Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere Dil Okulları ile İngilizce Öğrenin


İngiltere, birçok insanın hayalini kurduğu ülkelerden biridir. Avrupa'nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunan ülke, yapısı ve geçmişi itibari ile dünyanın her yerinde bilinen ve kültürünü bir şekilde farklı ülkelere yansıtmayı başaran bir ülkedir. Ülke, çok büyük olmamasına karşın dönemin güçlü ülkesi olması sebebi ile başta Afrika ülkeleri olmak üzere dünyanın farklı ülkelerini sömürgesi altına almış ve bu sömürge döneminde hem dilini hem de kültürünü ülkeler üzerinde etkili kılmayı başarmıştır. Bu sebepten ve dünyadaki nüfuzundan dolayı İngiltere, bilinirlik kazanmış bir ülke konumuna gelmiştir. Günümüzde egemenliği altında bulunan ülkelerin hâlâ varlığını koruyor olması ancak ülkeler üzerindeki egemenlik zulmüne son vermesinden dolayı daha elit bir ülke olarak kabul ediliyor ve insanlarının cana yakın olmasından dolayı, birçok ülke vatandaşı burada hayatını geçirmek istiyor. Eğitim alanında da başarılı adımlar atan ve bunu ortaya koymayı başaran ülke, özellikle dil okulları ile eğitim dünyasında adından söz ettirmektedir. İngiltere dil okulları sunmuş oldukları hizmetler ve öğrencilere karşı gösterdikleri ilgiden dolayı çok fazlasıyla tercih edilen bir yer haline gelmiştir. Türkiye’den ve dünyanın değişik noktalarından her sene İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin akın ettiği ülke, sunduğu imkânları ile beklentileri en iyi şekilde karşılayabilmektedir.

İngiltere Dil Okulları ile İngilizce Öğrenin

Eğitim fiyatları yüksek mi?

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen herkesin aklına gelen ilk sorulardan biri “dil okulları maliyeti yüksek mi?” sorusudur. Aslında bu konuya farklı açılardan bakmak gerekir, sadece dil okulları ile maliyetin belirlenmesi yanlış olacaktır. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenlerin en çok tercih ettikleri kent, başkent Londra’dır. Tarihi dokusu, ulaşım kolaylıkları, etkinliklerin fazlalığı, doğal güzellikler ve kozmopolit yapısı ile dikkatleri üzerine çeken şehir, elbette diğer kentlere göre biraz daha lükstür ve burada eğitim almak isteyen öğrencilerin belli oranları yani mali değerleri göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. İngiltere dil okulları ile eğitimini tamamlamak isteyenlerin sadece dil okulu masraflarını hesaplayarak işin içinden çıkmamaları gerekir. Uçak bileti parası, konaklama ücreti, kişisel giderler ve ulaşım bedellerini hesaplayarak karar vermeleri çok daha isabetli olacaktır. Uçak bileti, İngiltere veya çevre ülkelerinde yaz dönemlerinde, paskalya bayramında veya ülkelerin kendilerine özel resmi tatil günlerinde biraz daha pahalı olur. Yani bu dönemlere denk gelen bir eğitim düşünüyorsanız, yol masraflarınızın daha fazla olacağını bilmeniz gerekiyor. Erken uçak bileti alarak bu maliyeti düşürebilirsiniz aslında ama yine de bu dönemlerin pahalı olduğunu aklınızın bir köşesine yazmanız gerekiyor. Bunun haricinde ülkeye giriş yapabilmek için öğrenci vizesi almanız gerekiyor, bunun da belli şartları ve belli giderleri vardır. Bunu da hesaplayarak işlemlerinize konaklama, şahsi giderler ve ulaşım bedellerini de ekleyerek fiyatların hangi konumda olduğunu görebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak

Hayalleri süsleyen ülke İngiltere, eğitim alanında son yılların en çok tercih edilen ülkelerinden biridir. Gerek eğitim kalitesi gerekse de diğer etkilerinden dolayı uluslararası öğrenciler tarafından seçkin ülke olarak belirlenmiştir. İngiltere dil okulları hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için iletişim bilgilerimizden danışmanlarımıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Deneyim ve uzun zamanların tecrübesi ile yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmamız ile daha kolay şekilde kaydınızı yapabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB