Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda'da dil eğitiminin avantajları


İrlanda, kültürel, edebiyat ve sanat dalında kendini geliştirmeyi başarmış bir ülkedir. Kuzeybatı Avrupa'da bulunan ülke. Büyük Britanya Adası'nın batısındaki İrlanda Adası'nın altıda beşini kaplayan ülke, uzun süre İngiliz egemenliği altında kalmıştır. Bu durum, halkın İngilizceyi net şekilde konuşmasını etkilerken Kelt resmi dilinin yanında İngilizcenin resmi dil olmasını sağlamıştır. Dil öğrenmek isteyenlerin tercih ettikleri bir ülke olmasının bazı nedenleri vardır. Bunların en başında gelen neden, başında dediğimiz gibi İngilizceye hakim bir halka sahip olmasıdır. Sıcak insanlar, misafirperver yönleri, samimi ve sıcak ortamları da eklenince buranın neden tercih edildiği daha net anlaşılabilir. İrlanda’da dil eğitimi alanlar sadece eğitim alanında şanslı değiller, ülkenin sulak bir araziye sahip olması mükemmel doğal güzelliklerin içinde yer almalarını da sağlıyor. Bununla birlikte yılın geniş bölümlerine yayılan festivaller, nefese kesen tarihi güzellikler, hayata renk katan canlı ve dinamik insanları ile tanışma ve kaynaşma fırsatını da yakalamış oluyorlar. Tabi nedenlerini eğitim çerçevesinde de değerlendirmek mümkündür. İrlanda dil okulları program anlamında geniş olanaklara sahiptirler, genel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, iş İngilizcesi, mesleki İngilizce gibi birçok program dalından faydalanmak mümkündür. Bu da yine Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerinden dil öğrenmek isteyenlerin İrlanda’ya yönelmelerini etkilemektedir. 
İrlanda'da dil eğitiminin avantajları

İrlanda’da hangi programlara katılabilirsiniz?

Dil öğrenme amacı, herkese göre farklıdır. Bazıları genel İngilizce eğitimi alarak dil geliştirmesi yapmak isterken, kimileri bunu daha üst sınıflara çıkartmak ister ve akademik dil öğrenmek ister. İrlanda bu anlamda geniş programlara yer veren bir ülkedir.

  • Genel İngilizce,
  • Sınav hazırlık İngilizcesi,
  • Akademik İngilizce
  • Iş İngilizcesi

Dört ana programda daha etkin hizmetlerin sunulduğu İrlanda’da bunların yanı sıra yaz kursları, mesleki ve iş İngilizcesi gibi programlara da yer verilmektedir. Her anlamda İrlanda dil okulları İngilizce eğitiminde tercih edilebilecek en geniş kapsamlı ülkelerden biridir.

İrlanda’da yaşam şartları

Sıcak ve samimi insanların ülkesi İrlanda, Büyük Britanya Adası’nın batısında yer alan İrlanda Adası’nın altıda beşini kaplayan bir ada ülkesidir. Sularla çevrili olması kendi başına bir yaşam kaynağı olmasını etkiliyor. Mükemmel doğası, Viking döneminden kalma mimarisi, ılıman havası, yağışların sığ ama sıcaklıkların eksilerin altına düşmediği bir ülkede yaşamın ne kadar renkli olduğunu anlatmaya gerek bile yoktur. İrlanda, iklim bakımından Türkiye’ye yakın sayılır. Soğuk kış günlerinde çok kar yağmasa da bir anda güneş açabilir, yaz aylarında isebirdenbire yağmur yağabilir. Renkli ülkenin renkli iklimi, insanlarının sıcak ve yardımsever olmaları İrlanda dil okulları ile eğitimini tamamlamak isteyenlerin isabetli bir karar verdiklerini gösteren detaylardır.

İrlanda’da eğitim

Mükemmel yapısından söz ettiğimiz ülkede eğitim konusu da önemli bir yer tutmaktadır. Uluslararası öğrencilerin sahip oldukları hakların tamamı verilir bu ülkede. Çalışma izni, konaklama seçenekleri, ulaşım, toplu taşıma gibi eğitim için önemli olan tüm beklentiler burada net şekilde karşılanmaktadır. İngilizce öğrenmek için gidilen ada ülkesine hayran kalmamak, eğitimde gösterilen hassasiyete odaklanmamak imkansızdır neredeyse. İngilizce öğrenirken pratik yapma şansı da bu ülkede fazladır. Halkın Kelt dili yanından İngilizceyi anlaşılır bir biçimde konuşmaları, İrlanda dil okulları ile eğitim görenlerin işini kolaylaştırıyor zira pratik yapmak için ayrıca ders çalışmaya gerek kalmıyor. Sosyal hayat akışı burada daha çok İngilizce temellidir ki bu da kısa sürede alınan eğitimin pekiştirilmesinde yardımcı olmaya yetmektedir.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB