Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin Geçerli Nedenler?


İngilizce dil eğitimi almanın önemi her geçen gün artarken, dil eğitimi almak isteyenler de farklı alternatifleri değerlendirmeye devam ediyor. Her insanın kendine göre bir eğitim tercihi olabileceği gibi dil eğitiminde önem verilmesi gereken konuların temel konular olduğunu ve başarılı bir eğitimden geçmek isteyen herkesin bu kurallara uyması gerekir. Mesela pratik yapma, dili doğru konuşmak için gramer eğitimi almak gibi temel ilkeler, dil eğitiminin önemli parçalarından biridir. Bir de dil eğitimi alırken tercih edilecek alternatifler de önemli bir yer tutmaktadır. Kimi insan evinde bazı görsel ve videoları inceleyerek eğitim almak isterken kimileri için ise bu seçenek daha basit kaçmaktadır. Dolayısıyla herkesin kendine göre bir tercihi ve dil öğrenmek için belirlediği bir yönteminin olduğundan söz edebiliriz. Ama önemli olan yabancı dilöğrenirken dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durmaktır. İngiltere, dil eğitimi konusunda en başından beri en çok tercih edilen ülkelerin başında gelir. Bunun nedenleri elbette birden fazladır. Biz de bu yazımızda, bir kişinin İngiltere’de dil eğitimi alması için en geçerli nedenleri üzerinde durmaya çalışarak tercih yaparken sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. 
İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin Geçerli Nedenler?

Neden İngiltere’de dil eğitimi?

  1. İngiltere dil okulları ülkenin dört bir yanında,
  2. Program zenginliği,
  3. Ekonomik fiyatlar,
  4. Çalışma olanağı,
  5. Yaşam konforu

İngiltere dil okulları ülkenin dört bir yanında:

İngiltere’de sayısı 10.000’in üzerinde olan dil okulları bulunmaktadır ve ülkenin hangi kentine bakarsanız bakın mutlaka bir dil okulu görebilirsiniz. Yani seçeneklerin bir hayli fazla olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bir de bu dil okullarının devlet denetimi altında olması, öğrenciler için daha güvenilir ortamlarda eğitim almalarını sağlamaktadır. Kontrollü, denetimli ve akredite edilmiş okulların ülkede yer alması belki de yabancı dil eğitimi almak için İngiltere’nin tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biridir. Oxford ve Cambridg gibi köklü İngiltere kentleri, eğitim alanında kendini göstermesiyle bilinirler ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaparlar. Londra, Bristol gibi ülkenin gelişmiş kentleri de ayrıca değerlendirilen kentlerdir.

Program zenginliği:

Her öğrencinin İngilizce dil seviyesinin aynı olmadığı bir kesinliktir. Bazıları yeniden tekrar yaparak daha iyi İngilizce öğrenmek için dil okullarına giderken bazıları da mesleki hayatlarında daha başarılı olabilmek için mesleki dil eğitimi alırlar. Çocuklar ise temellerini daha sağlam oluşturmak için İngiltere’deki dil okullarından eğitim almak isterler. Yani her yaşa ve her seviyeye uygun dil programlarının bulunması, İngiltere’yi cazip kılan en büyük nedenler arasında yer almaktadır.

Ekonomik fiyatlar:

Tabi ki İngiltere’nin müreffeh bir yaşam sahip olduğu herkesçe bilinir. Bunun da fiyatları etkilediği anlamı çıkartılıyor olabilir. Ancak dil okullarının yaptıkları bazı kampanyalar sayesinde dil eğitimi için harcanması gereken paranın oranının düştüğünü söylemek gerekiyor. Özellikle de uzun süreli eğitim almak isteyenler, daha ekonomik fiyatlarla dil eğitimlerini tamamlama imkanına sahip olabiliyorlar.

Çalışma olanağı:

Yabancı bir ülkede uzun süre kalabilmek için ekonomik anlamda istikrarlı olmak şarttır. Başkasının desteği ile eğitim almak bir yere kadar iyi olsa da yaşı ilerlemiş kişiler için biraz ağır olabilir bu da çalışma hayatında daha aktif olmalarını gerektirmektedir. İngiltere dil okulları ile yabancı dil eğitimi alan öğrenciler, ülkede eğitim alacakları süre göz önünde tutularak çalışma izni alabilmektedir. Haftanın 20 saati çalışma izni olan bir öğrenci, bu fırsatları değerlendirdiğinde hem ekonomik anlamda daha özgür olabiliyor hem de kişisel masraflarını daha kolay temin edebiliyor.

Yaşam konforu:

Tabi ki bir ülkede yaşarken yaşam koşullarının iyi olması her şeyden çok daha önemlidir. Mesela gidilen ülkede etkinliklerin sayısının az olması, turistik ve gezilecek yerlerin zengin olmaması, kültürel anlamda fazla bir seçeneğin olmaması, kısa sürede sıkılmaya neden olur. Ama İngiltere, tüm bu yönleriyle oldukça zengin bir ülkedir ve herkesin yaşam tarzına hitap edebilecek özelliklere sahiptir. Yani İngiltere dil okulları ile İngilizce eğitimi alan bir öğrenci, sadece eğitim yönünden değil, ülkenin diğer tüm özelliklerinden de yararlanma imkanına sahip olabilmektedir. Bu da yine öğrenciler için İngiltere’nin tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

İngiltere dil okullarına kayıt nasıl yapılır?

Araştırmalarınızı alacağınız eğitim programına göre yaparak İngiltere’de hizmet veren dil okullarından dil eğitimi alabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en büyük hususlardan biri fiyatlar ve konaklama konusunda sunulan alternatiflerdir. İlk defa yurtdışı deneyimi yaşayanlar, bu konuda daha fazla zorluk çekebilmektedir. Bu nedenle eğitim almadan önce mutlaka araştırmalarınızı yapmanız ve doğru bir karar almanız gerekmektedir. Tabi ki yabancı bir ülke hakkında bilgi edinmek için internet sitelerini ziyaret etmek önemli bir faktördür. Ancak bunun da tek başına yeterli gelmeyeceğini bilmeniz gerekiyor. İngiltere hakkında ve dil okulları hakkında bilgi sahibi olan bir kurumdan destek alarak kayıt işlemlerinin ne şekilde yürüdüğünü öğrenmeniz, işinizin daha da kolaylaşmasına yardımcı olacaktır.

İngiltere dil okulları ile ilgili uzun süreli çalışmalara sahip olan firmamızın yurtdışı eğitim danışmanları ile iletişime geçerek ülke hakkında, dil okulları fiyatları hakkında ve merak ettiğiniz diğer tüm konularda bilgi alabilir, bu şekilde hareket ederek daha rahat kayıt olabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC