Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda Dil Okulları ile Başarıya Ulaşın


İngilizce dil eğitimi, günümüz gereklilikleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bu gereklik, farklı nedenlerden dolayı günümüzün en popüler konularından biri haline gelmiştir. Yabancı dilöğrenmek için birçok yöntem ve teknik bulunmaktadır. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte teknik ve yöntemlerin daha da arttığını söyleyebiliriz fakat her eğitim konusunun kendine özel bir alanı ve geliştirme yöntemi olduğu gibi yabancı dil öğrenmenin de kendine göre püf noktaları vardır. Mesela İrlanda’nın resmi dili İngilizcedir, bu ülkeye yerleşenler, burada eğitim alanlar veya buraya farklı amaçlarla gelenler, İngilizceyi kolaylıkla öğrenebilirler. Bir de bu işin eğitim boyutunu göz önüne aldığımızda, kısa sürede İngilizce öğrenmek için güzel bir yöntem olarak İrlanda dil okulları ile alınacak eğitim sunulabilir. Büyük Britanya Adası'nın batısındaki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kaplayan İrlanda, kuzeybatı Avrupa bölgesinde yer almaktadır. Coğrafi yapısı ve konumu itibari ile hem Avrupa topraklarına yakın olması hem de İngiltere’ye yakın olması avantajlarını daha da arttırıyor. Eğitim alacak bir öğrenci için gideceği ülke son derece önemlidir, ülkenin gerek coğrafi yapısı, gerek iklimi ve gerekse de yaşam koşulları eğitim sürecince avantaj veya dezavantaj olarak öğrencilerin karşısına çıkar. İrlanda bu alanlarda son derece pozitif yönlerle dolu bir ülke olduğu için bu ülkede eğitim alanlar, kesinlikle pozitif yönlerinden yararlanmaktadırlar. 
İrlanda Dil Okulları ile Başarıya Ulaşın

Neden İrlanda dil okulları?

Bir yerde eğitim almak için geçerli sebeplerin olması gerek. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ülkenin tüm yönleri, eğitim süresince öğrencilerin karşısına çıkar. Mesela uzun dönem eğitim alacak bir öğrenci için ulaşım imkânları çok önemlidir veya konaklama seçeneklerinde alternatif seçeneklerin olması çok önemli bir yer tutmaktadır. Gelişmiş alt yapısı, harika doğası ve Avrupai bir ülke olması açısından İrlanda, öğrenciler için ideal ortamlara sahiptir. Ulaşımda geliştirilen yöntemler, konaklamada uluslararası öğrencilere sunulan alternatifler, yaşam koşulları ve fiyatlar bakımından Avrupa’da olmasına rağmen bölgedeki ülkelere göre daha ekonomik olması gibi birçok durum, öğrencilerin daha rahat eğitim almaları adına güzel fırsatlara dönüşmektedir. Bir de 1 yıldan daha fazla süre burada kalan öğrenciler için ek bir fırsat sunulmaktadır bu da haftanın 22 saati çalışma izninin verilmesidir. Bir öğrenci için ekonomik düzey son derece önemlidir. Her ne kadar öğrencinin masraflarını karşılayan bir veli veya üstlenici bir sorumlu olsa da yine de öğrencilerin ayakları üstünde durmaları hem kendilerine olan güvenlerini arttırır hem de iş hayatına giriş yaparken zorlanmasını engelleyecek bir kalkan gibi olur. Yani her anlamda İrlanda dil okulları öğrencilerin eğitim süresi boyunca karşılaşabilecekleri tüm zorlukları kolaylıkla atlatabilecekleri zemine sahip olup öğrenci hakları konusunda aradıkları her şeyi bir arada bulabilecekleri kurumlardır. Her sene ülkemizden ve diğer ülkelerden buraya İngilizce dil eğitimi almak için gelen öğrencilerin temel sebebi de budur.

Okul kayıtları ve öğrenci vizesi

Bir ülkeye gitmeden önce ülkeye gitmek için gerekli şartlar hakkında bilgi sahibi olmak gerek ki herhangi bir zorluk durumunda kolaylıkla üstesinden gelinebilsin. İrlanda, öğrenciler konusunda hassas davranan ve eğitim konusunda yardımcı olan bir ülkedir. Genel bazı kuralları olan ülkenin şart koştukları kurallar yerine getirildiği sürece herhangi bir zorluk yaşanmıyor. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin de bu konularda bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Sitemizin ilgili bölümünden İrlanda dil okulları hakkında sunulan bilgileri inceleyerek işinizi kolaylaştıracak yöntemleri öğrenebilir, danışmanlarımızdan bilgi alarak daha rahat bir şekilde ülkeye geçiş yapabilirsiniz.  


İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC