Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda’da Dil Eğitimi ve Avantajları


Yurtdışında dil eğitimi, İngilizce dilbilgisini ileri derecede öğrenmek isteyenler için olmazsa olmazlardandır. Ülkemizde hizmet veren dil okulları her ne kadar dil öğrenmek için yeterli eğitimi verseler de dilde uzman olmak için kesinlikle yurtdışı deneyimi yaşamak gerekiyor. Peki, yurtdışında eğitim almak için hangi ülkelere bakmak veya hangi ülkelerde araştırma yapmak gerekir? Öncelikle öğrenilecek dilin hangisi olduğundan başlamak gerekiyor. Yurtdışı deneyimi sadece turistik amaçlı değildir, eğitim noktasında da son derece faydalı ve değerlendirilmesi gereken bir konudur. İrlanda, Büyük Britanya Adası'nın batısındaki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kaplayan bir ülkedir, Avrupa’nın kuzey batısında yer alır ve gidiş gelişler son derece kolaydır. Ülkenin resmi dili İngilizcedir. İngilizce eğitimi almak isteyen bir öğrencinin kesinlikle tercih etmesi gereken ülkenin burası olduğunu söylemek istiyoruz, neden mi? Bir ülkeye geçici bir süreliğine gidildiğinde öncelikle o ülkenin insanlarına bakılır, insanları sıcak ve iyilik sever ise bu ülkede zorluk çekmenin imkânsız olduğu düşünülebilir. İrlanda insanları da böyledir. Ünlü gezi dergisi “Lonely Planet” tarafından İrlanda insanları dünyanın en sıcakkanlı insanları olarak değerlendiriliyor, burada uzun süre zaman geçirenlere sorduğunuzda da kesinlikle bunu doğrulayacaklardır. Yani İrlanda dil okulları ile eğitim alan bir öğrenci sadece eğitim almakla kalmaz aynı zamanda sıcak insanların yaşadığı bir ülkede huzur dolu zaman geçirmenin de keyfine varır. 

İrlanda’da Dil Eğitimi ve Avantajları

İrlanda ve Türk sevgisi

Medyada bazen bir ülkede ırkçılıklar yüzünden insanların öldürüldüğünü duyarız ve üzülürüz en nihayetinde yeryüzünde olan bir ülke herkes için bir anlamda gidilebilecek bir yerdir fakat bu tip durumların yaşanması insanın ülkeden soğumasına neden oluyor. Medyada çıkan bunca habere rağmen İrlanda’da yaşanan bir ırkçılık olayı ile karşılaşmak neredeyse imkânsızdır. Yardımsever ve sıcak olan insanlar, tüm insan ırkına karşı saygılı davranırlar, kişilerin inancından dolayı herhangi bir ayrım yapmaksızın herkesle kucaklaşabilen insanlardır. Özellikle de İrlanda’nın Türklere karşı sempatisinin daha fazla olduğunu söylemek gerekiyor nedeni ise Osmanlı döneminde Osmanlıların ülkeye karşı göstermiş olduğu yardımseverliktir. Drogheda kentinin amblemi de bu nedenle ay yıldızdan oluşmaktadır. Tabi eğitim için sadece bu tip durumlar yeterli değil, biraz da eğitim düzeyinin kaliteli olması ve eğitimden beklenenleri elde edebilmek gerekiyor. İrlanda dil okulları bu konuda ciddi anlamda başarı göstermiş kurumlar olup dünya genelinde kendinden söz ettiren yerlerdir. Gerek yerli okulları gerekse de merkezleri farklı ülkede bulunan dil okulları, devlet denetimi altında tutulur ve gerekli hassasiyeti göstermeleri konusunda ciddi çalışmalar yapar. Eğitmenlerinin ciddi anlamda öğrenciler üzerinde durmaları da ayrıca değerlendirilmesi gereken önemli konulardandır, özet olarak İrlanda’da dil eğitimi alacak her öğrencinin aradığını bulabileceğini belirtmemizde herhangi bir beis yoktur. 

İrlanda dil okullarında okumak için…

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenci sayısı geçtiğimiz dönemlere göre günümüzde daha fazladır. Bunun nedenlerinden en önemlisi elbette ulaşımındaha rahat hale gelmesidir, tabi bunun yanında diğer farklı nedenler de vardır. Peki, İrlanda dil okulları ile eğitim almak için ne yapmak gerek? Yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile hizmet verdiğimiz firmamız ile iletişime geçerek öğrenci vizesi, şartlar ve tercihler konusunda gerekli yardımı alabilir, daha rahat şekilde ülkeye geçiş yapmanın keyfine varabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB