Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Yurtdışında Yeni Trend İrlanda


Kuzey Avrupa’da yer alan İrlanda, yüzyıllar boyunca İngiltere kontrolü altında kalmış bir ülkedir. Bu sebepten dolayı ülkede İngiliz kültürü fazlasıyla yaygındır. Resmi dili “kelt dili” olmasına rağmen, İngiliz kontrolünün etkisiyle halk arasında İngilizcenin daha fazla konuşulduğu görülmektedir. Doğası, kültürel yapısı ve etkinlikler bakımından zengin bir konuma sahip olan ülke, Avrupa’nın teknoloji başkenti olarak da bilinmektedir. Son yıllarda yabancı dil eğitimi (İngilizce) için Türkiye’den ve dünyanın farklı yerlerinden uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettikleri ülke haline gelen İrlanda, sağladığı avantajları ve öğrencilere tanıdığı haklarıyla popülaritesini yükseltmeyi başaran bir ülke haline gelmiştir. Tabi ki eğitimde sunduğu kalite ve kullanılan eğitim teknikleri de buna eklenince, öğrencilerin hedef noktası halini almıştır. İrlanda dil okulları ülke genelinde birçok kentte yaygın şekilde hizmet vermektedir. Başkent Dublin başta olmak üzere Galway, Cork, Waterford, Bray, Winchester, Limerick gibi kentler de yine eğitim alabilmek için uygun kentlerdir. Eğitim programları bakımından geniş yelpazeye sahip olan ülke, her yaştan kişinin yabancı dil öğrenmesine müsait ortamlara sahiptir. Tabi konaklama, ulaşım ve yaşam koşullarının rahat olması da yine öğrenciler açısından değerlendirilmesi gereken önemli konulardan biridir. Temiz, sıcak ve misafirperver bir halka sahip olan İrlanda, uluslararası öğrencilerin rahat etmesi adına birçok imkanı bir arada barındırmaktadır yani burada eğitim alanlar tek bir alanda avantajlı sayılmıyorlar.
Yurtdışında Yeni Trend İrlanda

İrlanda’da dil eğitimi programları

Yabancı dil eğitimi alan herkesin farklı amacı vardır. Kimi insan sıfırdan İngilizce öğrenerek farklı alanlarda kullanmak ister, kimi akademik kariyer sağlamak için dil geliştirmek ister, kimi de yabancı dilini daha iyi kullanabilmek için eğitim almak ister. İrlanda, dil okullarıyla sunduğu çeşitli programlar sayesinde herkese hitap eden bir ülke haline gelmiştir. MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenen ve onaylanan dil okullarında program seçeneklerinin fazla olması, rahatlıkla tercih yapmayı sağlamaktadır. Genel İngilizce, sınav hazırlık kursları, akademik İngilizce ve iş İngilizcesi gibi en çok aranan eğitim programlarının yer aldığı İrlanda dil okulları amaca yönelik programlar düzenleyerek istenilen hedefe ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Ülke, öğrenciler için sağladığı olanaklar ve avantajlarıyla biliniyor demiştik. Bu konuda yine üzerinde durulması gereken önemli noktalardan biri de İrlanda öğrenci vizesi konusudur. Vize almak için öngörülen koşullar aşağı yukarı aslında diğer ülkelerle aynıdır ama esneklik açısından İngiltere, Amerika ve Kanada’ya göre daha fazla avantaja sahiptir. Kısa süreli veya uzun süreli eğitim almak isteyen öğrenciler, ‘İrlanda Öğrenci Vizesi’ başlıklı konumuzu inceleyerek vize başvuru sürecinde dikkat etmeleri gereken konular hakkında detaylı bilgi alabilirler.

İrlanda’da yaşam koşulları

Viking dönemini yansıtan mimarisi, sıcak ve samimi insanları, yeşil doğası ile insanı kısa sürede sarmaya başlayan İrlanda, Büyük Britanya Adası’nın batısında yer alan bir ada ülkesidir. Ada ülkesi olması, doğal anlamda zengin olmasını sağlamakla birlikte turistlerin ilgi odağı haline gelmesini etkilemektedir. Ilıman deniz iklimine sahip olan ülke, Atlas Okyanusu’nun da etkisiyle yıl boyunca yağışlı bir havaya sahiplik etmektedir. İrlanda dil okulları ile İngilizce eğitimi almak isteyenler, ülkenin sunduğu ek avantajlarının yanında bir de mimari, kültürel ve yaşam koşullarının müreffeh olmasından da yararlanabilmektedirler. Yani her anlamda burada eğitim görenlerin şanslı olduklarını belirtmek gerekiyor. Okullar hakkında detaylı bilgi almak ve danışmanlarımızdan destek almak için iletişime geçebilirsiniz.


 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB