Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Sıfırdan İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları


Yıllarca İngilizce öğrenmek için çaba harcayan ancak buna rağmen gerçek anlamda başarıyı elde edemeyen çok sayıda öğrenci veya kişi vardır. Tüm bunların nedeni doğru yerden başlamamaları veya eğitim alınan yerin isabetli bir tercih olmamasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde yabancı dil eğitimi için kullanılabilecek çok sayıda yöntem bulunmaktadır. Evde dil öğrenmek isteyenler videolu anlatımların yer aldığı eğitim setlerini alırlar, kursa giderek öğrenmeye çalışırlar veya daha farklı alternatif olarak dil okullarına gitmeyi tercih ederler. Aslında her birinin etkili bir güce sahip olduğunu söyleyebiliriz ama yeterli geldiğini söylemek için çok düşünmek gerekiyor çünkü bu tip yöntemler sürekli bir yerde eksikliklerin doğmasına neden olur ve sıfırdan İngilizce öğrenmeyi zorlaştırır. Mesela evde videolu eğitim setleri ile çalışan öğrenciler, pratik yapma konusunda kesinlikle çok şanssızdırlar, sürekli olarak izleyerek ve anlatımları dinleyerek kendini geliştirmek isteyenler, bir yerden sonra sıkılmaya başlarlar ve eğitimi bırakma ihtiyacı hissederler. Okullarda dil eğitimi alanlar da yine bir yerden sonra sıkılmaya başlarlar çünkü buralarda da pratik yapma imkânı çok kısıtlıdır, okulda yapsa bile sosyal çevrede yapamadığı için dil öğrenimi uzadıkça uzamaya başlar. Fakat tüm bunların yanında İngiltere dil okulları ile eğitim alanlar hem pratik yapabilme konusunda hem de daha ileri hedefe ulaşabilme konusunda diğer seçenekleri tercih edenlere göre çok daha avantajlıdırlar. 

Sıfırdan İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları

İngiltere dil okulları neden daha iyidir?

Eğitim setleri, ülkemizdeki dil okulları, etütler veya daha farklı olarak değerlendirilen alternatifler, yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir noktadan sonra yetersiz kalmaktadır. Mesela evde ülkemizde hizmet veren okullarla eğitiminizi tamamlamak istediğinizde maddi olarak büyük paralar harcamak zorunda kalacaksınız ve belirttiğimiz gibi sosyal hayata aktığınızda pratik yapma şansı elde edemeyeceğiniz için bu konuda yetersiz bir eğitim aldığınızı anlamış olacak ve harcadığınız paranın karşılığını bulamadığınız için eğitimden vazgeçeceksiniz. Evde dil eğitimi aldığınızda maliyet bakımından daha ekonomik olabilirsiniz fakat burada da tek başınızı olduğunuz için bilmediğiniz veya anlamadığınız yerleri birilerine sorma gibi bir şansınız olmayacağından bu eğitim metodunda da istediğiniz sonucu elde edemeden eğitimden vazgeçeceksiniz. Yurtdışı deneyimi yaşayanlar iyi bilirler, İngilizce konuşulan ülkelerde kendi dilinizi konuşan birini bulmak için çok fazlasıyla zaman harcamanız gerekebilir. Bu da ihtiyaçlarınızı karşılamanızı zora sokabilir. Fakat bunun yanında İngiltere dil okulları gibi eğitimde öncü olan kurumlardan eğitim aldığınızda, temel olarak bilgi birikim sahibi olduğunuzdan çok kısıtlı bir şekilde dil bilseniz bile sosyal hayatta ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu sayede hem pratik yapma şansınız daha fazla artar hem de daha kısa sürede derdinizi anlatabilecek kadar yabancı dil öğrenebilirsiniz. Tüm bu nedenlerden çok daha fazla nedenden dolayı İngiltere’nin dil eğitimi için daha isabetli bir karar olduğunu söyleme gereği duyuyoruz.

İngiltere’de dil eğitimi pahalı mı?

Tercih edeceğiniz okul ve şehre göre fiyatlar değişmektedir İngiltere’de fakat herkese uygun ve her ekonomik bütçeye duyarlı okulların ülkede yer aldığını söyleyebiliriz. Daha az tercih edilen kentler veya daha az öğrencinin yer aldığı sezonlarda dil eğitimi almaya karar verirseniz daha az parayla eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. İngiltere dil okulları hakkında yeteri kadar bilgi edindiğinizde işinizin çok daha kolay olacağını unutmayın. Bu konuda yeteri kadar bilgiye yer verdiğimiz sitemizin ilgili bölümünü inceleyerek veya iletişim numaramızdan ulaşarak gerekli bilgilere ulaşabilir, kayıt esnasında daha ekonomik olabilmenin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB