Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi


Dil eğitimi, günümüzün en popüler eğitim kategorilerinden biridir. Gerek çalışma hayatı gerekse de sosyal hayatta yeni deneyimler kazanmak ve yeni kültürlerle kaynaşmak için gerekli olan dil eğitimi, ülkemizde olduğu gibi yurtdışında hizmet veren dil okullarında da rağbet görmektedir. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler; bütçelerini, gidecekleri okulun eğitim seviyesini ve fiyatları göz önünde bulundurarak karar verirler. Amerika, İngiltere, Rusya, İspanya veya İngilizcede popülarite kazanan İrlanda’da İngilizce dil eğitimi alınabilmektedir. İrlanda, Büyük Britanya Adası’nın batısında ve kuzeybatı Avrupa’da yer almaktadır. Bu özelliği, dünyanın merkezi bir ülke olmasını beraberinde getirmiş ve yoğun olarak farklı ülkelerden buraya gerek turistik geziler gerekse de ticari geziler düzenlenmesini etkilemiştir. Bunların yanında eğitim dünyasında da önemli bir ivme kazanan ülke, son zamanlarda Türk öğrencilerin de yoğun tercihi ile dil okulları alanında ön plana çıkmayı başarmıştır. Fiyatların uygun olması, konaklama seçeneklerinin fazla olması, öğrencilere sunulan hakların tatmin edici olması gibi önemli etkenler öğrencilerin tercihlerini etkilemektedir. ACELS tarafından denetlenen İrlanda dil okulları, hem İngilizcenin daha rahat öğrenilmesini hem de pratik yapma açısından sunulan imkanlar sunmaktadır bu da İngilizce öğrenmek isteyenler için oldukça etkilidir. Galway, Cork, Waterford, Bray, Winchester, Limerick ve dil okulları kapsamında daha popüler olan Dublin’de eğitim görmek isteyenlere sunulan fırsatların değerlendirilebilir özelliklere sahip olduğunu hatırlatmamız gerekiyor.

İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi

Ne kadar sürede İngilizce öğrenilebilir?

Yabancı bir dili öğrenmek, eğitim alan kişinin kendi çabalarına ve özverisine bağlı olmakla birlikte eğitim aldığı kuruma da bağlıdır, eğitim alınan kurum alanında başarılı bir yer ise eğitim alacak kişiler daha kısa sürede dil öğrenebilirler ancak genel olarak tercih edilen program süresince belirlenen seviyeye ulaşılabilmektedir. İngilizce dil eğitimi alanında son birkaç yılda iyice popüler hale gelen İrlanda’da dil okullarının verdikleri eğitim programları da bu minvalde değerlendirilebilir. Ancak ülkemize veya resmi dili İngilizce olmayan bir ülkede eğitim alan kişi ile İrlanda dil okulları ile eğitim gören kişi arasında yüksek farklar görülür. Hem resmi dilin İngilizce olması hem de sosyal hayatta kullanılan dil olması dışarıdan gelen öğrencilerin pratik yapmasını daha kolay hale getiriyor bu da normalinden daha kısa sürede dil öğrenme ayrıcalığını beraberinde getirmektedir.

Kariyeriniz için İngilizce eğitimi

Son yıllarda iş dünyasında personel alımı yapılırken temel şart olarak “İngilizce bilen personeller” daha bir ön planda tutulmaktadır. Haklı olarak şirketler daha büyük pazarlarda yer alabilmek için bunu istemektedirler, tabi ki ülkemizde de dil eğitimi veren okullar veya kurslar vardır ancak tam anlamıyla dil öğrenmek veya geliştirmek için yeterli olmadıklarını belirtmek gerekiyor. Gerek sosyal hayatta kullanılan dilin İngilizce olmaması gerekse de tecrübe bakımından İrlanda dil okulları ile kıyasla daha az tecrübeyesahip olunması dil öğrenimini istenen seviyede öğrenilmesini engellemektedir. Bu yüzden yabancı dil eğitimi için daha çok yurtdışındaki dil okulları tercih edilmektedir. Kariyer yapmak veya kariyerinde sınıf atlatmak isteyenler için eğitim dünyasının en gelişmiş teknolojileri ile hizmet veren İrlanda okulları, hem disiplin hem de deneyim açısından oldukça ileri seviyeye ulaşmayı başarmışlardır. Siz de kariyerinizde yeni bir adıma ulaşmak ve mevkiinizi yükseltmek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek yabancı dil öğrenimini hem daha hızlı hem de daha net hale getirebilirsiniz. Detaylar için iletişime geçin…

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB