda’da; genel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, iş İngilizcesi, sınav hazırlık kursları ve akademik İngilizce gibi programlar yer almaktadır. Her yaştan kişinin istediği düzeyde eğitim almasınıkolaylaştıran ülke tüm bu sebeplerden dolayı tercih edilmektedir.

Okul tercihi için gerekli olanlar nelerdir?

Yabancı dil eğitimi almaya karar vermiş kişiler, gidecekleri ülkenin istedikleri evrakları hazırlamak zorundadırlar. İrlanda dil okulları ile eğitim almak isteyen öğrencilerin de ilk olarak yapmaları gereken işlem, burada barınabilecek maddi güce sahip olmalarıdır. Bundan sonrasında ise İrlanda öğrenci vizesi hakkında bilgi edinmeleridir. Gerekli şartlar yerine getirildiğinde İrlanda’da dil eğitimi almak için sadece gidiş gününü beklemek yeterlidir. Okullar, programlar ve vize işlemleri hakkında bilgi almak için ilgili sayfaları ziyaret edebilir, danışmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz.  

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC