Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere’de Dil Okulları


İngilizce öğreniminin günümüzdeki önemine ilişkin çok sayıda makale yazıldı, kurumsal alanlar önemine değindi ve mesleki hayatta İngilizce bilmenin büyük getiriler sağladığı anlatıldı. Tüm bunların yanında bir insanın kariyerinde doğru şekilde ilerlemesi için de yabancı dil (İngilizce) öğrenmesi bir gerekliliktir. Kariyer, bir insanın daha hızlı ilerleme kaydedebilmesi, alanında başarılı bir kişi olabilmesi için de önemli bir yere sahiptir. Dil öğrenmek, her alanda kişiye ekstra kazanç sağlamakla birlikte sosyal hayatta da yüksek bir statüye erişmesinde yardımcı olur. Dil öğrenmek için günümüz koşullarında var olan alternatifleri değerlendirerek siz de hem kariyer alanında yüksek statülere sahip olabilir hem de sosyal hayatınızın daha düzenli olmasını sağlayabilirsiniz. Peki, İngilizce öğrenmenin en kolay ve pratik yöntemleri nelerdir?

Yurtdışında dil eğitimi

Yurtdışında dil eğitimi alan kişiler, daha kısa sürede İngilizce öğrenebilmektedir. Daha önceki makalelerimizde de değindiğimiz gibi yurtdışı deneyimi yaşayan insanlar, yabancı dil konuşmak zorunda kaldıkları için eğitim alırken pratik yapmanın avantajlarını değerlendirebilirler. Bunu yanında ülkemizde de dil eğitimi verilmektedir, ancak zorunluluk olmadığı için pratikte konuşmanın zor olduğunu ve bunun da eğitimi olumsuz etkilediğini söylemek gerekiyor. İngiltere dil okulları ile yabancı dil eğitimi alan kişiler, bu ve bundan daha fazla etkenin etkisi ile kısa sürede İngilizce öğrenebilmektedir. Hem yaşam alanında kullanılması hem de daha fazla alternatife sahip olunması bu seçeneği daha cazip kılmaktadır.

İngiltere’de Dil Okulları

İngiltere’de dil eğitimi nasıl alınır?

Dil eğitimi veren çok sayıda ülke vardır. Özellikle de İngilizce temelli eğitim veren ülkelerin sayısı bir hayli fazladır. Amerika, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda gibi ülkeler başta olmak üzere, dünyanın farklı noktalarında dil eğitimi veren kurumlar ve okullar bulunmaktadır. Ancak bir dili öğrenmek için yurtdışına çıkmak tercih ediliyorsa, daha isabetli bir karar vermek gerekiyor. İngiltere dil okulları, bize göre bu işn için biçilmiş kaftan gibidir. Buranın resmi dili İngilizcedir ve sosyal hayatın akışı tamamen bu dil üzerinden ilerlemektedir. Yani burada eğitim aldığınızda pratik yapma şansını daha da artar ve daha kısa sürede dil öğrenme imkânını elde edebilirsiniz. Tabi öğrencilere sunulan hak ve avantajlar da ayrıca değerlendirilmesi gereken önemli konulardan biridir. İngiltere, kozmopolit bir ülke olmasa da her sene uluslararası öğrencilerin akın etmesiyle bir anlamda kozmik bir ülke olmayı başarmaktadır. Yabancı öğrenci sayısının fazla olması, öğrenciler için oluşturulan alanların da sayıca fazla olmasını etkilemektedir. İngiltere’de dil eğitimi alan öğrenciler, konaklama imkânları başta olmak üzere sosyal hayatı yakından etkileyen diğer tüm alanlarda daha fazla şansa sahiptirler. Ülkemizden ve diğer ülkelerden her yıl öğrencilerin burada eğitim almak istemelerinin en büyük nedenlerinin başında da saydığımız özellikler gelmektedir.

Kayıt için acele edin!

Dil okulları, belli dönemlerde kayıt alırlar ve zamanında yapılmayan işlemler maalesef bir sonraki sezona aktarılabilmektedir. İngiltere gibi gidilmesi zor olan bir ülkede dil eğitimi almak isteyenlerin de bir an önce işlemlerini halletmeleri gerekmektedir. İngiltere dil okulları hakkında bilgi sahibi değilseniz veya yeteri kadar bilgi birikiminiz yoksa yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan bilgi edinerek daha kolay karar verebilir, isabetli bir okul tercih ederek eğitiminizde istediğiniz hedefi kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Eğitim alanında uzun zamandır hizmet veren kurumumuz ile iletişime geçmeden yabancı dil eğitimi almaya karar vermeyin.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB