Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Avustralya Dil Okulları ile Bir adım önde olun


Yaşamın temel kaynaklarından biri iletişimdir. İletişim, insanlar arasındaki kaynaşmayı, diyalogu, yeni yaşam değerlerini ve geçmiş tarihi öğrenmenin bir diğer adıdır. Kültürleri yakından tanımak, modern hayata adaptasyon sorunu yaşamamak ve insanlarla daha iyi uzlaşmak için iletişimin kuvvetli olması gereklidir. Dil ise iletişimin en büyük aracıdır, dilden kastımız lisandır. Günümüzün gelişmiş dünyasında farklı yerlerde rahatlıkla ticaret yapmak, kültürleri tanımak veya bir yerde gezi turu düzenlemek için dil bilmek önemli bir etkendir. Tabi günümüzde İngilizce öğrenmek isteyenlerin genel amacı ticaret ve kariyer olduğu için bu noktaya daha bir önem vermek gerekiyor. Özellikle mesleki ve iş İngilizcesi, günümüzün en popüler dil eğitimleri arasında yer almaktadır. Dil eğitimi almak için alternatif seçeneklerin olması elbette eğitim almak isteyenler için bir artı olarak değerlendirilebilir ama bunun yanında alternatifler arasında en iyisini değerlendirmek daha önemlidir, bu da bir uzmanlık alanı olup kişinin kendi başına hareket etmesiyle elde edilebilecek bir eğitim türü değildir. Avustralya, gerek yaşam değerleri gerekse de yabancı insanlara karşı halkının sıcak tavırlarıyla kendinden söz ettiren bir ülkedir. Bunun yanında doğal kaynakları ve yaşama renk katan kültürel değerleri de incelenmesi gereken bir yaşam merkezidir. Avustralya dil okulları ise eğitim kategorisinde üzerinde durulmayı en çok hak eden kurumlardır. Bu yüzden dünyanın birçok ülkesinden her yıl binlerce öğrenci dil eğitimi almak için ülkeye başvuru yapmaktadır. 

Avustralya Dil Okulları ile Bir adım önde olun

Avustralya dil okullarının avantajları

Bir eğitim hizmetinden veya herhangi başka bir şeyden yararlanırken en önemli detay sunulan imkanlar ve tanınan haklardır. Özellikle yurtdışında dil eğitimi alırken bu detaylara dikkat etmek gerekiyor. Dünyanın değişik ülkelerinde dil eğitiminin verilmesi kimi zaman eğitim almak isteyenlerin zihinlerini bulandırmaya yetiyor. Bazı ülkeler mesela çok uzak olmasına rağmen fiyatlar yüksek olabiliyor veya farklı nedenlerden dolayı fiyatlarda düşme veya yükselme yaşanabiliyor. Bu da eğitim için karar verirken zihinlerin dağılmasına etki ediyor. Aslında dil eğitimi alırken belli birkaç kriter üzerinde durulduğunda zihin bulanıklığına yer verilmeden karar verilebilir. Nedir bu kriterler?

  • Eğitim süresince öğrenciye tanınan haklar,
  • Ülkenin resmi dili ile alınacak dil eğitimi,
  • Yaşam koşulları,
  • Konaklama seçenekleri,
  • Çalışma izni,
  • Diplomanın geçerliği.

Avustralya’da dil eğitimi alınırken yukarıda saydığımız önemli kriterlerden çok daha fazlasını elde etmek mümkündür. Bu da öğrencilerin beklentilerini en iyi şekilde elde etmelerini sağlamakta olup kariyer yolunda ilerleyen öğrencilerin hedeflerine kısa sürede ve istedikleri doğrultuda ilerlemelerine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle dünya genelinde İngilizce eğitimi için en çok tercih edilen kurumlar Avustralya dil okulları olarak kendini gösteriyor.

Kariyer yolunda doğru adımlar için

Kariyer yapmak, kısa vadede olabilecek bir şey değildir. Basamakları doğru şekilde çıkmak, adımları doğru atmak ve kariyere ulaştıracak değerleri iyi analiz etmek gerekiyor. İngilizce dil eğitimi ile elde edilecek başarılar için de doğru adım atmak en önemlisidir. Avustralya dil okulları, ülkenin genel yaşam koşulları, öğrenci vizesi ve diğer işlemlerde tecrübeli olan kadromuz, dil eğitimi almak isteyenlerin isteklerini en iyi şekilde karşılamaktadır. Bu sayede doğru adımlar atılarak kariyer hedefine çok daha rahat bir şekilde ulaşılabilmektedir. İletişim bilgilerimizden kurumumuza ulaşarak daha fazla bilgi ve detaya ulaşarak destek alabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB