Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngilizce ne kadar sürede öğrenilebilir?


Bir işi başarmak, bir işte başarılı olmak ve bir işi tam öğrenmek için zamandan fedakârlık yapmak gerek. Hiçbir şey kendi başına emek sarf edilmeden öğrenilmez ve başarı da kendiliğinden gelmez. Dil öğrenmek için de belli bir zaman diliminden fedakârlık etmek gerek ve üzerinde durulması gereken noktalara hassasiyetle bakmak gerek. Yabancı diller arasında en çok öğrenilmek istenen ve en çok ihtiyaç duyulan dillerin başında İngilizce gelir. İngiltere, İrlanda, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika gibi ülkeler başta olmak üzere Dünyada 53 bağımsız ülkenin resmi dili İngilizcedir ve bunun yanı sıra özerk olmayan 25 ülkenin daha resmi dili İngilizcedir yani toplamda 78 ülke İngilizce konuşmaktadır. Tabi ki ülke sayısının fazla olması, İngilizce konuşulmayan ülkelerde de dilin hâkim olmasını etkilemektedir. Saydığımız büyük ülkeler, dünyanın ekonomisine bir anlamda yön veren ülkelerdir. Geçmişleri, tarihi değerleri, kültürleri ve diğer değerleri dünya üzerinde nam salan ülkeler olduğu için dil de haliyle yaygınlaşmaya devam etmektedir. Gelelim, İngilizceyi en kısa süreye yayma çalışmalarına… İngiltere dil okulları İngilizce öğrenmek isteyenler için en güzel fırsatları sunmaktadır. Birçok dil programı eğitimi arasından kendinize en uygun olanını seçerek eğitime başlayabilirsiniz, kısa sürede öğrenmek için mesela yoğunlaştırılmış İngilizce eğitim programına katılabilirsiniz. Hem kısa sürede öğrenmek hem de dili daha net şekilde öğrenmek için ideal bir tercihtir. 

İngilizce ne kadar sürede öğrenilebilir?

İngilizce öğrenmenin avantajları nelerdir?

Zaman konusunda fedakârlık yapmaktan yana sıkıntınız yoksa size en uygun programı seçerek dil eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Peki, bir insan İngilizce öğrenirse ne işine yarayacak veya ne gibi avantajlara sahip olacak? Ülkemizde üniversite sayısı her geçen gün artıyor, 2018 verilerine göre 75 üniversite ülkemizde hizmet vermektedir. Bunlardan bir kısmı özel bir kısmı da devlet üniversiteleridir. Üniversite hayatı, ilköğretim veya lise gibi dönemlerden çok daha farklıdır ve özellikle de ülkemizde çok daha değişik kulvarlardan geçmeyi gerektirmektedir. Araştırmalar, ders notları derken yeni buluşlara imza atmak veya okulda başarılı olabilmek için yabancı kaynakların araştırılması gerekmektedir. İngilizce dili, burada çok önemlidir, bir araştırma tezi hazırlayacaksanız ve farklı kaynaklara ihtiyacınız varsa kesinlikle dil bilmeniz gerekmektedir. Yine çalışma hayatında da artık tüm kurumlar İngilizce bilen kişileri daha bir ön planda tutmakta ve daha fazla tercih etmektedirler. Nedeni ise küçülen dünya ve büyüyen iş alanlarıdır. Bu alanlarda başarılı olabilmenin en güzel yolu da yine İngilizce öğrenmektir. İngiltere dil okulları ile her alana özel dil eğitimi alınmasının kolaylıklarını ve avantajlarını değerlendirerek gerek okul hayatında gerekse de çalışma hayatında daha fazla başarıyı elde edebilirsiniz. Ancak her şeyin başı yine yukarıda belirttiğimiz gibi zamandan fedakârlık etmek ve yurtdışında yaşamayı göze alabilmekten geçiyor.

Dil öğrenmek için acele edin!

Son zamanlarda yaşanan döviz kurlarındaki dalgalanmalardan etkilenmeyen sektör neredeyse kalmadı ve bunun nereye kadar devam edeceği de henüz bilinmiyor. Siz de İngiltere dil okulları ile eğitim almak istiyor ve daha az para ödemek istiyorsanız acele etmenizde yarar vardır. Henüz döviz kurlarının aşırı dalgaları dil eğitimini vurmamışken fırsattan istifade etmek en doğrusu olacaktır. İngiltere hakkında ve dil okulları hakkında gerekli bilgilere ulaşmak için sitemizin ilgili bölümlerini inceleyebilir, iletişim numaramızdan arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC