Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda Dil Okullarının Avantajları


Ülkenin tüm şehirlerinde (Galway, Cork, Waterford, Bray, Winchester, Limerick) dil okulları olmasına rağmen Dublin, gelişmişlik açısından diğer şehirlere göre daha ilerde olduğu için daha fazla okul seçeneğine sahiptir. Dünya genelinde hizmet veren okullar, merkezi yer olarak Dublin’i tercih etmektedirler bu yüzden öğrenciler de genel olarak bu kenti daha fazla istemektedirler. İrlanda dil okulları, eğitim konusunda oldukça hassas olmakla birlikte uluslararası öğrencilere sunulan haklar konusunda da diğer ülkelerdeki dil okullarına göre daha avantajlıdır. Konaklama, ulaşım, gezilecek yerler, doğal güzellikler ve diğer detaylar yaşam alanına renk katıp burada barınmayı kolay hale getirirken dil okullarında öğrencilere özel olarak tanınan haklar da hem dil öğrenimini hem de eğitim süresince daha aktif şekilde derslerine yoğunlaşmalarına zemin hazırlamaktadır. Avantajlar konusunda söylenmesi gereken en önemli detaylardan biri ise “çalışma izni” detayıdır. 25 haftadan daha fazla programa katılan öğrencilere sunulan çalışma hakkı sayesinde farklı bir ülkede iken harcanacak paranın kolay karşılanabilir hale gelmesini etkilemektedir. Tabi mezun olunduktan sonra yine çalışma alanlarına kolaylıkla katılabilmeleri de ayrıca İrlanda’da dil eğitimi alanlara sunulan ayrıcalıklardan biridir. Bu yüzden son zamanlarda ülkemizden ve diğer dünya ülkelerinden büyük bir rağbet görmektedir. 
İrlanda Dil Okullarının Avantajları

İrlanda’da yaşam koşulları

Avrupa’nın kuzeybatısında, Büyük Britanya Adası’nın batısında yer alan İrlanda, kozmopolit bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte bir ada ülkesi olması hasebi ile doğal güzellikler açısından oldukça zengin bir coğrafyaya sahiptir. Yaşam koşulları, ülkenin sahip olduğu değerler de göz önüne alındığında haliyle diğer ülkelere göre az da olsa pahalılığın görülebildiği bir yer olmasını etkiliyor. Ancak eğitim için aynı şeyi söyleyemeyiz. Çünkü yakın yıllarda yurtdışı eğitimine bağlayan ülke, popülarite kazanmak amacı ile fiyatlarını indirimli olarak sunuyor. Gerek eğitim için harcanacak masraflar, gerek öğrenci vizesi işlemlerinde ve gerekse de öğrencilerin konaklama ihtiyacını karşılamasında diğer ülkelerle kıyaslandığı zaman daha ekonomik rakamların olduğunu söylemek yerinde olacaktır. ATC, Emerald Institute, Kaplan International, CES, Francis King, EC, International House ve ISI gibi dil okullarına ev sahipliği yapan İrlanda, dünyanın en gözde eğitim kurumlarını barındırdığı için dil öğrenmek isteyenler şüpheye kapılmadan tercihlerini yapabilmektedirler. İrlanda dil okulları ACELS denetiminde oldukları için de ayrıca bir güven sağlamaktadır.

Okul seçimi ve öğrenci vizesi

İrlanda’da okul okuyabilmek veya dil eğitimi alabilmek için en temel şartlardan biri öğrenci vizesidir. Nitekim diğer tüm dil eğitimi veren ülkelere gitmek için de vize en temel şartlardan biridir. İrlanda öğrenci vizesi almak ise diğer ülkelere göre daha kolaydır. Sunulacak kolaylıklar sayesinde ilerleyen zamanlarda ülkenin haliyle daha fazla tercih edilen bir yer olması amaçlanmaktadır. Okul seçimi konusunda da yine diğer ülkelere göre daha fazla alternatife sahip olan İrlanda,her bütçeye uygun eğitim programlarını bünyesinde barındırarak diğer yerlerden farklı olduğunu kanıtlama konusunda başarılı bir yer olmayı sağlıyor. İrlanda dil okulları hakkında genel bilgilere en net detaylarla sahip olan danışmanlarımıza danışarak hem okul seçiminde bilmeniz gerekenler hakkında hem de seçim yaparken avantaja dönüştürebileceğiniz fikirlerkonusunda bilgi alabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB